I┼č

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Sana bir s─▒r söyleyeyim: ─░nternet pazarlamay─▒ seviyorum. Bütün konsept beni büyülüyor ve blogumun katlanarak büyüdü─čünü gördü─čümden beri, beni daha da büyülüyor. Daha da büyüleyici olan ┼čey, hayalindeki i┼čin olmas─▒ gereken ┼čeyden at─▒lan bir ki┼činin öyküsünü okuduktan sonra internet üzerinde de─či┼čen bir i┼č giri┼čimi haline dönü┼čen bir hikayeyi okurken. Hepimiz web'de pasif gelir yapmak için hikayeler duyuyoruz ve birço─ču doland─▒r─▒c─▒l─▒k yap─▒yor. (E─čer iyi niyetli bir aldatmaca görmek istiyorsan─▒z, bu yaz─▒ya bak─▒n) Sizi temin ederim, bu ondan uzakt─▒r.

Pat Flynn h─▒zla ─░nternet'in internet pazar─▒ndaki seçkinlerinden birine yükseldi ve k─▒sa bir süre içinde sizi güvensiz k─▒lacak büyük bir nakit para kazand─▒. Bu hikayeyi daha da ola─čanüstü k─▒lan, Pat'─▒n harika bir adam olmas─▒d─▒r. Okurlar─▒na yard─▒m etmek ve sorular─▒na cevap vermek için yoluna devam ediyor. Blogu Pat taraf─▒ndan durduruldu ve h─▒zl─▒ görü┼čme için oturmak için heyecanland─▒m.

Pat Flynn ile Söyle┼či

1.Pat, bize arka plan─▒n─▒z hakk─▒nda biraz bilgi verebilir misiniz ve Ak─▒ll─▒ Pasif Gelir'i ba┼člatman─▒z─▒ isteyen nedir?

Elbette Jeff!

Berkeley'deki California Üniversitesi'nde mimarl─▒k e─čitimi ald─▒m ve mezun olduktan hemen sonra büyük bir mimarl─▒k firmas─▒nda çal─▒┼čmaya ba┼člad─▒m. ─░┼čyerinde h─▒zla büyüdüm, 250'den fazla ki┼či firmas─▒nda en genç ─░┼č Kaptan─▒ oldum ve daha sonra gerçekten çok yüksek, milyonlarca dolarl─▒k projelere atand─▒. Ne yapt─▒─č─▒m─▒ gerçekten çok sevdim.

Pat Flynn-Smart Pasif Geliri

Ne yaz─▒k ki, bu uzun sürmedi. 3 y─▒l sonra i┼čten ç─▒kar─▒ld─▒m.

─░┼čten ç─▒kar─▒lma zordu, ancak i┼člerin en güvenli gibi görünen ┼čeylerin bile fla┼čta sizden al─▒nabilece─čini fark etmeme yard─▒mc─▒ oldu. Hayat─▒mda finansal güvenli─či gerçekten kurman─▒n tek yolu, sorunlar─▒ kendi ellerime almak ve kendi ba┼č─▒ma bir i┼č kurmakt─▒. Ben de öyle yapt─▒m.

Tasar─▒m ve in┼ča endüstrisindeki insanlar─▒n oldukça a┼čina oldu─čum bir s─▒nav (//www.greenexamacademy.com) etraf─▒nda dönen bir çevrimiçi i┼če ba┼člamay─▒ kararla┼čt─▒rd─▒m. Uzun hikaye k─▒sa, sadece bir y─▒l içinde 200.000 dolardan fazla para kazand─▒m. - Aç─▒kças─▒ mimarl─▒k firmas─▒nda çal─▒┼č─▒rken yapt─▒─č─▒mdan çok daha fazla para.

Çevrimiçi kazand─▒─č─▒m para miktar─▒ndan memnun oldu─čum kadar─▒yla, ┼ču anda en çok memnun oldu─čum her hafta bu i┼č için harcad─▒─č─▒m saatler. Ortalama olarak, tam zamanl─▒ bir gelir getirmeye devam eden bu i┼č için haftada yakla┼č─▒k 2 ila 4 saat harc─▒yorum.. ─░┼č modelini ve tüm süreci neredeyse otomatikle┼čtirmek için kulland─▒─č─▒m hizmetler, mü┼čterilerden ödememden elektronik ürünlerimin teslim edilmesine kadar, gerçekten 4 saatlik bir Çal─▒┼čma Haftas─▒ ya┼čayabiliyorum (e─čer bilmiyorsan─▒z, Tim Ferriss taraf─▒ndan NY Times Bestseller. Çevrimiçi i┼čimi yap─▒land─▒rd─▒─č─▒m için Tim kesinlikle benim için bir ilham kayna─č─▒yd─▒.

Bo┼č zamanlar─▒m─▒ ailemle birlikte geçiriyorum, yeni i┼čler ve projeler yarat─▒yorum ve hayat─▒mda bu noktaya nas─▒l geldi─čim hakk─▒nda blog yazd─▒m. Ak─▒ll─▒ Pasif Gelir Blogu bununla ilgili. Temelde, çevrimiçi bir i┼č yapmak için pasif bir gelir yaratabilecek bir ┼čekilde ö─črenmek isteyen insanlar için ücretsiz bir kaynak - yani saatlerinizi dolar için i┼člemek zorunda de─čilsiniz. En ba┼č─▒ndan beri s─▒k─▒ çal─▒┼čmay─▒ ve daha sonra faydalar─▒ topla.

Ak─▒ll─▒ Pasif Gelir Blogu, hayat─▒mda ba┼č─▒ma gelen tüm ┼čansl─▒ ┼čeyleri geri verme yolum. Benim için bir sürücü ve tutkunun ba┼čar─▒l─▒ olmas─▒ için herkesin benim yapt─▒─č─▒m ┼čeyden (hem ba┼čar─▒lar─▒mdan hem de ba┼čar─▒s─▒zl─▒─č─▒mdan) ö─črenmesi ve kendileri için de çevrimiçi bir i┼č yaratmas─▒ umudumdur. Ben özel biri de─čilim, ve benden daha ak─▒ll─▒ olan bir ton insan var, bu yüzden bunun mümkün oldu─čunu biliyorum.

2. Sizce, ─░nternet pazarlamac─▒l─▒─č─▒na geçmek için sahip olmas─▒ gereken 3 ortak özellik nelerdir?

─░lk olarak ve en önemlisi, bir internet pazarlamac─▒s─▒ baz─▒ riskler almaya istekli olmal─▒d─▒r.. Neyse ki, online i┼č yapmak, ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőiçin gereken ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőyat─▒r─▒mlar─▒ kadar riskli de─čil, ancak ilk alan ad─▒n─▒z─▒ sat─▒n almak, kendi ürünlerinizi olu┼čturmak veya çevrimiçi olarak di─čer i┼čletmelerle anla┼čma yapmak için hala biraz cesaret ister. Bize göre, bizi etkileyen ┼čey, bir internet i┼čletmesinin ba┼člat─▒lmas─▒n─▒n muhtemel ödüllerinin, riskleri a┼čt─▒─č─▒n─▒ biliyoruz.

─░kincisi, ba┼čar─▒s─▒zl─▒ktan ho┼članabilmeli. Bu kadar garip gelebilir, ba┼čar─▒s─▒zl─▒k asl─▒nda ba┼čar─▒ya ula┼čmak için bir ad─▒m daha yak─▒nd─▒r. Ki┼čisel olarak birçok ba┼čar─▒s─▒zl─▒k ya┼čad─▒m, ama hepsi beni bu noktaya götürdü çünkü her birinden ö─črendim.

Son olarak, bir internet pazarlamac─▒ her zaman kendi kendini kontrol etmeli ve disiplinli olmal─▒d─▒r.. Özellikle evden çal─▒┼č─▒rken, yap─▒lmas─▒ gereken belirli görevlere odaklanmak zor. Üretkenli─čimizi geride b─▒rakmaya çal─▒┼čan çok fazla dikkat da─č─▒t─▒c─▒ var, ancak sistemleri yerinde ve hedeflerimizi göz önünde bulundurarak ilerlemeye devam edebiliriz.

ebook Ba┼čar─▒

3. Yak─▒n zamanda, $ mart Way ad─▒nda bir Ebook ba┼člatt─▒. E-kitab─▒ yaratman─▒n ilham kayna─č─▒ neydi?

eBooks $ Mart Yolu

Bir e-Kitap, ba┼čar─▒l─▒ çevrimiçi i┼čimi ba┼člatmaya yard─▒mc─▒ olmak için kulland─▒m. E-Kitaplar─▒ seviyorum çünkü bunlar nispeten kolay ve ucuzdur, bunlar─▒ mü┼čterilerinize otomatik olarak teslim edebilirsiniz (her sipari┼čten sonra paketlemek ve göndermek için postaneye gitmemek) ve hemen ┼čimdi ba┼člayabilirsiniz.

eBooks the $ mart Way, katil e-Kitab─▒n nas─▒l yay─▒nlanaca─č─▒n─▒, pazarlanaca─č─▒n─▒ ve otomatikle┼čtirilece─čini anlat─▒yor. Bu k─▒lavuzu yazd─▒m çünkü gerçekten kendi e-Kitaplar─▒n─▒ olu┼čturmakla ilgilenen insanlara yard─▒m etmek istiyorum. Ve evet, k─▒lavuz tamamen ücretsizdir, web sitemdeki di─čer tüm materyaller gibi.Daha önce de söyledi─čim gibi, hayat─▒mda ba┼č─▒ma gelen tüm güzel ┼čeyleri geri alman─▒n bir yolu.

Bir e-Kitab─▒n yay─▒nlanmas─▒ hayat─▒m─▒ de─či┼čtirdi ve bu k─▒lavuzun insanlar─▒n i┼člerini iyile┼čtirmelerine ve hayatlar─▒n─▒ de─či┼čtirmelerine yard─▒mc─▒ olabilece─čini umuyorum.

4. Ebooks yaz─▒p sat─▒yorsunuz, harika bir blog tutuyorsunuz, Twitter ve Facebook'ta son derece aktif oluyorsunuz, yeni bir çocu─čunuz var: ─░┼činizi büyütme zaman─▒n─▒ nerede buluyorsunuz ve sizi motive eden nedir?

Yapt─▒─č─▒m her ┼čeyin arkas─▒ndaki temel motivasyon ailemdir. Güzel kar─▒m April ve yeni do─čan o─člumuz Keoni, çevrimiçi yapt─▒─č─▒m her ┼čeyin arkas─▒ndaki ilham ve motivasyon ve yapt─▒─č─▒m her karar.

Örne─čin, onlarla daha fazla zaman geçirmek istedi─čim için, bunu yapmam─▒ sa─člayan bir i┼č yaratt─▒m. Üstelik, takip etti─čim sistemlere ve programlara sahibim. Bu, i┼čleri verimli bir ┼čekilde ald─▒─č─▒mdan emin olmam için bana zaman ay─▒rmam.

Ek olarak, di─čer insanlar─▒n ba┼čar─▒l─▒ olmas─▒na yard─▒m etmeyi çok seviyorum. Biri bana bir ÔÇťyüksekÔÇŁ, bir keresinde bana yazd─▒─č─▒m e-Kitaplar için bir te┼čekkür e-postas─▒ gönderdi─činde veya insanlar bana kendi fikirleri üzerinde çal─▒┼čmaya ba┼člamak için onlar─▒ motive etti─čimi söyledi─činde, bir ÔÇťduymaÔÇŁ duygusu elde ediyorum. Bu dü┼čüncenin yan─▒ s─▒ra, Karma'ya da inan─▒yorum. Ba┼čkalar─▒na daha çok yard─▒m edersen, o kadar çok servete sahip olacaks─▒n. ┼×imdiye kadar, benim deneyimime göre, bu her zaman böyle olmu┼čtur.

5. LEED Ebook'unuzla çok ba┼čar─▒l─▒ oldunuz. Gelecekte gelir seviyenizi sürdürmek için, ba┼čkalar─▒ yapt─▒─č─▒n─▒z ┼čeyi taklit etmeye çal─▒┼čt─▒kça, herhangi bir zorluk öngörüyor musunuz?

Özellikle her ┼čeyin çok h─▒zl─▒ de─či┼čti─či günümüz dünyas─▒nda kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒z her zaman zorluklar var. ┼×u andaki birincil i┼čimle kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m en büyük zorluklardan biri, s─▒nav─▒n yap─▒ld─▒─č─▒ ┼čirketin, geçti─čimiz günlerde s─▒nav─▒ geçmesine yard─▒mc─▒ olmak için kendi çal─▒┼čma k─▒lavuzlar─▒n─▒ yay─▒nlad─▒.

Öyle söyleniyor ki, neredeyse bir iltifat olarak görüyorum çünkü i┼čimi ve bunun ne kadar ba┼čar─▒l─▒ oldu─čunu bildikleri gerçe─čini biliyorum. Belki de yapt─▒─č─▒m ┼čeylere do─črudan bir cevapt─▒, belki de de─čil - ama her iki ┼čekilde de, her ay her ay güçlü kazanç görüyorum. Bence sadece ÔÇťnormal bir adamÔÇŁ oldu─čumun, büyük bir ┼čirket de─čil, insanlara s─▒nava girmesine yard─▒mc─▒ olan ve burada olabilecek herhangi bir soruya hemen cevap verebilecek olan bir ki┼či oldu─čumu dü┼čünüyorum. Pist kayd─▒n─▒ ald─▒m ve web sitemi daha önce kullananlar genellikle kelimeyi yaymaya yard─▒mc─▒ olmaktan daha istekli.

Ayr─▒ca, di─čer ni┼člerde çe┼čitlendirme amaçlar─▒ için var olan ba┼čka projelerim var. Mevcut i┼člerimden veya gelir ak─▒┼č─▒mdan herhangi biri yar─▒n ortadan kaybolursa, ailemi sa─člamak için hala cömert bir gelirim olur. Ayr─▒ca, biliyorum ki e─čer her ┼čey yar─▒n ortadan kaybolacak olursa, kolayca geri dönüp ba┼čka bir ┼čey yapabilir ve ba┼čar─▒l─▒ olabilirim.

Yeni Eklemeler

6. ─░kinci o─čluma sahip olmak ve seni ilk gördü─čünü görmek, bir çocu─čun hayat─▒n─▒ nas─▒l etkiledi?

Babas─▒n─▒n o─člu

Kelimeler, bir baba olman─▒n ne kadar harika oldu─čunu ve ÔÇťmini-meÔÇŁ nin dünyaya girdi─čini bile ifade edemez. Hayat─▒ gerçekten bir perspektif haline getirir ve bu dünyada neyin önemli oldu─čunu dü┼čünmenizi sa─člar. Ciddi anlamda.

O─člum ve onun gelece─čini sa─člayabilmek için sadece ba┼čar─▒ya ula┼čmak istedi─čimin ötesinde, ben büyüdü─čünde onun için iyi bir örnek olabilecek ┼čekilde yapmak istiyorum.

Dünyan─▒n hiçbir yerinde ticaret yapmam - uykusuz geceler, tükürükler ve yahut çocuk bezleri bile 🙂

7. Gelecek y─▒l ve sonras─▒nda Pat Flynn ve Smart Passive Income için ufukta neler var?

Gelecek için çok planl─▒yorum.

Blogum ve ┼ču an sahip oldu─čum tüm i┼čletmelerin yan─▒ s─▒ra, konu┼čtu─čumuz potansiyel i┼č giri┼čimleri ve pasif gelir projelerinde ba┼čkalar─▒yla birlikte çal─▒┼č─▒yorum. ┼×u anda çok spesifik olam─▒yorum, bu yüzden i┼čler ilerledikçe güncellemeye devam etmek için blogu kontrol etmelisiniz.

Özellikle Ak─▒ll─▒ Pasif Gelir Blogu için, orta sene geçmeye haz─▒r olmas─▒ gereken bir podcast ile ç─▒k─▒yorum. ─░nternette i┼č yapmak isteyenlere, motivasyon ve yararl─▒ içerikler sunmay─▒ umuyorum ve i┼če gidip geldi─činizde veya spor salonunda dinlerken biraz zaman ay─▒r─▒n.

Jeff, hikayemi ve internet pazarlamac─▒l─▒─č─▒ ve giri┼čimcili─či hakk─▒ndaki dü┼čüncelerimin bir k─▒sm─▒n─▒ payla┼čma f─▒rsat─▒ için çok te┼čekkür ederim. Sizin veya okurlar─▒n─▒z─▒n herhangi birinin benden ihtiyac─▒ olan herhangi bir ┼čey varsa, lütfen Ak─▒ll─▒ Pasif Gelir Bloguna gelip bana bir e-posta çekmekten çekinmeyin.

Ek olarak, gelip Twitter (@patflynn) veya Facebook Fan Sayfamda bana merhaba deyin. Yak─▒nda sizden duymay─▒ umuyorum!

Tekrar te┼čekkürler Jeff! ┼×erefe!

Teslim Etmek ─░çin Emin Olun: Pat geçenlerde Darren ile Problogger.net'den bir röportaj yapt─▒. Kesinlikle kontrol etmeye de─čer.

Videoyu izle: T├╝m Arabalar Arama: K├Ât├╝ Flea / Squealing Rat / 26. Kar─▒s─▒ / G├Âzya┼č─▒ Charm

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori I┼č, Sonraki Makale

Finansal ├ľzg├╝rl├╝─če Nas─▒l Bilin├žli Bir ─░┼č Yapabilirsiniz?
I┼č

Finansal ├ľzg├╝rl├╝─če Nas─▒l Bilin├žli Bir ─░┼č Yapabilirsiniz?

Bu, Steve'in pop├╝ler bir blog olan MyWifeQuitHerJob.com sitesini bir online ma─čazada servet ve giri┼čimcilik hakk─▒nda yazd─▒─č─▒ bir misafir yay─▒n─▒d─▒r. ─░┼činden s─▒k─▒ld─▒n m─▒? G├╝nde her g├╝n yapt─▒─č─▒n─▒z ┼čeyden s─▒k─▒ld─▒n─▒z m─▒? Ger├žek ┼ču ki, g├╝nl├╝k i┼člerinde% 100 mutlu olmayan ve yeni bir ┼čeye ge├žmek isteyen ├žok say─▒da insan var.
Devam─▒n─▒ Oku
Ba─č─▒ms─▒z Y├╝klenici Nas─▒l Olulur?
I┼č

Ba─č─▒ms─▒z Y├╝klenici Nas─▒l Olulur?

Y─▒llard─▒r ba─č─▒ms─▒z bir y├╝klenici oldum. Ev i┼čimi ailem i├žin sabit bir gelir kazanan bir ┼čeye d├Ân├╝┼čt├╝rd├╝m. Asl─▒nda, ben birincil ekmek al─▒c─▒s─▒y─▒m. Ba─č─▒ms─▒z bir y├╝klenici olmak bu y─▒l ba┼člayacak en k├órl─▒ k├╝├ž├╝k i┼čletmelerden biridir. Ba─č─▒ms─▒z bir y├╝klenici olarak, kendi program─▒m─▒ se├žme ve hatta m├╝┼čterilerimin kim oldu─čunu belirleme konusunda bir dereceye kadar ├Âzg├╝rl├╝─č├╝m var.
Devam─▒n─▒ Oku
Gaziler i├žin K├╝├ž├╝k ─░┼č Olanaklar─▒
I┼č

Gaziler i├žin K├╝├ž├╝k ─░┼č Olanaklar─▒

Askeri gaziler onlar─▒ i┼čverenler i├žin ├žekici k─▒lan bir├žok niteli─če sahiptir. Sadakat, g├╝venilirlik, tahrik ve kararl─▒l─▒k ve d├╝r├╝stl├╝k gibi ┼čeyler, i┼čverenler i├žin t├╝m ├žekici ├Âzelliklerdir. Mevcut i┼č piyasas─▒ ve ekonomi, bu ├Âzelliklerin hepsinde bile b├╝y├╝k bir i┼če giri┼č yapmay─▒ zorla┼čt─▒rabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
─░nsan Sermayenizi Geli┼čtiriyor musunuz?
I┼č

─░nsan Sermayenizi Geli┼čtiriyor musunuz?

Mali resminize bakt─▒─č─▒n─▒zda, say─▒lara yakalanmak kolayd─▒r. Ancak, net de─čerinize ├žok fazla odaklanmaman─▒z ├Ânemlidir. Mali durumunuzu geli┼čtirmek istiyorsan─▒z, bunun sadece dolar ve sent olmad─▒─č─▒n─▒ fark edin. ─░nsan sermayenizi de geli┼čtirmelisiniz. ─░nsan Sermayesi Nedir?
Devam─▒n─▒ Oku