Vergi

Ücretli Süslemeyi Durdurma

Geri vergiler nedeniyle IRS'ye borçlanırsanız veya dosyalanmamış vergi beyannamesiSam Amca'nın emrini alabilmesinin yollarından biri, ücretlerinizi telafi etmektir.

Ancak, bu adımda bitmek zorunda değildir.

Aslına bakılırsa, hapishaneye gitme olasılığınızla karşı karşıya kalmadan önce maaş düzenlemesi “son çare” dir. IRS maaşı bertarafını durdurmak istiyorsanız, önceden plan yapabilirsiniz.

IRS size ücretleri telafi etmeden aylar önce size mektuplar gönderecek, böylece uyarılmadığını söyleyemezsiniz. Ve şimdi sorunu ele almak için zaman ayırırsanız, mektup sahnesine ulaşmadan önce IRS maaş düzenlemesine bir son verebilirsiniz.

Başlamadan Önce Ücretlerin Tasfiye Edilmesinin Durdurulması

IRS maaş düzenlemesine karşı en iyi savunmanız, ilk etapta bundan kaçınmaktır. Vergi faturanızı ödeyemiyor olsanız bile veya vergi beyannamenizi kaydetme zamanında, seçeneklerin var. Burada ücretli garnitür ile başlamanın bazı yolları şunlardır:

  1. Taksit planı: IRS aslında size taksit ödemeleri yapma olanağı sunuyor. Vergilerinizi ödeyemiyorsanız ve vergi ve cezalarda 50.000 dolardan az borcunuz varsa, bir taksit planı önerebilirsiniz. Bu, IRS'den kredi olarak kabul edilir ve idari ücret (çok büyük değildir) ve faiz (genellikle kredi kartı faiz oranından daha az) ile ücretlendirilirsiniz. Online taksitli bir takvime başvurabilir ve kabul edilirseniz, ödemeleriniz daha kolay yönetilebilir ve ücretlerin bertaraf edilmesini önlersiniz.
  2. Uzlaşmada Teklif: Tam tutarı ödeyemeyeceğinizi ispat ederseniz, Uzlaşmada (OIC) bir Teklif yapabilirsiniz. Bu adımı atmadan önce, neyi gerektirdiğini anladığınızdan emin olun. Birçok durumda, IRS teklifinizi “makul” görünmüyorsa reddedecektir. Bu rotaya gitmeden önce bir vergi avukatına danışın. Böyle bir profesyonel, tuzaklar boyunca size rehberlik edebilir.
  3. yoksulluk: Ruhsat mektubunuzu aldıktan sonra - ancak, garnitür başlamadan önce - ödemeleri yapmak için fazla yoksulluk yaptığınızı iddia edebilirsiniz. Çoğu durumda, IRS, maaş toparlanmasının mali sıkıntıya neden olması halinde durmaya hazırdır. Ancak, durumunuz düzeldikten sonra, bir plan yapmazsanız garnitür için yola devam edersiniz.

Borçlarınızı ödemek için parayı yükseltmek için varlıkları da satabilirsiniz. Durumu düşünmeniz ve sizin için en iyi neyin işe yaradığına karar vermeniz gerekecek.

Ücretli Garnitür Nasıl Yapılır?

Ücretleriniz zaten süslenmişse, doğru yaklaşımla ona bir ücret koyabilirsiniz. IRA ücretinin durdurulmasının en hızlı ve en kolay yolu borcu ödemek ve devam etmektir. Ama deneyebileceğiniz başka şeyler de var:

  • Yerleşme: Bir vergi borcu vekili yardımıyla, vergi mutabakatı yapabilirdiniz. Ödediğiniz miktardan daha düşük bir ödeme tutarı ödersiniz - ve kalan vergi borcu ortadan kalkar. Bir çözümle, maaş düzenlemeleriniz ortadan kalkar.
  • İşini bırakIRS'in ücretlerinizi süslediğinde, işvereninizle anlaşmalar yaptığını fark edin. Bu, işvereninizden ayrıldığınızda yeni bir düzenlemenin yapılması gerektiği anlamına gelir. Eğer işinizden ayrılır ve yeni bir iş bulamazsanız, süslenecek bir geliriniz olmaz. Yeni bir iş bulursanız, IRS'in yeni işvereninizle yeni bir anlaşma anlaşması yapmak için birkaç ay sürmesi gerekecektir. Bu problemi tamamen çözmese de geçici bir süre için rahatlama sağlayabilir.
  • İflas beyanı: Bir iflas, aslında en azından geçici olarak, IRS maaş düzenlemesine bir son verecek. Vergi borcunun iflasla taburcu edilemeyecek yükümlülüklerden biri olduğunun farkına varmak önemlidir. Sonunda, vergi borcunuzla yüzleşmek zorunda kalacaksınız ve IRS daha sonra ücretlerinizi telafi etmeye başlayabilir. Artı, iflas kredinizi mahvedecek (ve bunun için uzun zaman alacak iflastan sonra kredinizi tamir edin) ve diğer finansal sonuçlarla birlikte gelir.

Çoğu durumda, en iyi seçeneğiniz, ilk etapta sorun olmaktan kaçınmaktır. Vergi beyannamenizi her yıl dosyalayın ve vergilerinizi ödeyin. Ödeme yapamayacağınız bir pozisyondaysanız, vergi borcunun zaman içinde birikmesine izin vermeyin. Bunun yerine, proaktif olun, ücret ödemeden önce IRS ile ödeme düzenlemenin yollarını araştırın.

Videoyu izle: Canavar Yüksek ve Niloya ile Halloween için süslemeler

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi
Vergi

Kolej İçin Amerikan Fırsat Vergi Kredisi

Emeklilik için tasarruf etmek yeterince zor. Yuva yumurtasını üniversitede çocuklarla finanse etmeye çalışmak neredeyse imkansız görünüyor. Gökyüzü roketi kolej harçları ödemek için çalışıyorum en iyi depresif ve her küçük yardımcı olur. IRS'den yardım almak isterseniz, Amerikan Fırsat Vergi Kredisi'ne hoş geldiniz.
Devamını Oku
IRA yeniden sınıflandırılması
Vergi

IRA yeniden sınıflandırılması

Borsa 2009 yılı rulo treni devam ederken, birçok olumlu haber arıyorlar. Eminim ki, orada çok iyi alımlar olduğundan eminim, kesin olan bir şey, vergi tasarruflarından faydalanmak için bakabileceğimiz. Nasıl, sen sordun? Peki, yatırımcıların bekleyeceği bir şey, diğer gelirleri dengeleyebilecek zararlardan yararlanmak için amortismana tabi tutulan malların satılmasını içeren, vergiye tabi yatırım hesaplarında vergi zararı toplama gibi şeylerden yararlanmaktır.
Devamını Oku
Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test
Vergi

Vergi İadenize Bağımlı Olmak Üzere 5 Test

Uzun zamandır seninle kaldığın bir yerde oldu mu hiç? Belki de, “ayaklarına dönene kadar” “kısa bir süre” için yanınızda kalacak olan akrabamdı. Bunu daha önce duydun mu? Ya da belki de bir ebeveynin seninle ilgilenmek zorunda olduğun yere taşınması gerekiyordu.
Devamını Oku
Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır
Vergi

Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır

Homer Simpson'ın “Doh!” Gibi bir an olması, vergi iadenizi yerine getirirken en çok hissedilen duygu değildir. Ama hatalar olur; En iyilerimize bile. Vergi beyannamesiyle ilgili bir hatanın yapıldığı gerçeğinin farkına varmak, denetimlerden veya gecikmiş geri ödemelerden herhangi birinin tedirginlik duymasına neden olabilir mi?
Devamını Oku