Maliye

Öğrenci Ödünç Ödemelerinizden Ötürü Örtülü Olabilir mi?

Borç veren mezunların ortalama borç yükü, 2015 yılında 35.000 ABD dolarını aşan bir borç yüküyle, umutsuz öğrenciler, kredi affı ve yaratıcı ödeme seçenekleri söz konusu olduğunda tüm seçeneklerini araştırıyor. Kazandığın kadar öde PAYE olarak da bilinen geri ödeme planı, Başkan Obama'nın 2015 yazında programa genişletilmesi çağrısında bulunduğundan beri artan inceleme ve popülerlik alan bir seçenektir.

Diğer herhangi bir kredi affetme programı gibi, PAYE sayısız faydaları vardır - ve bazı dezavantajları. Pozitif ile başlayalım. Hak sahibi olan borçlular için PAYE, aylık federal öğrenci kredisi ödemelerini, isteğe bağlı gelirlerinin yüzde 10'unda karşılar. Bu ayrıntı tek başına PAYE'yi Gelir Bazlı Geri Ödeme'den (IBR), yani aylık kredi ödemelerini ihtiyari gelirlerin yüzde 15'inde karşılayan bir başka geri ödeme programı olarak belirler. Ancak IBR gibi, PAYE programında yer alan krediler 20 yıl sonra federal hükümet tarafından tamamen affedilecek.

PAYE ile bulacağınız en büyük dezavantaj, 20 tam yıl boyunca öğrenci kredisi ödemeleri yapmanız gerekecek. Nasıl baktığın önemli değil, uzun bir zaman. Ayrıca, uzatılmış zaman çizelgesi, genellikle ödeme döneminin süresi boyunca kredileriniz için faiz ödemeniz anlamına gelebilir. Bu sizin için önemli olmayabilir çünkü kredileriniz 20 yıl sonra affedilecek, ancak yine de dikkate alınması gereken bir şey.

PAYE Sense Yaptığında Nasıl Bilinir?

İşte herkesin sorduğu büyük soru: Tam 20 yıldır öğrenci kredileriniz için ödeme yapmak gerçekten size fayda sağlayacak mı?

Gerçek şu ki, buna bağlı.

Kariyerleri boyunca mütevazi bir maaş kazanmayı bekleyen öğrenciler için, PAYE ve hatta IBR, öğrenci kredisi ödemelerini, çok daha tolere edilebilir bir şey haline getirebilir. Ayrıca, planladıklarından çok daha fazla borç alan öğrenciler, normal bir yaşam sürmeyi ümit ettikleri takdirde, PAYE veya IBR'nin sahip oldukları tek seçenek olduğunu görebilirler.

Bir örnek düşünelim:

Diyelim ki Steven, Psikolojide lisans derecesi almak için yüzde 8'i APR'de yüzde 50.000 dolar ödüyor. Programını tamamladıktan sonra, bu meslek için ulusal yıllık ortalama ücrete yakın bir Toplum Sağlık çalışanı olarak bir kariyer haline geldi - 38,180 dolar.

Vergisinde maaşının ortalama yüzde 25'ini ödedikten sonra, Steven yılda 28,635 dolar veya ayda 2,386,25 dolar ile kalıyor.

Steven, kredilerini yeniden finanse etmeden standart on yıllık zaman çizelgesinde öderse, aylık ödeme tutarı $ 606,64 $ veya ev masrafının% 25'inden fazlasını oluşturur.

Öte yandan PAYE'ye hak kazanmış olsa da, Steven'ın öğrenci kredisi ödemeleri, ihtiyari gelirinin yüzde 10'u ile sınırlı olacaktı; bu rakam, hükümetin “düzeltilmiş brüt gelirinizin (AGI) yoksulluğun% 150'sini aştığı bir rakam” olarak tanımladığı bir rakam. ikamet durumunuz ve aile büyüklüğünüz için kılavuz tutar. ”

Diğer bir deyişle, Steven'ın PAYE kapsamında yaptığı aylık ödemesi, normalde ne olacağının sadece bir kısmı olacaktır. Daha da iyisi, tüm bakiyesi yirmi yıllık zamanında ödemelerden sonra affedilecek. Bu, öğrenci kredisi borcunda 100 bin olan birine daha da fazla gelir.

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de, öğrenci velileri olmaksızın federal öğrenci kredileri alıp almadığınızdır. Eğer bir müşteriniz varsa ödemeleri yapamıyorsanız, kredilerini inciteceksiniz. Bu yalnız anne ve babanın kredilerinizin zarar görmemesini sağlamak için bir sebep olabilir.

PAYE için Nasıl Hak Kazanılır?

Karmaşık bir gereksinim kümesi, özellikle PAYE'nin herhangi bir öğrenci kredisi affı türüne hak kazanabilmesi için neyi gerekli kılar. Uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek bazı temel kurallar şunlardır:

Aşağıdaki durumlarda PAYE için hak kazanabilirsiniz:

 • PAYE veya IBR planında yapacağınız aylık ödeme (geliriniz ve aile büyüklüğünüze bağlı olarak) 10 yıllık geri ödeme süresiyle Standart Geri Ödeme Planı kapsamında ödeyeceğiniz tutardan daha azdır.
 • Federal öğrenci kredi borcunuz ihtiyari gelirinizden daha yüksektir veya yıllık gelirinizin önemli bir bölümünü temsil eder.
 • 1 Ekim 2007 itibariyle yeni bir borçlusunuz ve 1 Ekim 2011'de veya sonrasında bir Doğrudan Kredi ödemesi aldınız.
 • Federal öğrenci kredileri şeklinde borç aldınız.

Kazandığınız Kadar Ödemek, federal kredilerin büyük çoğunluğuna hak kazanır. Aslında, PAYE için uygun olmayan tek federal krediler, ebeveynlere yapılan PLUS Kredilerini geri ödeyen ebeveynler ve Doğrudan Konsolidasyon Kredileri için Doğrudan PLUS Kredileridir.

Ayrıca, kredilerinizi özel bir borç verene devretmedikleri sürece zaten sağlamlaştırdıysanız da sorun olur. Sadece federal öğrenci kredilerinin gelir odaklı planlar kapsamında geri ödenebileceğini lütfen unutmayın. Özel öğrenci kredileri, herhangi bir kredi affı için uygun değildir ve bu özel kredileri yeniden finanse etmek için bir bankadan nasıl kredi alacağınıza bakmanız gerekebilir…

Hak kazanmak için kredinizin de iyi durumda olması ve varsayılan olarak olmaması gerekir.

PAYE'den Kimler Yararlanabilir?

Çok sayıda öğrenci kredisi borcu olan herkes PAYE veya IBR gibi programlardan faydalanabilirken, kredi affı herkes için uygun bir seçenek değildir. Örneğin, bazı insanlar, tüm borçlarını - öğrenci kredileri de dahil olmak üzere - ne pahasına olursa olsun mümkün olan en kısa sürede öldürecekler. Ayrıca, diğer kişilerin gelirleri, otomatik olarak, herhangi bir gelir bazlı geri ödeme için hak kazanmalarını engeller.

Yine de, düşük ücretli alanlarda kariyer yapmak için çok para ödünç alan mezunların büyük bir bölümü için gelir odaklı geri ödeme seçenekleri esastır. Aşağıdaki kontrol listesi, PAYE'nin sizin için bir şey olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Aşağıdaki durumlarda PAYE gibi gelir bazlı geri ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz:

 • Eğitiminizin maliyetinin tüm navlunu ödünç aldınız ve düşük ücretli bir kariyere devam etmeyi planladınız
 • 20 yıldır öğrenci kredilerinize aylık ödeme yapmayı düşünmüyorsunuz.
 • Normal aylık ödemeniz (PAYE kullanmadan) gelecekteki eve dönüş ücretinizin büyük bir bölümünü temsil eder.
 • Her ay öğrenci kredisi ödemesi yapmakta zorlanıyorsunuz

PAYE iyi bir seçenek değilse:

 • PAYE ile ödeyeceğiniz tutar, standart on yıl geri ödeme planından daha fazla olduğundan, aylık geliriniz PAYE'ye hak kazanmanızı engeller.
 • 20 yıllığına öğrenci kredisi ödemek istemezsiniz ve borcunu erken ertelemek için cephelemek istersiniz.
 • Gelecekte daha fazla para kazanmayı umuyor ve kredilerinizi şimdi mümkün olduğunca ödemek yerine

Alt çizgi

40 milyondan fazla Amerikalı şu anda bir miktar kredi borcu ile uğraşırken, PAYE programı ve diğer gelir odaklı kredi affetme programları, belirli gelir ilkelerine uyan kişilerin yükünü hafifletmek için yaratıldı. Özellikle PAYE programı, Başkan'ın kredi ödemelerini ihtiyari gelirlerin yüzde 10'unda, IBR ile yüzde 15'inin altında tutma konusundaki ısrarından dolayı buhar kazanmıştır.

Nasıl hak kazanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, mali durumunuzu StudentAid.gov tarafından oluşturulan yönergelere göre karşılaştırın. Geliriniz sizi diskalifiye ederse, federal ve özel öğrenci kredilerinizi daha iyi şartlar ve daha düşük faiz oranı sunan bir borç verenle yeniden finanse etmeyi de düşünebilirsiniz.

Öğrenci kredileri iflasa taburcu edilemez, ancak devlet destekli bir kredi affetme programı seçip istemleri takip ederseniz bunlar affedilebilir. Buna değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yirmi Yılı Kendime Vereceğim 7 Para Dersi
Maliye

Yirmi Yılı Kendime Vereceğim 7 Para Dersi

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_066_Money_Lessons_.mp3 Günümüzde başarılı bir finansal danışman ve girişimciyim. 20'li yıllarda yaptığım paralı kararlardan bazılarına dayanarak bunu bile söyleyebilirim ki bir mucizedir. Bu hataların çoğundan kesinlikle öğrendim, ama eğer bir DeLorean'a atlamak ve zamanında geri dönme şansım olsaydı, kendime vermeyi çok isterim.
Devamını Oku
Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl
Maliye

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl

Ekstra para kazanmanın ilginç bir yolu, ahşap paletlerin toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Ahşap paletler, malların bir yerden diğerine taşınmasına yardımcı olmak için ülke genelinde ve dünyada kullanılıyor. Bazı şirketler, bu paletleri sadece onları almaya istekli olan ve onları yeniden satış için başka bir yere götüren herkese açık bırakarak çıkarır.
Devamını Oku
Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı
Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir. Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz.
Devamını Oku