İlk İşime Başladığımda Dilediğim Tavsiye

Seni bilmiyorum ama çocukken, işletme sahibi olmanın ilgisi yoktu.

Sporla uğraşmam çok zordu ve muhtemelen beyzbol kartlarında olması gerekenden biraz daha fazla yatırım yaptım - dang, Jose Canseco!

Çocukluğum şimdi ve şimdi odaklanmıştı.

Yani, hadi, en son ne zaman bir çocuğa neyle ilgilendiklerini sorup cevap verdiler:

Sıfırdan bir iş kurmak, büyük yayınlar için makaleler yazmak ve dolar maliyetinin ortalamasının ve bileşik ilginin harikalarını düşünmek istiyorum!

Üniversitede finans eğitimi aldım ve sonradan bu bilgiyi iyi bir şekilde kullanmak için muhtemelen iyi bir fikir olacağını düşündüm.

Sonunda, kendi finansal hizmetler şirketimi başlattım ve girişimcilik fırsatlarının denize girmesini sağladım.

Yıllar boyunca ilk işime başladığımda bildiğim bir sürü ders aldım. Bu derslerden bazıları zor yoldan öğrendim, ve diğerleri de gemimi batırmadan önce şükranlarımı gerçekleştirdim.

İşte öğrendiğim en iyi derslerden bazıları. Bunları okuyun, içeri girmesine izin verin ve bunları zor yoldan öğrenmeyin!

1. Başlığı İş Mülkiyetine Dalış Etmeyin

Gündüz işini beğenmeyebilirsin. Patronunu beğenmeyebilirsin. Ödemenizi beğenmeyebilirsiniz! Ama bu aniden işini bırakman gerektiği anlamına gelmez.

Aksine, iş fikirlerini, bazı gelirlere neden olabilecek tarafta test etmelisiniz. Düşünmeye değecek her türlü ev tabanlı iş fikri vardır.

Bazen, benim gibi kendi uygulamalarına nasıl başlayabileceklerini merak eden finansal danışmanlardan e-posta alırım. Anlayamadıkları şey - ve onları hemen bilmelerine izin verdim - aniden başlamadım. Zamanla ve başkalarıyla birlikte çalışarak deneyim kazandım.

Restoran deneyimi olmayan bir restoran sahibi olarak başlamayı hayal edebiliyor musunuz? Ya da inşaat deneyimi olmayan bir genel yüklenici olarak ne dersiniz? Unut gitsin!

İlk önce işletme sahipliğine dalmayın. Bunun yerine, en iyi bilenlerden almayı öğrenin ve kendi hayalinizdeki işi yavaşça oluşturmak için öğrendiklerinizi alın. Öncelikle harika bir çalışan olmanın nasıl bir yol göstereceğini öğrenin… Office Depot İş Çözümleri Merkezi'nde, seçtiğiniz işinizle ilgili konularda her türlü ipucuyla birlikte harika bilgiler edinebilirsiniz.

2. Başınızı Kafanın Üzerinde Vurmayın

Kâr, gelirinizi eksi maliyetinize eşittir. Bir işletme sahibi olarak, masraflarınızı dikkate almalısınız. Masrafların kafandan kaçmasına izin ver ve seni yere serdirme.

Eski brokeraj şirketimde her çeşit gadget ve pelüş mobilyalar olduğunu hatırlıyorum: duvarlarda pahalı resimler, canlı yayın sistemi ve çok sayıda ofis alanı. Bu muhteşem oldu.

Ama gerekli miydi? Hayır. İlk başta bunu düşündüm mü? Tam olarak değil.

Kendi işimi başlattığımda, bina için bir işarete ihtiyacımız vardı. Yanıp sönen ışıklar ile güzel bir LED işareti gördüğümde gözlerim parladı. Süslü, süslü. Ama bir yakalama oldu. Tahmin ettin, 30 bin dolar.

Eski aracı kurumun uygulamalarını taklit etmek cazip olsa da, ne dediğimi biliyor musun? "Asla!"

Hiçbir şeyin bu kadar paraya mal olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. İşe başladığımda, 3,000 $ 'ın biraz üzerinde daha ucuz ama profesyonel görünümlü bir işaret bulmayı başardım.

3. Birçok Ticaretin Sahibi Olun

Elektrikçi olarak bir işe başlamak istediğinizi varsayalım. Sadece kırıcı kutuları tamir etmeyi, evleri yeniden döşemeyi ve yeni aydınlatma armatürleri kurman gerektiğini düşünüyor musun? Oh hayır.

Elektrikçi uzmanlığınıza ek olarak, kitapların dengelenmesi, işinizi seçkinlere pazarlamak, maalesef geç kalanlardan ödeme almak ve müşterilerinizin dönmesini sağlamak için gerekli sosyal becerilere sahip olmak gibi daha birçok beceriyi öğrenmeniz gerekir. tekrar müşteriye.

Ama endişelenme. Her zaman işinizde size yardımcı olmak için muhasebecileri, sekreterleri ve diğer profesyonelleri işe alabilirsiniz. Ancak dikkatli olun, eğer bunu yaparsanız, görüşme ve işe alma becerilerini geliştirmeniz gerektiğini hızlıca öğreneceksiniz - artı yükünüz biraz daha fazla bunaltıcı olacaktır.

Size verebileceğim en iyi küçük iş tavsiyesi, sürekli öğrenmeye hazırlanmaktır. Belirli bir ticareti öğrenmek, işinizi kurmak ve sonra vergilerinizi ihmal etmek için yeterli değildir, çünkü “sayılarla iyi değilsiniz” diyorsunuz. Uzun zaman önce, siyah kıyafetli erkeklerin kapınızı çalıyor olabilirsiniz. Bunun olmasına izin verme.

4. Mümkün olan her şeyi otomatikleştirin

Bir işletmeyi yönetmenin tüm yönlerini anlamak önemli olmakla birlikte, amacınız olabildiğince fazla otomatik hale getirmek olmalıdır.

Evrak işlemlerini azaltmanın yollarını bulun, ödemelerin banka hesaplarınıza otomatik olarak yatırılmasını sağlayın ve yolda kalmanıza yardımcı olacak planlı hatırlatıcılar oluşturun.

Otomasyonun büyük bir kısmı sadeleştirme. A noktasından B noktasına kadar gitmenin en kolay yolunu bulmaya çalışın. Bir projenin mümkün olduğunca basitleştirilmesi için yollar bulun.

5. Üretken Kalmanın Yollarını Bulma

Office Depot İş Çözümleri Merkezi, işinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek bazı fantastik üretkenlik makalelerine sahiptir.

Benim favorilerimden biri dünyanın en işlek insanlarından çalmak için 5 e-posta Alışkanlıkları. En önemli beş öğemin günlük yapılacaklar listesini yapmayı tercih ediyorum - ve çoğu zaman e-postalarımı okuyarak daha sonra ne yapacağım konusunda fikirlerim var.

Üretken kalmak için bir başka anahtar da iyi bir destek ekibine sahip olmaktır. İşleri halletmek için sizi sorumlu tutan insanları bulun. Seni bilmiyorum ama bazen baskı altında en iyi şekilde çalışıyorum - ve gündemimi dolu tutuyorum, böylece gevşemiyorum.

Son düşünceler

Keşke bu küçük işletme ipuçlarını kariyerimin çok daha öncesinde sağlamlaştırmış olsaydım, ama şimdi onları yerleştirdim, işimi yürütürken oldukça iyi bir iş yapıyorum.

Bu fikirleri kalbe al.

Kendinizi ve işinizi geliştirmenin yollarını daima arayın. Kapıları açık tut ve yeni fırsatları düşün.

Bir girişimci gibi düşün! Yaptığına sevineceksin.

Videoyu izle: İşitme Engelli Baba Kız'ın Sesini İlk Kez Duyunca Tepkisi

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

İşletmem ilk başladığımda, cep telefonu numaramı işletmem için birincil telefon numarası olarak kullandım. Sorun, insanların cep telefonumu aradığını ve nasıl cevap vereceğimi bilmiyordum. Potansiyel bir müşteri olsaydı, onları profesyonel bir şekilde karşılamak isterdim. Kişisel bir çağrı olsaydı, daha rahat olmak isterdim.
Devamını Oku
Freelancerlar için Vergi İpuçları

Freelancerlar için Vergi İpuçları

Vergi mevsimi sona ermiştir, ancak bu önümüzdeki yıl için hazırlanmamanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, yıl boyunca kendinizi organize ederseniz, gelecek yıl yapacak daha az işiniz olacak ve vergi yükümlülüğünüzü azaltmanıza yardımcı olabilecek krediler ve kesintiler planlamanız daha olası olacaktır.
Devamını Oku
En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

İşletme sahiplerini yoklamak ve onlara en büyük iş sorununun ne olduğunu sormak ya da olmasaydınız, birçoğunun işlerini kazanan olarak göstermeye işaret edeceğine inanıyorum. Bu benim durumumda kesinlikle doğru. Benim gibi girişimci türler, işleri olabildiğince çabuk yapmak isterler, ancak aynı zamanda çabalarını hizmetlerinin kalitesine odaklamak isterler.
Devamını Oku
7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

7 Çoklu Gelir Akışı Nasıl Kazanırım

Girişimcilikle ilgili birçok hikaye okursanız, muhtemelen girişimcilerin çoğunun birçok gelir kaynağına sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Çoğunlukla tasarımcılar, iş sahiplerinin her yönden gelen paralarının olduğundan emin olmak için ellerinden geleni yapıyorlar - ya da bazılarının dediği gibi, “yumurtalarının hepsinin bir sepet içinde olmadığından emin olmak.
Devamını Oku