Emlak

Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri

Sevilen birinin kaybına bakarken, birisinin düşünmek istediği son şey, cenaze masrafıdır. Çoğu zaman maliyet aileye bir şok olarak gelir. 2006 yılında babamı kaybettiğimde, üvey annem ve onun cenaze törenlerini planlamaya devam etmekti. Sanırım her zaman bir cenaze masrafının pahalıya mal olabileceğini biliyordum, ne kadar fark ettim ki!

Son 25 yılda ortalama cenaze masrafı önemli ölçüde artmıştır. Ancak, kaçınamadığımız bir masraf. İlgili masrafları hazırlamak ve anlamak, bir cenaze için planlama sürecine biraz daha kolay yardımcı olabilir ve bir gömülü sigorta poliçesi almanın sevdiklerine destek için doğru seçim olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir.

Maliyetleri Düşürmek

Ölümden gömülmeye ve aradaki tüm aşamalardan günümüzün ortalama cenazesi 15.000 dolara mal olabilir. Tabutun stilini ve savurganlığını seçmek gibi masrafların kesilebileceği birkaç alan vardır. Ancak cenaze direktörlüğü hizmetleri gibi bazı temel hizmetlerden kaçınılamaz. Giderler açısından bakılması gereken iki alan vardır: cenaze hizmeti / cenaze evi ücretleri ve mezarlık / mezarlık ücretleri.

Cenaze Hizmetleri

Ulusal Cenaze Direktörleri Birliği'ne göre, ortalama cenaze maliyeti yaklaşık 6,500 dolar. Buna arsa ve mezar taşı dahil gömme ücretleri dahil değildir.

Aşağıda, ayrılan ücretlerin bir kısmına ve neleri kapsadıklarına bakın:

 • Düşülmez temel hizmet ücreti, 1800 $ - bu ücret, cenaze direktörlerinin hizmetlerinin izinlerini, masraflarını karşılama, cenaze planlarını düzenleme ve koordinasyon hizmetlerini içerme maliyetini içerebilir.
 • Cenaze evine kalıntıların kaldırılması / transferi, 250 $ - sevdikleriniz evde, hastanede veya başka bir yerde geçerken, bedenleri, hizmet için cenaze evine taşınmak zorundadır.
 • Embalming, 625 dolar
 • Vücudun diğer hazırlığı, 200 $ - bu bedenin giydirilmesi, tımarlanması veya makyaj uygulanması olabilir.
 • Görüntüleme için tesislerin / personelin kullanımı, 395 ABD doları - ortalama maliyet, ancak görüntüleme saatleri ve gerekli alanın süresine göre değişebilir
 • Cenaze töreni için tesislerin / personelin kullanımı, 450 $ - yüzleşelim, nezaketi yürüten millet, ziyaretçiler için kapıları aç, daha fazla doku al, vb.
 • Cenazehanesi, 275 $ - bir sürücü ve onların hizmetleri de içerir
 • Bir servis araba / minibüsünün kullanımı, 125 $ - bu genellikle aileyi cenaze evinden kiliseye ve / veya mezarlığa taşımak için kullanılan bir limuzindir.
 • Anma baskılı paket, 125 $ - programlar ve kitle kartları içerebilir

Mezarlık Maliyetleri

Mezarla ilgili maliyetler, cenazeden ayrıdır. Mezar maliyetleri şunları içerir:

 • Mezarlık arsası, 1000 $ - Bu, bedenin gömülmesi için mezarlıkta satın alınan arazi alanı
 • Kasa, 700 dolar - tabutun tutulması için hava geçirmez bir kap gereklidir, maliyet, kullanılan malzemeye göre değişebilir.
 • Mezar taşı, yüzlerce - binlerce dolar - bu maliyet büyüklük, malzeme seçimi, gravür ve detaylara göre büyük ölçüde değişir.

Mezar taşıyla ilgili olarak, “maliyetin büyük ölçüde değiştiğini” vurgulamak zorundayım. Bir mezar taşı seçmeye gidebilecek tüm ince farklardan habersizdim ve maliyetin artmasına neden oldu. Örneğin, pürüzsüz kenarlara veya kenarlara sahip olmak, fiyatı önemli ölçüde arttırdı.

İlerisini planlamak

İnsanların cenaze hizmetleri için önceden plan yapmaları ve hatta bir defin sigortası poliçesini önceden ödeme veya satın almaları yaygındır. Cenaze töreninin masrafları ve sıkıntıları ile ilgili olarak aile üyelerine yük getirilmemesine yardımcı olmak için cenaze evi ile anlaşmalar ve ödemeler yapılabilir. Sevdiklerinize ödeme yapmadıysa bile, maliyetlerin gerçekten gerekli olduğunu ve nerede tasarruf edebileceğinizi düşünmek için zaman ayırmak iyi bir fikirdir.

Ön ödemeli cenazeler konusunda dikkatli olun: paranın nereye gittiğini bildiğinden emin ol. Çalıştığım bir mülk avukatı, cenaze ön ödemeli cenaze planları satan bir cenaze evi hikayesini paylaştı. Cenaze evi iflas ettiğinde bu planlar eskimişti.

Sevdiğin birini gömmek ve ne kadar pahasına şok aldın?

Kaynaklar:

//www.whathappensnow.com/articles_show.cfm?id=37&cat=8&sub=1

//www.ftc.gov/bcp/edu/pubs/consumer/products/pro19.shtm

fotoğraf kredisi: swanksalot

Videoyu izle: Bihter-Bu Bir Veda

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para
Emlak

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para

Bu, bir emlak dehası olmayı düşündüğüm arkadaşım Eric Moorman'ın 2. taksiti. Bunu kaçırdığınız takdirde, ilk yatırımını “Gayrimenkulde yatırım yapmak için yılda 250.000 dolar nasıl kazanacağımı” kontrol etmeyi unutmayın.Ayrıca, gayrimenkul yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki ücretsiz bültenimize abone olduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku
Vekaletname Gerekirmi?
Emlak

Vekaletname Gerekirmi?

Vekaletname, bir bireyin yasal yetkisini başka bir kişiye devreten yasal bir araçtır. Bir birey yetersiz veya zihinsel yetersizlik durumunda, POA, kendi adına karar vermek için güvenilir bir taraf tayin eder. Kimsenin bir vekalete ihtiyacı olmadığını iddia etmek zor.
Devamını Oku
Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı
Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım. Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır.
Devamını Oku