Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir. Bu sorunu hafifletmek ve işlerini kaybeden işçiler için bir geçiş sağlamak amacıyla, şirketinizin sağlık planına erişmek için COBRA programını kullanmak mümkündür. Bununla birlikte, farklı koşullar ve zaman sınırları vardır. Çoğu çalışan sadece 18 aya kadar COBRA'dan yararlanabilir.

Bununla birlikte, COBRA ile ilgili sorunlardan biri, işvereniniz tarafından ödenen miktarının bir kısmını almak yerine tüm primi ödemek zorunda olmanız olmuştur. Bu, gelirleri bir iş kaybıyla azalmış olanlara COBRA'yı ekonomik hale getirebilir. Son durgunlukta işten zarara uğrayanlara yardım etmek için Kongre, işten çıkarılmaları için% 65'lik bir sübvansiyon geçirdi. Bu şekilde, işçiler iş ararken 15 ay boyunca COBRA sigorta primi ödeyerek yardım alabilirler. Son üç ay, işten çıkarılmış çalışan tarafından ödenmiştir. Bu sübvansiyonun 1 Haziran 2010'da sona ermesine rağmen, Mayıs ayının sonundan bu yana işten çıkartılanların bu sübvansiyona sahip olmadığı anlamına geliyor. COBRA sigortası, bir işveren sağlık planına erişmek isteyenler için hala mevcuttur, ancak sübvansiyon bir defadan fazla uzatıldıktan sonra gitmiştir.

COBRA Sübvansiyonunun Kongrede Destek Kaybı

COBRA sübvansiyonu şu anda Kongre'de fazla destek bulamıyor. Çok uzun zaman önce evdeki iş ilanlarının bir parçasıydı, ancak yaygın destek olmadan, mevzuattan kaldırıldı. Senato, şimdiye kadar, sübvansiyonu iş ilanlarının bir parçası olarak genişletmeyi bile düşünmedi. Genişletme yoluyla sübvansiyonu geri almaya çalışmak için başka çabalar devam etmektedir. COBRA sübvansiyon uzantısını başka bir tasarıma eklemek son derece düşük bir olasılıktır. Bu nedenle, Senato'daki COBRA sübvansiyonu için tamamen ayrı bir tasarı oluşturma konusundaki bazı tartışmalar vardır.

Ayrı bir yasa tasarısı, işten çıkarılan işçilere, 1 Haziran 2010'a kadar geriye dönük olarak altı ay boyunca COBRA ödemeleri yapma konusunda yardım almalarına izin verecektir. Ancak, bir yerde bir vergi kesintisinden kurtularak kendisinin ödediği ayrı bir mevzuat bile olası değildir. geçmektedir. Yasa koyucular mali açıdan ihtiyatlı görünmek isterler ve birçoğu da federal bütçe açığını ilgilendirir.

Cobra Sigorta ile Seçenekleriniz Nelerdir?

İşten çıkarıldınız ve sağlık sigortası kapsamındaki bir kırılmayı önlemek istiyorsanız, yine de COBRA'yı alabilirsiniz. Ancak, işvereniniz sekmenin bir bölümünü almadan priminizin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Eğer hala COBRA'yı karşılayabiliyorsanız, bu geçici olarak devam edecek bir şey olabilir.

COBRA sigortasını karşılayamıyorsanız, diğer seçeneklerinizi değerlendirin. Sağlık planlarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek ve COBRA'dan daha az maliyete sahip bir birey ya da aile planı bulabileceğiniz web siteleri ve sigorta brokerleri vardır - ve bu sizin işinize bağlı değildir. İşvereninizde yüksek bir indirim planınız varsa ve bir Sağlık Tasarrufu Hesabından faydalanıyorsanız, masrafları karşılamaya yardımcı olmak için buna dokunabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız için ne kadar harcama yaptığınızı görmek için tasarruf hesaplarınızı da kontrol edebilirsiniz.

Sağlık bakımı için ödeme yapmak her zaman pahalı bir öneridir ve daha fazla COBRA sübvansiyonu olmaması ve olası bir uzantı olmaması durumunda, sağlık yararlarıyla başka bir iş bulana kadar neler yapabileceğinizi görmek size kalmış.

Bu bir misafir gönderi. Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

fotoğraf kredisi: zoomar

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?
Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu. Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık yaşam politikasına ek olarak, premium binicinin geri dönüşü olarak adlandırılan şeyi eklemek istedi.
Devamını Oku
Bir hayat sigortası güven nedir?
Sigorta

Bir hayat sigortası güven nedir?

Hayat sigortasını çok basit bir şekilde düşünebilirsiniz: Bir politika satın alırsınız, böylece sevdikleriniz ölünce maddi yardıma sahip olur. Ancak, 1 milyon dolar veya daha fazla varlığa sahipseniz, hayat sigortasını aslında bir İsviçre çakısı gibi bir araç olarak görmelisiniz. Hayat sigortasının emlak planlamasında birçok potansiyel kullanımı vardır ve bir hayat sigortası güvencesi kesinlikle bir aileye yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme
Sigorta

Ameritas Hayat Sigortası A.Ş. İnceleme

Çoğu insan hayat sigortasının önemini anlıyor. Onlar, eğer onlar geçecek olsaydı sevdiklerine sunmak için ne kadar önemli olabileceğini biliyorlar. Ne yazık ki, neredeyse kaç kişi engelli sigortasının ne kadar önemli olabileceğini ve niçin bir politikayı düşünmeleri gerektiğini anlayamamaktadır. Ameritas Life Insurance Corp. Bir Hızlı Arkaplan
Devamını Oku