Maliye

LSAT Sınavı ve Rock Nasıl Çalışır!

Louis Cardinals'ın 9. vuruşun altından 6 koşucu kurşunla vurduğu kadar test yapmaktan zevk alıyorum. Bazen CFP® sınavından geçtiğim gerçeğine hayran kaldım - çünkü o kadar çok test yapmaktan nefret ediyorum. Bir stajyer GMAT sınavına girip CFA sınavına yeni bir tane hazırladım. Bir misafirin EBM sınavını geçme konusundaki deneyimlerini paylaştım.

Onlardan hiçbirini kıskanıyorum. Hiç de.

Her zaman bu tür sınavları almanın nasıl bir hazırlık olduğunu merak ediyorum. Bu yüzden eşimin arkadaşı LSAT sınavına girdiğini söylediğinde, onun deneyimini paylaşmak için ona çarptı. Bir avukat olmakla ilgileniyor musunuz? Eğer öyleyse, ilk adım.

Carmen'i Gir…

+++++++++++++

Hukuk fakültesine gitmeden önce LSAT hakkında çok az şey duymuştum. Özellikle benim gibi geleneksel olmayan bir öğrenci için tüm hukuk fakültesi başvuru sürecinin gerektireceği iş miktarını hiç bilmiyordum. Ortalama hukuk okulu başvurucusundan biraz daha yaşlı olmak (27), ve bir karı ve bir anne, zaten etkili bir plan uygulamak için onu bir araya getirmem gerekiyordu.

LSAT'ı 4 gün önce aldım ve yaptığım iş budur ve LSAT çalışma planımda farklı bir şekilde yapmamı isterdim.

1. Amacınızı tanımlayın.

Hukuk Fakültesi Başvurusu sürecinde yaptığınız işlerin çoğu (LSAT için ne kadar zaman geçirdiğiniz de dahil olmak üzere) katılmak istediğiniz okula bağlıdır. Çalışmadan önce bir hazırlık testi yapmak, bir temel çizgiye sahip olmak için iyi bir fikirdir. Skor açısından nerede olmanız gerektiğini ve nerede olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer burs parası umuyorsanız hukuk fakültelerini ve bursları araştırmak (birçok hukuk fakültesi belirli bir LSAT puanı ve GPA'sı olan adaylara tam veya kısmi burs sunacaktır) bence ilk adımdır ve planınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2. Organize olun.

Carmen çok çalışkan

Bu test için çalışmanın çalışmanın eşdeğeri olacağını erken anladım, fakat organize olmak benim için kolay olmadı. Undergradım için okula gidiyordum, bir aileyi yetiştiriyordum ve aynı zamanda bir hane halkını idare ediyordum, bu yüzden günlerimi LSAT zamanını planladığım zaman bölümlerine ayırmam gerekiyordu. Onu ciddiye almak önemlidir. Eğer bir avukat olmak ve belirli bir hukuk fakültesine sahip olmak ya da burs karşılığı olmak istiyorsanız, bu sizin alacağınız en önemli sınavlardan biridir.

LSAT kitaplarını her yerde aldım, sınıflar arasında okudum, dersten sonra 35 dakikalık bölümler aldım ve çocuklarımı okuldan alıp götürmeden önce ve banyo küvetinde hazırlık sınavları ile bir veya iki kez yakalanmış olabilirim. . Yine de bunu teyit edemem.

3. LSAT eğitim programınızdan etkilenebilecek kişilerle net bir şekilde iletişim kurun.

Süreçte erkeğimle konuştum ve hukuk fakültesine gitmek istediğimi yineledim. Bunu zaten biliyordu, çünkü tanışmadan önce bu benim bir rüyamdı, ama bilmediği şey bu testin yoğunluğu ve önemiydi. Sevdiklerinizle iletişim kurmak çok önemlidir ve sadece ilişkileriniz için zararlı olmayan argüman ve problemleri önleyebilir, ancak konsantrasyonunuzu ve sonuç olarak LSAT puanınızı zedeleyebilir.

4. LSAT çalışma seçeneklerinizi araştırın ve sizin için en uygun olanı seçin.

Eğlenceli görünüyor

Çok fazla zamanım olmadı, bu yüzden tam zamanlı olarak derse hazırlık kursu benim için bir olasılık değildi. Kendimi yüz yüze, alfa skoruyla gitmeye karar verdim. Ders, önceden kaydedilmiş video dersleri, alıştırmalar, tatbikatlar ve öğrenim görmek istediğiniz (veya ihtiyaç duyduğunuz) zaman miktarına dayalı kişiselleştirilmiş bir çalışma planından oluşur.

Ayrıca, inanılmaz derecede değerli ücretsiz bilgi sunan ve aynı zamanda günlük olarak çok uygun fiyatlı çalışma planları sunan LSATBlog'u da kullandım. Bu bağımsız çalışmak için harika olanlar için muhtemelen en iyisidir. Benim için, LSATBlog'un değerli kaynaklar sunduğunu hissederken, bazen bana anlatılan şeylere ihtiyacım var. Alfa puanı bu boşluğu doldurmaya yardımcı oldu.

Bir zorunluluk olduğunu bulduğum bir şey kullanmak gerçek LSAT soruları. Orada kendi LSAT soru ve oyunlarının kendi versiyonlarını kullanan kitaplar ve kurslar var. Rahatsız etme. LSAT test üreticilerinin nasıl düşündüklerini ve neleri aradıklarını öğrenmelisiniz ve bu sadece tekrar tekrar gerçek sorulara maruz kalmaktan kaynaklanabilir.

5. İstediğiniz zaman bile, planı takip edin ve ona yapıştırın.

Bazen LSAT'ye tekrar başvurabilirsin, ve o şarap şarabı Cuma gecelerinde LSAT için çalışmaktan çok daha iyi bir ses çıkarır, ama ders çalışmak için zamanın varsa, yap. Bu bir avukat olma sürecinde sadece bir (çok önemli de olsa) adımdır ve tutarlılık kilit önemdedir.

6. Rahatlayın… ve asın!

Test Gününde çıldırmamaya çalışın. Yaptım ve testten sonra, eğer hazırsan, kendine güvenen ve sakin hissetmeye devam edersen, muhtemelen düşündüğünden çok daha iyisini yapacaksın. Skorlarıma henüz dönmedim, ama test gününde sinirlerimin bana karşı oynadığını hissediyorum.

Yazar hakkında: Carmen Vargas, Michigan Üniversitesinde Şili-Amerikalı bir eş, anne ve Siyaset Bilimi öğrencisi. Şu anda 2012 sonbaharında katılmayı umduğu hukuk okuluna başvuruyor.

Videoyu izle: Hassas Öğrenme - Video Testimonial (Mey). OTURDU. SON. TOEFL. GMAT. GRE Hazırlık

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!
Maliye

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!

Hiç bir çek aldınız ve kendinize “online çeke para çekebilir miyim?” Diye düşündünüz mü? Çekler geçmişin ödeme şekli haline geliyor ve nedenini görmek kolay. Aslında paranızı almak söz konusu olduğunda son derece sakıncalı. Açık iş saatlerinde (üzgün hafta sonları) bankaya gitmeniz, hatta beklemeniz ve daha sonra para yatırma ya da nakit para çekmeniz gerekiyor. Bugünün dijital dünyasında neyse ki çekleri online olarak kolayca yapabilirsiniz ve çok sayıda harika seçenek mevcut. .
Devamını Oku
Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım
Maliye

Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım

Aşağıdaki, Bert Purdy of IntentionalEmployee.com adresinden bir konuk gönderidir. Bu yıl başlarında benim bölgemdeki müşterileriyle çalıştığı için Bert ile kahve buluşma ayrıcalığına sahiptim. Bert mesajını benimle paylaşmaktan çok heyecan duyuyordu ve blogda bu misafir yazısını paylaşması için de çok heyecanlıyım.
Devamını Oku
Özel İhtiyaçlarınız İçin En İyi Otomatik Sigorta Tekliflerini Bulma
Maliye

Özel İhtiyaçlarınız İçin En İyi Otomatik Sigorta Tekliflerini Bulma

Sürüş yapan herkes muhtemelen sigortanın deneyiminin gerekli bir parçası olduğunu bilir. Aslında, çoğu eyalette en azından bir miktar teminat şarttır. Fakat doğru tip ve araba sigortası miktarını bulmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Devlet tarafından yönetilen yönergeleri takip etmenin kendinize bir başlangıç ​​noktası vermenin bir yolu olabileceği gibi, kendinize gerçekten ihtiyacınız olan kapsama almak için gitmek için her zaman en iyi yol olmayabilir, çünkü itme geldiğinde, kısa süre
Devamını Oku