Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Bir girişimci olarak, zamanınızın yarısının günlük koşuşturmaya ayrıldığını, bir şeyleri gerçekleştirdiğini, hedeflere ulaştığını biliyorsunuz.

Bazı durumlarda, kendim gibi, zamanınızın yarısından biraz daha fazla harcayabilirsiniz. 🙂

Diğer yarısı, nerede olmak istediğiniz ve hangi zaman diliminde olduğunu bilmek için ileriye bakıyor.

Bazı girişimciler için belirsizliğin zihinsel kaygısının üstesinden gelmek ilk büyük adımdır.

Altı yıl önce bir teknoloji işletme yazarı olan Om Malik, kendi medya sitesi Gigaom'u kurarken bu belirsizliklerle yüzleşti. Om, girişimcinin girişiminin ilk gününü yakın zamanda Ventureburn'a geri çağırdı. O yazdı:

“Erken başlangıç ​​aşamasında kendini yansıtan bu geceler beni kendi iblislerimin çoğuna maruz bıraktı ve ne kadar az bildiğimi fark etmemi sağladı. Bu konuşmanın en büyük sonucu, şirketlerin ve yeni girişimlerin esas olarak kurucunun bir yansıması olduğunun fark edilmesiydi. Bir kurucu bunu fark etmezse, uzun vadeli bir iş kurmak son derece zor olacaktır. ”

Bazılarınız için, işiniz tutkularınızın, çıkarlarınızın ve hayatınızda nasıl gelir elde etmek istediğinizin doğrudan bir yansımasıdır. Başkaları için, girişimci olmak, başka hiç kimsenin görmediği bir trendden hızla yararlanmak ve onu mükemmel bir çıkış stratejisine dönüştürmek anlamına gelir.

Bu, Bleacher Report'un kurucusu Bryan Goldberg'in yaptığı şeydi. Bir spor içerik sitesi kurdu, sıkı çalıştı ve büyük bir mali kazanca dönüştürdü. Goldberg, PandoDaily'de daha da fazla finansal çöküş kazanmak için başka bir içerik sitesi yapmak istediğini yazıyor. İçerik sitelerinin başlatılması, çalıştırılması kolay olması ve modelin iş dünyasındaki diğer Web modellerinden daha iyi olmasının nedenlerinden biridir. “Oldukça küçük bir içerik şirketi bile, kendi mevcudiyetinde, kendini sağlıklı tutmak için yılda birkaç milyon dolar getirebilir” diye yazdı.

Peki bir girişimci olarak nasıl zengin olabilirsiniz? Başarılı olmak için ne gerekiyor?

Başarılı olanlar, keşfetmek için en iyi uygulamaların izlerini bıraktılar. Son zamanlarda, insanlara girişimcilik kapasiteleri hakkında gerçekçi olmalarını söylüyorum. Finansal durumunuza, bağlantılarınıza, çevrimiçi varlığınıza ve enerjinize uzun bir göz atın. Girişimci güçlü yanlarınızı, içinde faaliyet gösterebileceğiniz maddi teşvikleri ve elde etmeyi umduğunuz çıkış sonucunu anlayabiliyorsanız, o zaman zaten oradasınız demektir.

İşte, işinizi ilerletmek için iyi bir finansal algı ve büyük bir vizyonla ilerlemeniz gereken bazı özellikler.

1 | Olumlu bir Zihniyet Var

Bir milyonerin zihniyetini kucakla. Sadece işe yarayacağını biliyorsun, kendine inan. İş ve para için kredi ile kendinizi ne düşündüğünüzü düşünün. Believer! Çalışabilir. Birkaç telefon görüşmesi yapın, vizyonunuzu başka düşünen kişilerle paylaşın ve rüyayı gerçekleştirirken yardım isteyin.

Son 25 yılın en büyük fikirleri çoğu zaman bir noktada çok uzak görünüyorlardı, ancak kurucular kişisel vizyonlarını başkalarına yardım edebilecekleri kişilerle sürdürdüler. Bu düşünürler çok rasyonel, pratik ya da gerçekçi olsaydı, hayallerini hiç bir zaman gerçek haline getiremezlerdi.

2 | Ego'nuzu Yönetin

Ego sadece izin vermeye hazır olduğunuz ölçüde çalışır. Bir kurucu / girişimci olarak, genellikle çevrenizdeki herkese iş dünyasına girmeyi taahhüt eden egondur. Ancak kontrolsüz bırakılırsa, bir girişimcinin egosu da iyi iş anlayışı kazanabilir.

İyi girişimciler, aç egoyu paylaşma ve bakma lehine azaltmayı daha kolay bulurlar.

Başarılı teknoloji vızıltı-çocuklar çoğu zaman hızlı büyüyen işletmelerin belirli operasyonel yönlerini yönetmek için daha istikrarlı, düz kafalı profesyoneller getirir. Sürdürülen bir girişimci, etrafındaki doğru takımın, yaygın bir egonun olmadan, daha büyük bir tatmin duygusu getirebileceğini bilmelidir.

3 | Finansal Rehberlik Sağlayın

Satış için bir kafaya sahip, ancak finansallarınız için bir beyin barındırmayan yaratıcı bir çocuksanız, kendinizi kayalık bir sahile yakın bir yerde yönetebilirsiniz. Vergi parasını sizin için bir kenara koymak için bir vergi uzmanını saklayın ve gelirinizi ve harcamalarınızı iyi bir kredi kartıyla takip edin. Örneğin American Express'in hizmetlerini kullanarak, profesyonel alımları detaylandırır ve yıl sonu beyanlarını, kategorilere göre ayrılmış harcamalarla sağlar, bu da bir muhasebecinin ücretlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Ve daha iyi bir finansal anlayış için.

4 | Temsilci, Temsilci, Temsilci

Çok sık, girişimciler her şeyi başarabileceklerini düşünüyorlar. Herkesin yapamayacağı açıkça görülüyor, bu yüzden iş tükenmişlik uyarı işaretlerine dikkat edin ve işi devretmekten veya programınızı sarsmaktan çekinmeyin. Örneğin, bir toplantı için bir saatlik randevu almak yerine, bunu yarıya kadar kesin. İki arka arkaya 30 dakikalık toplantılarınız olduğunu bilmek, durgun bir programı teşvik edebilir.

5 Kralını hatırla

Müşteriniz, partneriniz veya müşteriniz King. Bunu unutma. Etkilemek veya satmak için kime ihtiyacınız olduğunu bilmek, başarılı bir girişimci girişimin anahtarıdır. Çabalarınızın yüzde 90'ını kralın hoşuna gitmeyi hatırladığınızdan emin olun. Sonunda kesinlikle bir kazanacaksın.

Bu ipuçlarından bazılarını takip edin ve girişimcilik başarısının yolunun biraz daha yumuşak, biraz daha kolay hareket edeceğini göreceksiniz. Zorluğu sil ve hayallerini takip et.

Videoyu izle: Başarılı olmanın SIRRI! Bu bağış kaçırmayın!

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Finansal Özgürlüğe Nasıl Bilinçli Bir İş Yapabilirsiniz?

Finansal Özgürlüğe Nasıl Bilinçli Bir İş Yapabilirsiniz?

Bu, Steve'in popüler bir blog olan MyWifeQuitHerJob.com sitesini bir online mağazada servet ve girişimcilik hakkında yazdığı bir misafir yayınıdır. İşinden sıkıldın mı? Günde her gün yaptığınız şeyden sıkıldınız mı? Gerçek şu ki, günlük işlerinde% 100 mutlu olmayan ve yeni bir şeye geçmek isteyen çok sayıda insan var.
Devamını Oku
Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bir meydan okuma için hazır mısınız? Make 1k Blogging e-posta meydanım için kaydolun. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun.
Devamını Oku
Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

İşletmem ilk başladığımda, cep telefonu numaramı işletmem için birincil telefon numarası olarak kullandım. Sorun, insanların cep telefonumu aradığını ve nasıl cevap vereceğimi bilmiyordum. Potansiyel bir müşteri olsaydı, onları profesyonel bir şekilde karşılamak isterdim. Kişisel bir çağrı olsaydı, daha rahat olmak isterdim.
Devamını Oku