Maliye

Son Dakika Vergi Dosyalama İpuçları

Vergi son tarihi yaklaşıyor: Hazır mısınız? Potansiyel geç ücretler ödemekten kaçınmak için, iadenizi 15 Nisan tarihine kadar göndermeniz veya postayla işaretlemeniz gerekir. Gelir vergisi ördeklerinizin tümünü üst üste getirdiğinizden emin olmak için bazı son dakika vergi dosyalama ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Dosyaya Acele Etme

Hata! Vergilerinizi unuttun ve 15 Nisan son başvuru tarihi köşede. Ya da belki W-2'lerinizin hepsini almadınız, ya da sadece tüm kayıtlarınızı sıraya almıyorsunuz. Hangi senaryo geçerli olabilirse, onları kapıdan çıkarmak için acele etmeye gerek yoktur. Kendiniz için çalışan bir işveren veya tek sahibi için çalışan bir kişi olsun, IRS bir uzantı için dosya izin verir. Bu uzantı, 15 Nisan'dan 15 Ekim'e kadar vergi iadesi tarihinizi değiştirecektir.

Daha fazla zamana sahip olmanıza rağmen, bu uzatma borçlu olduğunuz gelir vergisini ödemek için zamanın bir uzantısı değildir. Eklenti formunu doldurmak için, uzatma için başvuruda bulunmanız ve ödemeniz gereken bakiyeyi tahmin etmeniz gerekecektir. Buradaki hileler tahmininizde mantıklı olmalı. Herhangi bir vergi borcunuz olmasa da, bir vergi iadesi almanız gerekiyorsa, o zaman sizin için iyi haber! Herhangi bir vergi borcunuz yoksa IRS geç başvuru cezasını değerlendirmez. Dosyaya hazır olana kadar bekleyebilirsiniz. IRS web sitesi aracılığıyla Form 4868 aracılığıyla ücretsiz bir dosya için dosya oluşturabilirsiniz.

Vergi Ön Ödemenizi Aşmayın

İnsanların çoğu, vergileri, hem vergiler için hem de birilerinin onları hazırlaması için paralarını ödemek zorunda oldukları zaman olarak görüyorlar. Eh yanılıyorlar. Vergi beyannamenizi doldurmanın maliyetinden tasarruf etmek için çeşitli yollar vardır. Her zaman haklı olarak para kazanmak için ins ve çıkışlarını bildiği için bir uzman aramak için tavsiye edilir rağmen, birçok kişi kendi vergi beyannamelerini kendileri gibi. TurboTax, 1040EZ / A vergi iadeleri için ücretsiz E-dosyalama hizmeti sunmaktadır. Bunlar, bireyin standart indirimi aldığı ve kazanılan gelir kredisini alabileceği temel vergi iadeleridir. Bir sonraki seviye, delüks versiyon, bireylerin indirimlerini ödedikleri ve 54.99 $ 'dan oldukça uygun olduğu vergi iadeleri içindir. TurboTax, vergi yasalarını ve vergi jargonunu bilmeyenler için işleri gerçekten kolaylaştıran adım adım bir süreç sunuyor.

IRS iki ücretsiz vergi hazırlama programı sunmaktadır. Birincisi, Gönüllü Gelir Vergisi Desteği (VITA) programı, genel olarak 53.000 $ veya daha az kişi, engelliler, yaşlılar ve kendi dönüşlerini hazırlama konusunda yardıma ihtiyacı olan sınırlı İngilizce konuşan vergi mükellefleri için ücretsiz vergi yardımı sunmaktadır. İkinci program, tüm vergi mükellefleri, özellikle de 60 yaş ve üstü olanlar için ücretsiz vergi yardımı sağlayan Yaşlılar İçin Vergi Danışmanlığı (TCE) programıdır. Her ikisi için gönüllüler sertifikalıdır. Daha fazla bilgi ve bir yer bulmak için burada IRS web sitesini ziyaret edin.

Kayıtlar, Kayıtlar ve Daha Fazla Kayıt

Bu önemli bir şey! Vergi beyannamesinin IRS tarafından denetlenmesi riski düşük olsa da, bu çok gerçektir. Birçok kişi yıl boyunca kesintileri veya iş harcamaları ile ilgili makbuzları ve faturaları tutar. Daha sonra banka veya kredi kartı hesaplarından diğer giderler de düşüldüklerinden emin olabilirler. Banka açıklamalarının ve kredi kartı ekstresinin yeterli kayıt olduğunu gösteren bu yaygın ve yaygın yanlışlık yanlıştır ve sizi sıcak suya götürebilir. Masraflarınızı, ne zaman ve ne zaman, ne kadar ödediğinizi gösteren makbuzlarla masraflarınızı veya kesintilerinizi doğrulayabilmeniz gerekir. Eğer kişisel aracınızı iş amaçlı kullanırsanız ve kilometreden düşmeyi tercih ederseniz, seyahat ettiğiniz günleri, nerede ve hangi işle ilgili amaçlar için bir seyahat günlüğü bulundurmanız gerekir.

Yeterli dokümantasyonla tam olarak hazırlanmanın en iyi yolu, kayıtlarınızı yıl boyunca saklamaktır. Açıkçası, bu gerçekte olduğundan çok daha kolay geliyor. Bununla birlikte, piyasaya sürülen akıllı telefonlarda, makbuzunuzun bir fotoğrafını çekmenize, uygun masraf kalemine göre kategorilere ayırmanıza, kilometrelerinizi takip etmenize ve bilgisayarınıza depolamak için yüklemenize olanak veren çeşitli telefon uygulamaları bulunmaktadır.

Makbuzlarınızı ve faturalarınızı saklayın

3 yıl sonra “bir yer olduğunu bildiğiniz” faturalar veya faturalar için denemek ve kapmak istemezsiniz. Genel olarak, IRS vergi beyannamesi verdikten sonra 3 yıla kadar vergilerinizi geri alabilir. Her bir durum ayrıca kayıtlarınıza bakabilir veya bunları çeşitli yıllar boyunca denetlemek için seçebilir. Bazı devletler IRS 3 yıllık kuralı takip ederken, diğerleri 3-5 yıldan beri kendi kurallarına sahiptir. Eyaletinizin gereksinimlerini araştırmak iyi bir fikirdir, böylece kayıtlarınızı ne kadar süreyle saklayacağınızı bilirsiniz. Bu kayıtlar, yukarıda belirtildiği gibi faturalar ve makbuzlar dahil olmak üzere vergi iadenizle ilgili tüm kalemleri içerir. Bugün teknoloji ile, bunları bilgisayarınıza veya uzak depolama aygıtınıza (DropBox, Google Drive, vb.) Taramak ve yüklemek en kolay yoldur. Bu sayede her zaman onlara erişebilir ve güvenli olduklarını bilirsiniz.

Ayrıca, gelirinizi yanlış rapor ederseniz, 3 yıllık sürenin artık geçerli olmadığını ve daha uzun olabileceğini unutmayın. Sahte bir iade notu yazarsanız kayıtlarınızı süresiz olarak saklamanız gerekir.

Tüm Gönüllülüğün Ödemesi Olabilir

Her ne kadar pek çok insan yardım kuruluşlarına yardım etmek için gönüllü olurlarsa da ya da kar amacı gütmeyen bir kurulda görev yaparlarsa da, bu kez indirilemez. Ancak, iyi niyetiniz için, IRS bu etkinliklere ulaşmak için seyahat masraflarını düşmenize izin verir. Aşağıdaki kalemlerin indirilebilmesi için, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IRS tarafından tanınan bir vasıf için olmalıdırlar.

Kullanılan gerçek gaz ve petrolün düşürülmesi ile mil başına 0,14 dolarlık bir kesinti oranı arasında seçim yapabilirsiniz.Yukarıda belirtildiği gibi, gerçek yöntemi kullanmayı seçerseniz veya seyahat edilen millerin ayrıntılı bir seyahat kaydını tutarsanız makbuzları saklayın.

Ek olarak, bir gönüllünün bir kongre, yönetim kurulu toplantısı veya gönüllü faaliyete katılmak için seyahat ederken daha fazla kesintisi vardır. İndirilemeyen seyahat giderleri arasında uçak bileti ve diğer ulaşım, konaklama ve evden uzakta yapılan hizmetler için yemek yer alır.

Bağışlanan Öğeleri Kaybedebilirsiniz

Bu sene herhangi bir mal bağışladın mı? Şansın var! Nitelikli bir yardım kuruluşuna bağışlanan mallar vergi beyannamenizin A planında düşülebilir. Bilmeniz gereken birkaç gereksinim var. Bağış değeriniz:

  • 250 $ 'dan az - nitelikli yardım kuruluşunun belirttiği tarih, yer ve açıklamanın makbuzunu almanız gerekir.
  • 250-500 $ - Ürün açıklaması ve iyi bir inanç tahmini değeri ile bağışın yazılı olarak kabul edilmesi
  • 500 $ - 5.000 - mülkte nasıl ve ne zaman aldığınızı ve nasıl aldığınızı açıklayan yukarıdaki bilgiler
  • 5,000 $ + - nitelikli bir değerlendirme yapılmalıdır

Yukarıdakilerin tümü sizin durumunuza uygulanabilir veya olmayabilir ve bu doğrudan vergi tavsiyesi değildir. Her zaman olduğu gibi, size özel durumunuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa bir vergi uzmanıyla görüşmeniz önerilir. Herhangi bir sorunuz olduğunda veya vergi beyannamenizi hazırlarken yardıma ihtiyacınız olursa www.CPAYourWay.com adresinden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Videoyu izle: Solüsyonlu dolandırıcılık - atv Ana Haber

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?
Maliye

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?

Karım ölümcül bir fırtınadan korkuyor. Öte yandan, gösteri Fırtına Chasers üzerinde olmak için aşkı öldürürdüm. (Bu garipleşir mi? Buna cevap verme…) Her iki sezon da sezonun ilk kasırga sirenini duymak, her yıl oldukça korkunç bazı fırtınaların yolunda yaşadığımız korkutucu bir hatırlatmadır.
Devamını Oku
Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi
Maliye

Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi

Bağdat 2005, Sadece Yeşil Bölge'nin Kuzeyi Ocak 2005'te, Irak'taki Bağdat'a 15 aylık bir dağıtım için ailem, arkadaşım ve evimin rahatlığını bıraktım. Her ne kadar karşılaştığım zorlukları ve zorlukları bilmeme rağmen, karım ve maddi olarak maddi bir başlangıç ​​yapmak için mükemmel bir fırsat olacağını düşündüm.
Devamını Oku
Yakezie Karnavalı
Maliye

Yakezie Karnavalı

Yakezie'ye aşina olmayanlarınız için, web'in en büyük kişisel finans ve yaşam tarzı blog ağıdır. Her hafta, blogcuların en yeni makalelerini başka bir blogcu web sitesinde öne çıkarmaları için gönderdikleri bir “Karnaval” olarak adlandırılan bir fırsat sunuyorlar. İşte bu hafta için seçimler Yakezie karnaval: Kâr Payı Büyümesi Yatırımcı @ Kâr Payı Büyüme Yatırımcı, Kâr Payına Yatırım Yapıyor - Bilime Karşı Bilişim - Başarılı temettü yatırımını tanımlama süreci, bilimden daha çok sanattır.
Devamını Oku
Serbest Yazar Nasıl Olulur? (Ayda 0 ile 20.000 $ arasında)
Maliye

Serbest Yazar Nasıl Olulur? (Ayda 0 ile 20.000 $ arasında)

Serbest yazar olmanın nasıl bir yol olduğunu öğrenmek istiyorsanız, evinizden inanılmaz bir gelir elde edebilirsiniz, bu yazı tam size göre. Kendi patronunuz olduğunu, neredeyse sınırsız gelir potansiyeli olduğunu ve evden çalışmayı hayal edin. Bütün gün bir hücrenin içine işemek yerine, hayal gücünün hayatını inşa etmek için yaratıcı yeteneklerine ve katı iş ahlakına güveniyorsun.
Devamını Oku