Vergi

Ücretli Süslemeyi Durdurma

Geri vergiler nedeniyle IRS'ye borçlanırsanız veya dosyalanmamış vergi beyannamesiSam Amca'nın emrini alabilmesinin yollarından biri, ücretlerinizi telafi etmektir.

Ancak, bu adımda bitmek zorunda değildir.

Aslına bakılırsa, hapishaneye gitme olasılığınızla karşı karşıya kalmadan önce maaş düzenlemesi “son çare” dir. IRS maaşı bertarafını durdurmak istiyorsanız, önceden plan yapabilirsiniz.

IRS size ücretleri telafi etmeden aylar önce size mektuplar gönderecek, böylece uyarılmadığını söyleyemezsiniz. Ve şimdi sorunu ele almak için zaman ayırırsanız, mektup sahnesine ulaşmadan önce IRS maaş düzenlemesine bir son verebilirsiniz.

Başlamadan Önce Ücretlerin Tasfiye Edilmesinin Durdurulması

IRS maaş düzenlemesine karşı en iyi savunmanız, ilk etapta bundan kaçınmaktır. Vergi faturanızı ödeyemiyor olsanız bile veya vergi beyannamenizi kaydetme zamanında, seçeneklerin var. Burada ücretli garnitür ile başlamanın bazı yolları şunlardır:

  1. Taksit planı: IRS aslında size taksit ödemeleri yapma olanağı sunuyor. Vergilerinizi ödeyemiyorsanız ve vergi ve cezalarda 50.000 dolardan az borcunuz varsa, bir taksit planı önerebilirsiniz. Bu, IRS'den kredi olarak kabul edilir ve idari ücret (çok büyük değildir) ve faiz (genellikle kredi kartı faiz oranından daha az) ile ücretlendirilirsiniz. Online taksitli bir takvime başvurabilir ve kabul edilirseniz, ödemeleriniz daha kolay yönetilebilir ve ücretlerin bertaraf edilmesini önlersiniz.
  2. Uzlaşmada Teklif: Tam tutarı ödeyemeyeceğinizi ispat ederseniz, Uzlaşmada (OIC) bir Teklif yapabilirsiniz. Bu adımı atmadan önce, neyi gerektirdiğini anladığınızdan emin olun. Birçok durumda, IRS teklifinizi “makul” görünmüyorsa reddedecektir. Bu rotaya gitmeden önce bir vergi avukatına danışın. Böyle bir profesyonel, tuzaklar boyunca size rehberlik edebilir.
  3. yoksulluk: Ruhsat mektubunuzu aldıktan sonra - ancak, garnitür başlamadan önce - ödemeleri yapmak için fazla yoksulluk yaptığınızı iddia edebilirsiniz. Çoğu durumda, IRS, maaş toparlanmasının mali sıkıntıya neden olması halinde durmaya hazırdır. Ancak, durumunuz düzeldikten sonra, bir plan yapmazsanız garnitür için yola devam edersiniz.

Borçlarınızı ödemek için parayı yükseltmek için varlıkları da satabilirsiniz. Durumu düşünmeniz ve sizin için en iyi neyin işe yaradığına karar vermeniz gerekecek.

Ücretli Garnitür Nasıl Yapılır?

Ücretleriniz zaten süslenmişse, doğru yaklaşımla ona bir ücret koyabilirsiniz. IRA ücretinin durdurulmasının en hızlı ve en kolay yolu borcu ödemek ve devam etmektir. Ama deneyebileceğiniz başka şeyler de var:

  • Yerleşme: Bir vergi borcu vekili yardımıyla, vergi mutabakatı yapabilirdiniz. Ödediğiniz miktardan daha düşük bir ödeme tutarı ödersiniz - ve kalan vergi borcu ortadan kalkar. Bir çözümle, maaş düzenlemeleriniz ortadan kalkar.
  • İşini bırakIRS'in ücretlerinizi süslediğinde, işvereninizle anlaşmalar yaptığını fark edin. Bu, işvereninizden ayrıldığınızda yeni bir düzenlemenin yapılması gerektiği anlamına gelir. Eğer işinizden ayrılır ve yeni bir iş bulamazsanız, süslenecek bir geliriniz olmaz. Yeni bir iş bulursanız, IRS'in yeni işvereninizle yeni bir anlaşma anlaşması yapmak için birkaç ay sürmesi gerekecektir. Bu problemi tamamen çözmese de geçici bir süre için rahatlama sağlayabilir.
  • İflas beyanı: Bir iflas, aslında en azından geçici olarak, IRS maaş düzenlemesine bir son verecek. Vergi borcunun iflasla taburcu edilemeyecek yükümlülüklerden biri olduğunun farkına varmak önemlidir. Sonunda, vergi borcunuzla yüzleşmek zorunda kalacaksınız ve IRS daha sonra ücretlerinizi telafi etmeye başlayabilir. Artı, iflas kredinizi mahvedecek (ve bunun için uzun zaman alacak iflastan sonra kredinizi tamir edin) ve diğer finansal sonuçlarla birlikte gelir.

Çoğu durumda, en iyi seçeneğiniz, ilk etapta sorun olmaktan kaçınmaktır. Vergi beyannamenizi her yıl dosyalayın ve vergilerinizi ödeyin. Ödeme yapamayacağınız bir pozisyondaysanız, vergi borcunun zaman içinde birikmesine izin vermeyin. Bunun yerine, proaktif olun, ücret ödemeden önce IRS ile ödeme düzenlemenin yollarını araştırın.

Videoyu izle: Canavar Yüksek ve Niloya ile Halloween için süslemeler

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku
Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku
Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri
Vergi

Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri

Uykusuz geceler, panik ataklar ve vurma baş ağrıları ilkbaharda vergi mükelleflerine çok aşina olan hislerdir. Aslında, yıllar önce vergilerin sözünden bahsetmek, kafamı sayılar ve karnımın içine doğru sürmek için bir korku duygusuyla göndermek için yeterliydi. Bir vergi uzmanını işe aldıktan sonra şükrediyorum ki bu günler çok gerisinde.
Devamını Oku