Milyoner gibi düşünmenin 4 yolu

Milyoner olmayı düşündüğün zaman hakkında ne düşünüyorsun?

Büyük bir ev ve süslü bir araba satın alma fikrini dört gözle bekliyor musunuz?

Bu zenginliklerin, sadece inanılmaz derecede iyi şanslar yoluyla elde edeceğiniz bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Scrooge McDuck gibi para dolu bir kasada yüzmeyi mi düşünüyorsun? (DuckTales, en sevdiğim çizgi filmlerden biriydi, bu arada)

Bunlardan herhangi biri varsa, o zaman bir milyoner gibi düşünmüyorsun.

Pek çoğumuzun milyoner olmayanların düşünebileceği düşüncesine rağmen, kendiliğinden oluşan servet şanslı bir mola ya da doğru insanları bilmekten ibaret değildir.

Herkesin geliştirebileceği bir zihniyetle ilgili.

Bir milyoner gibi düşünmeye başlamanız için dört yol vardır:

1. Her zaman göründüğü gibi değil görünüyor

Zengin olmanın varlıklı görünmek anlamına gelmediğini unutmayın. En çok satan kitapların yazarı Thomas Stanley ve William Danko'nun en şaşırtıcı bulgularından biri. Milyoner Sonraki Kapı, bir milyonerin (Monopoly tahtadaki tek gözlüklü ve üst şapka takan milyoner gibi bir şeye benzeyen) zihinsel imgesi tamamen yanlıştır.

Aslında, milyonerlerin tutumlu olmaları, bütçelerini takip etmeleri ve araçlarını 100 dolarlık faturalarla doldurmaktan çok daha fazla bir olasılıkla yaşamaları daha olasıdır. Amerikalı milyonerlerin çoğu pratik kullanılmış arabaları kullanıyor, mütevazi evlerde yaşıyor ve statü sembollerine para harcamaktan kaçınıyor. Milyondan fazla olmayan kişinin yanlış anladığı şey, değerinizi kanıtlamak için gösterişli bir şekilde para harcamanız gerekmesidir. Bu sizin net değeriniz mi yoksa duygusal değeriniz mi?

Emekli bir çiftle yaptığım toplantıyı, müşteriler olarak yapmaya çalıştığımı hatırlıyorum. Mütevazi bir evde yaşadılar, Lincol'ları sürdüler ve kendi yollarında çok alçakgönüllüler. Karı emekli bir okul öğretmeni iken, kocası günlerinin çoğunu bir lastik fabrikasında geçirdi. Paylaşdıkları muhteşem özellik, ikisinin de kaydetmeyi ve kaydetmeyi sevmeleriydi.

Benimle buluşmadan önce, net değerinin ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Onlar için bir mali plan tamamladıktan sonra, aslında milyonerler olduklarını öğrenmek için şok olmuşlardı.

Zenginlik fikrini servet tuzağından ayırmakta zorlanıyorsanız, yüksek maliyetli statü sembollerinin sizin için neden önemli olduğunu düşünmek için zaman ayırın. Yeni aracınızla veya pahalı saatinizle kimi etkilemeye çalışıyorsunuz? Yeni bir Jaguar ve boş bir hesaptan ziyade parayı bankaya yatırmayı tercih edemez miydiniz?

2. Kendinize inanın.

Kendi ürettiği milyonerleri ücret kazanan kardeşlerinden gerçekten ayıran bir şey, her birinin dünyadaki yerlerini nasıl algıladıklarıdır. Milyonerler, psikologların dahili bir kontrol odağı dedikleri şeye sahip olma olasılıkları daha yüksektir. Temel olarak, kontrol odağı teorisi, insanların kendi hayatlarını yönetme yeteneklerini nasıl algılandığını inceler ve bireylerin ya içsel ya da dışsal bir kontrol odağı vardır.

İç kontrol odağına sahip olanlar, kendilerini yaşamlarından sorumlu olarak görüyorlar. Bir iç odağı olan bir kişi başarısız bir işte para yatırırsa, farklı şeyler yapabilmelerine ve deneyimlerinden bir şeyler öğrenmeye yemin ettikleri tüm yollara bakarlardı.

Öte yandan, dışsal bir kontrol odağı olan biri, kendilerine ne olduğu konusunda hiçbir güce sahip değil gibi hissediyor. Aynı yatırımı kaybedecek olsaydı, şansın onlara karşı olduğunu hissederdi ve bunu engellemenin bir yolu yoktu. Bu, bir dış lokus yatırımcısının ilk başarısızlıktan sonra çalışmayı bırakacağı anlamına gelirken, bir iç oda yatırımcısı yeni içgörülerle oyuna geri dönecektir.

Kontrol odağınızı dışarıdan içeriye değiştirmek çok zor olabilir. Sadece şans ya da kader ya da The Man'i suçlamak kolaydır, çünkü işler yolunuza gitmediğinde denemeye devam etmeniz gerekmez. Ama eğer bir milyoner olmak istiyorsan, bunu gerçekleştirecek güce sahip olan tek kişi sensin.

3. Riski Kabul Etmeyi Öğrenin.


Yıllar önce, Helen adında tanıdığım bir kadın kendi işini kurmak için kişisel bir borç aldı. Annesi, böyle bir risk almaktan dolayı ona kızgındı. Helen, Macy's'in kozmetik tezgahının arkasında çalışarak hayatının geri kalanında her hafta bir maaş çeki toplayabildiğinde.

Bugün Helen, milyonlarca kişidir.

Helen ve annesi, zengin düşünme ve kıtlık düşüncesi arasındaki farkı gerçekten somutlaştırıyor. Evet, mağazada çalışmak güvenli bir seçenekdi, ancak Helen sadece bir Macy's çalışanı olarak kazanabileceğinden daha fazla zenginlik istemiyordu, ayrıca hayatıyla daha fazlasını yapmak istedi. Kendi işini kurarak, sadece para ödemekle kalmayıp aynı zamanda refah gibi bir anlam yaratmasına da yardımcı oldu.

Neyin yanlış gidebileceği korkusundan kurtulmak zor. Keith Cameron Smith, yazarı Ruhsal Milyoner Risk korkusunu aşmak için kendinize üç soru sormanızı önerir:

“Olabilecek en iyi nedir? Bunun olabileceği en kötü şey nedir? Ve en olası olan ne? Bir fırsat ortaya çıktığında bu soruları soruyorsanız, cevaplar size biraz bilgi verebilir. Eğer gerçekleşecek en büyük şey sizi hedeflerinize yaklaştırırsa ve olabilecek en kötü şey gerçekleşirse ve bununla ilgili sorun yoksa, onunla yaşamak ya da bunun üzerinden geçmeye hazırsınız demektir. ve harekete geçiyorsun. ”

Bu, kendi finansal planlama pratiğimi başlattığımda karşılaştığım benzer bir korkuydu. Kendi başıma çıkmak için bir nedenim yoktu. Müşterilerim mutluydu. Hala bağımsızdı ve bu blogu büyük bir kısıtlamayla olsa da çalıştırabilirdim.Önemli bir gelirden (tam olarak yılda 36.000 $) vazgeçeceğimi bilmeme rağmen, mümkün olduğunu bildiğim büyümeyi gerçekleştirmek istiyorsam bunun gerekli olduğunu biliyordum.

Kıtlık düşüncesiyle yaşamak, herhangi bir riskin çok yüksek olduğunu hissetmeniz anlamına gelir; bu, kendiniz için servet oluşturduğunuz bir noktaya asla ulaşamayacağınız anlamına gelir.

4. Kendinizi Servete Götürün.

Bir şey dilemek çok kolay: Zenginlik, daha iyi bir beden, daha iyi bir iş. Her gün bu türden yürekli dilekleri görebilirsiniz. Zamanını piyango bileti veya en son moda diyet kitabı satın alan zamanlarını kaç kişi biliyorsunuz, ama asla “hedefleri” ne ulaşmıyorsunuz?

Mesele şu ki, eğer zenginlik (ya da büyük bir beden, vs.) olsaydı ne kadar büyük bir hayat olurdu diye merak ediyorsanız, o noktaya ulaşmak için hiçbir şey yapmıyorsunuz demektir. Sadece hayatını uzattın.

Milyonerler, sadece ne istediğinizi düşünemeyeceğinizi - buna bağlı kalmanız gerektiğini bilirler. Zengin insanlar zenginleşmeye ve kalmaya kararlıdır; Sadece bunun için değil.

Özellikle, yazılı olarak bir hedefe ulaşmak, sizin istediğinizi elde edeceğinizin çok daha muhtemel olmasını sağlayacaktır. Hedefinizi yazma eylemi sadece sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı açıklığa kavuşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda nasıl başarılacağını anlamak için zaman ayırmanıza da yardımcı olur.

Hedefinize ulaşma şansınızı arttırmak için Psikoloji sitesi PsyBlog.com size

“Öncelikle, çözülen problemin olumlu bir vizyonunu hayal edin, sonra gerçekliğin olumsuz yönlerini düşünün. Araştırmacılar, (bu) tekniğin insanları eylem planlarını ve sorumluluk almasını teşvik etmede en etkili olduğunu buldu.”

Zenginlik için resmi bir bağlılık yaratmak, hedeflerinizin, her bir milyoner kişinin bildiği, meyveye geldiğini görmenin ilk adımıdır. Bu bağlılık olmadan yaşamak, o rüyanıza ne olduğunu merak ederek kendinizi bulmak için iyi bir yoldur.

Milyoner Zihniniz Var mı?

Bir milyoner olmak hiç kolay değil. Sert çalışma, disiplin ve demir sıcak olduğunda grev yapma yeteneği gerektirir. Ama aynı zamanda zihninizde bir değişiklik yapar. Şimdi bir milyoner gibi düşünmeye başlarsanız, büyük fırsatlar doğduğunda bu zor işi ve disiplini kullanmak için çok daha iyi bir konumda olacaksınız.

Bazıları bu şans diyebilir. Milyonerler bekledikleri an onu çağırırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Videoyu izle: ZENGİN İNSANLARIN 4 farklı düşünce tarzı. Milyoner aklın sırları - T. Harv Eker

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Aslında para kazanabilirsiniz 23 Hobiler

Aslında para kazanabilirsiniz 23 Hobiler

Her şey 1986 Donruss Jose Canseco Rated Rookie Card ile başladı. O zamanlar, sporu seven her çocuğun kutsal kâsesiydi. Ve aynı zamanda benim favori hobimin çocuk olarak tanıtımıydı: beyzbol kartlarını toplama. Babam beysbol kartı gösterilerine götürmeyi çok severdi ve odaya, bazı harika bulgular elde etmeyi umuduyla satıcıların masalarını taramaya çalışırdık.
Devamını Oku
Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Çocukken, işletme sahibi ya da girişimci olmanın özlemlerini almadım. Jose Canseco beysbol kartlarında çok fazla para harcayan bir beyzbol kartı koleksiyoncusuydum. (Muhtemelen şimdiye kadar yaptığım en kötü yatırımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor, ama hey - sadece bir çocuktum). Üniversiteye giderken bile, mezun olduğumda ne yapmak istediğimi gerçekten bilmiyordum.
Devamını Oku
Zenginlik Kurmak İçin 9 Strateji (Finansal Danışmanınızın Size Söyleyemeyeceği)

Zenginlik Kurmak İçin 9 Strateji (Finansal Danışmanınızın Size Söyleyemeyeceği)

Beni tanıyanlar Roth IRA'yı ne kadar sevdiğimi biliyorlar. Aslında onu çok seviyorum aslında karımı üçüncü oğlumuz “Roth” olarak adlandırmaya ikna etmeye çalıştım. Ha, ha, şaka yapıyor olabilirim… Herzaman genç bir yatırımcıyı kendi Roth IRA'larını başlatmaya teşvik edebilirim. . Roth IRA'ya giderken ayda sadece 50 ila 100 dolar görebilirler, ancak emekli olduklarında 99'dan daha fazla mali olarak güvende olacaklarını biliyorum.
Devamını Oku
Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.
Devamını Oku