Maliye

Mortgage Erken Ödeme Her Zaman En İyi Seçenek mi?

Durgunluk hala birçokları için bir gerçeklik ile, borçtan çıkmak ipotek borcu da dahil olmak üzere iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ve erken bir ipotek ödemek için avantajlar vardır. Her ay ipotek müdürünüze biraz daha fazla para koyabilir ve hisse senedini daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ipoteğinizi erken ödemeniz, daha az faiz ödemeniz anlamına gelir, belki de size binlerce tasarruf demektir. Durumunuza bağlı olarak, faizlerdeki tasarruf, ipoteğinizi ödediğinizde kaçırdığınız vergi indirimini aşabilir. Bu, ipoteği erken ödemenin ardındaki geleneksel bilgeliktir. Ancak, aslında her zaman en iyi bahis olmayabilir.

Önce Diğer Borçları Düşürmek

İpoteğinizin muhtemelen düşük faizli olması ve vergi avantajı olması nedeniyle, diğer yüksek faizli borçları ödedikten sonra, ipotek müdürünüze ekstra ödemeler yapmak genellikle daha iyi bir fikirdir. Kredi kartında% 13'lük bir faiz ödemesi,% 6'lık bir konut kredisi için bazı ilginçlerin kaydedilmesinden çok daha fazla zarar verecektir. İpoteğinizi erkenden ödemeye başlamadan önce, diğer borçlarınızı düşünün ve bunları ödeyin. Bu borçlar kredi kartları, kişisel krediler, otomobil kredileri ve hatta öğrenci kredileri (oranınıza bağlı olarak) içerebilir.

Yatırım Yaparak Gelebilir misiniz?

İpoteğin ana parasına 100 $ veya 200 dolar ödemek yerine, parayı yatırmış olursanız, diğer bir geri dönüş sizin olası getirilerinizdir. Uzun vadede borsaya yatırım yapmak, ipoteğinizi korumak için faizle ödediğiniz para miktarını telafi etme potansiyeline sahiptir. (Tabii ki, aynı zamanda kayıp potansiyeli olduğuna dikkat etmek önemlidir, çünkü yatırımlar para kaybetmenize neden olabilir ve kendi sorumluluğunuzdadır.) Bir işveren maçıyla birlikte gelen bir şirket emeklilik planınız varsa, Bu plana katkıda bulunmak ve bir eşleşme biçiminde serbest para almak için iyi bir fikir olabilir. Vergi avantajlı emeklilik planlarınızı maksimuma çıkarmadıysanız, sahip olduğunuza kadar ipotekinize fazladan ödeme yapmak buna değer olabilir.

Mortgage Erken Ödemeniz Ne Zaman

Bir ipoteği erken ödemenin mantıklı olduğu zamanlardan biri, emekli olduğunuz zamana kadar evinizin ödenmesini sağlayabilir. Evinizde kalmayı planlıyorsanız, bunun ödenmiş olması, endişelenmeniz gereken daha az masraf anlamına gelir - özellikle sabit bir geliriniz varsa. Ve tabi ki, o zamana kadar ödemeniz daha az faizle ilgiliyken, mortgage faizinin vergi avantajları en aza indirgeniyor. Emekli olduğunuz zaman ipoteğinizi ödemenize yardımcı olacak bir plan düşünebilirsiniz.

Editörün Notu: Düşünmek isteyebileceğiniz başka bir şey, 30 yıllık bir ipotek oranı veya 15 yıllık ipotek yapmaya karar vermenizdir. 15 yılı seçmek elbette ödemenizi artırır, ancak ödeyeceğiniz faiz miktarını da azaltır.

Elbette, sonunda, durumunuza bağlıdır ve emeklilik hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olacak şey. Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı, seçeneklerinizi dikkate almanıza yardımcı olabilir ve servet ve finansal güvenlikle ilgili hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olabilecek potansiyeli görmek için sayıları çalıştırabilir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Mortgage Krizi English Altyazılı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları
Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı? Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman.
Devamını Oku
Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti
Maliye

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti

Fakslama belgeleri büyük oranda taramalı ve elektronik belgelerle değiştirilmiştir. Bununla birlikte, bir belgeyi bir iş veya özel şahsa fakslamak için hatta bazen de kopyalama yapma gereği duyabilirsiniz. Kısa bir süre önce bazı belgeleri bir ipotek şirketine faksla göndermek zorunda kaldım. Neyse ki, daha önceki kariyerimden bir ipotek satış asistanı olarak arkaik faks makinem var.
Devamını Oku
Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz
Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz

Borcunu ödemek düşüncesi harika, değil mi? Artık aylık ödemeler, postadaki kredi kartı faturaları veya telefonunuzdaki sinir bozucu “Minimum Ödeme Talebi” hatırlatıcıları yok. Her ay daha heyecanlı finansal hedeflere doğru yüzlerce dolar. Tüketici ve diğer borçların ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.
Devamını Oku