Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım.

Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim.

Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur.

Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.

Şu anda tıp borcunun üzerinde olduğu için, insanların% 50'sinden fazlasının, tahsilatta sahip oldukları borç türlerini oluşturuyor.

Federal Rezerv'e göre, yaklaşık 6 kredi raporunda 1'i tıbbi borç tahsilatı içeriyor. Ve yaklaşık% 40'ı, ödenmemiş tıbbi borcu nedeniyle daha düşük bir kredi notu aldığını bildirmiştir.

Tıbbi borçlar gerçek.

Son zamanlarda ciddi tıbbi borç sorunlarıyla uğraşan bir okuyucuyla iletişim kurdum. Bu benim forte'm olmadığı için, bildiğim tek kişiye ulaştım, bu konuda uzman olan Credit.com'daki Gerri Detweiler.

Gerri'nin cevabı (her zamanki gibi) o kadar titiz davrandı ki, başkalarının da fayda sağlayacağını bildim, böylece cevabını blogda paylaşıp paylaşamayacağımı sordum.

Aşağıda, okuyucumun sorusunu bulacaksınız (biz ona “Beth” olarak bahsediyoruz) ve Gerri'nin yanıtı.

Seni bir süredir takip ediyorum. Borç Hareketine kaydoldum ve hala borç indirimimiz üzerinde çalışıyorum, ancak tıbbi faturalarda DROWING'iz.

Kocam tekrar sadece 3 hafta hastanede kaldım. Faturaların çoğu büyük bir anlaşma değil, birisini şikayet edene kadar onlara para ödüyorum ya da küçük ödemeler yapıyorum. Ancak, faturayı hastaneden aldık ve payımız yarın ödenecek 1.300.00 dolar. Aradım ve aylık ödemelerin ne olacağını sordum ve ayda 100 dolardan fazla ödeme yapmak zorunda kaldıklarını söylediler.

Şu anda 2 yıl önce bir faturada 100,00 dolar ödüyor ve bu tür ödemeleri yapmaya devam edemiyorum. Ödeyemediğimi ve ne yapabildiğimi ödeyip, 3 ay boyunca istediğimi ödeyebileceğimi söylediğimde, 4 aylıktan daha fazla bir koleksiyon ajansına devredileceksem ne olacağını sordum. Şu anda sahip olduğumuz iyi krediler için gerçekten çok çalıştık ve tıbbi faturalarla mahvetmek istemedik. Onları yarına kadar öderlerse, yaklaşık 1.050.00 $ 'a kadar indirim yaparlar.

Yani bu sadece indirimden dolayı yapacağım şey, ama birikimlerimi bu şekilde vurmaktan gerçekten nefret ediyorum çünkü onu geri koymak çok zor. Tıbbi faturalandırmanın biraz daha hafif olmasını diliyorum.

Tıbbi harcamalar konusunda, özellikle her zaman tıbbi fatura ödeyen insanlar için herhangi bir anlayışınız var mı? Teşekkürler.

Tıbbi Borcunuzu Nasıl Ele Alabilirsiniz?

İşte Gerri'nin cevabı:

Okuyucunuz - Ona “Beth” diyeceğim - milyonlarca Amerikalı'nın bir anda karşılaştığı bir problem yaşıyor.

Birincisi, tıbbi faturalarda boğulduğunu söylüyor, ancak sadece 1300 $ 'dan bahsediyor. Açıkça daha fazlası var: ne kadar daha fazla?

Daha sonra diyor ki, birileri şikayet edene kadar onlara para ödüyorum ya da küçük ödemeler yapıyorum. Şu anki stratejisi iyi değil. Şu anda paranın hepsini ödemek için para yoksa, şu anda bir zorunluluk olabileceğini anlıyorum, ama tüm faturaların bakımı için genel bir plana ihtiyacı var.

Aksi halde, başka bir yerde bir başkasını görmek için sadece bir ateş yakmaya devam edecek. Bu çok stresli.

Organize Olun

Yani bir numaralı iş organize edilecek. Beth'in tüm evrakları düzenlemek için üç telli bir dosya, klasör veya bir sistem alması gerekiyor.

Kocasını faturalandırabilecek tüm sağlayıcıların bir ana listesini yapmalı ve her birine borçlu olduğunu anlamaya çalışmalı.

Kocasının sigortası var gibi görünüyor (aksi takdirde üç hafta kalmak için hastaneye sadece 1300 dolar ödemiyordu), bu yüzden klasör sigorta şirketlerinden Faydalar Açıklamaları'nı (EOB) içermelidir.

Bu, hangi sigortanın ödendiğini ve nelerin ödeme yapmadığını anlamak ve aynı zamanda herhangi bir şeyin hatalı bir şekilde reddedildiğini düşünürse nasıl temyiz edileceğine dair bilgi sağlamak için faydalıdır.

Düzenlendiğinde iki hedefi olmalı:

  1. Pazarlık (bir dakika içinde) ve
  2. Ödeme planı çalışması yazılı olarak hepsi için.

Acil hastane faturası gelince, bu kar amacı gütmeyen bir hastane mi? Öyleyse, Uygun Bakım Yasası kapsamında, mali yardım politikası ve bunun için uygulanacak değişiklik hakkında yazılı bir bilgi verene kadar, herhangi bir olağanüstü toplama çalışması yapamazlar. Kar amacı gütmeyen bir hastane ise kontrol etmeli.

Bazı Detayları Alın

Ardından, hastaneden ayrıntılı, ayrıntılı bir faturaya ihtiyacı var. Üç haftalık bir hastanede kaldıktan sonra faturada çok büyük hatalar var. Bu sadece bölge ile gider.

Hatalara meydan okumak ve müzakere etmek amacıyla ince bir tarakla o faturasını gözden geçirmesi gerekebilir!

Eğer gerçekten bunalmışsa, tıbbi bir fatura avukatı getirebilir. Bu, hizmetlerinden tasarruf ettiği paranın bir kısmını karşılayacaktır, ancak tüm bunlara tam olarak ödeme yapmaktan daha ucuz olabilir. (Eğer o veya kocası sendika üyesi ise, Union Plus aracılığıyla ücretsiz tıbbi görüşme yardımına hak kazanabilirler.)

Büyük miktardaki uygulamalar veya hastaneler için tıbbi faturalandırma yapan kişiler binlerce hastayla ilgileniyor. Onu mümkün olduğunca ödemek için zorlayacaklar. Bu onların işi.

Bir şeyleri çözmeye çalışmak için ısrarcı olmalı ama kibar olmalı.

Bütçesi bağlamında borcunu tam olarak anlarsa, makul bir şey yapmaya çalışmak için daha iyi bir konumda olacak.

Beth'in tıbbi servis sağlayıcıların da olduğunu anlaması gerekiyor. Ne karşılayabileceğini kabul etmek zorunda değil. (İstisna, bazı durumlarda mali yardım sunması gerekebilecek bazı kâr amacı gütmeyen hastanelerdir.)

Ve ödeme yapsa bile, hesap herhangi bir zamanda tahsilatlara devredilebilir. Bu yüzden yazılı olarak bir şeyler almayı ve bu yüzden sağlayıcının aynı sayfada olmasını teşvik ediyorum. Sadece elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda.

Beth, kredi notunu korumak istediğini söyledi. Bunun bir parçası olarak bunun farkında olması gerekiyor.her zaman herhangi bir sağlayıcı bunları bir tanesine dönüştürebilir ve kredi puanı önemli ölçüde düşecektir. Bundan önce haberdar olmayabilir!

Gerçekçi ol

O da gerçekçi olmalı. Tıbbi faturalarda onlarca veya yüzbinlerce dolar olan tüketicilerden duydum. Ödeyebilecekleri parayı ödemeye çalışıyorlar, ama o oranda gidiyorlar, fatura 30 yıllığına ödenmeyecek.

Sağlayıcılar bu kadar beklemeyecekler ve bunu yapmak zorunda değiller. Borçlunun toplamını bilmiyorum, ancak bu faturaları ödemeyi gerçekten göze alamazsa, kısa süre içinde koleksiyonlara gönderilme riski oldukça yüksektir.

  • Ödeme düzenlemeleri yapamazsa bu faturaları ödemek için kredi alabilir mi?
  • Ya da belki de bir iflas avukatıyla konuşacak mı?

Bu sınırlı bilgi ile söylemek benim için imkansız, ama düşünmek için bir şey. Bu durumlarda hastalar ve bakıcıları için böyle bir yük olduğunu farkettim. Sağlığa kavuşmaya ya da sağlamaya çalışıyorlar ve mali sağlıklarını koruyorlar!

Burada kıyamet ve kasvetli olmak istemiyorum. Umarım kocası iyileşme yolundadır ve bu sadece onlar için yolda bir çarpma olacaktır.

Ne yazık ki, tıbbi fatura sorunları ile uğraşırken tüketici korumaları az ve çok uzak. Bu konular hakkında çok şey yazdım.

Hikayelerimin çoğunu özetleyen hikayem ve daha fazla bilgi için bağlantılara buradan ulaşabilirsiniz: Tıbbi Fatura Sorunlarınızı Çözmek İçin Nihai Kılavuz.

Bu yardımcı olur umarım!

Yardımlarınız için teşekkürler Gerri!

#### photo credit: photopin cc ile BLW Fotoğrafçılık

Videoyu izle: Nicky Jam x J. Balvin - X (EQUIS). Video Oficial. Prod. Afro Bros ve Jeon

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu
Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız. O sırada düz ekran televizyona bakmıştım. Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım. Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.
Devamını Oku
GFC 004'e sorun: İflasın En İyi Şeklini Nasıl Kullanıyorsunuz?
Borç

GFC 004'e sorun: İflasın En İyi Şeklini Nasıl Kullanıyorsunuz?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Askerliğinin ve 50 ABD doları Amazon hediye kartının bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım
Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu? Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun? Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir. Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.
Devamını Oku