Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir. Bu sorunu hafifletmek ve işlerini kaybeden işçiler için bir geçiş sağlamak amacıyla, şirketinizin sağlık planına erişmek için COBRA programını kullanmak mümkündür. Bununla birlikte, farklı koşullar ve zaman sınırları vardır. Çoğu çalışan sadece 18 aya kadar COBRA'dan yararlanabilir.

Bununla birlikte, COBRA ile ilgili sorunlardan biri, işvereniniz tarafından ödenen miktarının bir kısmını almak yerine tüm primi ödemek zorunda olmanız olmuştur. Bu, gelirleri bir iş kaybıyla azalmış olanlara COBRA'yı ekonomik hale getirebilir. Son durgunlukta işten zarara uğrayanlara yardım etmek için Kongre, işten çıkarılmaları için% 65'lik bir sübvansiyon geçirdi. Bu şekilde, işçiler iş ararken 15 ay boyunca COBRA sigorta primi ödeyerek yardım alabilirler. Son üç ay, işten çıkarılmış çalışan tarafından ödenmiştir. Bu sübvansiyonun 1 Haziran 2010'da sona ermesine rağmen, Mayıs ayının sonundan bu yana işten çıkartılanların bu sübvansiyona sahip olmadığı anlamına geliyor. COBRA sigortası, bir işveren sağlık planına erişmek isteyenler için hala mevcuttur, ancak sübvansiyon bir defadan fazla uzatıldıktan sonra gitmiştir.

COBRA Sübvansiyonunun Kongrede Destek Kaybı

COBRA sübvansiyonu şu anda Kongre'de fazla destek bulamıyor. Çok uzun zaman önce evdeki iş ilanlarının bir parçasıydı, ancak yaygın destek olmadan, mevzuattan kaldırıldı. Senato, şimdiye kadar, sübvansiyonu iş ilanlarının bir parçası olarak genişletmeyi bile düşünmedi. Genişletme yoluyla sübvansiyonu geri almaya çalışmak için başka çabalar devam etmektedir. COBRA sübvansiyon uzantısını başka bir tasarıma eklemek son derece düşük bir olasılıktır. Bu nedenle, Senato'daki COBRA sübvansiyonu için tamamen ayrı bir tasarı oluşturma konusundaki bazı tartışmalar vardır.

Ayrı bir yasa tasarısı, işten çıkarılan işçilere, 1 Haziran 2010'a kadar geriye dönük olarak altı ay boyunca COBRA ödemeleri yapma konusunda yardım almalarına izin verecektir. Ancak, bir yerde bir vergi kesintisinden kurtularak kendisinin ödediği ayrı bir mevzuat bile olası değildir. geçmektedir. Yasa koyucular mali açıdan ihtiyatlı görünmek isterler ve birçoğu da federal bütçe açığını ilgilendirir.

Cobra Sigorta ile Seçenekleriniz Nelerdir?

İşten çıkarıldınız ve sağlık sigortası kapsamındaki bir kırılmayı önlemek istiyorsanız, yine de COBRA'yı alabilirsiniz. Ancak, işvereniniz sekmenin bir bölümünü almadan priminizin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Eğer hala COBRA'yı karşılayabiliyorsanız, bu geçici olarak devam edecek bir şey olabilir.

COBRA sigortasını karşılayamıyorsanız, diğer seçeneklerinizi değerlendirin. Sağlık planlarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilecek ve COBRA'dan daha az maliyete sahip bir birey ya da aile planı bulabileceğiniz web siteleri ve sigorta brokerleri vardır - ve bu sizin işinize bağlı değildir. İşvereninizde yüksek bir indirim planınız varsa ve bir Sağlık Tasarrufu Hesabından faydalanıyorsanız, masrafları karşılamaya yardımcı olmak için buna dokunabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız için ne kadar harcama yaptığınızı görmek için tasarruf hesaplarınızı da kontrol edebilirsiniz.

Sağlık bakımı için ödeme yapmak her zaman pahalı bir öneridir ve daha fazla COBRA sübvansiyonu olmaması ve olası bir uzantı olmaması durumunda, sağlık yararlarıyla başka bir iş bulana kadar neler yapabileceğinizi görmek size kalmış.

Bu bir misafir gönderi. Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

fotoğraf kredisi: zoomar

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama
Sigorta

Kötü Bir Sigorta Acentesi Üzerine Bir İddia Raporlama

Bir sigorta poliçesine karşı dava açmak zorunda kalmak stresli olabilir. Ev sahibi sigortanız, araba sigortanız veya sağlık sigortanız olsun, bir hak talebinde bulunmanız bir şeyin yanlış gittiği anlamına gelir. İddialarınızın hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alınacağını ve istediğiniz sonucu alacağınızı ve hak talebinizle ilgili tazminat alacağınızı umarsınız.
Devamını Oku
Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları
Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.
Devamını Oku
Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku