Emlak

Okuyucu Soru-Bir Miras ile Ne Yapılır?

Bir süre önce, Pete tarafından, okuyucularının bazı sorularına cevap vermek için Kutsal Kitabın Para Konuları'nı sordum. Bu, mirasla ne yapılacağına dair okuyucu sorularından biriydi.

S: Borçsuz ya da emeklilikte biraz paranın olması daha iyi olup olmadığını merak ediyordum. Yaklaşık 170 bin dolar borçlu olduğumuz bir ipoteğe sahibiz ve ayrıca mirastan yaklaşık 100 bin dolar aldık. Ayrıca bankada yaklaşık 30 bin dolar var. Sadece ipoteği ödeyecek miyiz yoksa para mı yatırmalıyız yoksa para yatırıp yatırım yapmalı mıyız? Karım ve ben 27 yaşında ve evimiz sahip olduğumuz tek borcu. Sağol Josh.

C: Josh, sorunuza teşekkürler. Bir para fırtınası haline gelmek, bir kasırga duygusu getirebilir. Öncelikle, sizi ve eşinizi bir alışveriş çılgınlığına girmek yerine borçlarını ödemekle ilgili çabalarınıza odaklanarak seviyelere sahip olduğunuz için sizi tebrik etmek istiyorum. Nesil için bir rol modelisin. Şimdi sorularına bakalım…

Evden para mı ödemeli yoksa yatırım mı yapmalıyım?

“Borçsuz” ifadesinin kesinlikle bir yüzüğü var, değil mi? Evinizdeki tek borcunuz olan durumunuzda, bunun son mirasınız için en iyi çözüm olduğundan emin değilim. İşte mantığa bir bakış.

Yeniden Finanse Etmek İçin Bakın

Bir ev her yıl ilginizi çekmenizi sağlar ki bu çok güzel bir kesinti olabilir. Hak kazanırsanız, en az% 6 veya daha düşük bir oran için yeniden değer oluşturduğunuzdan emin olabilirsiniz. Oranınız% 6'nın altındaysa, bakabileceğiniz bir olasılık her yıl ek ödeme yapmaktır. Sadece ipoteğinize 150 $ / m daha fazla ödeme yaparak, faizinizi binlerce dolar tasarruf ettirebilirsiniz.

Yeniden Yatırım Yatırım Stratejisi

İpoteğinizde iyi bir parça ödediğinizi varsayarsak ve ayda 1000 dolarlık ekstra bir para biriktirirse, bunun ne olacağını görelim. Geri döndüyseniz ve 1000 dolarlık bir yatırıma dönüşürseniz% 8'lik bir geri dönüş yaptıysanız, 100.000 $ 'a ulaşmanız neredeyse 7 buçuk yıl sürecektir (ve bu vergi dahil değildir). İpoteği ödemeye devam edip, daha fazla yuvaya yumurta eklemeye devam etmeniz daha iyi olur. Sadece eğlenmek için, çevrimiçi bir finansal hesap makinesi bulun ve ayda 200 dolar ekleyerek ve% 8 getiri ortalamasıyla 100.000 dolar ne olacağını görün. Bence, ilgi çekici şeyin gücünün neyle ilgili olduğunu öğrenmeye şaşıracaksınız.

Emeklilik planı bilgileriniz hakkında fazla bir şey bilmiyorum; ama eğer hak kazanırsanız, gerçekten bakmanız gereken bir şey, her ikiniz için Roth IRA'dır. Roth IRA, emeklilikte size hem vergi ücretsiz para verecek. İşte 2009'da Roth IRA'nın kuralları hakkında bazı bilgiler.

Acil yardım fonu iyi görünüyor

Tasarrufunuzda 30 bin dolar acil durum fonu için mükemmel bir başlangıç. 6-8 aylık hanehalkı mahallinde bir yerde olduğundan emin olun. İşinizin geleceği belirsiz ise (belki 12 ay) 8 aya yakın. Çifte kontrol edin ve tasarruflarınız üzerinde iyi bir faiz oranı elde ettiğinizden emin olun. Tasarruf hesaplarında% 0.25 (evet, 25'ten önce ondalık bir rakam var) ödeyecek pek çok banka gördüm. Çevrimiçi tasarruf hesaplarını bile düşünebilirsiniz, ancak araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Çeşitlendirilmiş Olun

Bunun üzerinde ve çeşitlendirilmiş bir portföy düşünün. Bu portföyün bir kısmı bir CD Merdiveni olabilir. Diğer bir kısım, iyi bir temettü getirisi sağlayan yatırımlar olabilir. Vergiye tabi bir hesapta bulunacağınız için, bu tür yatırımlar için uygun vergi muameleleri alacaksınız. Yatırım geçmişinizi bilmiyorum, ama eğer yeni başlayan biriyseniz, hiçbir dalış dalışı olmaz. Yüksek getiri faiz hesapları ve bir CD Merdiveni kullanarak, paranız sizin tercihleriniz konusunda kendinizi eğitirken para kazanıyor olacak.

Seni doğru yolda bulman için iyi bir bilgi. Böyle bir genç yaşta miras almak için, siz ve karınız, akıllı olduğunuz sürece, mali kaderinizin tam kontrolünü ele geçirir. Sorularınıza dayanarak, doğru yoldasınız gibi görünüyor. Akıllı olun ve yaptığınız para kararlarıyla ilgili içgüdülerinize güvenin.

Bir miras aldığınız için yatırım yapmaya hazır olun, ya da yatırım yapmak için bir yuva yumurtası biriktirdiniz, Good Financial Cents sizi doğru yönde yönlendirmek için burada. Hiçbir başlangıç ​​çok küçük değil, 1000 $ 'a kadar yatırım yapmanın bir günü, bir gün akıllı bir mali başınız varsa ve mali geleceğinizi güvenceye almak için bir milyon dolar yatırmanız durumunda 1 milyon dolarlık yatırıma yol açabilir!

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku
Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”
Emlak

Bu Kaçınılmaz Günün “Bir Gün Dosyası”

Bir ebeveyni kaybetmek zor. Babam öldüğünden birkaç yıl geçti, ama sadece dün gibi hissettiriyor. Babam geçtiğinde çok büyük bir servete sahip değildi, bu yüzden mülkünü ayırmak için çok fazla karışıklık yoktu. Bu anlamda şanslıydık. Aileleri, tüm “maddelerinin” nerede olduğu konusunda iletişim kurmaktan korkan bir çok müşteriye tanık oldum.
Devamını Oku