Sigorta

Kendi Kendine Çalışan Olduğunuzda Nasıl Sağlık Sigortası Alınır?

W-2 çalışanından kendi hesabına çalışanlara atlamak, çoğu kişinin cesaret edememesidir. Bir işletme sahibi olarak birçok risk ve zorluk vardır ve listenin başında kendi sağlık sigortanızı sağlamak zorundadır.

Yatırım şirketime başladığım zaman, (LYS) ana şirketim, grup sağlık sigortası planı sunan birkaç bağımsız aracı kurumdan biriydi.

Daha önce ödeme yaptığım bedelin 4 katı da olsa sağlık sigortası alabildim. Serbest meslek sahibi olmanız ve sağlık sigortası kapsamına girmeniz gerekiyorsa, işte size makul bir çözüm bulacağınız seçeneklerden bazıları aşağıda belirtilmiştir.Eşinizin Planını Kullanın

İşveren sponsorluğundaki bir plana kayıtlı bir iş arkadaşınız veya eşiniz varsa, sağlık sigortanızın ihtiyaçları için plan yapmak en kolay ve ucuz çözüm olabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi, firmamın sağlık sigortasına başladım, ancak eşimin şirket sağlayıcıları değiştiğinde, kapsama girip onun peşine düştük. Tüm primlerimizde aylık 800 $ 'dan fazladan 250 $' a düştü.

Çok büyük bir tasarruftu, bu yüzden çok heyecanlıydık. Neredeyse tüm işveren tabanlı planlar eşler ve çocuklar için kapsama alanı sunmakta ve birçoğu da yerli ortaklara da teminat sağlamaktadır. İK departmanınızdan bunun sizin için bir seçenek olup olmadığını görmesini isteyin.

Dolu Kral COBRA

Cobra evraklarımı almamıza rağmen, hemen gitmem gerekiyordu çünkü hemen sigorta alabiliyordum. Daha önce 20 veya daha fazla kişi çalıştıran ve çalışanlara yönelik bir grup sağlık planı hazırlayan bir kuruluş tarafından istihdam edilmişseniz, COBRA olarak bilinen tıbbi kapsama alabilirsiniz. COBRA, işverenlerin sağlık sigortası kapsamına devam etme seçeneği olan çalışanlara çalışmalarını gerektirir.

Sağlık sigortanızı COBRA'ya, kendiniz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için 18 aya kadar sürdürebilirsiniz. İşsizlik oranlarının artmasıyla İşçi Partisi kısa süre önce Cobra kurallarında bazı değişiklikler yaptı ve şimdi daha da fazla yardımcı olacak. Değişikliklere devam etmek için Cobra kapsamındaki DOL'nin SSS sayfasına gidin.

Yüksek İndirilebilir Bir Plana ve HSA'ya kaydolun

Yüksek indirilemeyen planlar (HDP'ler), bir birey için genellikle 1.100 $ ve bir aile için 2,200 ABD Doları olmak üzere, yüksek bir indirim veya eşik içerir. Genel olarak, siz ve aileniz iyi bir sağlık durumundaysanız, yüksek bir indirim politikası sizin için iyi olabilir.

Bu planlar, belirli prosedürlerin veya ziyaretlerin sadece kısmen karşılandığı karmaşık maliyet paylaşım düzenlemelerini içerebilir. Bu seçenek göz önünde bulundurulduğunda, yalnızca aylık primlerdeki değil, aynı zamanda farklı prosedürler için kısmi cepten ödeme masraflarını da hesaba katar.

Bir HDP'yi vergisiz bir sağlık tasarruf hesabı (HSA) ile birleştirirken, vergi öncesi dolarlarınızı HSA'ya yatırırsınız ve bu parayı sağlık sigortanız tarafından geri ödenmeyen sağlık harcamalarını ödemek için kullanırsınız.

Sağlık tasarruf hesabıyla birlikte HDP ile devam etmeyi düşündük, ancak o sırada yeni doğmuş bir bebekle, geçmiş yıllardan daha fazla ortalama doktor ziyaretine sahip olacağımıza dair bir his vardı. Önsezimiz haklıydı.

Bir HMO veya PPO Planı'na kayıt olun

Muhtemelen yeni serbest meslek sahipleri için en iyi seçenek doğrudan bir sağlık bakım kuruluşuna (HMO) veya tercih edilen sağlayıcı kuruluşuna (PPO) kaydolmak olacaktır. Genel olarak, HMO'lar PPO'lardan daha pahalı olma eğilimindedir, ancak plan maliyetleri kapsama seçenekleriyle önemli ölçüde farklılık gösterir, bu nedenle alışveriş yapın. Ayrıca, bir plandaki bireysel kayıtların büyük olasılıkla bireysel kapsama için ayda 500 $ veya daha pahalı olması ve bu maliyetlerin genellikle vergiden düşülemez olduğunu aklınızda bulundurun.

Çevrimiçi Sigorta Fiyatları

Yerel düzeyde, bütçenize uygun bir şey bulamazsanız, çevrimiçi olun ve serbest çalışanlar için sağlık sigortası sunan çeşitli sağlayıcılardan ücretsiz fiyat teklifi alın. Başlamak için bir yer eHealthInsurance.com. Sağlık sigortası için ücretsiz çevrimiçi teklifler sunarlar ve serbest meslek sahipleri, kişisel ve aile gibi birçok farklı sağlık sigortası planı sunarlar.

Bir hatırlatma olarak, 65 yaşını doldurduktan sonra, kendi hesabınızda kalsanız bile Medicare avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Videoyu izle: Baykan Kombi E2 Arıza Kodu ve Çözümleri, +90 542 764 0178 Baykan Eryaman Servis

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör
Sigorta

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör

Super Man kompleksi en sağlıklı insanlar hayat sigortası seçenekleri söz konusu olduğunda bir kriptonite sahiptir: hayat sigortası oranlarınızı etkileyen tıbbi olmayan faktörler. Tıbbi olmayan faktörler nedeniyle en iyi hayat sigortası oranlarına hak kazanamayacakları zaman, hayatlarının en iyi şekli olan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alan birçok kişi için büyük bir şoktur.
Devamını Oku
En İyi Sigortayı Bulmak
Sigorta

En İyi Sigortayı Bulmak

Sigorta söz konusu olduğunda en seksi konu değil, bir şey. Gerçek şu ki, bizi finanse edemeyeceğimiz bir olaydan korumak için sigorta var. Kötü haberleri planlamak hiç bir şeyden hoşlanmıyorken, uygun politikalara sahip olmak ailemizi ve maliyetimizi korumanın önemli bir parçasıdır.
Devamını Oku
Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama
Sigorta

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama

Bir sigorta poliçesine karşı dava açmak zorunda kalmak stresli olabilir. Ev sahibi sigortanız, araba sigortanız veya sağlık sigortanız olsun, bir hak talebinde bulunmanız bir şeyin yanlış gittiği anlamına gelir. İddialarınızın hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alınacağını ve istediğiniz sonucu alacağınızı ve hak talebinizle ilgili tazminat alacağınızı umarsınız.
Devamını Oku
Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme
Sigorta

Petersen Uluslararası Underwriters İnceleme

Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla sigorta şirketi olduğunu biliyor muydunuz? Bir sigorta poliçesi için alışveriş yapıyorsanız, çok fazla seçeneğiniz var. Hangisinin en iyisi olduğunu biliyor musun? Sigorta için alışveriş yaparken tartmanız gereken birçok farklı yön var. Muhtemelen bir sigorta acentesi olan bir arkadaşın ya da kuzenin var.
Devamını Oku