Vergi

Değiştirilmiş bir vergi beyannamesi nasıl dosyalanır

Homer Simpson'ın “Doh!” Gibi bir an olması, vergi iadenizi yerine getirirken en çok hissedilen duygu değildir. Ama hatalar olur; En iyilerimize bile. Vergi beyannamesiyle ilgili bir hatanın yapıldığı gerçeğinin farkına varmak, denetimlerden veya gecikmiş geri ödemelerden herhangi birinin tedirginlik duymasına neden olabilir mi? Bununla birlikte, her zaman olur ve IRS, yalnızca değişiklik yapmak için özel bir forma sahiptir. Ne zaman düzeltilmiş vergi beyannamesi Önceden dosyalanmış iadeyi geçersiz kılar ve yeni vergi iadesi olur.

Bir Değişikliğin Takibi İçin Gerekçeler

Vergi beyannamesinin gerekçeleri değişiklik gösterebilir. Tipik olarak dosyalama statüsü yanlış seçilmiştir (örneğin hane reisi yerine tekil), gelir tutarları yanlış bildirilmiştir (belki de geri dönüşün ardından postaya eriyen W-2 geldi) veya kesinti ve krediler yanlış hesaplandı. Bazı durumlarda, bağımlıların sayısı yanlış iddia edilir. Bu durum, her iki ebeveynin de, çocukları, bağımlıları olduğu iddiasında bulunmaya çalıştığı ya da diğerinin üstlendiği çocukları iddia etmediği boşanma durumunda gerçekleşebilir.

IRS, IRS bilgisayar sistemi tarafından yakalanabilecek ortak hesaplama hatalarının, düzeltilmiş bir geri dönüşün dosyalanması için bir neden olmadığını söylüyor.

Değişiklik Sürecine Nereden Başlamalı?

İlk durağınız, www.irs.gov adresini veya yerel kütüphaneyi 1040X, Değiştirilmiş ABD Gelir Vergisi İadesi formunun bir kopyası için ziyaret etmektir. Formun dikkatli ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekecektir. Girilmesi gereken tek bilgi düzeltilmiş bilgilerdir. Düzeltilmesi gereken kalemleri görmek ve not almak için orijinal vergi iadesinin elinizde olması yararlı olacaktır.

Bir Değişiklik Ne Zaman Yapılır?

Ek bir geri ödeme yapılması durumunda vergi mükellefleri, orijinal geri ödeme yapılıncaya kadar beklemeli ve değiştirilmiş bir iade işlemi yapmadan önce bu geri ödeme kontrolünü nakit olarak iade edebilir. Ek vergi ödenmesi durumunda vergi, değişikliklerin yapıldığı yılın 15 Nisan tarihine kadar ödenmelidir. Orijinal geri dönüşün IRS tarafından henüz alınmadığı veya işlenmediği görünse bile, ilk iade gönderildikten sonra yapılan değişikliklerle başka bir orijinal getiri BAŞLAMALIDIR. Bu karışıklığa ve herhangi bir geri ödemede gecikmeye neden olabilir.

Zaman sınırı var mı?

Tipik olarak değişiklikler, vergi iadesine ilişkin düzeltmelerin yapıldığı tarihten itibaren 36 ay içinde yapılmalıdır. Bu kurala ilişkin bazı istisnalar vardır, bunların ayrıntıları IRS web sitesinde bulunabilir, www.irs.gov.

Dosya nasıl

Her değiştirilen iadenin, formda yazılı geri dönüş yılı ile birlikte ayrı bir zarf içinde postalanması gerekmektedir. Doldurulması gereken değişikliklerin nedenlerini açıklamak için 1040X formunda bir alan da bulunmaktadır. Bunlara ek olarak:

  • Ek planları, W2'ler, 1099'lar veya değişikliği etkileyen diğer formlar dahil edilmelidir.
  • Değiştirilen iadeler elektronik ortamda dosyalanamaz ve normal posta ile gönderilmelidir.
  • IRS'nin değiştirilmiş bir dönüşü işlemesi 8-12 hafta sürebilir.

Bir vergi mükellefi, IRS'den gelen bir mektuba cevap olarak bir dönüşü değiştiriyorsa, değiştirilen postanın nereye postalanacağı adresi dahil edilecektir. Başka durumlarda düzeltilmiş bir geri dönüşün nereye postalanacağını bulmak için, her bir devletin adresi için talimat kitapçığına veya IRS web sitesine bakın. Her zaman olduğu gibi, bunu kendi başınıza yapmakta rahat değilseniz, size yardımcı olacak bir vergi uzmanına danışın.

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi tavsiyelerinin yerine geçmez.

Videoyu izle: İzaha davet ediyor: Kredi kartı satış bilgileri ve KDV Beyannamesinin uyumsuzluğu

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku
Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla
Vergi

Vergi Planlama Hedefleri - Vergi Tahsilatınızı Onayla

Mali işlerinizi düzenlerken, vergilerinizi olabildiğince küçültmeyi planlamak isteyeceksiniz. Tabii ki vergi ödemekten hoşlanmıyor musunuz? Öyle düşünmemiştim. Vergilarınızı azaltmak için birden fazla varyasyona sahip üç basit strateji vardır, ancak bu yöntemler kesintilerinizi artırarak gelirinizi en aza indirir ve vergi kredilerinden yararlanır.
Devamını Oku
Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri
Vergi

Profesyonel Vergi Hazırlama İşini Yapmanın Artıları ve Eksileri

Uykusuz geceler, panik ataklar ve vurma baş ağrıları ilkbaharda vergi mükelleflerine çok aşina olan hislerdir. Aslında, yıllar önce vergilerin sözünden bahsetmek, kafamı sayılar ve karnımın içine doğru sürmek için bir korku duygusuyla göndermek için yeterliydi. Bir vergi uzmanını işe aldıktan sonra şükrediyorum ki bu günler çok gerisinde.
Devamını Oku
IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları
Vergi

IRS'den Kaçınmak için 6 Kırmızı Denetim Bayrakları

En çok kaçamak istediğim deneyimler hakkında düşündüğüm zaman aklıma bir çok düşünce gelir. Bir kasırganın ortasında yakalanmak. Bir boz ayı tarafından saldırıya uğramak. Ve IRS tarafından denetleniyor. (Üzgünüm IRS. Muhtemelen o kadar da kötü olmadığınızı biliyorum, ama şimdilik sizi uzak mesafeden tutmak isterim.
Devamını Oku