Emlak

Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri

Sevilen birinin kaybına bakarken, birisinin düşünmek istediği son şey, cenaze masrafıdır. Çoğu zaman maliyet aileye bir şok olarak gelir. 2006 yılında babamı kaybettiğimde, üvey annem ve onun cenaze törenlerini planlamaya devam etmekti. Sanırım her zaman bir cenaze masrafının pahalıya mal olabileceğini biliyordum, ne kadar fark ettim ki!

Son 25 yılda ortalama cenaze masrafı önemli ölçüde artmıştır. Ancak, kaçınamadığımız bir masraf. İlgili masrafları hazırlamak ve anlamak, bir cenaze için planlama sürecine biraz daha kolay yardımcı olabilir ve bir gömülü sigorta poliçesi almanın sevdiklerine destek için doğru seçim olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir.

Maliyetleri Düşürmek

Ölümden gömülmeye ve aradaki tüm aşamalardan günümüzün ortalama cenazesi 15.000 dolara mal olabilir. Tabutun stilini ve savurganlığını seçmek gibi masrafların kesilebileceği birkaç alan vardır. Ancak cenaze direktörlüğü hizmetleri gibi bazı temel hizmetlerden kaçınılamaz. Giderler açısından bakılması gereken iki alan vardır: cenaze hizmeti / cenaze evi ücretleri ve mezarlık / mezarlık ücretleri.

Cenaze Hizmetleri

Ulusal Cenaze Direktörleri Birliği'ne göre, ortalama cenaze maliyeti yaklaşık 6,500 dolar. Buna arsa ve mezar taşı dahil gömme ücretleri dahil değildir.

Aşağıda, ayrılan ücretlerin bir kısmına ve neleri kapsadıklarına bakın:

 • Düşülmez temel hizmet ücreti, 1800 $ - bu ücret, cenaze direktörlerinin hizmetlerinin izinlerini, masraflarını karşılama, cenaze planlarını düzenleme ve koordinasyon hizmetlerini içerme maliyetini içerebilir.
 • Cenaze evine kalıntıların kaldırılması / transferi, 250 $ - sevdikleriniz evde, hastanede veya başka bir yerde geçerken, bedenleri, hizmet için cenaze evine taşınmak zorundadır.
 • Embalming, 625 dolar
 • Vücudun diğer hazırlığı, 200 $ - bu bedenin giydirilmesi, tımarlanması veya makyaj uygulanması olabilir.
 • Görüntüleme için tesislerin / personelin kullanımı, 395 ABD doları - ortalama maliyet, ancak görüntüleme saatleri ve gerekli alanın süresine göre değişebilir
 • Cenaze töreni için tesislerin / personelin kullanımı, 450 $ - yüzleşelim, nezaketi yürüten millet, ziyaretçiler için kapıları aç, daha fazla doku al, vb.
 • Cenazehanesi, 275 $ - bir sürücü ve onların hizmetleri de içerir
 • Bir servis araba / minibüsünün kullanımı, 125 $ - bu genellikle aileyi cenaze evinden kiliseye ve / veya mezarlığa taşımak için kullanılan bir limuzindir.
 • Anma baskılı paket, 125 $ - programlar ve kitle kartları içerebilir

Mezarlık Maliyetleri

Mezarla ilgili maliyetler, cenazeden ayrıdır. Mezar maliyetleri şunları içerir:

 • Mezarlık arsası, 1000 $ - Bu, bedenin gömülmesi için mezarlıkta satın alınan arazi alanı
 • Kasa, 700 dolar - tabutun tutulması için hava geçirmez bir kap gereklidir, maliyet, kullanılan malzemeye göre değişebilir.
 • Mezar taşı, yüzlerce - binlerce dolar - bu maliyet büyüklük, malzeme seçimi, gravür ve detaylara göre büyük ölçüde değişir.

Mezar taşıyla ilgili olarak, “maliyetin büyük ölçüde değiştiğini” vurgulamak zorundayım. Bir mezar taşı seçmeye gidebilecek tüm ince farklardan habersizdim ve maliyetin artmasına neden oldu. Örneğin, pürüzsüz kenarlara veya kenarlara sahip olmak, fiyatı önemli ölçüde arttırdı.

İlerisini planlamak

İnsanların cenaze hizmetleri için önceden plan yapmaları ve hatta bir defin sigortası poliçesini önceden ödeme veya satın almaları yaygındır. Cenaze töreninin masrafları ve sıkıntıları ile ilgili olarak aile üyelerine yük getirilmemesine yardımcı olmak için cenaze evi ile anlaşmalar ve ödemeler yapılabilir. Sevdiklerinize ödeme yapmadıysa bile, maliyetlerin gerçekten gerekli olduğunu ve nerede tasarruf edebileceğinizi düşünmek için zaman ayırmak iyi bir fikirdir.

Ön ödemeli cenazeler konusunda dikkatli olun: paranın nereye gittiğini bildiğinden emin ol. Çalıştığım bir mülk avukatı, cenaze ön ödemeli cenaze planları satan bir cenaze evi hikayesini paylaştı. Cenaze evi iflas ettiğinde bu planlar eskimişti.

Sevdiğin birini gömmek ve ne kadar pahasına şok aldın?

Kaynaklar:

//www.whathappensnow.com/articles_show.cfm?id=37&cat=8&sub=1

//www.ftc.gov/bcp/edu/pubs/consumer/products/pro19.shtm

fotoğraf kredisi: swanksalot

Videoyu izle: Bihter-Bu Bir Veda

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır. Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz.
Devamını Oku
Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?
Emlak

Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?

Bu bir konuk gönderi olan BiggerPockets.com'dan Brandon Turner tarafından zengin bir şekilde emekli olmak için birçok yol var. Hisse senetleri, yatırım fonları, inşaat şirketleri ve sizi dinlendirici ve varlıklı bir emekliliğe götürmek için alabileceğiniz diğer birçok “yatırım aracı”. Bununla birlikte, çoğu profesyonel maaşınızın iyi bir kısmını kurtarmanın ve borsaya yatırım yapmanın oraya ulaşmanıza yardımcı olabileceğini anlasa da, birçoğu daha fazla sorunla birlikte yorgun, meşgul bir ev sah
Devamını Oku
Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?
Emlak

Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?

İpoteklerin “puan” ile nasıl geldiğini duymuş olabilirsiniz - ücretler veya primler için kibar bir eşanlamlı - borç verenin borçlanması veya yeniden finanse edilmesini talep ediyor. Tanıdık geliyor mu? Neden puan istiyorsun? Eh, ipotek ile birlikte bir veya iki satın aldığınızda, daha düşük bir faiz oranı ve daha düşük aylık ödemeler alırsınız.
Devamını Oku