Vergi

Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır

Homer Simpson'ın “Doh!” Gibi bir an olması, vergi iadenizi yerine getirirken en çok hissedilen duygu değildir. Ama hatalar olur; En iyilerimize bile. Vergi beyannamesiyle ilgili bir hatanın yapıldığı gerçeğinin farkına varmak, denetimlerden veya gecikmiş geri ödemelerden herhangi birinin tedirginlik duymasına neden olabilir mi? Bununla birlikte, her zaman olur ve IRS, yalnızca değişiklik yapmak için özel bir forma sahiptir. Ne zaman düzeltilmiş vergi beyannamesi Önceden dosyalanmış iadeyi geçersiz kılar ve yeni vergi iadesi olur.

Bir Değişikliğin Takibi İçin Gerekçeler

Vergi beyannamesinin gerekçeleri değişiklik gösterebilir. Tipik olarak dosyalama statüsü yanlış seçilmiştir (örneğin hane reisi yerine tekil), gelir tutarları yanlış bildirilmiştir (belki de geri dönüşün ardından postaya eriyen W-2 geldi) veya kesinti ve krediler yanlış hesaplandı. Bazı durumlarda, bağımlıların sayısı yanlış iddia edilir. Bu durum, her iki ebeveynin de, çocukları, bağımlıları olduğu iddiasında bulunmaya çalıştığı ya da diğerinin üstlendiği çocukları iddia etmediği boşanma durumunda gerçekleşebilir.

IRS, IRS bilgisayar sistemi tarafından yakalanabilecek ortak hesaplama hatalarının, düzeltilmiş bir geri dönüşün dosyalanması için bir neden olmadığını söylüyor.

Değişiklik Sürecine Nereden Başlamalı?

İlk durağınız, www.irs.gov adresini veya yerel kütüphaneyi 1040X, Değiştirilmiş ABD Gelir Vergisi İadesi formunun bir kopyası için ziyaret etmektir. Formun dikkatli ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekecektir. Girilmesi gereken tek bilgi düzeltilmiş bilgilerdir. Düzeltilmesi gereken kalemleri görmek ve not almak için orijinal vergi iadesinin elinizde olması yararlı olacaktır.

Bir Değişiklik Ne Zaman Yapılır?

Ek bir geri ödeme yapılması durumunda vergi mükellefleri, orijinal geri ödeme yapılıncaya kadar beklemeli ve değiştirilmiş bir iade işlemi yapmadan önce bu geri ödeme kontrolünü nakit olarak iade edebilir. Ek vergi ödenmesi durumunda vergi, değişikliklerin yapıldığı yılın 15 Nisan tarihine kadar ödenmelidir. Orijinal geri dönüşün IRS tarafından henüz alınmadığı veya işlenmediği görünse bile, ilk iade gönderildikten sonra yapılan değişikliklerle başka bir orijinal getiri BAŞLAMALIDIR. Bu karışıklığa ve herhangi bir geri ödemede gecikmeye neden olabilir.

Zaman sınırı var mı?

Tipik olarak değişiklikler, vergi iadesine ilişkin düzeltmelerin yapıldığı tarihten itibaren 36 ay içinde yapılmalıdır. Bu kurala ilişkin bazı istisnalar vardır, bunların ayrıntıları IRS web sitesinde bulunabilir, www.irs.gov.

Dosya nasıl

Her değiştirilen iadenin, formda yazılı geri dönüş yılı ile birlikte ayrı bir zarf içinde postalanması gerekmektedir. Doldurulması gereken değişikliklerin nedenlerini açıklamak için 1040X formunda bir alan da bulunmaktadır. Bunlara ek olarak:

  • Ek planları, W2'ler, 1099'lar veya değişikliği etkileyen diğer formlar dahil edilmelidir.
  • Değiştirilen iadeler elektronik ortamda dosyalanamaz ve normal posta ile gönderilmelidir.
  • IRS'nin değiştirilmiş bir dönüşü işlemesi 8-12 hafta sürebilir.

Bir vergi mükellefi, IRS'den gelen bir mektuba cevap olarak bir dönüşü değiştiriyorsa, değiştirilen postanın nereye postalanacağı adresi dahil edilecektir. Başka durumlarda düzeltilmiş bir geri dönüşün nereye postalanacağını bulmak için, her bir devletin adresi için talimat kitapçığına veya IRS web sitesine bakın. Her zaman olduğu gibi, bunu kendi başınıza yapmakta rahat değilseniz, size yardımcı olacak bir vergi uzmanına danışın.

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi tavsiyelerinin yerine geçmez.

Videoyu izle: İzaha davet ediyor: Kredi kartı satış bilgileri ve KDV Beyannamesinin uyumsuzluğu

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?
Vergi

Aylık Tahmini Vergi Ödemelerini Nasıl Yapılır?

Birçok kişi için vergi son tarihi yılda bir kez gelir. Herkes, bireysel vergi beyanlarının Nisan ayı ortasında dosyalanması gerektiğini biliyor. Devlete (federal ve eyalet) para borçlusanız, bu ödemeleri vergi beyannamesi ile yapmanız gerekir. Ne kadar vergi mükellefinin fark etmediği, aslında, üçer aylık vergi ödüyorlar.
Devamını Oku
Ücretli Süslemeyi Durdurma
Vergi

Ücretli Süslemeyi Durdurma

Geri vergilerin ödenmemesi veya vergilendirilmemiş vergi iadeleri nedeniyle IRS'ye borçlanırsanız, Sam Amca'nın emrini alabilmesinin yollarından biri, ücretlerinizi telafi etmektir. Ancak, bu adımda bitmek zorunda değildir. Aslına bakılırsa, hapishaneye gitme olasılığınızla karşı karşıya kalmadan önce maaş düzenlemesi “son çare” dir.
Devamını Oku
Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları
Vergi

Senin 401k Erken ve Penaltı Ücretsiz talep 6 Yolları

Çalışıyorsun, kurtarıyorsun, emekli oluyorsun - bu Amerikan usulü, değil mi? Ama iyi bir iş kazandığında ve erken emekli olanlardan biri olmaya başladığınızda ne olur - paranıza dokunmadan önce 59 1/2 yaşının IRS kurallarına uyuyor musunuz? 401k erken ve ceza ücretsiz hak iddia yolları: Grim Reaper Kalifiye Engellilik Tıbbi Bills Afet Yardımı 55 Ziyaret ve Servis Ayrılmış Kalmak 72 (t) ile Eşit ve Periyodik (Yan rant: IRS ve bu ile halt nedir Yine de 1/2 yaş?
Devamını Oku
Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!
Vergi

Tatlım, Mortgage Faizini Düşürmeyi Unuttum!

Money Girl podcast'in ev sahibi olarak, dinleyicilerinden aldığım en yaygın sorulardan biri, Alice'den bu gibi ipotek faiz vergisi kesintisi talep etmekle ilgilidir: Eğer kocam ve ben son bir çift için vergi indirimi almayı unutmuşsak Mortgage faizimiz için yıl, ne yapabiliriz? Kullanmanız gereken ya da kaybetmeniz gereken bir yasa var mı?
Devamını Oku