Emlak

Kime g├╝veniyorsun?

Güvene ihtiyac─▒n─▒z var m─▒?

Yayg─▒n bir yanl─▒┼č anlama, varl─▒klar─▒n zenginler için ayr─▒lmalar─▒d─▒r. Gerçek ┼ču ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri oldu─čunu mu dü┼čünüyorsun? ┼×a┼č─▒rm─▒┼č olabilirsin. Bir ailenin kurulabilece─či birçok türde güven var. Her ┼čey, ba┼čarmak istedi─čin güce ba─čl─▒. Güven olu┼čtururken göz önünde bulundurman─▒z gereken birkaç nokta:

Güven nedir?

Genel olarak, bir güven, bir varl─▒─č─▒n sahibi olan üç bölümlü bir sözle┼čmenin, bir güven veren parçac─▒─č─▒n (Bu sensin); Bir veya daha fazla yararlan─▒c─▒n─▒n yararlanmas─▒ amac─▒yla bu varl─▒─č─▒n yasal unvan─▒n─▒ güvene devreder. Güven dilinin bir çe┼čit endi┼čeli olabilece─či konusunda uyarmal─▒yd─▒m, lütfen benimle birlikte ol. Güven, bir veya daha fazla mütevelli taraf─▒ndan yönetilir. Mütevelerin kim olabilece─čini belirleyebilirsiniz. Ya sevilen, yak─▒n arkada┼č ya da akraba, hatta bir finans kurumu. Güvenler geri al─▒nabilir ya da geri al─▒namaz olabilir ve ölümün etkilenmesi için herhangi bir irade dahil edilebilir.

─░ptal edilebilir güven herhangi bir zamanda de─či┼čtirilebilir veya iptal edilebilir. Bu sebeple, IRS, mükelleflerin vergiye tabi mülküne dahil edilecek herhangi bir güven varl─▒─č─▒n─▒ dikkate al─▒r. Bu ayn─▒ zamanda, paran─▒n geliri ödeyece─či has─▒lat─▒ ödemek zorunda oldu─ču anlam─▒na gelir ve muhtemelen bu varl─▒klar─▒n malvarl─▒─č─▒ üzerindeki ölümüne dair emlak vergileri.

Gayri kabili rücu yürütüldükten sonra de─či┼čtirilemez. Basit ifadeyle, ÔÇťBir kez hareket edersen, kaybedersinÔÇŁ. Gayri kabili menkul k─▒ymetlere yerle┼čtirilen varl─▒klar, bir menkul k─▒ymetin mülkünden kal─▒c─▒ olarak ç─▒kar─▒l─▒r ve güvene aktar─▒l─▒r. Sermaye gelirlerinin geliri, güvendeki varl─▒klar üzerindeki vergiler güvene tabidir. Bir paran─▒n ölümü üzerine, güvendeki varl─▒klar mülkün bir parças─▒ olarak kabul edilmez ve bu nedenle emlak vergisine tabi de─čildir. Ço─ču geri al─▒nabilir güven, ölümde geri al─▒namaz ya da zayiat─▒n sakatl─▒─č─▒ haline gelir.

Mütevellinin rolü:

Güven veren yat─▒r─▒mc─▒, yat─▒r─▒mlar─▒ yürütmek ve güven varl─▒klar─▒n─▒ yönetmek için mütevelli olarak adland─▒rd─▒. Y─▒─č─▒nc─▒, önemli kararlar için mütevelli ile birlikte çal─▒┼čabilir veya vekil, ölüm durumunda harekete geçmek için tam yetki verilebilir. Bir vekil bir birey olabilir veya profesyonel veya kurumsal bir vekil olabilir. Mütevelli, ÔÇťolarak bilinen bir sorumluluk varSadakat sorumlulu─čuÔÇťGrantor'un ç─▒kar─▒na en iyi ┼čekilde davranmak.

Güvenin Faydalar─▒:

Her ne kadar, güvenler birçok yönden kullan─▒labilir olsa da, en yayg─▒n olarak

 • varl─▒klar─▒n─▒ kontrol etmek ve hem destekleyici hem de faydalan─▒c─▒lar için güvenlik sa─člamak
 • uzman yard─▒m─▒ para yard─▒m─▒ yapmak, emlak vergisinden veya gelir vergisinden kaç─▒nmak isteyen hak sahiplerine yard─▒m sa─člamak, mülkün uzman yönetimini sa─člamak
 • Muhtemel masraflar─▒ önlemek
 • gizlili─či koru
 • Gayrimenkul sahiplerini veya bir i┼či korumak.

─░nsanlar─▒n ço─ču, varl─▒klar─▒n kontrolünü korumaya yard─▒mc─▒ olmak için güven kullan─▒r, ya da hayatta ve t─▒bbi olarak yetkin, ve ölüm durumunda t─▒bbi olarak bunu yapamazlarsa, karar varl─▒klar─▒n─▒ dolayl─▒ olarak kontrol ederler. Bu, mü┼čterilerimizin kurdu─ču güvenlerin ço─čunun alt─▒nda yatan sebep oldu. Genel olarak, güven ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒lamak için esneklik sunar. E─čer böyle bir amaç için bir tür güven tasarlan─▒rsa. Örne─čin, amac─▒n─▒z, mülkünüzün yerle┼čiminde mahremiyet sa─člamaksa, varl─▒klar─▒n kontrolünü merkezile┼čtirmek, IRS taraf─▒ndan sa─članan emlak vergisi kredilerinden tam olarak yararlanmakt─▒r, ya┼čayan bir güven seçebilirsiniz

Güven Türleri

 • bir ya┼čayan güven Ya┼čad─▒─č─▒n─▒z s─▒rada hem güvenin hem de güveninin faydalan─▒c─▒s─▒ olarak kalman─▒za izin verir. Varl─▒klar─▒n kontrolünü elinize alabilir ve tüm gelir ve faydalar─▒ alabilirsiniz. Ölümünüzde, atanm─▒┼č bir ard─▒l vekil, kalan varl─▒klar─▒n, istifa sürecinden kaç─▒narak, güven içinde belirlenen ┼čartlara göre yönetir ve / veya da─č─▒t─▒r. Buna ek olarak, güvenin ┼čartlar─▒nda aciz kalmazsan─▒z, ard─▒l─▒n─▒z veya e┼č ba┼čkan─▒n─▒z yönetimi devralabilir.
 • Kendi güvenli─činizi yerine getirirken en sevdi─činiz yard─▒m kurulu┼čuna yard─▒m etmek için, hay─▒rsever yard─▒m. Bu güven, belirli bir varl─▒ktan belirli bir varl─▒ktan bir gelir elde etmenize izin verir, bundan sonra müdür emlak vergisinden muaf olan mülk sahiplerine gider. Ancak, güvendi─činiz varl─▒klar─▒n de─čerinin bir bölümünde hediye vergilerini ödemeniz gerekece─čini unutmay─▒n.
 • Ba┼čka bir hay─▒r seçene─či, hay─▒rsever güvenCRT, ayn─▒ zamanda gelir ve vergi indirimi alman─▒z─▒ sa─člar ve nihayetinde varl─▒klar─▒ bir yard─▒m kurulu┼čuna b─▒rak─▒r. Bu nedenle, bu güven, emanetlerinizin vergilendirilmi┼č k─▒sm─▒n─▒ vergisiz olarak satacak ve belirli bir süre için size, e┼činize veya mirasç─▒lar─▒n─▒za ödenecek bir rant b─▒rakacakt─▒r. Bu süre tamamland─▒ktan sonra kalan varl─▒klar do─črudan yard─▒m kurulu┼čuna gider. Oldukça takdir edilen varl─▒klar, tipik olarak bir CRT için tercih edilen fonlama araçlar─▒d─▒r.
 • Torunlar─▒n─▒za para b─▒rakmak istiyorsan─▒z, nesil atlama güven. Bu güven, 3,5 milyon dolarl─▒k (2009) jenerasyon transfer vergisi muafiyetini, torunlar─▒n─▒za bu tutar─▒ a┼čan, bu miktar─▒n üzerinde olan vergilerden kaç─▒narak,% 47'ye varan oranlarda vergi kaç─▒rmaya yard─▒mc─▒ olabilir.
 • bir geri dönülemez hayat sigortas─▒ tröstüILIT, genellikle bir emlak vergisi fonlama mekanizmas─▒ olarak kullan─▒l─▒r. Bu güven alt─▒nda, geri dönü┼čü olmayan bir tröst için hediyeler yapars─▒n─▒z ve bu da size bir hediye olarak bir hayat sigortas─▒ poliçesi sat─▒n almak için kullan─▒r. Ölümünüz üzerine, politikan─▒n ölüm yard─▒m─▒ ve gelirleri, lehtara vergi yükümlülü─čü ödemesine yard─▒mc─▒ olmak için vergiden muaf ödeme sa─člayan güvene ödenecektir.
 • Di─čer güven tipi olabilir özel ihtiyaçlar güveni. Özel ihtiyaçlara duyulan güven ya da destekleyici ihtiyaçlar, ebeveynlerin veya velilerin öldükten sonra engelli bir çocu─ča (ya da yeti┼čkinlere) bakmalar─▒n─▒ sa─člar.

Güven sana uygun mu?

Amerikal─▒lar─▒n say─▒s─▒n─▒n artmas─▒, bir güvenin potansiyel faydalar─▒n─▒ ve bir emlak plan─▒ olu┼čturmay─▒, varl─▒klar─▒n─▒ korumaya nas─▒l yard─▒mc─▒ olabilece─čini, vergi yükümlülüklerini nas─▒l azaltabilece─čini ve varl─▒klar─▒n yönetimini isteklerine göre özel ve etkili bir ┼čekilde tan─▒mlad─▒─č─▒n─▒ ke┼čfediyor. Finansal planlay─▒c─▒n─▒z olarak, sizin durumunuza uygun olup olmad─▒─č─▒n─▒ belirlemek için belirli bir güven türünü de─čerlendirmenize yard─▒mc─▒ olabilirim.

Videoyu izle: 35) D├╝nya Nas─▒l D├Ân├╝yor? - K─░ME G├ťVEN─░YORUZ? (1) - Nureddin Y─▒ld─▒z - Sosyal Doku Vakf─▒

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiral─▒k Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Sat─▒n Al─▒r?
Emlak

Kiral─▒k Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Sat─▒n Al─▒r?

D├╝n, ev sat─▒n almay─▒ sat─▒n alman─▒n mant─▒kl─▒ gelebilece─čini teklif ettim. Bug├╝n, Miranda konuyla ilgili iki ÔÇťsentÔÇŁ sunmaktad─▒r. Konut piyasas─▒ krizinin bize ├Â─čretti─či bir ┼čey, herkesin bir ev sat─▒n almaya haz─▒r olmamas─▒. Amerikan R├╝yas─▒'n─▒n bir par├žas─▒ olarak ev sahipli─čini d├╝┼č├╝nmek i├žin ├žok kullan─▒l─▒yoruz, bazen baz─▒ insanlar─▒n bir ev sat─▒n almas─▒n─▒n elveri┼čsiz oldu─čunu unutuyoruz.
Devam─▒n─▒ Oku
Yararlan─▒c─▒n─▒z i├žin bir IRA Nas─▒l Uzan─▒r?
Emlak

Yararlan─▒c─▒n─▒z i├žin bir IRA Nas─▒l Uzan─▒r?

Emeklilik s─▒ras─▒nda varl─▒klar─▒n─▒z─▒ bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsan─▒z, hesap bakiyesini varislerinize hesab─▒n vergi ertelenmi┼č b├╝y├╝me potansiyelini uzun s├╝re koruyacak ┼čekilde en verimli ┼čekilde transfer etmek i├žin iyi bir fikirdir. olabildi─čince. Bir├žok Amerikal─▒ i├žin, serveti ├žok ku┼čakl─▒ bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir ├ž├Âz├╝m olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olman─▒n Ger├žek Maliyeti Nedir?
Emlak

Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olman─▒n Ger├žek Maliyeti Nedir?

Pencerenizin tam d─▒┼č─▒nda c─▒v─▒l c─▒v─▒l c─▒v─▒l ku┼člarla kendi yerinizde uyanmak harika bir duygu. D─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒n ve kahvenizin tad─▒n─▒ arka verandada ├ž─▒kar─▒n, bir apartman dairesinde ya┼čamam─▒┼č olan sessizli─čin keyfini ├ž─▒kar─▒n. Kom┼čular dost canl─▒s─▒, g├╝ne┼č parl─▒yor ve bir ev sahibi olman─▒n ba┼čka g├╝zel bir g├╝n├╝ olaca─č─▒n─▒ biliyorsunuz.
Devam─▒n─▒ Oku