Kredi

İyi Finansal Cent Yapan Kredi Kartı İpuçları

Bu, Bay Kredi Kartı'ndan www.askmrcreditcard.com adresindeki bir misafir gönderidir. Mr Kredi Kartı kredi kartlarını inceler ve sektörün ön ve yanlarını bilir. Bu yazıda, kredi kartlarınızı yönetirken bazı ses prensiplerini tartışacak. Mr Kredi Kartı mevcut en iyi kredi kartlarının bir listesini derledi. Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, araştırmanızı yapmak için siteye gidebilirsiniz.

Öncelikle, bu yazıyı yazma fırsatını verdiğim için Jeff'e teşekkür ederim. Kredi kartlarını akıllıca yönetmek ve kullanmak, sağlam mali yönetimin bir parçasıdır, ancak danışmanlar ve müşteriler nedeniyle nadiren tartışılmaktadır. Bu yüzden, kartlarınızı akıllıca yönetmek konusunda nasıl düşüneceğime dair bazı düşüncelerimi açığa çıkarmak istiyorum.

Doğru kredi kartını kendiniz almak ve akıllıca kullanmak akıllıca yatırım politikaları ve para yönetimi konusunda ortak olan bazı prensipleri içerir. Bunlardan bazıları.

Farklı kredi kartı türlerinin amacını anlama

Birçok insan kendileri için uygun kredi kartlarını alamaz. Bunun nedeni, araştırma yapmak için birçok kredi kartı bulunması ve araştırmanın çoğu insan için çok hantal olmasıdır. Varlık tahsisi gibi farklı kredi kartlarına bakmaktan hoşlanırım. Kredi kartları geniş ölçüde iki kampa düşer.

Kartların ilk grubu, faturalarını her ay tam olarak ödeyen millet için tasarlandı. Bu insanlar, bu kartların sunduğu ödüllerden yararlanmalıdır. Örneğin, nakit geri ödülleri kredi kartlarının çoğu kişinin cüzdanında bir elyaf olarak görülmelidir, tıpkı stokların birinin portföyünü oluşturması gibi (en azından çoğu kişi için). Kazandığınız para iadeleri kişinin temettüleri olarak kabul edilmelidir. Yatırım dünyasında, hisse senedi yatırımlarınız için “düşük maliyetli” bir yatırım opsiyonu almak, çünkü piyasalar verimli ve hiç kimse uzun vadede hisse senedi piyasalarını (ücretlerden sonra) gerçekten yenemez. Bu nedenle, size seyahat ödülleri veya nakit para iadesi veren “yıllık ücret yok” kredi kartı aldığınızdan emin olun.

Bununla birlikte, yatırım dünyasında da alternatif yatırımlar vardır. Ve farklı bir amaca hizmet ediyorlar ve kendi portföyünde uygun yerlerine sahipler. Bu varlıklara yatırım yapmak için SEC, akredite bir yatırımcı (örneğin, ağda 1 milyon doların üzerinde olan ve / veya son birkaç yılda 250.000 dolar kazanmış olan ya da bunu yapmayı beklemiş olan) olmanızı gerektirir. Oldukça karmaşık olmalı ve bu yatırımların portföyünüzdeki korelasyonu nasıl azalttığını anlamanız gerekir. Ayrıca, daha uzun kilitlenme süreleri beklemeniz ve daha yüksek beklenen getiriler için bir miktar likiditeyi feda etmeniz gerekir.

Kredi kartı dünyasında, alternatif sektör, mil veya üst düzey ödül kartları için en iyi kredi kartına eşdeğer olacaktır. Daha pahalılar. Hepsi yıllık ücret alıyorlar. Ancak, üst düzey kademeler, uçuş yükseltmeleri, ücretsiz bagaj vb.

Bir bakiye taşıyorsanız, kredi kartı seçiminiz “sorumluluk yönetimi” sorunudur. Yatırım danışmanlığı dünyasında, sorumluluk yönetimi, “tekne finansmanı” nız için en iyi oranı almak üzere, acil durumlar için bir ev kredisi kredisi kredisi gibi konuları içerir. Kredi kartı dünyasında, bir dengeyi yürüten milletvekilleri bunları ASAP'tan ödemeyi düşünmelidir. % 0 APR bakiye transfer anlaşmalarına veya düşük faiz oranlı kartlara sahip kredi kartları daha uygun olacaktır. Ayrıca faizsiz bakiye transferlerinden yararlanmaya da özen gösterin.

Kredi kartlarınızı çeşitlendirin

Kredi kartı dünyasında, tıpkı yatırım dünyasında olduğu gibi, çeşitlendirmek için öder. Hiçbir akıl hastanesi yatırımı, bir müşterinin sadece birkaç hisse senedi bulundurmasını önermez. Bunun yerine, akademik çalışmalar bireysel hisse senedi seçiminin bir varlık tahsisi performansında çok az olduğunu göstermektedir.

Aynı kurallar kredi kartları için de geçerlidir. Sadece bir kart sahibi olmak istemezsiniz. Ancak, portföyünüzde çok fazla hisse senedi ve tahvile ihtiyaç duyduğunuz yatırımdan farklı olarak, kredi kartları ile sadece bir çifte ihtiyacınız var.

Çeşitlendirmenin birkaç seviyesi vardır. İlk olarak, kart türüne göre çeşitlendirmek istiyorsunuz. En sevdiğiniz kredi kartı American Express veya Discover kredi kartları olsa bile, yedek olarak başka bir Visa veya Mastercard olmalıdır. Bunun nedeni tüm yerlerin Amex veya Discover'ı kabul etmemesidir. Ayrıca Chase gibi aynı ihraççıdan bir Visa ve Mastercard almak istemezsiniz. Citi Mastercard ve Chase Visa alın. Bu şekilde, bir kartı iptal etmek isterseniz veya yayıncı kartınızı iptal etmek istiyorsa, başka bir bankada başka kartınız da var demektir.

Risk toleransınızı bilin ve yeterli paraya sahip olun.

Yatırım dünyasında, portföyünüze büyük bir darbe kalana kadar gerçek risk toleransınızı asla bilemezsiniz (2008'i hatırlayın). Bir denge taşıyanlar için, bazı acil harcamalarda her zaman bütçe. Nedeni araba beklenmedik bir şekilde bozma gibi şeylerin yanı sıra, kredi kartı şirketleri sadece faiz oranlarınızı artırabilir. Bütçenizde yer yoksa, burada bazı gerçek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Jeff'in dediği gibi, acil bir durum için hazırlanmalısın.

Faturalarınızı tamamen öde

Evinizden başka (ve hatta tartışılabilir), tam olarak ödeme yapamıyorsanız bir şey satın almamalısınız. Finansmanı almak zorundaysanız, satın almadan önce yeterince biriktirene kadar bekleyin. Kredi konusunda bir şey satın almak, kredi kartı borcunu telafi etmek için bir reçete.

Otomatik ödemeyi ayarla

Kredi puanınız çok önemlidir. İyi bir puan, ipoteğinizde ve hatta sigortada daha düşük ücretler ödeyeceğiniz anlamına gelir. Kredi kartlarınızda otomatik ödemeyi ayarlayın, böylece asla geç kalma riskini yaşamayacaksınız.

Daha fazla ödül kazanmak için Kartları birleştirin

Portföyünüzdeki farklı varlık sınıflarını birleştirmenin risk ödül profilinizi artırdığı gibi, kredi kartlarınızı harcama alışkanlıklarınıza göre birleştirmek, sadece bir kart kullanmış olmanızdan daha fazla indirim kazanmanızı sağlayabilir. Örneğin, benzin kredi kartlarını (sadece gaz için kullanın) ve başka şeylerle ilgili ödüller kazanmak için bir başka nakit geri ödeme kredi kartını birleştirebilirsiniz. Onları birleştirerek daha fazla para iadesi kazanabilirsiniz.

Tıpkı zenginliğinizi en üst düzeye çıkarmak için rotasyon IRA katkılarınızı en üst düzeye çıkarmanız gerektiği gibi, kredi kartı şirketlerinden alabileceğiniz indirimleri de en üst düzeye çıkarmanız gerekir.

Nadiren kullandığınız kartlarınızı kullanın

Finansal kriz ve bankaların bilançolarındaki büyük hasar nedeniyle, kredi kartı veren kuruluşlar kendilerini korumak için hiç kullanılmamış kredi kartlarını iptal ettiler. Çoğu zaman, bu kartların büyük kredi limitleri vardır ve bunların altından yanmış olması kredi puanınızı zedeleyebilir.

Kredi kartlarınızı asla tek acil likidite kaynağı olarak kullanmayın

Bazı finansal danışmanlar, paranızda bir ev kredisi ve ekstra kredi kartlarına “acil durum kredisi” olarak sahip olmayı savunmaktadır. Bu teoride iyi çalışırsa da, kredi kartı veren kuruluşlar, nadiren kullanılan bir karttan çok fazla ücret alırsanız, kredi limitlerinizi bakiyenizin üzerine çekmekten çekinmeyeceklerdir. Acil durum nakit paranız ilk savunma hattı olmalı ve sadece kredi kartınızı son acil durum servisi olarak kullanmalısınız.

Editörün notu: Paranın kral olduğu fikrini tamamen destekliyorum. HELOC veya kredi kartlarını ana para rezerviniz olarak kullanmanın büyük bir hayranı değilim.

Çocuğunuzun kredi kartlarında ne geçirdiğini izleyin

Yeni CARD Yasası uyarınca, öğrenci kredi kartları, geliri olmayan öğrencilere verilemez. Eğer gelirleri varsa, “toplam” kredi limitleri gelirlerine göre sınırlandırılacaktır. Bütün bunlar iyi haber. Ama eğer çocuk çalışmıyorsa ve geliriniz yoksa, onlar için birlikte imzalamanız gerekir. Herhangi bir geç ödeme, kredi puanınızı ding edecektir. Bu faturalara keskin bir kartal göz atın.

Peki, bu gönderiyi burada bitireceğim ve bu ipuçlarını yararlı bulmanızı umuyoruz.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: En İyi 15 En Gizemli Telefon Görüşmeleri Yaptı

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider
Kredi

Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider

Gelirlerin tipik bir özelliği, hayatınızın geri kalanı için size bir gelir sağlamasıdır. Ancak, sınırlamalardan biri, birkaç yıl içinde bir yıllık ödeme süresi içerisinde ölürseniz, planda kalan herhangi bir fonun, varislerinize değil, sigorta şirketine geri dönmesidir. Temel bir ölüm ödeneği sağlayan bazı gelirler.
Devamını Oku
Bir Yıllık Alınırken: 5 Gerçek Hayat Senaryosu
Kredi

Bir Yıllık Alınırken: 5 Gerçek Hayat Senaryosu

Birçok danışman, müşterilerini hiç bir zaman bir rant bırakmayacaklarını söyleyerek büyük bir iyilik yaptığını düşünüyor. Ve maaşların aldıkları tüm olumsuz basınla birlikte, bu çok şaşırtıcı değil. Ancak, bence maaşlar fantastik - doğru durumda. Bazı insanların rantı almamaları için en az 15 neden vardır.
Devamını Oku
GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku