Sigorta

Sağlık Sigortası Planları Nasıl Karşılaştırılır?

Serbest meslek sahibi olmanız ve sağlık sigortasına ihtiyacınız varsa, işvereniniz aracılığıyla çeşitli sigorta planı seçeneklerine sahip olun, ya da emekliliğinize giriyorsunuz, ancak tıbbi yardım almaya başlayıncaya kadar seçim yapmalısınız. en iyi sağlık planı korkutucu bir görev olabilir. Neleri karşılayabileceğinizi ve sağlık bakım ihtiyaçlarınızla en iyi uyuşan şeyi belirleyerek, sizin ve aileniz için en iyi sigorta planını bulabilirsiniz.

Kendi işimiz olduğunda ailemiz bunu ilk elden buldu. O zaman, komisyoncum / bayi bir grup sigorta planı teklif etti ve eşim de işinde sağlık sigortası yaptı. Biz… ya da söylemeliyim… o bizim için en iyi olanı analiz etmeye çalışan sayılara daldı.

O zamandan beri sağlık sigortası sağlayıcımız en az üç kez değişti ve her defasında yeni planın eskisiyle nasıl karşılaştırıldığının anlaşılması zorluğuyla karşı karşıya. Sinir bozucu bir süreç olsa da, ne tür kapsama sahip olduğunuzu anlamak için gerçekten ödeme yapar.

Maliyetler ve Ücretler

Sağlık sigortası ücretleri ile ilgili şartlar kafa karıştırıcı olabilir ve karşılaştırma planlarını zorlaştırabilir. Terimlerini ve ne anlama geldiklerini anlamak, sizin için en iyi ve en uygun fiyatlı planı karşılaştırmanıza ve seçmenize yardımcı olabilir.

  • Ödül - Prim, sigorta planınız için ödeyeceğiniz miktardır. Bunu çoğu sigorta planıyla yıllık, üç aylık veya aylık ödemelere ayırabilirsiniz.

Bir plan seçerken, priminizin karşılığını ödemek için ne kadar ödeme yapabileceğinizi bilmek, muhtemelen bakmak için en önemli faktördür. Sağlık bakımı için sadece belirli bir miktar bütçeniz varsa, o zaman bu aralıkta yer alan seçeneklere sahip planlara bakın.

  • düşülebilir - İndirilemeyen miktar, cebinizden, sigortanızın karşılanan masraflar için ödeme yapmaya başlamadan önce ödemekle yükümlü olduğunuz tutardır. Örneğin, 200 $ 'lık indirilemeyen bir tutarınız varsa, sigortanız ödemeniz için 200 $' lık tıbbi harcamalara katlanmak zorunda kalacaksınız. İyi çocuk ziyaretleri gibi çoğu politikada indirilemeyen bazı şartlar için istisnalar yapılır. Yine de, yıllık olarak indirilemeyen biriyle tanışmamışsanız, ancak çocuğunuzun bir kontrol için planlanması durumunda, check up maliyetleri sigorta kapsamında olacaktır.

Ne zaman bir plan seçerek indirilenleri karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Genellikle daha düşük bir indirim tutarınız varsa, primleriniz biraz daha yüksek olabilir. Daha yüksek bir indirim ile bir plan seçerseniz, prim muhtemelen daha düşüktür. Cepten ödeme yapmak için ne kadar para ödeyebileceğinizi ve sigorta kapsamınızı ne sıklıkta kullanma eğiliminde olduğunuzu belirleme, bütçenize uygun olan düşülebilir olan planı seçmenize yardımcı olabilir.

  • Eş Ödemeli - Polis, her türlü ofis ziyareti veya acil durum ziyareti için ödemek zorunda olduğunuz tutardır.

Copay'ın genellikle ziyaret sırasında ödenmesi bekleniyor. Ortak ödemelerin genellikle ofis ziyareti başına $ 5 kadar az olduğu, ancak acil servis ziyaretleri için 50 $ kadar koşabilir. Genellikle sigorta primi ve indirilemeyen maliyet daha ucuzdur, ortak ödeme tutarları o kadar yüksektir. Daha yüksek primler içeren bazı esnek planlarla, çoğu kez ortak ödeme gerekmez.

Sağlayıcıları

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırırken, doktorlarınızın katılacağı birini seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Doktorunuzdan sürekli olarak kaliteli bir bakıma sahip olmak önemlidir, böylece katıldığı bir planın seçilmesi genellikle doktorları değiştirmenizi gerektiren bir plan seçerek daha iyidir. . Planları karşılaştırırken bunu dikkate alın.

Sağlık sigortası planlarını karşılaştırmak mı istiyorsunuz? Kullanmayı deneyin eHealthInsurance. Siteleri sizin için bir sağlık planı bulmak için sadece 11 dakika sürüyor. Click İşte daha fazla bilgi için.

fotoğraf kredisi: leoncillo sabino

Videoyu izle: BİN LİRANIN ALTINDA MAAŞI ARTIRIP, 1400 LİRA MAAŞ ALANI MAĞDUR EDERLER Mİ.

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta
Sigorta

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta

Hayat öngörülemez olabilir ve bu onu ilginç tutar. Ama bazen beklenmedik maliyetler çok fazla: Birisi kafeteryadayken dizüstü bilgisayarınızı kırdı ve çaldıysa. Veya eğer bu diş ağrısı diş ağrısına ihtiyaç duyuyorsa, tam bir apse oldu. Ya da Şükran Günü molasından dönüş yolunda arka uçun varsa.
Devamını Oku
Kadınlar ve Erkekler için Vadeli Hayat Sigortası Oranları
Sigorta

Kadınlar ve Erkekler için Vadeli Hayat Sigortası Oranları

Yaşlandıkça her zaman bakmanız gereken daha çok şeyiniz var gibi görünüyor. Evinizdeki ipotek, arabanızdaki krediniz veya çocuk kolejiniz olsun, bunlar eşiniz için geride bırakmak istemediğiniz finansal yüklerdir. Biliyorum, karım bana bir şey olursa tekrar beni öldürmenin bir yolunu bulacaktı ve ben ve çocuklarına bakmadım!
Devamını Oku
Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?
Sigorta

Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?

İkinci çocuğumuzun gelişi ile eşim ve ben ne kadar hayat sigortasına ihtiyacımız olduğunu tekrar gözden geçirdik. Sonra üçüncü oğlumuz vardı ve işini bıraktı, şimdi de bizi rahat ettirmek için ihtiyacımız olan miktarı belirlemeye çalışıyoruz. Ebeveynlerinin bize yakın yaşamaları ve onlara ihtiyacımız olduğunda çocuklarımızı izlemeye hazır olmaları açısından çok şanslıyız.
Devamını Oku
Banner Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Banner Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaparken, özel koruma gereksinimlerinize en uygun politikayı seçmek önemlidir. Bu, uygun ölüm kapsamı kapsamının yanı sıra doğru teminat türünü belirlemeyi gerektirir. Kapsamı ararken kendinizi sormanız gereken birkaç soru vardır: Saf ölüm parası korumasına mı ihtiyacınız var, yoksa ihtiyaçlarınız ölüm parası korunmasını ve nakit değerini veya yatırım bileşenini içeriyor mu?
Devamını Oku