">
Maliye

Bu Anne, Perakende Satışta Borç 14,500 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

14.500 dolar borcunu nasıl aldın?

Borcumu sadece harcamalarım ve mallarım üzerinde kontrole sahip olmadığım için aldım. Çalışmam için harcamayı ödül olarak haklıyorum. Tek çocuğuma (o anda) suçluluktan dolayı harcadım. Neredeyse her gün yemek yerim. Araba aldım çünkü güzel bir araba istedim ve “hak ettim” ama ayda 400 dolar ödemeleriyle geldi.

Borcum 9.800 dolarlık bir araç kredisi ve kredi kartı borcunda 4.700 dolardı. 2010 yılına kadar maaş çekmeye maaş veriyordum ve borcum büyümeye devam ediyordu.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Artık sevmediğim bir işte olduğum strese sahip olmak, ayrıca ikinci çocuğumla hamile kalmak ve yüksek riskli bir hamilelik olması benim için zordu. Tıbbi faturaların gelmeye başlamasının maddi olarak gerçekleşmeyeceğini bilmeme rağmen, beni kendimin kenarına kadar sürdü.

Ben ancak 8 aylık hamileyken, yatak istirahatına yerleştirildim. Şanslıydım çünkü tıbbi iznim için para aldım (12 hafta) ama ne olacağını bilmiyordum ya da sağlığım bozulmaya devam ederse işe geri dönecek olsaydım.

Sadece çalışmıyorum, maaş çekmeye maaş veriyordum ve yaklaşan tıbbi faturaları ödememe yardım etmek için acil yardım fonu yoktu. Takip eden haftalar boyunca yatak istirahati, hastanede ve hastanedeydim. Kişisel olarak benim için stres çok fazlaydı çünkü kontrol altında olmadığımı hissettim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Borcumu ödemek için yaklaşık 4 yıl sürdü. Borcumu erteleyebilirdim ama para biriktirmeye ve acil durum fonumuzu büyütmeye karar verdim. Kredi kartı borcumu ödemek yaklaşık 8 ay sürdü. Kredi kartlarını kullanmayı bıraktım ve Borç Kartopu planını takip ettim.

Nişanlım ve ben de borcu öldürürken para biriktirmeye karar verdik, bu strateji yol boyunca bize yardımcı oldu. Kızımın parasını nakit olarak ödedik. Araçlarımızı nakit olarak düzelttik. Acil bir fona sahip olmak yolculuğumuzun geri kalanını borçsuz daha az stresli hale getirdi.

Üçüncü çocuğumuzla hamile kaldığımda, daha fazla hazırlıklıydık ve son hamilelik riskli olduğu için daha fazla para biriktirmeye karar verdim ve işim bitti. Üçüncü hamilelik güzeldi çünkü mali işlerimiz için endişelenmem gerekmiyordu. Tasarruflarımızı büyütme ve borcumuzu öldürme stratejimiz bizim için çalışıyordu.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

İkinci çocuğumla doğum iznimdeyken, bu şekilde yaşamaya karar verdim. İnternette araştırdım ve Dave Ramsey'in Total Money Make Over kitabını okudum. Onu hayatımda hiç duymadım, ama kitap nişanlım ve I.

Bu kitap yüzünden artık borçsuzuz. Yolculuğumuz sırasında kişisel finans bloglarını okuyorum ve gerçek insanların gerçek mücadeleler hakkında yazdıkları yerlere okumaya devam ediyorum. Bana motivasyon veriyor ve deneyimlerinden çok şey öğreniyorum. Şimdi bildiğim şeylerle bile, beni motive etmek için mali blogları okumaya devam ediyorum.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Yolumuz boyunca birçok zorlukla karşılaştık. Görüyorsunuz, bize, bu yolculuk borcumuzu öldürmekle değil, yaşadığımız ve parayı gördüğümüz yolu değiştirmeyle ilgili değildi.

Başkalarını kendi mallarıyla gören ve yargılayan ailelerden geliyoruz. Borç sahibi ailelerden geliyoruz, çünkü onların araçlarının üzerinde yaşamak istiyorlar. En büyük eleştirmenlerimiz, sahip olduğumuz büyük yaşam değişikliğini fark ettiklerinde ailelerimizdi. Gitti araçlar, pahalı saç modelleri, çivi ve pedikür vardı. Gitti pahalı kıyafetler ve yemek için dışarı gidiyordu.

Bundan 2 sene sonra, şimdi “havalı insanlar” olarak kabul ediliyor ve daha önce yaşam tarzımızı eleştirenlerden para yardımı talep ediyoruz. Her ne kadar bu yolculuğumuzdaki en büyük zorluk bizdeydi. Evet, biz. Bu finansal karışıklığa kendimiz neden olduk.

Bu yolculuk sırasında, bize çarptı. Biz Aşırı harcama yapmamızın nedeni, hayatımızı başkalarının onayına göre yaşıyorduk. Bu yolculuk, parayı ve hayatı gördüğümüz şekli değiştirdi. İnsan olarak büyümemize yardım etti.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

4 hafta içinde evleneceğiz ve bu borç yolculuğu bizi daha da yakınlaştırdı. İkimiz de hayattan ne istediğimizi biliyoruz. Borçsuz olacağımıza inanıyoruz. İkimiz de hedeflerimize, annemde kalmaya ve borçsuz kalmaya inanıyorduk. İnişler ve inişler boyunca, bu yolculuk sırasında birlikte kaldık. İletişim kurmayı öğrendik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

O sırada ünlü bir perakendeci ve ailemin tek tedarikçisi için perakende müdürüydüm.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Araba kredisini tam olarak ödediğimde ve 425 $ ödeyemediğimi biliyordum (her ay birkaç dolar ödüyordum) sevinçle ağladım. Bir beşlik yaptık ve bir daha asla araba ödememize asla söz vermeyeceğimize söz verdik. ÖZGÜN düşünün!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bunu sorduğum her şey şöyle: Borcunuzu ödemekle ilgili değil, hayatınızı nasıl değiştirdiğinizle ilgili. En önemli olanı kabul etmek ve ona bağlı kalmakla ilgili.

Yol zor ve mücadele ile geliyor, ama eğer ona sadık kalırsanız ödül inanılmaz. Bu yolculuktan geçen ya da bu yolculuğu tamamlayan insanlarla kendinizi kuşatın. Motive ol ve ÇIKMAYIN!

Joyce hakkında daha fazla şey öğrenmek için, borç özgürlüğü rüyasını nasıl başardı ve yıldız tasarruflu kuponlar elde etmek için onu My Stay At Home Adventures'ta bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim.Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi

Herhangi bir iyi, sağlam mali plan oluştururken hayat sigortası koruması düşünülmelidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, kazazedeleriniz tarafından çok çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Bunlar, bir ev ipoteği de dahil olmak üzere, borçların ödenmesini ve cenaze ve diğer nihai masrafları ödemeyi ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamayı içerebilir.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku
Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın hayati bir öğesidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, hayat sigortası poliçe yararlanıcıları tarafından alınan gelirlerin, borçların ödenmesi (ev ipoteği dahil) ve günlük hayatın ödenmesi gibi herhangi bir sayıda finansal ihtiyaç için kullanılabilmesidir. giderler.
Devamını Oku
Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku