Gerçek Zenginlik Oluşturma: Küçük Şirket Sermayesi

Bu, başarılı bir girişimci olarak deneyimlerini paylaşan Omie Ismall tarafından harika bir konuk gönderidir. Kendi start-up şirketinizi sıfırdan oluşturmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu okuyun ve not alın.


Birkaç yıl önce, gelecek yıl tazminatımı görüşmek üzere Yönetim Kurulu üyelerinden biriyle görüştüm. O gün bana hala yapışan bir şey söyledi.

Biliyorsun, maaşın önemli değil çünkü ondan asla gerçek bir servet inşa etmeyeceksin.

Düşünceyi reddettim. Her şeyden önce, otuz yaşımdayken altı rakamlı bir portföy oluşturmuş ve borç almamıştım. Karım ve ben kolejden beri ucuza yaşadım ve ikili gelirlerimizin% 25'ini kurtarmıştık. Ama on milyonlarca dolar değerinde olan danışmanım, ilk olarak, gerçekten zenginlerin neredeyse hepsinin eşitlikle maaş almamalarını biliyordu.

Elbette, makul bir maaş alan herkes, kendi araçlarının altında yaşamak ve fazla para yatırmak suretiyle bir milyon dolarlık bir portföy oluşturabilir. LiveCheap'te vaaz ettiğimiz şeylerin çoğu. Büyük harcama kontrolü ile uzun zaman alır, ancak asgari riskte nispeten iyi durumda olma en güvenli yoldur.

Ancak, bir özsermaye pozisyonuyla oluşturulabilecek servet miktarı, maaş tasarrufu için elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olabilir. 15 Yıldan Az Zengin Olmanın 5 Yolunda yazdığım gibi, bir şey inşa etmek ve bir servet yapmak isteyenler için küçük şirketler bir altın madeni olabilir.

Ortalama Girişimci

Bill Gates'in ya da dünyanın Michael Dell'lerinden bahsetmiyorum. Bu ortalama girişimciniz değil. Çoğu küçük şirket işletme sahibi, yoldaki net değerlerini önemli ölçüde artırarak para kazanıyor 1 milyon dolar gelir 10 milyon dolara.

1 milyon ABD Doları değerinde şirket neredeyse değersiz, ancak 10 milyon dolar değerinde 20 milyon dolar değerinde olabilir. Aslında, 10 milyon dolarlık işareti geçtikten sonra, potansiyel alıcıların tümü sizi büyük bir çek yazma konusunda oldukça hevesli. Hayatının 10 yılını harcayabilir ve bu işareti aşan bir şirket büyütürseniz, hemen hemen herkesin makul gelirinden daha zengin olacaksınız. Ses kolay mı? Değil.

İlk satış günümüzün 1 milyon dolarlık banknotunu vurmak 18 ayımı aldıama 5 milyon doların ötesine geçmek yaklaşık 5 yıl daha sürdü. Ve çoğu iş standartlarında, özellikle bir endüstri oluştururken, bu hızlıdır.

Küçük şirket, birkaç önemli nedenden ötürü büyük bir varlık üreticisidir. Başarılı bir küçük şirketi yönetmek, sizin vasıtanızın altında yaşamak için sizi zorlar. Net değerinize erişemediğiniz bir şeyde konsantre bir pozisyon da dahildir: özel şirket stoğu.

Her zaman aşağı yönlü riske maruz kaldığınız için, parayı harcama konusunda çok tereddütlü olursunuz, çünkü şirkete herhangi bir zamanda sermaye yatırmanız gerekebilir. Ayrıca, küçük bir işletmede başarılı olmak, genellikle masrafları dikkatle izlemek anlamına gelir, genellikle bir kişinin kişisel yaşamında da yapılan bir şeydir.

Nihayet sattığınız zaman, maksimum% 15 oranında federal sermaye kazanç vergisine tabi olan uzun vadeli sermaye kazancı olarak değerlendirilir. Gelir olsaydı, oranın iki katından daha fazla vergilendirilirdi. Günün satışa geldiği zaman, çoğu girişimci tutumlu tutumlarına sadık kalsa da, çoğu girişimci yaşam tarzı üzerinde kökten bir değişim geçirebilir.

Bu, masrafları gelirleri arttıkça büyümeye eğilimli ve zenginlerin ortak özelliklerine kurban gitmeyen doktorlar veya avukatlardan önemli ölçüde farklıdır. Asla 150.000 dolardan fazla ücret alamayan bir girişimci aniden 10 milyon dolarlık bir çek alabilir.

O zaman ne var?

Eh, birkaç kişi bunun gerçekleşmesi için yeterince çalışmak ister. Düzenli bir işte olduğundan daha azını yaparsınız ve uzun yıllar boyunca haftada 60 ila 100 arasında çok daha fazla saatte çalışabilirsiniz. Stres çok büyüktür ve bordroyu tutarlı bir şekilde karşılamanın ne kadar zor olduğunu çabucak öğrenebilirsiniz. Ailenizi, normal bir çalışan olmamanız gibi olumsuz risklere maruz bırakacaksınız ve ailenizin yıllarca yapmak istediği şeyleri işin adı altında bırakacaksınız.

Düzenli bir işin aksine, birkaç yılda bir yeni bir işe giremezsiniz: Çalışanlarınız size bağlıdır ve siz işinize bağlısınız demektir. Onlarca dezavantajı var ama benim için hepsi gölgede kalıyordu, servet inşa etme yeteneği değil, kalıcı bir şey inşa etme yeteneği ile. Muhtemelen girişimcilerin çoğu emekli olmak için ihtiyaç duydukları şeylerin çoğuna sahip olsalar bile işlerini satmak istemiyor. Onu seviyorlar ve ondan ayrılmazlar.

Gerçek servet inşa etmek mi istiyorsunuz?

Aşağıdaki liste, bir girişimci olmak ve bir milyonu nasıl yapacağınızı öğrenmek için hızlı bir giriştir:

  • Bir şirketi büyütmek için ailenizi finansal risk altına sokmaya istekli misiniz?
  • Olmasını sağlamak için geç geceler ve hafta sonları koymaya istekli misiniz?
  • Harika bir işletme sahibi olmanıza izin verecek temel becerileriniz var mı?
  • Bir fırsatla koşacak kadar iyi bir endüstri biliyor musunuz?
  • Bir şey için bir tutkunuz var mı? - sadece para kazanmak isteyen genellikle yeterli değil
  • İşletmeye başlamak veya bir satın alma yapmak için yeterli sermayeniz var mı?
  • Eşiniz ya da önemli başka bir şey sizin çabalarınızda sizi destekleyecek mi?

Son nokta hayati derecede önemlidir. Girişimciler genellikle karılarını (veya kocalarını) ne kadar kestirdikleri hakkında hiçbir fikre sahip değildir. Bu sorulara evet cevabını verdiyseniz, o zaman girişimcilik yoluna gitmeye başlayın. 10 ila 15 yıl içinde, istemiyorsanız bile emekli olmak için yeterli paranız olabilir.

Omie Ismail, LiveCheap.com'un holding şirketi olan Live Smart Media Inc.'in CEO'sudur. Omie, geçtiğimiz on yıl boyunca eCivis Inc.'i ülke çapında hükümetler için lider hibe yönetimi şirketi haline getirmek için başarılı bir bilgi ve yazılım CEO'su.İnsanlara yardım etmek için bir tutkusu var ucuza iyi yaşamak ve büyümekte olan işletmeler için yukarıdan. Omie, zamanını ailesi, LiveCheap ve bir sonraki girişimi arasında bölüyor.

Videoyu izle: Dünyanın en karlı ve rahat işi! = 5VAKİT = (Abdussamet Öztan)

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Sana bir sır söyleyeyim: İnternet pazarlamayı seviyorum. Bütün konsept beni büyülüyor ve blogumun katlanarak büyüdüğünü gördüğümden beri, beni daha da büyülüyor. Daha da büyüleyici olan şey, hayalindeki işin olması gereken şeyden atılan bir kişinin öyküsünü okuduktan sonra internet üzerinde değişen bir iş girişimi haline dönüşen bir hikayeyi okurken.
Devamını Oku
Top 10 En İyi İş Kurları

Top 10 En İyi İş Kurları

İşte iş ile ilgili en iyi on en iyi alıntıların listesi: 10. “İş fırsatları otobüs gibidir, her zaman bir tane daha vardır.” - Richard Branson, Virgin Group 9'un kurucusu. “Tüm hayallerimiz gerçek olabilir. Onları takip etme cesareti. ”- Walt Disney, The Walt Disney Company 8'in kurucusu.
Devamını Oku
Tavsiye Ücreti Ödeyecek 107 Web Teklifi

Tavsiye Ücreti Ödeyecek 107 Web Teklifi

Bir çoğumuz bilmeden fazladan para kazanmak için pek çok fırsata sahip olabiliriz. Bazı araştırmalar yaptım ve bir kaç web teklifi bulduğum ortaya çıktı - aslında, bunlardan en az 107 tanesi - size bir havale ücreti ödeyecek! Ve tüm bunlara bakmak zorunda değildim. Bu, boş para kazanmanın en kolay yollarından biridir.
Devamını Oku
İstifleme Benjamins Zaman Alır, Gecede Olmaz

İstifleme Benjamins Zaman Alır, Gecede Olmaz

Stauben Benjamins'den Joe Saul-Sehy Bugün, Stacking Benjamins'den Joe Saul-Sehy, bizimle iş sahibi olma hakkındaki bazı gerçekleri paylaşıyor ve insanların kendi işine sahip olmaya çalışanlar hakkında genellikle bilmediklerini paylaşıyor. Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Joe Saul-Sehy.
Devamını Oku