Maliye

Arazide Yaşamak İsterseniz Dikkat Edilecek 11 Şey

Son birkaç yılda kendini sürdürülebilir yaşam düşüncesi Web üzerinde giderek daha fazla konuşuldu. Arazi dışında yaşamak çeşitli farklı sistemlerde gerçekleştirilebilir.

Kendi kendine sürdürülebilirlik isteyen bazıları daha basit bir yaşam tarzı istiyor ama yine de bazı modern kolaylıklar istiyor. Bu bizdik. Ülkede bir ev aldık ve kendimiz olabildiğince çok şey yapmaya gittik.

Kendi yiyeceklerimizi çoğaltır ve koruruz ve et ürünlerimizi yerel çiftçilerden alırız. Isı için odun sobası ve odun dolu büyük bir kulübemiz var.

Bununla birlikte, yerel elektrik şirketine ve yerel İnternet sağlayıcısına da bağlıyız. Hibrid kendi kendini sürdürülebilir bir yaşam tarzı yarattık. Ancak, gerekirse, işleri tamamen kendi başımıza yapacağız.

Daha sonra, modern kolaylıklarla birlikte tamamen kendi kendini sürdürebilen bazıları var. Ve dış dünyadan yardım yok.

İster melez bir seçenek seçmek ister, ister kendi kendine yeterliliğe bürünmek olsun, bilmeniz gereken şeyler var.

Altı yıl önce daha bağımsız bir yaşam arayışında olanları bırakan biri olarak, topraktan geçinmenin bazı araştırmalar yaptığı gerçeğini ispatlayabilirim. Ve muazzam miktarda iş.

Arazi Dışında Yaşam Derecesi Gerektirir

Arazi dışında yaşamak bir derece gerektirir - bu kesin. Ama tipik üniversite dereceniz hakkında konuşmuyorum. Hayır, topraktan yaşamayı öğrenmek, yaşam okulunda bir derece gerektirir.

Hobi çiftliğimizde yaşadığımız ilk yıl büyük (şehir standartlarına göre) bahçeyi diktim. Bahçelerin biraz iş aldığını biliyordum ve çiftlik hayatının biraz işe yarayacağını biliyordum. Çalışkan bir aileye sahip güçlü bir kızım, bu yüzden hazırlandığımı düşündüm. Hazırlandığımızı sanıyordum.

Ben değildim Biz değildik. Uzun bir günün bahçesinden sonra güneşin altında oturup öğleden sonrayı hatırlıyorum. Önceki üç gün, vurulmuş bir fırtınadan sonra ağaçların temizlenmesiyle doluydu. Bahçeyi tartarken, yorgunluğa yakın bir yerde, yakındaki çimlere geri döndüm. Ve ağladım. Ve ağladı.

Ben yenildim. Çökme noktasına kadar tükendi ama hala önümdeki çalışma saatleri ile. Nasıl çalışacağımı biliyordum, ama topraktan yaşamak için ne yapması gerektiğine dair bir fikrim yoktu.

Burada kalmak için önümüzdeki birkaç yıl yeni bir bakış açısı alacaktı. Kendi kendime öğretilen eğitimimi artırdım ve işe gitmeyi öğrendim.

Size topraklarda yaşamak için yapmanız gereken bir Cliff Notes sürümü vereceğim. Önceden hazırlanırsanız, aldığım şok değeri eğitiminden bazılarını önleyebilir ve önceden hazırlanabilirsiniz.

İşte, kendi kendini sürdürebilen bir yaşam yolculuğuna çıkmadan önce bilmek için hayati önem taşıyan on şey.

1. Uzmanlık Seviyeniz

Ülkeye taşınmadan önce hazırlık ve kendi kendini sürdürebilen yaşam konusunda biraz okuma yaptım. Ama neredeyse yetmedi. Doğru olsa da tecrübe ile daha iyi öğrenilen bazı şeyler vardır, kitap bilgisi de önemlidir.

Hareketinizi yapmadan önce aşağıda listelenen altı alan hakkında oldukça kapsamlı bir bilgi sahibi olmanızı öneririm. Her biri hakkında biraz paylaşacağım.

Sürdürülebilir Gıda

Araziden yaşamak için büyük bir sebebin daha doğal, kendi kendini idame ettirebilen bir diyete geri dönmesi olduğunu düşünüyorum. Organik gıdalar yemek, topraktan - en azından ailemize - yaşamak için en büyük nimetlerden biri olmuştur.

Ev yetiştirilen ve depolanan gıdalar daha iyi tadı ve genellikle sizin için daha iyidir. Ancak, başlamadan önce yiyecekleri yetiştirme ve saklama sürecini anlamanız önemlidir.

Yemeğinizi büyütmeniz ve kötü hava koşullarından, böceklerden ve hayvanların davetsiz misafirlerinden korunmanız gerekir. Ayrıca, gıda koruma yöntemlerini ve bunları güvenli bir şekilde nasıl gerçekleştireceğinizi bilmeniz gerekir.

İşte bu konuda en sevdiğim kitaplardan bazıları:

  • Kök Cellaring, Mike ve Nancy Bubel tarafından
  • Ülke Yaşayan Ansiklopedisi, Carla Emery
  • Top Canning'in Konserve ve Konserve Topu Kitabı

Kendi bahçenizde yetişen meyvelerden yaptığınız ahududu reçeli tatmak gibi bir şey olmadığını söylemeliyim. Ya da elmalı elmalı turta kendi ağacınızı aldı. Yaşamak için yiyeceklere ihtiyacımız var. Sürdürülebilir gıda üretimi ve muhafazasında iyi bir tutum elde ederseniz, paha biçilemez bir yaşam becerisi öğrendiniz.

Tıbbi bilgi

Arazi dışında yaşamak da tıbbi bilgi gerektirir. Bazı profesyonellerden oluşan bir aileden geldiğim için şanslıyım. Ama aynı zamanda öğrenme için doğuştan gelen bir sevgim var. Çok genç olduğum için, rastgele tıbbi gerçekleri emecek kişi tip oldum. Ve bilgi birçok yönden bana fayda sağlamıştır.

Bilgi güçtür, dostlarım - özellikle kendi kendini sürdürebilen yaşam dünyasında. Temel tıbbi bilgileri öğrenirseniz, iki avantaj elde edersiniz:

  • İlk olarak, sizi ve ailenizi güvenli ve sağlıklı tutmak için gerekli araçlara sahip olacaksınız.
  • İkincisi, tıbbi bir durum ortaya çıktığında ne yapacağınızı bileceksiniz. Kendinize bakabileceğiniz bir şey olup olmadığını veya bir doktora görünmeniz gerekip gerekmediğini bilirsiniz.

Bu önemlidir çünkü muhtemelen bir hastane veya doktor ofisi gibi geleneksel hizmetlerden daha fazla yaşayacaksınız. Burada, tıp bilgisi söz konusu olduğunda ailemize iyi hizmet veren iki kitap var.

  • Doktor Yok, David Werner ve Carol Thuman
  • Diş Hekimi Olmadığı Yer, Murray Dickson

Temel bilgi ve tıbbi ve diş ürünleri temini ile donanmış, birçok tıbbi olay için hazır olacak.

Tıbbi ve diş sorunları söz konusu olduğunda, önleme önemlidir. İyi yiyin, güvenli bir şekilde egzersiz yapın ve yaptığınız her şeyde güvenlik önlemleri alın. Gıda maddelerini güvenlik önerilerine göre koruyun. Dedikleri gibi, önleme bir onsu bir kilo pound değerinde.

tarım

Arazi dışında yaşamayı düşünüyorsanız, çiftlik hayvanlarını da yetiştirmeyi düşünebilirsiniz. Onları bir gıda kaynağı, bir iş hayvanı ya da başka nedenlerle kullanmak isteyebilirsiniz.

Büyüyen yiyecekler de tarımın bir parçasıdır - hayvanlarınız için yiyecekler ve kendiniz için yiyecekler. Planlarınız çiftçilik için ne olursa olsun, sahip olduğunuz hayvanların nasıl yetiştirileceğini ve nasıl bakılacağını bilmek önemlidir. Çiftlikler için gerekli olan iş ve araçları bir bütün olarak anlamak da önemlidir.

Herhangi bir kitaptan veya diğer yazılı veya çevrimiçi kaynaklardan çiftçilik hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ya da çiftçilere veya şu anda çiftlik hayatını yaşayan diğer kişilere sorabilirsiniz.

Çiftlik hayvanlarını yiyecek kaynağı olarak yetiştirmek, yetiştirmek ve kullanmak, bilgi birikimi gerektiren bir süreçtir. Büyük bir araziye bakmak ve büyük miktarlarda yiyecek yetiştirmek de derinlemesine bir eğitim gerektirmektedir. Gerçek yaşam deneyiminiz için bu rollere adım atmadan önce neler yapabileceğinizi öğrenin.

Gelir Üretimi

Bağımsız olarak bağımsız değilseniz, topraktan yaşamak bir çeşit gelir kaynağı gerektirecektir. Neyse ki, kendi kendini sürdürebilir bir yaşamda gelir elde etmek için birçok seçenek var.

Karada yetişen yiyeceklerden yiyecek veya yiyecek ürünleri satabilirsiniz. Taze meyve ve sebze veya reçel gibi konserve ürünleri satabilirsiniz. Becerilerinizi kullandığınız işlerde kendinizi işe almak da bir olasılık.

Diğer seçenekler arı yetiştirmek ve bal satmak ya da tavuk yetiştirmek ve yumurta satmaktır. Ne tür bir gelir kaynağının beceri ve kişiliğinize uyduğunu düşünün. Daha sonra kendiniz için birden fazla gelir akışı yaratmak için bu kaynakları kullanın.

Minimalizm

Minimalizm, kendi kendini sürdürebilen yaşamın bir parçası olmak zorunda değildir, ama kesinlikle yardımcı olabilir. Sahip olduğunuz daha az şey, korumak ve saklamak için gereken daha az şey. Bu, daha küçük yaşam alanlarına ihtiyaç duyacağınız ve muhtemelen daha küçük konut masraflarına sahip olacağınız anlamına gelir.

Giderleriniz ne kadar küçük olursa, yaşam tarzınızı finanse etmek için üretmeniz gereken daha az gelir. Minimalist web sitelerini ve kitapları inceleyin ve yeni, kendi kendini sürdürebilen yaşamınıza bazı minimalizmi dahil edip edemeyeceğinizi görün.

Öz Savunma ve Güvenlik

Kendini savunma ve güvenlik her zaman önemlidir, ancak arazi dışında yaşarken daha da önemli olabilir. Yabani hayvanlar ile pelüş olan uzak bir bölgede yaşıyorsanız, onların saldırılarını ele almaya hazır olmanız gerekir.

Sadece geçen yaz 500 avroluk bir ayımızı bahçemizi ziyaret ettik. İlk taşındığımızda, büyük bir Gri Kurt'un ziyareti vardı. Ayrıca bizim de karnımıza girdiğimiz kuduz bir opossum vardı.

Arazi dışında yaşıyorsanız, kendinizi çeşitli potansiyel yırtıcılardan korumak için hazırlıklı olmalısınız. Tüm vahşi hayvanların insanlarla karışmakla ilgilenmediği doğru olsa da, bir kargaşa bazen kaçınılmazdır.

Bu nedenle, bu tür karşılaşmalarla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir. Kendinizi ve / veya ailenizi savunmak için bir plana ihtiyacınız olacak.

O kadar da dostça olmayan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Kendini savunma hareketlerini bilmek veya biber gazı kullanmak, toprağınızda güvende kalmanıza yardımcı olacak bir yol olabilir. Yabani hayvanlarla uğraşmak için ateşli silahlar kullanmak başka bir şeydir.

Bir başka tehlike de kötü hava olabilir. Yaşam tarzınız tipik bir ev dışında başka bir yerde yaşamayı içeriyorsa, kötü hava koşulları için barınak seçeneklerine ihtiyacınız olacaktır. Çeşitli potansiyel tehdit senaryolarında kendinizi eğitin ve her biri ile başa çıkmak için geçerli bir plan yapın.

2. Satın Aldığınız Arazi Türü

Yeni hayatınız için daha uzak bir alana gidiyorsanız, bir arazi satın almadan önce dikkatlice düşünün. Arazinin üzerinde bir ev bulunup bulunmadığına bakılmaksızın, kendi kendini sürdürebilen bir yaşam için iyi olan araziyi isteyeceksiniz.

Toprakların yiyecek yetiştirmek için doğru olması gerekecek; çok düşük ve bataklık ve çok ormanlı değil. Araziye bir ev koymayı planlıyorsanız, bina için iyi olmanız da gerekecektir.

Yine, araştırma burada anahtardır. “İyi” toprak ve “kötü” toprak arasındaki farkı öğrenin ve akıllıca satın alın. Bireysel planlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun arazi almak hayati önem taşır.

3. Barınma Seçenekleriniz veya Tercihleriniz

Barınak seçenekleri kendini sürdürülebilir yaşam dünyasında geniş. Bazı insanlar geleneksel bir evde yaşamayı tercih ederken, diğerleri küçük bir ev ya da gecekondu seçiyor. Diğerleri bir RV veya çadırda yaşıyor.

Barınma seçimleriniz ailenizin büyüklüğüne, mali durumunuza ve beklediğiniz rahatlığa bağlı olacaktır. Seçtiğiniz konut türü size bağlıdır, ancak her seçimin tüm yönlerini ortaya çıkarmak için kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olun.

4. Gücünüzü Nasıl Alacaksınız?

Yeni yaşam tarzınız için güce ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, kaynağınızın ne olacağını seçmeniz gerekir. Yerel enerji şirketi ise, evinize güç sağlamak için bir kutu yüklemeleri gerekecek. Ancak, eğer gerçekten topraktan yaşayacaksanız, muhtemelen güneş enerjisine gireceksiniz.

Eğer durum buysa, güneş enerjisinin kurulumunu ve kullanılmasını araştıracaksınız. “Araziden geçin” ve herhangi bir resmi güç kaynağı kullanmıyorsanız, farklı sorularınız olacak.

“Isı kaynağım ne olacak?” Gibi sorular. Karşılaşabileceğiniz tüm ihtiyaç ve senaryoları düşünün. Bir güç kaynağına ya da bir eksikliğe bağlı olarak bunlarla nasıl başa çıkacağınıza dair bir planınız olsun.

5. Suyu Nasıl Alacaksınız?

Su bir başka endişe. Geleneksel bir ev ile geleneksel gidiyorsanız, özel bir su kuyusu açabilirsiniz. Ancak, bir manuel pompa kurmuyorsanız, bu kuyular elektrikle çalıştırılır.

Manuel bir pompa kullanmıyorsanız, birini bir yedek olarak yüklemeyi düşünmek isteyeceksiniz. Aksi takdirde, elektrik tükenirse su kullanmazsınız.Jeneratör gibi alternatif bir güç kaynağına sahip olmak da sizin için bir seçenek olabilir.

Eğer yakındaki bir dere ya da gölden su alacağınız tam daldırma yoluna gidiyorsanız, bu farklı bir hikaye. Suyu tüketim için sterilize etmek için bir plana ve işleme sahip olmanız gerekir.

Ve su donarsa su almak için bir plan istersiniz. Bunu nasıl yapacağınıza ve ihtiyacınız olacak sarf malzemelerine kendinizi eğitin.

6. Nasıl Yiyecek Alırsınız

Burada diğer bölümlerde konuştuk, ancak yiyecek kaynaklarınızı düşünmek isteyeceksiniz. Tüm yemeğini büyütecek misin? Hayvanları et için avlayacak ve işleyecek misin? Bir çiftlik olarak çiftlik hayvanları mı olacak?

Yiyecek seçeneklerinizi nasıl saklayacak ve koruyacaksınız? Et, sebze ve meyvelerin nasıl yapılacağını biliyor musunuz? Uzun süreli depolama için derin dondurucunuz var mı? Kök mahzeni yapacak mısın?

Yaşadığınız yerdeki tüm mevsimlerde besin kaynaklarına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Ne tür yiyecekler yediğinize ve bunları nasıl alacağınıza ve depolayacağınıza dikkat edin.

7. İletişim Seçenekleriniz

Arazi dışında yaşamak istiyorsanız bu önemli bir husustur. Bir güç kaynağına sahip geleneksel bir eviniz varsa, wifi veya bir arazi hattınız olabilir. Bu, sizin ülkenizde yaşamayan başkalarına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ancak, tüm elektronik iletişim kaynaklarını kullanıyorsanız, başkalarıyla iletişim kurmak için bir planınız olmalıdır. Plan, insanların nerede olduğunuzu bilmelerini sağlamak kadar basit olabilir, böylece sizi gelip bulabilirler.

Ama onlarla da iletişim kurmanız gerekecek. Bunu nasıl yapacaksın? Uygun bir ulaşım yönteminiz var mı?

Acil bir durumda nasıl bir doktora veya hastaneye ulaşacaksınız? Eğer bir telefonun varsa 911'i arayabilirsin, ama eğer yapmazsan? Ya güç bittiyse? İletişim kurmanız gerekebilecek her kişi / kuruluş için bir plan yapın ve bunu nasıl yapacağınızı (veya tam tersi).

8. Bağımlılığınız / Diğerleri ile Etkileşiminiz

Hibrit kendi kendini sürdürülebilir yaşam tarzımızın, etrafımızdaki toplumla daha kolay olduğunu buldum. Bir fırtına ya da başka bir şey gerçekleştiğinde, komşuları ihtiyaç duyanlara yardım etmek için koşuyorlar.

Ancak, yalnız başına gitmek istediğinize karar verebilirsiniz. Başkalarıyla etkileşime girmek / başkalarına bağımlı olmak istediğinizle ilgili bir plan bulmak size kalmıştır.

Başkalarıyla birlikte çalışmaya karşı tek başına gitmenin artıları ve eksileri hakkında dikkatli düşün. Topluluğunuzun kendi kendine yeterlilik için planınıza nasıl uyduğuna dair bir plan yapın.

9. Mali Durumunuz

Araziden yaşamaya hazırlanırken mali durumunuzu düşünmek kesinlikle önemlidir. Yaşadığınız topraklara bağlı olarak, paranız olmalı.

Borç yükümlülüklerinin bir faktör olmadığı bir durumda olmayı da düşünmek istersiniz. Mali bağımsızlık borçsuz olmayı gerektirmeyebilir. Ancak, eğer arazi üzerinde çalışarak gelir elde etmeyi planlıyorsanız, borç muhtemelen dikkate alınması gereken bir faktördür.

Para durumunuz, her ay bol miktarda artı geliriniz olacak şekilde olmalıdır. Ve sahip olduğunuz daha az finansal yükümlülükler, daha iyi.

Gelir, giderler ve finansal acil durumlar, kendi kendini sürdürebilen yaşam için planınızı yaparken, her şeyden etkilenmelidir.

10. Zihinsel Tutumunuz

Olumlu bir zihinsel tutuma sahip olmanız da çok önemlidir. Yarı yaşam tarzımızda toprak yaşamından öğrendiğim gibi, iş zor.

Kendi yemeğinizi yetiştirmek ve korumak zor iştir. Büyük bir araziyi yönetmek zor bir iştir. Toplumdan uzakta yaşamak birçok faydaya sahiptir. Bununla birlikte, özellikle uzun ve soğuk bir kış döneminde, zaman zaman izole hissedebilir.

Kendi içinde sürdürülebilir yaşamın iniş ve çıkışları için neye hazır olduğunuzu ve hazırlandığınızı bilmek önemlidir. Aslında, başarının hayati olduğunu söyleyebilirim.

11. Fiziksel Sağlığınız

Fiziksel sağlık, arazi dışında yaşamayı düşünürken önemli olan diğer bir faktördür. Yiyecek üretmek, ısı için odun kesmek veya her neyse, biraz fiziksel çalışma gerektirir.

Örneğin, atlarınız varsa, yaklaşık 60 lb balya saman atmanız gerekir. Arazinizi iyi durumda tutmak için gereken güce ihtiyacınız olacak. Konserve konservesi, her seferinde saatlerce ayaklarınızın üzerinde durma yeteneğini alır.

Arazi dışında yaşamak istiyorsan göz önünde bulundurman gereken şeyler sadece bunlar. Sürdürülebilirliğe geçiş yapmadan önce hepsini ve daha fazlasını hesaba kattığınızdan emin olun.

Hiç topraktan yaşamayı düşündün mü? Deneyimlerinizi veya düşüncelerinizi yorum bölümünde paylaşın.

Videoyu izle: Cinler Tarafından Bilinmesi İçin 19 Korkunç Şey

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Planlama Hedeflerini Belirlemek, Bu kadar Kolay
Maliye

Finansal Planlama Hedeflerini Belirlemek, Bu kadar Kolay

Finansal planlama hedefleriniz neler? Finansal planlama sürecini hep duyuyorsunuz. Benim neslimin çoğu, Gen X / Gen Y mürettebatı, finansal planlama hakkında düşünmüyor bile, çünkü bu çok uzak ve Amerikan Idol gibi daha önemli şeyler var. gasp> Bugün düşünmeye başlamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyorum.
Devamını Oku
InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?
Maliye

InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?

InboxDollars, düzenli olarak yaptığınız aktiviteler için nakit ödeme yapan en popüler “ödeme al” sitelerinden biridir. InboxDollars bir aldatmaca olup olmadığını düşünebilirsiniz çünkü katılırken tek bir site ve anında 5 $ nakit bonus para kazanabilirsiniz. 9-5 gelirinizi InboxDollars ile değiştirebilecek misiniz yoksa zamanınızı mı harcıyorsunuz?
Devamını Oku
En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?
Maliye

En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?

Feragatname: Bu yazı Lexington Law tarafından desteklenmektedir. Mükemmel bir kredi geçmişi oluşturmak kolay değildir ve yol boyunca bazı sapmalar olabilir. Özellikle hata yaptınız ya da krediniz kontrolünüz dışında bir şey yüzünden acı çekiyorsa sorun olur. Lexington Yasası, kredi raporunuzdaki negatif öğelerin yanlış, doğrulanmamış veya haksız olduğu durumlarda size yardımcı olabilir.
Devamını Oku
PanelPayday Anketleri İncelemesi
Maliye

PanelPayday Anketleri İncelemesi

Netflix'i kanepe sesinden izlerken para kazanmak nasıl? Harika, değil mi? İnternet sayesinde, kendi evinizin konforunda para kazanmanızı sağlayan yüzlerce site var. Harcama para kazanmanın en popüler yollarından biri, bir anket alanına katılmaktır. Hafta sonu pizza dağıtmak zorunda kalmadan ekstra para kazanmak istiyorsanız, anket programları bunu yapmanın en iyi yolu, ama hangisi en iyisi?
Devamını Oku