Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi. Gelmeden önce, öğretmene öğrencilerin neden yatırım yapmaları gerektiğini düşündükleri için en önemli beş sebepten bir anket almasını sağladım. Olumlu oldukları kişiler, bana en iyi altı sebebini verdiler. İşte onların en iyi altı nedeni ve bunların arkasındaki sebepleri. Sanırım birkaç dakikalığına güleceksin.

1. Bir Kâr veya Kendi Sözlerinde “Para Kazanın”.

Bununla tartışamaz mısın? Tabii ki, emekliliğiniz boyunca sürdürebilmek için bir gelir elde etmek, çoğu insanın neden yatırım yaptığının itici gücüdür, ancak bunu başarmanın tek yolu para kazanmaktır, değil mi? Öğrenciler mantıkları ile biraz daha doğrudan oldular. Bunu her zaman takdir edebilirim.

2. Emeklilik.

Çocuklara emeklilik geldiğinde nasıl bir gelir elde edeceklerini düşündüklerini sordum. Bir öğrenci, emekli olduğunda işinden veya işverenden para almayı beklediğini söyledi. Bu, emekli maaşları hakkında konuşmak ve emekli aylıklarının yıllara göre nasıl azaldığını tartışmaya götürdü. Daha sonra 401k hakkında konuştuk ve nasıl geliştiklerini. Kendi yatırımlarını yapmaları ve mali kaderlerini üstlenmelerinin kendileri için olduğunu açıkça belirttim.

Son zamanlardaki en son Sosyal Güvenlik bildirimin bir kopyasını getirebildim ve 62, 67 ve 70 yaşlarında emekli olsaydım ne kadar almayı beklediğimi gösterdim. Birçok kişi için gerçek bir göz açıcı olduğunu düşünüyorum. İlk Sosyal Güvenlik kontrolümü çizmeye başlamak için 32 artı yıl bekleyerek ne kadar beklemeyi beklediğimi görmek. Bir öğrencinin “İşte bu!” Şeklindeki yorumu, paha biçilemezdi.

3. Bragging Hakları.

Bu, onların nedenlerinden en çok uzaktaydı. Övünme haklarının ardındaki mantık, öğrencilerin, sahip oldukları belirli yatırımlar hakkında ailelerine veya arkadaşlarına karşı övünebilecekleri yatırımları varsa, kendilerini hissetmeleriydi. Bunu bir sebep olarak yatırım yapmaya asla teşvik etmeme rağmen, bundan biraz mizah alıyorum.

4. Vergi Araları.

Tüm öğrenciler, zorunda oldukları daha fazla vergi ödemek istemedikleri konusunda anlaştılar. Hepsi yatırım yapmanın bir şekilde ödemek zorunda oldukları vergiyi azaltacağını düşünüyordu. Temettü ödeyen yatırımlara yatırım yapmak ve Roth IRA'daki kurallar hakkında biraz konuştuk. Roth'un vergisiz büyümesinden daha iyi bir vergi indirimi değil.

5. Nakit Akışı / Emlak.

Öğrencilerle yaptığımız bir tartışma, onlara yatırım yapmanın her zaman borsaya yatırım yapmak anlamına gelmediğini söylediğiydi. Yatırım yapmanın başka yolları var. Bir iş fikrine yatırım yapabilir, kendinize yatırım yapabilirsiniz ve aynı zamanda gayrimenkul yatırımları yapabilirsiniz. Aslında gayrimenkul konusunda çok başarılı olan ve borsaya yatırım yapmadan çok başarılı olmuş birçok müşteri ve tanıdığım var.

6. Çocuk Koleji için.

Öğrencilerin çoğu, kolejin köşede olduğunu biliyordu ve açıkçası akıllarındaydı. Öğrenci kredilerinin öngörülebilir bir gelecekte olduğunu bilerek, çocuklarının istedikleri daha iyi bir fırsat olmasaydı, kendilerinin de iyi olacağını umuyorlardı.

Sonuç olarak, öğrencilerin neden yatırım yapması gerektiğine dair iyi bir mantığı olduğunu düşünüyorum. Hepsi hala öğrenecek çok şey olduğunu itiraf ettiler. Ortaokuldan orta yaşta bir çocuğunuz varsa, neden yatırım yapmaları gerektiğini düşündüklerini sorun. Biraz daha fazla neden ve arkasındaki desteği duymak isterim.

Katılmak için Bayan Wilson'ın sınıfına teşekkürler! Hepiniz harikaydınız.

Videoyu izle: Evden Para Kazanmanın 10 Den Çekilen Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal
Yatırım

Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal

Yatırımcılar, anlaması gereken en önemli kavramlardan birinin risk toleransı olduğunu biliyorlar. Finansal kararlar verirken - yatırım kararları da dahil olmak üzere - risk açısından neyi başarabileceğinizi bilmelisiniz. Finansal risk toleransının tek sorun olmadığını anlamak da önemlidir; Duygusal risk toleransınızın da farkında olmanız gerekir.
Devamını Oku
Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?
Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek. Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! Roth IRA'yı hızlı açmak için iyi yerler. Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.
Devamını Oku
Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru
Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim. Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var. Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. Beni ne strese soktuğunu biliyor musun? Üniversite harcı!
Devamını Oku
Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu
Yatırım

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu

Havalı bir $ 100,000, çek hesabına vurur. İyi günler. Muza gitmeden ve otomatik şerit değiştirme özelliklerine sahip bir Tesla satın almadan önce, lütfen benim için derin bir nefes alın. Seni görmek istediğim son şey, tüm paranı spor arabalara ya da kötü yatırımlara üflemek. Güvenle 100.000 $ yatırım yapma Yolları: DIY Boring Malzeme Yatırım bir Garanti ile Yatırım - Hayır Endişeli Borsa Alternatifleri Yardım Aradığınız 1.000 $, 100.000 $ ya da 1.000.000 $ yatırım yapsın, ilk önce takip edeceğim
Devamını Oku