2013 Yılında Başlayacak En Kârlı Küçük İşletmeler

2013 yılı hala nispeten yeni iken, bununla başa çıkmak için daha iyi bir zaman yoktur ve şu an için uzun zamandır düşündüğünüz küçük işletmelere başlayabilirsiniz.

Küçük işletmeler Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinin kalbidir ve bağımsızlığa giden bir yoldur.

Küçük işletme sahiplerinin tahammül etmesi gereken birçok baş ağrısı ve kalp ağzı var.

Fakat bunu yapıp hayatta kalanlar için birçok arzuya sahip bir özgürlük bırakılır.

Kalan tek soru, ne kadar küçük bir işe başlamalısınız?

İşte ilginç bulabileceğiniz en karlı küçük işletmelerin yedi önerisi.

Yemek servisi

Catering işletmeleri genellikle doğrudan evinizde başlatılabilir ve ihtiyacınız olan birçok ekipmana sahip olabilirsiniz. Geleneksel düğün ve partilerden bir catering iş dalı göz önüne alındığında. Evde iyi bir yemek isteyen, ancak kendileri için zaman ayıramayan yoğun insanlar için hizmetler düşünün.

Yemek servisi yapmak için aşçı olmanıza gerek yok. İyi bir aşçı olmanız ya da en azından bir tarifi takip edebilmeniz gerekir. Burada en önemli beceri zaman yönetimi. Bilginizi genişletmek isterseniz, restoran yönetiminde bir ders akıllıca bir yatırım olacaktır. Yiyecekleri sıcak tutmak ve servis etmek için ekipmana yatırım yapmanız gerekecek, ancak bu ilk yatırımdan sonra karınız sizindir. Büyürken çalışanlarınızı ve araçlarınızı eklemeniz gerekebilir.

Yaşlılara Bakım

Yaşlı bakımı, yaşlıların huzurevinde yaşadığı kötü muamele ile ilgili korku veren hikayelerle sürekli olarak manşetlere çıkıyor. Yakın zamanda, Uygun Bakım Yasası'nın uygulanması da dahil olmak üzere, hemşirelik evi istismarını durdurmak için adımlar atılmış olsa da, pek çok aile bakım evlerinin bakımında sevdiklerini koymak için hala tereddütlü. Birçok insan, yaşlı aile fertlerinin evlerinde kalmalarını istemektedir ancak onlara bakmaya ayıracak zamanları yoktur. Bu şekilde birçok yaşlı bağımsızlıklarını sürdüremez ve evlerinde kalabilir.

Temel iç beceriler buradaki taleptir. İnsanların temizlenmesine, organize edilmesine, alışveriş yapmasına ve muhtemelen pişirmeye yardımcı olma kabiliyeti esastır. İşletme yönetimi dersleri bu iş için akıllıca bir yatırım olacaktır. Birçok yer, bu tür işletmeleri yönetmek için arka plan kontrolleri ve lisansları gerektirir. Bu ücretleri herhangi bir çalışana iletebilirsiniz. Araçlara, sigortalara ve sarf malzemelerine yatırım yapmanız gerekecektir. Kârınız aylık sözleşmelerle zamanla oluşturulmaktadır.

Dil Dersi veya Çeviri

Yabancı bir dil konuşuyorsanız, hizmetleriniz yüksek talep olabilir. Ekonominin küreselleşmesi, gittikçe daha fazla insanın yurtdışında iş yaptığı anlamına geliyor. Bazı işletmeler belgelerin tercüme edilmesini isterken, diğerleri çalışanlarının yabancı dil öğrettiğini düşünüyor.

Birçok özel test kuruluşunun sunduğu akıcılık testleriyle dil yeteneklerinizi belgeleyin. Diller için bir hediyeniz varsa, gelir potansiyelinizi artırmak için ek dilleri öğrenmeye yatırım yapın. Bunun güzelliği, muhtemelen evinizde gerekli ekipmanın çoğuna sahip olmanızdır. Bazı küçük teknoloji güncellemeleri ve yatırımları haricinde ücretler doğrudan cebinize gidecek.

Kurye servisi

Birçok yerel işletme, şehir genelinde teslim edilen paketlere ve belgelere zamanında ihtiyaç duyar ve bunu yapmak için bir mağazaya gitmek istemez. Müşteriden aldığınız 7 gün 24 saat hizmet sunun ve şehir genelinde aynı gün teslimatı yapılmasını sağlayın ve büyük bir kar göreceksiniz. Kârınızı daha da büyütmek için, avukatlık bürosu ve ipotekli firmalara hukuki belge verdiğiniz bir dosyalama hizmetiyle bunu ikiye katlayın.

Burada en önemli beceri iş yönetimi. İşi doğru ve yasal olarak yönetebilmeniz gerekir. Bölgenizdeki yasalara bağlı olarak yasal belgeleri dosyalamak için sertifikalara da ihtiyacınız olabilir. Büyük bir şehirde teslim etmediğiniz ve bisiklet teslimatlarından kurtulabileceğiniz sürece, araçlara ve sigortaya yatırım yapmanız gerekecektir. Bu iş, uzun vadeli hesaplarla tekrarlanan birçok müşteriye sahiptir ve kar marjınızı artırmaya ve yatırım harcamalarınızı dengelemeye yardımcı olur.

Bahçe Hizmetleri

Bahçe servisi temel çim biçme ve düzeltme hizmetinin çok ötesine geçti. Birçok insan bahçelerinde çiçek ve sebze bahçeleri istiyor ve onları dikmek için gereken zaman ve yeteneklere sahip değil. Yeşil bir başparmakınız varsa, bölgenizdeki müşteriler için bu bahçeleri dikmekten ve bakımını sürdürmekten büyük karlar alabilirsiniz.

Bahçecilik veya peyzaj tasarımında sınıflar burada akıllıca bir yatırım olacaktır. Bu yeşil yeşil başparmakınız olsa bile, bahçeyi göze hoş gelen bir şekilde nasıl yerleştireceğinizi ve planladığınızı bilmeniz gerekir. İşletme yönetimi de sahip olmak için gerekli bir beceridir. Araç ve ekipman için daha ağır bir yatırım gereklidir. Bu ekipmanın bakımı da dikkate alınması gereken bir maliyettir. Bu çalışmanın tekrarlanan talep doğası onu karlı hale getiriyor.

Danışmanlık

Çoğu insan, iş gücünde herhangi bir zaman geçirmişse, bir şeylerin uzmanıdır. İşletme küçültme, danışmanlık fırsatlarının geleceğe doğru büyümeye devam edeceği anlamına gelir. Uzmanlığınızı işe koyunuz ve büyük karların tadını çıkarabilirsiniz. Danışmanlık alanları muhasebe ve pazarlamadan güvenliğe açıktır.

Sertifikalar, danışmanlık dünyasındaki başarının anahtarıdır. Becerilerinizin profesyonel kuruluşlar ve dernekler tarafından test edilmesini ve onaylanmasını sağlamak için zaman ve parayı harcayın. Kamu konuşmalarında sınıflar da size yardımcı olacaktır. Eğitim ve bazı iş ekipmanlarının yanı sıra, buradaki yatırım nispeten küçüktür. Danışmanlara normal olarak hizmetlerine önemli bir ücret ödenir, böylece yatırımınızın getirisi en üst düzeye çıkarılır.

Hala Ne Küçük İşletmeler Başlamak İçin Değil?

Hala bir iş hakkında emin değilseniz, korkmayın, umut var. Business News Daily'nin web sitesinde harika bir iş fikri üreticisi var.Bu 21 soru testi kolay ve hızlıdır ve sonuçlar şaşırtıcı derecede doğrudur.

Küçük bir işletmeye başlamak için şimdiden daha iyi bir zaman olmamıştı. Büyük şirketler küçülüyor ve dış kaynak kullanıyorlar ve iş dünyasını yerel tutmak için ülke çapında bir sürücü var. Kendi işinizi kurma düşüncesi her zaman harika görünüyorsa ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, kendi işinizi kurma konusunda ipuçlarını okuyun. Topluluğunuza bakın ve karşılanmayan veya daha iyi bir şekilde karşılaşabileceğiniz bir ihtiyaç bulun. Keyif aldığınız, bağımsızlık sağladığınız ve size sağlıklı bir kazanç sağladığınız bir şey bulacaksınız.

(Fotoğraf Kaynağı)

Megan Totka, Baş Editörü ChamberofCommerce.com. Küçük işletme ipuçları ve kaynakları konusunda uzmanlaşmıştır. ChamberofCommerce.com, küçük işletmelerin işlerini internette büyütmelerine yardımcı olur ve yerel işletmeler ile dünya çapında 7.000'den fazla Ticaret Odası arasındaki bağlantıyı kolaylaştırır.

Videoyu izle: Para kazanmanın yolları

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Sana bir sır söyleyeyim: İnternet pazarlamayı seviyorum. Bütün konsept beni büyülüyor ve blogumun katlanarak büyüdüğünü gördüğümden beri, beni daha da büyülüyor. Daha da büyüleyici olan şey, hayalindeki işin olması gereken şeyden atılan bir kişinin öyküsünü okuduktan sonra internet üzerinde değişen bir iş girişimi haline dönüşen bir hikayeyi okurken.
Devamını Oku
Serbest Meslek Sigortası için Ödeme

Serbest Meslek Sigortası için Ödeme

Daha önce, resmen serbest meslek sahibi olduğumda sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerektiğini yazmıştım. Serbest meslek sahibi olduğunuz zaman sağlık sigortası için ödeme yapmak zor olsa da bazen bir sağlık sigortası taşıyıcısı bile bulmak zordur. Kadrolu yazar Miranda Marquit, iki “sent” ini serbest olarak sunuyor.
Devamını Oku