Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.

Piyasada size nasıl para ve nasıl yönetileceğini öğretecek yüzlerce - hatta binlerce - kişisel finans kitabı var. Hepsi, finansal eğitime giden yolun ‚Äúbest‚Äù yolu olduğunu iddia ediyorlar. Ama öyle mi?

Çalışan Bir Finansal Eğitim

Yıllar önce, büyük bir bankacılık zinciri için çalıştığım zaman, şirketteki ‚ÄúExperts‚Äù, tüketicilerin bana daha iyi bir yaşam denen bir yol izleyebilmelerine olanak tanıyan harika bir iş çıkardı. Öğrenmeye ve eğitime kendini adamış olmak ve bankanın parayla ilgili tek eğitim kaynağım olmasına izin vermek. Sonuçta, onlar büyük bir borç verme şirketi idi - neden para yönetimi ve borç verme açısından neyin en iyi olduğunu bilmemeleri gerekir?

Ne öğretildiğime inandım ve eyalet çapında en iyi satış elemanlarından biri haline geldim. Patronum ve ben birkaç yıl boyunca gayet iyi performans gösterdik, konut kabarcığı sönmeye başlayana kadar eyaletteki en iyi mortgage satış kadrosu arasında yer aldık. Tüketicilerimize bir iyilik yaptığımızı düşündük (ve öğretildi). Ama gerçekten yaptığımız şey onları borç haline getirmekti. En iyi şey bu muydu? Belki bazıları için, ancak müşterilerimizin çoğunluğu için, muhtemelen değil. Daha düşük bir faiz oranı olduğunda çok fazla kişi borçları üzerinde çok fazla para ödemektedir.

Patronum ve ben gerçekten müşterilerimize iyi hizmet vermek için çok çalıştım. Kalplerimiz doğru yerdeydi. Ancak, mali eğitimlerimizden sorumlu olmadığımız için, bankacılık büyük çekimlerinin bize, tüketiciler için nasıl hak kazanabilecekleri en yüksek ipotek tutarı için onaylandırarak, tüketicileri nasıl bir ‚ÄÄfff‚Äù doing how about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about t t t t t t t were were were were were were were were were were were were were were were were were were were beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli onları çeşitli kredilerle donatmak, onlar için yeni kredi kartları açmak, vb.

Finansal Eğitiminizi Kendi Elinize Alın

Finansal eğitimimi kendi ellerime almak yerine, sahip olduğum kaynağın bana söylediği şeyi öğrendim ve inandım. Sorun şu ki, my ÄÄone‚Äù kaynağım ul borçluların faiz ödemelerinden para kazanmak için açık nedenleri vardı. Hedeflerinin müşterilere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söylediler, ama bu onların hedefi miydi? 90'ların ve 2000'lerin başlarındaki liberal ipotek kredisi kuralları, aksi yönde olduğunu belirtiyor. Benim hatam, anlatıldığım şeylere daha fazla bakmıyor ve para yönetimi yöntemleri konusunda kendi bağımsız öğrenimimi yapıyordu.

Paranız, Seçimleriniz

Bunun bir anti-bankacılık rantı olması amaçlanmamıştır, amaç, kişinin finansal eğitimini kendi ellerine almanın önemini vurgulamaktır. Para yönetimi ile ilgili birçok farklı kaynaktan neler yapabileceğinizi okuyun, sonra öğrendiklerinizi tartın ve analiz edin ve bu kaynakların ve öğrettikleri şeyin herhangi bir geçerlilik veya bilgelik taşıdığını görün. Kendinizi para yönetimi konusunda eğiterek, paranızla size ve ailenizin finansal değerlerine ve hedeflerine en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Kendi finansal eğitiminizi üstlenerek, kendiniz ve / veya aileniz için doğru finansal kararları aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Videoyu izle: Yurt dışında mesleki deneyim, gençleri işsizlikten kurtarabilir mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları
Maliye

Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları

Boşanma, hem duygusal hem de yasal olarak karmaşık bir süreçtir. Ancak düşünceli planlama, boşanma kararınızı ve sürecin kendisini kolaylaştırabilir. Boşanma hakkında tek bir fikriniz olduğunda planlama hemen başlamalıdır. Bir zor mesele, evliliğin mülkü olan araçlarla ne yapılacağıdır.
Devamını Oku
Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alınır? Sosyal Güvenlik Kesik Bir Söz Nedir?
Maliye

Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alınır? Sosyal Güvenlik Kesik Bir Söz Nedir?

Halen çalışmakta olan 50'li yaşlarındaki insanlar, yoldaki günlük işlerin bir sonucunu görmeye başlayabilirler. Başka bir 15 yıl içinde, bu 50 artı çalışanlar emekliliğini keşfetmeyi ve daha fazla boş zamanın faydalarını görmeyi dört gözle bekleyecekler. İstihdam ve topluma katkı sağlayan bir hayat geçirerek, artık daha kolay bir yaşam vaadinin gerçekleştiği ve gerçekleştiği zaman geliyor.
Devamını Oku
Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site
Maliye

Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site

2016'da, tüketiciler sadece Etsy'de el yapımı ürünlere yaklaşık üç milyon dolar harcadılar - bu sadece bir mağazanın satış değeri. Çok para var, bu da her yerde işçilere el koyma fırsatına sahip olma ve el becerilerini online satarak para kazanma fırsatı veriyor. El yapımı eşyaların eline geçme yeteneği ve yeteneği olan insanlara hep hayran kaldım.
Devamını Oku
Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm
Maliye

Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm

Alüminyum kutuların geri dönüşümü için para kazanabileceğiniz gibi, aynı zamanda cam şişe ve kavanozların geri dönüşümünü de yapmak mümkündür. Evinizde soda, bira ya da diğer cam içecek kapları gibi çok sayıda cam kap ya da çok sayıda şişelenmiş içecek satın alan başkalarını tanıyorsanız, bu sizin bazı ekstralar yapmanız için iyi bir yol olabilir. nakit.
Devamını Oku