Maliye

Bir Hekimin Yardımcısı Olmanıza Yardımcı Olmanın En Önemli Rehberi

Bu Jessica Rodriguez Ohanesian, MS, PA-C tarafından bir konuk mesaj. Gelecek kitabın yazarı, Hekim Yardımcısı Mesleği için Ultimate Guide.

Jessi kitabında ilk çalışırken bana ulaştı, çünkü kitabında blogumdan bazı materyaller kullanmak istiyordu. Sanırım herkesin kendi kitabında olmamı istediği ilk defa bu yüzden pompalanmıştım.

Jessi kariyeri boyunca bir hekim asistanı olarak çok tutkulu ve gösterir. Bir hekimin asistanı olmaya ilgi duyuyorsanız, aşağıdaki hikayesini okuyun ve kitabına mutlaka bakın.

Jessi'ye girin….

*

Hekim Asistanları (KA'lar), hekim gözetiminde bağımsız olarak tıbbı uygulama ruhsatı alan ve sağlık alanındaki en hızlı büyüyen meslekler arasında yer alan sağlık uzmanlarıdır. 60'ın üzerinde farklı alanda klinik ve tıbbi ve cerrahi uygulamaların klinik özellikleri KA'ları kullanmaktadır.

Çoğunlukla, doktorun ofisine gittiğinizde öncelikle bir PA tarafından görülür ve doktor en sonunda kontrol eder.

Çalışma İstatistikleri Bürosu, PA mesleğinin yüzde 39 oranında büyüyeceğini ve 2008 ile 2018 yılları arasında ikinci en hızlı büyüyen sağlık mesleği olacağını öngördü. Forbes.com, işlerinde en iyi yüksek lisans dereceleri listesinde birinci sırada yer aldı. CNNMoney.com, PA'ları “Amerika'daki en iyi işler” listesinde ikinci sırada yer aldı ve ABD Haber ve Dünya Raporu, PA mesleğini 2011 yılının en iyi 50 kariyerinden biri olarak seçti.

Mesleğin bugün yaygın olarak bilinmesine ve yayınlanmasına rağmen, mesleki eğitim yoluyla başlangıç ​​eğitiminden tüm mesleği kapsayan nispeten az kaynak bulunmaktadır.Hekim Yardımcısı Mesleği için Ultimate Guide Bu bilgi boşluğunu doldurur ve okuyuculara PA olarak görev yapan bir kariyer yapma yolunda yaptıkları her adım için kişisel bir rehberlik rehberi olarak hizmet ederler.

Kitap, KA'nın bugünkü sağlık ortamındaki rolünü tanımlamakta, bir PA eğitim programını başarılı bir şekilde alma konusunda sırlar paylaşmaktadır ve öğrencilerin klinik rotasyonları sırasında kullanmaları için ipuçları sunmaktadır. Ayrıca, 6 farklı öğrenci tarafından yazılan ilk elden hesaplar ve çeşitli klinik uzmanlık alanlarında çalışan kişisel, günlük deneyimlerini ilişkilendiren 39 pratik KA'yı kapsamaktadır.

Bir Hekimin Yardımcısı olmak için Yolunuza Başlarken 5 Hızlı İpucu

Jessi Ohanesian / Vimeo'da Dar Yol Filmlerinden Hekim Yardımcı Mesleğine Doğru Kılavuz.

PA olmakla ilgileniyor musunuz? Ama nereden başlayacağından emin değil misiniz?

1. Karar

Mesleğin sizin için uygun olduğundan emin olun. Röportaj ve iş pratiği bir PA. Bunu bir kereden fazla yapın. Birisini gölgelendirmemeniz halinde gerçek bir günün nasıl olduğunu bilmeyeceksiniz.

2. Araştırma

1 Temmuz 2013 itibariyle 173 akredite PA okulu bulunmaktadır. Akreditasyon Gözden Geçirme Komisyonu, Doktor Yardımcısı (ARC-PA) için akredite edilmiş programların bir listesini tutar. İlgili okulun web sayfasını açmak için devlet sütununa tıklayın ve “Kabul Şartları veya önkoşulları” gözden geçirin; akredite olmayan bir okula asla gitmeyin.

3. Akademik Hazırlık

Sınıflarınızı ilk 10 okulunuzun önkoşullarına göre planlayın. Bilim notunuzu yüksek tutmaya odaklanın, çünkü bu, PA okullarının dikkate aldığı bir hesaplamadır.

4. Klinik Hazırlık

Gönüllü veya sağlıkla ilgili bir alanda çalışın. Birçok okul 1.000 ila 3.000 saatlik “doğrudan hasta sağlık deneyimi” gerektirir.

5. Uygulama

Başvuru süreci, “Tek bir başvuruda bulunarak, herhangi bir sayıda katılımcı eğitim programına başvurmanıza izin verecek bir uygulama hizmeti olan“ Hekim Asistanları için Merkezi Uygulama Hizmeti (CASPA) ile başlamaktadır.

PA Hikayem ve Neden Bir Kitap Yazmaya Karar Verdim

Büyümek, başkalarına hizmet ederek tatmin getiren istikrarlı bir kariyer istediğimi biliyordum. Tıp her zaman beni şaşırttı. Gençlerim ve yirmili yaşların başında, rekabetçi bir şekilde yüzdüm ve yazları bir okyanus cankurtarası olarak çalıştım. Bu deneyim, egzersiz fizyolojisini ve ilk müdahale tıbbi bilgisini tanıttı.

Aile üyelerini ve arkadaşlarını gölgeleyerek farklı kariyer seçeneklerini keşfettim. Hemşirelik özellikle ilgimi uyandırmıyordu, ama yangın söndürme, kanun yaptırımı ve fizik tedavi tümüyle dikkate değerdi. Sevdiklerimi ve hoşlanmadıklarını biliyordum, ama kariyer araştırmam, kalbimle konuşan bir seçeneğin eksik olduğunu düşünüyordu ve “Bu benim için” dedi. Bir doktor asistanını (PA) henüz duymamıştım.

Görünüşe göre talihsiz ancak hizmet sağlayıcı bir deneyim, PA mesleğini keşfetmemize neden oldu. Rekabetçi yüzme on dört yıl bir yaralanma nedeniyle üniversitemizin son yıl aniden sona geldi. Bu her gün 4-5 saatte serbest kaldı. Potansiyel kariyerleri keşfetmek için bu yeni zamanı kullandım.

Fizik tedaviye ilgi duyduğumda, en yakın hastaneye girdim ve bu mesleğe birisini gölge edip edemeyeceğimi sordum. Neyse ki, “evet” dediler ve bu fırsat beni PA'lar da dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık profesyonellerine tanıttı. Daha sonra PA mesleğini sürdürmeye karar verdim, ancak bana bir günlüğüne tohum ekleyen çok az kaynak buldum. Hekim Yardımcısı Mesleği için Ultimate Guide.

Amerikan Hekim Asistanları Akademisi (AAPA) web sayfası mevcut en iyi kaynaktı ve ben de bir öğrenci üyesi olarak katıldım. Daha sonra uygulamamı seçtim ve kabul edildi: Western University of Health Sciences. Magna Cum Laude Üniversitesinden mezun olduktan sonra, PA okuluna coşku ve coşkuyla başladım.

Kısa sürede kurs yükünü farkettim ve akademik beklentiler beklediğimden daha fazlaydı.İlk üç ayda mücadele ettiğimi söylemek, bir eksikliktir. Hızlı tempo ve tıbbi terminolojiye ayak uydurmak zordu. Tüm sınavlar ayrılan zamana sahipti ve pek çoğunu bitiremedim.

Undergrad eğitimim sırasında “A” öğrenciydim. Şimdi “C” ortalaması aldım. Bu noktada çabalarımı, kararlılığımı ve çalışma verimliliğimin daha önce hiç olmadığı gibi test edileceğini biliyordum.

PA okulundaki ilk zor birkaç ay boyunca, gerçek hayattaki bir KA akıl hocalığı, rehberlik veren bir kitap ya da umut ve cesaret vermek için bir şey dilediğimi,

“Orada kal, hepsi buna değer.”

Kütüphanede 10 saatlik sınıf günlerinde, günlük sınavlarda ve hafta sonlarında karanlık tünelde bir ışığa ihtiyacım vardı.

Sınıfımdaki en genç olan PA okuluna başladım, ancak “C” ortalamasına takıldım ve hatta mezun olsam bile belirsizdim. Sonunda, 92. sınıftaki sınıfımdaki en iyi 10'u, 99. yüzdelikteki ulusal kurulu puanlarıyla bitirdim. Bu geri dönüş, “PA okulu undergrad değil” gerçekleştirilerek başlamıştır ve gereken enerji ve odak on kat olmuştur. Yedekleme planı yoktu ve başarısızlık bir seçenek değildi.

Bir dönüş yapmanın ilk adımı okulumun sınav merkezinde bir danışmanla buluşmaktı. Test sınavlarına girerken ve test alma becerileri konusunda bana rehberlik ederken izledi. Bu randevular için zaman ayırmak zordu ama sonunda almam gereken zorunlu bir adımdı. Ayrıca ikinci sınıf bir PA öğrencisi ile ders için kaydoldum. Her cumartesi altı saat görüştük.

Sınav puanlarım ve güvenim arttı. Günün her dakikası sayıldı ve her yaklaşan sınav için disiplinli ve ayrıntılı bir çalışma planım vardı. Ulusal kurul sınavından sonra, PA okulu sürecinden ne kadar öğrendiğimi geri yansıttım ve muhtemelen her bir PA öğrencisine yardımcı olabilme konusunda bir taahhütte bulundum.

PA öğrencilerine rehberlik etmek benim tutkularımdan biri oldu. Çok sayıda istekli KA'lar ile yakın temas halindeydim ve kişisel hikayelerini meslek hakkında nasıl öğrendiklerini duymaktan çok hoşlanıyorum. Bunları PA okulunun kaba kısımlarından teşvik etmek doğal olarak bana geliyor. Bir PA olmaktan içtenlikle seviyorum ve başkalarının da bu zorlu yolun sonuçta ödüllendirici kariyere değdiğini anlamasını istiyorum.

PA mesleğinin yanı sıra yazmayı da seviyorum. İki yıl boyunca PA olarak çalıştıktan sonra, Amerikan Hekim Akademisyenler Akademisi (JAAPA) için Acil Tıp Anabilim Dalı “Hayatta Bir Gün” adlı yayın için ilk alıntımı sundum. Bu alıntıyı hazırlarken, daha önce yayınlanmış olan “Hayattaki Bir Gün” makalelerini inceledim. Düşündüm,

“Afalları arzulamak için ne harika bir kaynak. Bu içerik yeniden düzenlenmeli ve kitap formatında pazarlanmalıdır. ”

Bu noktadan itibaren, yayıncılara mektup yazmaya ve bu kitap için İçindekiler'i düzenlemeye başladım. McGraw-Hill yayıncıları bu projeyi mümkün kılan ilgiyi dile getirdiler.

Ağ sayesinde, PA okulunda başarılı olmak, öğrenci rotasyonları ve okuldan çalışma dünyasına geçişte yüzlerce KA dan tavsiye aldım. 4. bölümde, PA okulundaki yaşam saati ve PA öğrencileri tarafından yazılan klinik rotasyonları okuyabilirsiniz. Bölüm 7, bir PA formatındaki “Yaşamın Günü'nde” en popüler PA alt uzmanlıklarının bir örneklemesini içermektedir. Adli tıp, anestezi veya yönetim gibi nadir PA alt dallarına ilgi gösterirseniz, 8. bölümü okuyun. Son bölümde, PA topluluğundaki üst düzey liderlerin biyografilerinden esinleneceksiniz.

Bu kitap size PA okulunda uzmanlaşmanıza yardımcı olacak, size bu mesleğin pek çok yönünü daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve size en iyisi olmaya teşvik edecektir. PA olarak yapabileceğiniz şeylere sınır koymak.

Bir iş mi kariyer alanı mı arıyorsunuz? Hekimin asistanı, bakmak için harika bir alan. Jessica'nın kitabını kontrol ettiğinizden emin olun. Hekim Yardımcısı Mesleği için Ultimate Guide. PA rotasının size ait olduğundan emin değil misiniz? 21 diğer harika işe göz atın - bunlar büyük işlerin bir dereceye ihtiyacı yok Bir PA gibi yapar.

Videoyu izle: 2 Haftada Görme Gücünüzü Geliştirmenin 3 Kolay Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

InboxPays İncelemesi
Maliye

InboxPays İncelemesi

Kim kendi evlerinin konforunda para kazanmak istemiyor? İnternete teşekkürler, sadece farenizi tıklatarak para kazanabileceğiniz yüzlerce yol vardır. Yüzlerce farklı yol vardır ve en popüler yollardan biri InboxPays gibi birçok anket sitesinden birine katılmaktır.
Devamını Oku
Shopify ile Para Kazanma
Maliye

Shopify ile Para Kazanma

Kendi işine sahip olmayı hayal ediyor musun? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Pek çok insan kendi işini yürütmeyi ve daha kasvetli bir çıkmaz işin günlük işini bırakmayı çok isterdi. Başlayabileceğiniz pek çok işletme türü olsa da, kesinlikle düşünmeniz gereken bir şey e-ticaret. E-ticaret satışları son birkaç yılda katlanarak büyüdü ve devam etmesi bekleniyor.
Devamını Oku
Finansal Özgürlük nedir ve oraya nasıl ulaşabilirsiniz?
Maliye

Finansal Özgürlük nedir ve oraya nasıl ulaşabilirsiniz?

Günümüz dünyasında nerede bir yaşam süren istediğimiz “şeyler” tüm sahip olarak bize lanse kelimeleri “Mali özgürlük” büyük ölçüde halkın çoğunluğu üzerinde kaybolur. Birçokları için, mali özgürlük ancak piyango kazanmak ya o $ 500k-artı bir yıl yapmak nadir birkaç söz konusu bir yetişilemez hayalidir.
Devamını Oku
P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku