Maliye

Mortgage Erken Ödeme Her Zaman En İyi Seçenek mi?

Durgunluk hala birçokları için bir gerçeklik ile, borçtan çıkmak ipotek borcu da dahil olmak üzere iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ve erken bir ipotek ödemek için avantajlar vardır. Her ay ipotek müdürünüze biraz daha fazla para koyabilir ve hisse senedini daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ipoteğinizi erken ödemeniz, daha az faiz ödemeniz anlamına gelir, belki de size binlerce tasarruf demektir. Durumunuza bağlı olarak, faizlerdeki tasarruf, ipoteğinizi ödediğinizde kaçırdığınız vergi indirimini aşabilir. Bu, ipoteği erken ödemenin ardındaki geleneksel bilgeliktir. Ancak, aslında her zaman en iyi bahis olmayabilir.

Önce Diğer Borçları Düşürmek

İpoteğinizin muhtemelen düşük faizli olması ve vergi avantajı olması nedeniyle, diğer yüksek faizli borçları ödedikten sonra, ipotek müdürünüze ekstra ödemeler yapmak genellikle daha iyi bir fikirdir. Kredi kartında% 13'lük bir faiz ödemesi,% 6'lık bir konut kredisi için bazı ilginçlerin kaydedilmesinden çok daha fazla zarar verecektir. İpoteğinizi erkenden ödemeye başlamadan önce, diğer borçlarınızı düşünün ve bunları ödeyin. Bu borçlar kredi kartları, kişisel krediler, otomobil kredileri ve hatta öğrenci kredileri (oranınıza bağlı olarak) içerebilir.

Yatırım Yaparak Gelebilir misiniz?

İpoteğin ana parasına 100 $ veya 200 dolar ödemek yerine, parayı yatırmış olursanız, diğer bir geri dönüş sizin olası getirilerinizdir. Uzun vadede borsaya yatırım yapmak, ipoteğinizi korumak için faizle ödediğiniz para miktarını telafi etme potansiyeline sahiptir. (Tabii ki, aynı zamanda kayıp potansiyeli olduğuna dikkat etmek önemlidir, çünkü yatırımlar para kaybetmenize neden olabilir ve kendi sorumluluğunuzdadır.) Bir işveren maçıyla birlikte gelen bir şirket emeklilik planınız varsa, Bu plana katkıda bulunmak ve bir eşleşme biçiminde serbest para almak için iyi bir fikir olabilir. Vergi avantajlı emeklilik planlarınızı maksimuma çıkarmadıysanız, sahip olduğunuza kadar ipotekinize fazladan ödeme yapmak buna değer olabilir.

Mortgage Erken Ödemeniz Ne Zaman

Bir ipoteği erken ödemenin mantıklı olduğu zamanlardan biri, emekli olduğunuz zamana kadar evinizin ödenmesini sağlayabilir. Evinizde kalmayı planlıyorsanız, bunun ödenmiş olması, endişelenmeniz gereken daha az masraf anlamına gelir - özellikle sabit bir geliriniz varsa. Ve tabi ki, o zamana kadar ödemeniz daha az faizle ilgiliyken, mortgage faizinin vergi avantajları en aza indirgeniyor. Emekli olduğunuz zaman ipoteğinizi ödemenize yardımcı olacak bir plan düşünebilirsiniz.

Editörün Notu: Düşünmek isteyebileceğiniz başka bir şey, 30 yıllık bir ipotek oranı veya 15 yıllık ipotek yapmaya karar vermenizdir. 15 yılı seçmek elbette ödemenizi artırır, ancak ödeyeceğiniz faiz miktarını da azaltır.

Elbette, sonunda, durumunuza bağlıdır ve emeklilik hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olacak şey. Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı, seçeneklerinizi dikkate almanıza yardımcı olabilir ve servet ve finansal güvenlikle ilgili hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olabilecek potansiyeli görmek için sayıları çalıştırabilir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Mortgage Krizi English Altyazılı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

SoFi İncelemesi
Maliye

SoFi İncelemesi

SoFi - Social Finance, Inc. için kısa - bir peer-to-peer (P2P) borç veren ve grup arasında yükselen bir yıldız. Şirket, öğrenci kredisi borçları için refinansman yapmaya başladı, ancak ipotek ve kişisel kredilere dönüştü. Ödünç vermenin ötesinde, şimdi servet yönetimi ve hayat sigortası sunuyorlar. California, Healdsburg'da yerleşik ve 2011 yılında kurulan SoFi, 425.000'den fazla üyeye 25 milyar dolardan fazla borç sağlamıştır.
Devamını Oku
İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme
Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Görüntü kredisi: Flickr Geçen ay Meksika'da muhteşem bir şahane her şey dahil tatilden döndükten sonra, neyin peşinde olduğu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.
Devamını Oku
Başarılı Bir Emeklilik İçin 457 Planınız Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Maliye

Başarılı Bir Emeklilik İçin 457 Planınız Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Farklı emeklilik planları söz konusu olduğunda, farkında olabileceğinizden daha fazlası var: 401k, 403b'ler, Keogh Planları, DB (k) 'ler. Başın dönüyor mu? Daha az bilinen bir emeklilik planı, 457 Planıdır (genellikle Ertelenmiş Tazminat planı veya Ertelenmiş Comp olarak adlandırılır). Daha az bilinen bir emeklilik çünkü sadece belirli türdeki çalışanlara sunuldu.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye"/>
Maliye

Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye

Bazen yatırım yaparak servet inşa etme fikri, az birikimi olan ve yatırım yapmak için fazladan geliri olmayanlar için imkansız görünüyor. Daha az nakit ile yatırım yapmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, sadece 100 $ ile yatırım yapmaya başlasanız bile, yatırımlarınız hala altı veya yedi rakama çıkma potansiyeline sahip.
Devamını Oku