Maliye

VA Home Loan Programı, Gaziler için En İyi Seçenek Neden?

2005 yılında Irak’ta konuşlandırdığımda, ilk kez ev sahibi olmak için eşsiz bir fırsatım oldu. Karım, evini iyi bir fiyata satmaya hazır olan ve ilgimizi çekip çekmediğimizi soran bir aile arkadaşına sahipti. Direnmediğimiz bir fiyata mükemmel bir başlangıç ​​eviydi. Tek engel - Bağdat’daydım.

Neyse ki, yerel bir ipotek komisyoncusu bize açıkça nitelendirdiğim VA kredileri konusunda uzmanlaşmamıza yardımcı oldu. Dünya çapında tam anlamıyla imzalanmış posta formları olduktan sonra ev sahipleriyiz.

Aşağıdaki konuk mesajı, VA kredilerinin temellerini özetleyen VA Mortgage Merkezi'nden alınmıştır.

+++++++++++++

Bir ev satın almaya çalışmak her zaman kolay bir iş değildir - özellikle bu ekonomik ortamda.

Askeri üyeler için, bir ev satın almak, genellikle güçlü bir mali temeli zor kılan hizmet sınırlamaları nedeniyle özellikle zordur.

Ancak, orduda bulunmak, ilgilenen ev sahiplerinin hayallerini ertelemek zorunda oldukları anlamına gelmez. VA Ev Kredisi programı, askeri üyeler için mükemmel bir seçenektir ve birçok kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olabilir.

VA Ev Kredisi programı, Gazi İşleri Bakanlığı tarafından, gaziler ve aktif görevli servis elemanları için bir ev satın almak için uygun bir yol sağlamak amacıyla kurulmuştur. Program, 19 milyonu aşkın askeri üyesinin uygun borç alanlarına devlet destekli krediler sunarak bugüne kadar bir ev satın almasına yardımcı oldu.

Neden bir VA Ev Kredisi seçmeliyim?

Geleneksel kredilendirme ile borç verenin borçlanmayı geciktirmesi durumunda borç verene bir ev kredisi için tüm sorumluluk düşer. Bu, borç verenleri ev kredileri arayanlara ekstra para kaybetme korkusu için ek faydalar sağlamayı büyük ölçüde engeller. Gazi İşleri Dairesi her bir VA kredisini desteklediğinden, VA onaylı borç verenler borçlulara para tasarrufu avantajı sağlama konusunda daha isteklidir. Esnek kredi şartlarına ve düşük faiz oranlarına ek olarak, askeri üyeler, bir VA konut kredisi seçtiklerinde aşağıdakileri de bekleyebilirler:

  • Yüksek kredi limitleri
  • Sıfır ödeme
  • İpotek sigortası gerekmez
  • Düşük finansman ücretleri

Ben uygun muyum?

Eğer ordunun herhangi bir şubesinde görev yapmış olursanız, VA Ev Kredisi almaya hak kazanmanız için iyi bir şans vardır. Program inanılmaz derecede uygunluk şartlarına sahip ve bir borç almaya hak kazanmak için askeri üyelerin şunları yapması gerekiyor:

  • Uygunluk Sertifikalarını VE VEYA
  • Barış döneminde ya da çatışma sırasında 90 ya da 181 gün aktif görevde bulunduysanız, VEYA
  • Ulusal Muhafız veya Rezervlerde 6 yıl hizmet verdiler

VA Ev Kredisi, özellikle gazileri ve aktif görevli hizmet sunucularının ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandığı için askeri üyeler için bir numaralı tercihtir. VA Home Loan programının belirli bir kredi veya gelir sınırlaması olmamasına rağmen, onaylanmış borç verenler genellikle finansmanı onaylamak için 620 veya daha yüksek bir kredi puanına ihtiyaç duyacaktır. Eğer bir askeri üye bir kredi almakla ilgiliyse veya bir krediyi nasıl alabileceğimi bilmesi gerekiyorsa, ancak uygun olmadıklarını düşünürse, yine de bir VA Kredi Uzmanı ile iletişime geçmeleri teşvik edilir.

Matt Puettmann, ülkenin bir numaralı VA borç vericisi olan VA Mortgage Center .com'da bir Hesap Yöneticisidir.

Videoyu izle: Jeff Speck: Yürünebilir şehir

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Borçlular ve Yatırımcılar için Peerform Yorumları
Maliye

Borçlular ve Yatırımcılar için Peerform Yorumları

Peerform incelemelerine baktığınızda, önce geleneksel krediler ile emsal krediler arasındaki farkı anlamanız gerekir. Geleneksel krediler bir bankadan gelip aylar sürebilirken, P2P kredileri yatırımcıları ve borç alanlarını birbirine bağlayan bir platform üzerinden yapılır. Peer-to-Peer ödünç verme siteleri, hem borç alanlar hem de yatırımcılar için hızla tercih edilen hedefler haline gelmektedir.
Devamını Oku
Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları
Maliye

Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları

İnternet sayesinde parayı yan yatırmak ve evde ekstra para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yalnızca on yıl önce uygulama yapma parası bile yoktu. Artık bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon ile para kazanabilirsiniz. Ama daha fazla para kazanmak için evinizi nasıl kullanabileceğinizi düşündünüz mü?
Devamını Oku
Finansal Planlama Hedeflerini Belirlemek, Bu kadar Kolay
Maliye

Finansal Planlama Hedeflerini Belirlemek, Bu kadar Kolay

Finansal planlama hedefleriniz neler? Finansal planlama sürecini hep duyuyorsunuz. Benim neslimin çoğu, Gen X / Gen Y mürettebatı, finansal planlama hakkında düşünmüyor bile, çünkü bu çok uzak ve Amerikan Idol gibi daha önemli şeyler var. gasp> Bugün düşünmeye başlamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyorum.
Devamını Oku