Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi. Gelmeden önce, öğretmene öğrencilerin neden yatırım yapmaları gerektiğini düşündükleri için en önemli beş sebepten bir anket almasını sağladım. Olumlu oldukları kişiler, bana en iyi altı sebebini verdiler. İşte onların en iyi altı nedeni ve bunların arkasındaki sebepleri. Sanırım birkaç dakikalığına güleceksin.

1. Bir Kâr veya Kendi Sözlerinde “Para Kazanın”.

Bununla tartışamaz mısın? Tabii ki, emekliliğiniz boyunca sürdürebilmek için bir gelir elde etmek, çoğu insanın neden yatırım yaptığının itici gücüdür, ancak bunu başarmanın tek yolu para kazanmaktır, değil mi? Öğrenciler mantıkları ile biraz daha doğrudan oldular. Bunu her zaman takdir edebilirim.

2. Emeklilik.

Çocuklara emeklilik geldiğinde nasıl bir gelir elde edeceklerini düşündüklerini sordum. Bir öğrenci, emekli olduğunda işinden veya işverenden para almayı beklediğini söyledi. Bu, emekli maaşları hakkında konuşmak ve emekli aylıklarının yıllara göre nasıl azaldığını tartışmaya götürdü. Daha sonra 401k hakkında konuştuk ve nasıl geliştiklerini. Kendi yatırımlarını yapmaları ve mali kaderlerini üstlenmelerinin kendileri için olduğunu açıkça belirttim.

Son zamanlardaki en son Sosyal Güvenlik bildirimin bir kopyasını getirebildim ve 62, 67 ve 70 yaşlarında emekli olsaydım ne kadar almayı beklediğimi gösterdim. Birçok kişi için gerçek bir göz açıcı olduğunu düşünüyorum. İlk Sosyal Güvenlik kontrolümü çizmeye başlamak için 32 artı yıl bekleyerek ne kadar beklemeyi beklediğimi görmek. Bir öğrencinin “İşte bu!” Şeklindeki yorumu, paha biçilemezdi.

3. Bragging Hakları.

Bu, onların nedenlerinden en çok uzaktaydı. Övünme haklarının ardındaki mantık, öğrencilerin, sahip oldukları belirli yatırımlar hakkında ailelerine veya arkadaşlarına karşı övünebilecekleri yatırımları varsa, kendilerini hissetmeleriydi. Bunu bir sebep olarak yatırım yapmaya asla teşvik etmeme rağmen, bundan biraz mizah alıyorum.

4. Vergi Araları.

Tüm öğrenciler, zorunda oldukları daha fazla vergi ödemek istemedikleri konusunda anlaştılar. Hepsi yatırım yapmanın bir şekilde ödemek zorunda oldukları vergiyi azaltacağını düşünüyordu. Temettü ödeyen yatırımlara yatırım yapmak ve Roth IRA'daki kurallar hakkında biraz konuştuk. Roth'un vergisiz büyümesinden daha iyi bir vergi indirimi değil.

5. Nakit Akışı / Emlak.

Öğrencilerle yaptığımız bir tartışma, onlara yatırım yapmanın her zaman borsaya yatırım yapmak anlamına gelmediğini söylediğiydi. Yatırım yapmanın başka yolları var. Bir iş fikrine yatırım yapabilir, kendinize yatırım yapabilirsiniz ve aynı zamanda gayrimenkul yatırımları yapabilirsiniz. Aslında gayrimenkul konusunda çok başarılı olan ve borsaya yatırım yapmadan çok başarılı olmuş birçok müşteri ve tanıdığım var.

6. Çocuk Koleji için.

Öğrencilerin çoğu, kolejin köşede olduğunu biliyordu ve açıkçası akıllarındaydı. Öğrenci kredilerinin öngörülebilir bir gelecekte olduğunu bilerek, çocuklarının istedikleri daha iyi bir fırsat olmasaydı, kendilerinin de iyi olacağını umuyorlardı.

Sonuç olarak, öğrencilerin neden yatırım yapması gerektiğine dair iyi bir mantığı olduğunu düşünüyorum. Hepsi hala öğrenecek çok şey olduğunu itiraf ettiler. Ortaokuldan orta yaşta bir çocuğunuz varsa, neden yatırım yapmaları gerektiğini düşündüklerini sorun. Biraz daha fazla neden ve arkasındaki desteği duymak isterim.

Katılmak için Bayan Wilson'ın sınıfına teşekkürler! Hepiniz harikaydınız.

Videoyu izle: Evden Para Kazanmanın 10 Den Çekilen Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Newbies için Online Yatırım Rehberi
Yatırım

Newbies için Online Yatırım Rehberi

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, çevrimiçi yatırımlar karmaşık ve hatta göz korkutucu görünebilir. Çünkü yüzlerce çevrimiçi yatırım platformu ve hatta farklı türleri vardır. Bazıları, tam bir yatırım yönetimi sunarken, bazıları kendin yap tipi yatırım platformlarıdır. Hangi online yatırım platformunu seçmelisiniz?
Devamını Oku
Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?
Yatırım

Pasif Yatırımcılar Piyasayı Zamanlama Yoluyla Nasıl Kâr Edebilirler?

Bu, Robgher'in DoughRoller.net adresinden bir konuk gönderiydi. Mayıs 2007'de kişisel finans blogu olan Dough Roller'i başlattım. Eğer daha önceki yatırımlarımı okuyorsanız, satın alma ve tutma, düşük maliyetli, Vanguard seven, pasif yatırımcı olduğumu biliyorsunuz. Bu anlamda Jeff ve ben çok benziyorlar (onun rasgele sayı üreteci üzerine yazdığı makalenin zamanının% 70'ini okuması şarttır).
Devamını Oku