Maliye

Mortgage Erken Ödeme Her Zaman En İyi Seçenek mi?

Durgunluk hala birçokları için bir gerçeklik ile, borçtan çıkmak ipotek borcu da dahil olmak üzere iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ve erken bir ipotek ödemek için avantajlar vardır. Her ay ipotek müdürünüze biraz daha fazla para koyabilir ve hisse senedini daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ipoteğinizi erken ödemeniz, daha az faiz ödemeniz anlamına gelir, belki de size binlerce tasarruf demektir. Durumunuza bağlı olarak, faizlerdeki tasarruf, ipoteğinizi ödediğinizde kaçırdığınız vergi indirimini aşabilir. Bu, ipoteği erken ödemenin ardındaki geleneksel bilgeliktir. Ancak, aslında her zaman en iyi bahis olmayabilir.

Önce Diğer Borçları Düşürmek

İpoteğinizin muhtemelen düşük faizli olması ve vergi avantajı olması nedeniyle, diğer yüksek faizli borçları ödedikten sonra, ipotek müdürünüze ekstra ödemeler yapmak genellikle daha iyi bir fikirdir. Kredi kartında% 13'lük bir faiz ödemesi,% 6'lık bir konut kredisi için bazı ilginçlerin kaydedilmesinden çok daha fazla zarar verecektir. İpoteğinizi erkenden ödemeye başlamadan önce, diğer borçlarınızı düşünün ve bunları ödeyin. Bu borçlar kredi kartları, kişisel krediler, otomobil kredileri ve hatta öğrenci kredileri (oranınıza bağlı olarak) içerebilir.

Yatırım Yaparak Gelebilir misiniz?

İpoteğin ana parasına 100 $ veya 200 dolar ödemek yerine, parayı yatırmış olursanız, diğer bir geri dönüş sizin olası getirilerinizdir. Uzun vadede borsaya yatırım yapmak, ipoteğinizi korumak için faizle ödediğiniz para miktarını telafi etme potansiyeline sahiptir. (Tabii ki, aynı zamanda kayıp potansiyeli olduğuna dikkat etmek önemlidir, çünkü yatırımlar para kaybetmenize neden olabilir ve kendi sorumluluğunuzdadır.) Bir işveren maçıyla birlikte gelen bir şirket emeklilik planınız varsa, Bu plana katkıda bulunmak ve bir eşleşme biçiminde serbest para almak için iyi bir fikir olabilir. Vergi avantajlı emeklilik planlarınızı maksimuma çıkarmadıysanız, sahip olduğunuza kadar ipotekinize fazladan ödeme yapmak buna değer olabilir.

Mortgage Erken Ödemeniz Ne Zaman

Bir ipoteği erken ödemenin mantıklı olduğu zamanlardan biri, emekli olduğunuz zamana kadar evinizin ödenmesini sağlayabilir. Evinizde kalmayı planlıyorsanız, bunun ödenmiş olması, endişelenmeniz gereken daha az masraf anlamına gelir - özellikle sabit bir geliriniz varsa. Ve tabi ki, o zamana kadar ödemeniz daha az faizle ilgiliyken, mortgage faizinin vergi avantajları en aza indirgeniyor. Emekli olduğunuz zaman ipoteğinizi ödemenize yardımcı olacak bir plan düşünebilirsiniz.

Editörün Notu: Düşünmek isteyebileceğiniz başka bir şey, 30 yıllık bir ipotek oranı veya 15 yıllık ipotek yapmaya karar vermenizdir. 15 yılı seçmek elbette ödemenizi artırır, ancak ödeyeceğiniz faiz miktarını da azaltır.

Elbette, sonunda, durumunuza bağlıdır ve emeklilik hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olacak şey. Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı, seçeneklerinizi dikkate almanıza yardımcı olabilir ve servet ve finansal güvenlikle ilgili hedeflerinize ulaşmanıza en iyi şekilde yardımcı olabilecek potansiyeli görmek için sayıları çalıştırabilir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Mortgage Krizi English Altyazılı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Hediye Kartları Vereceğim 32 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Hediye Kartları Vereceğim 32 En İyi Uygulamalar

İster hobilerimizden ister günlük alışkanlıklarımızdan, ister nakit isterse en iyi eşdeğer, hediye kartları olsun, biraz fazladan para kazanmayı seviyoruz. Ücretsiz hediye kartları kazanmak için bu uygulamalardan birini kullanıyor musunuz? Aksi takdirde, zaten çevrimiçi yaptığınız etkinlikler için ödeme almaya başlayabilirsiniz. Zaten yaptığını yapmak için ödeme alma düşüncesi çekici geliyorsa, bu uygulamalara göz atmanız gerekiyor!
Devamını Oku
Ücretsiz Kablo TV almak için Basit Yolları
Maliye

Ücretsiz Kablo TV almak için Basit Yolları

Kablo ve uydu TV pahalı olabilir. Biliyorum. Hala uydu TV kullanıyoruz ve ayda 92 dolar ödüyoruz. Ve hatta prim paketimiz bile yok. Ancak bir noktada, kocamı spor için televizyona ihtiyaç duymadığına ve en sevdiği takımlara ayak uydurmanın başka yollarını bulacağına inanıyorum.
Devamını Oku
Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Shannon McLay, ve kendi şirketimi The Financial Gym'i başlatmak için bir “geleneksel” finansal hizmet firmasından ayrılan bir finansal planlamayım. Geleneksel finansal hizmetler şirketlerinin, borçlarını yönetirken varlıklarını inşa etmeye ve inşa etmeye çalışan insanlara yardım edecek araçları veya kaynakları olmadığını hissettim.
Devamını Oku
PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol
Maliye

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol

Eğer online para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen PayPal'ı ödeme almanın bir yolu olarak kullanmayı düşünmüşsünüz. Hızlı ve güvenli olduğundan, PayPal çevrimiçi çalışma için en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir. PayPal ile para kazanmanın tüm kolay yollarından şaşırabilirsiniz. Bazıları küçük görevleri içerir, diğerleri gerçekten pasif gelir yöntemleridir.
Devamını Oku