Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım.

Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır. Şahsen, cenaze öncesi düzenlemeleri henüz yapmadım; Sadece benim 30'larımda olduğum için benim için biraz fazla morbid.

Tabii ki, ilgili ebeveynler ve unuttuğum biri tarafından genellikle gözden kaçan küçükler için bir sosyal fayda vardır. O Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı. Bu fayda aslında ücretlerinizi belirli bir tutar için otomatik olarak telafi etmek için kurulabilecek bir fon türüdür. Bu para, daha sonra Sosyal Güvenlik tarafından işletilen bir fonda yatırılan kredilere dönüştürülür. Size veya eşinize bir şey olsaydı, çocuklar da dahil olmak üzere bağımlılarınız, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fonları toplamaya hak kazanırlardı.

Sosyal Güvenlik Sağkalım Faydaları

Hayatta kalan yardımlar olarak da bilinen bu para, hem hayatta kalan eşlere hem de çocuklara (belirli durumlarda anne-babalara) verilir. Çalıştığınız süre boyunca asgari miktarda sosyal güvenlik kredisi kazanmanız gerekir. Ailenizin uygun olabilmesi için ihtiyaç duyabileceğiniz yıl sayısı, ölüm sırasındaki yaşınıza bağlı olabilir. Genç insanlar için, daha az yıl çalışmak zorunda kalacaksınız. Elbette, toplam fayda sağlamak için on yıldan fazla (kırk kredinin karşılığı) yoksa.

Bu ölüm faydaları iki şekilde toplanabilir. Birincisi toplu bir ölüm parası kontrolünden geçer. Sosyal Güvenlik İdaresi tarafından verilir. Diğer aylık ödeme şeklini alır. Bu ikinci seçenek, her iki ebeveyni kullanan ancak fonların ek denetimine ihtiyaç duyan reşit olmayanlara sağlanmak için daha muhtemeldir.

Sosyal Güvenlik Ölüm Avantajlarının Avantajları

Çocuklar için Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımının avantajlarına daha yakından bakalım. Birincisi, ölen bir ebeveynin bağımlı çocukları, yukarıda belirtilen yardımı alabilecektir. Çocuğun belirli kriterleri karşılaması gerekir. 18 yaşın altında, 19 yaşında veya daha gençken, 18 yaşından küçük, ya da 18 yaşından büyük, ancak başka bir şekilde engelli olmadıkları sürece, evlenmemiş olmaları gerekir.

Küçükler için diğer sosyal yardım türlerinde olduğu gibi, bu çocuk yasal yaşına gelene kadar düzgün bir şekilde yönetilmelidir. Bu, bir tür vasilik veya güven fonu şeklinde olabilir. Çocuk 18 yaşındayken, çoğu durumda Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı artık kullanılamaz. Bu, Sosyal Güvenlik İdaresinin daha fazla ödeme yapmak için temasa geçmesi gerektiği anlamına gelir. Devam eden ödemeler için yasal sonuçlar doğuruyor ve bu şekilde yardım alınmasını tavsiye ediyoruz.

Yardım için Yerel Sosyal Güvenlik Ofisi'ni arayın

Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı gibi küçükler için sosyal yardımlar hakkında daha fazla sorunuz varsa, durumunuz için doğru seçeneği bulmak için daha fazla araştırma yapmak en iyisidir. En iyi kaynağınız, yerel Sosyal Güvenlik ofisinizi aramaktır ve size çocuklarınızın hak ettiği kesin yardımı verebilir.

Birkaç yıl önce bunu öğrendim, son zamanlarda çocukların hak ettiği yararı değerlendirmek için yardımcı oluyor. CFP sınavından edindiğim bilgileri kullanmayı denedim, ancak SSA ofisine yapılan basit bir telefon görüşmesinin müşterime ihtiyaç duydukları bilgileri vermesini hızlıca öğrendim.

Videoyu izle: SGK Fazla Primleri Vatandaşa Geri Ödüyor

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?
Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.
Devamını Oku
Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri
Emlak

Sevilen Birine vedalaşma: Ortalama Cenaze Harcamaları ve Giderleri

Sevilen birinin kaybına bakarken, birisinin düşünmek istediği son şey, cenaze masrafıdır. Çoğu zaman maliyet aileye bir şok olarak gelir. 2006 yılında babamı kaybettiğimde, üvey annem ve onun cenaze törenlerini planlamaya devam etmekti. Sanırım her zaman bir cenaze masrafının pahalıya mal olabileceğini biliyordum, ne kadar fark ettim ki!
Devamını Oku
Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun
Emlak

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun

Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede. Önemli olan, açık artırma sürecinin nasıl çalıştığını bilmek ve planlarınıza uyması halinde bir pazarlık avantajından yararlanmaktır. Bir açık artırmaya katılmadan önce, potansiyel alıcılar ilgilendikleri belirli mülkler hakkında
Devamını Oku
Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?
Emlak

Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?

Eski planın nedir? Bu, sık sık müşterilerime sorduğum bir sorudur. Bunu birçok nedenden ötürü soruyorum, ama asıl neden, burada olmadıklarında neler olduğunu düşünmelerini sağlamaktır. Onların iradeleri, hayat sigortası poliçeleri ve bu tartışma için özen gösterdiler: Emeklilik planı yararlanıcıları.
Devamını Oku