Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.

Piyasada size nasıl para ve nasıl yönetileceğini öğretecek yüzlerce - hatta binlerce - kişisel finans kitabı var. Hepsi, finansal eğitime giden yolun ‚Äúbest‚Äù yolu olduğunu iddia ediyorlar. Ama öyle mi?

Çalışan Bir Finansal Eğitim

Yıllar önce, büyük bir bankacılık zinciri için çalıştığım zaman, şirketteki ‚ÄúExperts‚Äù, tüketicilerin bana daha iyi bir yaşam denen bir yol izleyebilmelerine olanak tanıyan harika bir iş çıkardı. Öğrenmeye ve eğitime kendini adamış olmak ve bankanın parayla ilgili tek eğitim kaynağım olmasına izin vermek. Sonuçta, onlar büyük bir borç verme şirketi idi - neden para yönetimi ve borç verme açısından neyin en iyi olduğunu bilmemeleri gerekir?

Ne öğretildiğime inandım ve eyalet çapında en iyi satış elemanlarından biri haline geldim. Patronum ve ben birkaç yıl boyunca gayet iyi performans gösterdik, konut kabarcığı sönmeye başlayana kadar eyaletteki en iyi mortgage satış kadrosu arasında yer aldık. Tüketicilerimize bir iyilik yaptığımızı düşündük (ve öğretildi). Ama gerçekten yaptığımız şey onları borç haline getirmekti. En iyi şey bu muydu? Belki bazıları için, ancak müşterilerimizin çoğunluğu için, muhtemelen değil. Daha düşük bir faiz oranı olduğunda çok fazla kişi borçları üzerinde çok fazla para ödemektedir.

Patronum ve ben gerçekten müşterilerimize iyi hizmet vermek için çok çalıştım. Kalplerimiz doğru yerdeydi. Ancak, mali eğitimlerimizden sorumlu olmadığımız için, bankacılık büyük çekimlerinin bize, tüketiciler için nasıl hak kazanabilecekleri en yüksek ipotek tutarı için onaylandırarak, tüketicileri nasıl bir ‚ÄÄfff‚Äù doing how about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about t t t t t t t were were were were were were were were were were were were were were were were were were were beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli onları çeşitli kredilerle donatmak, onlar için yeni kredi kartları açmak, vb.

Finansal Eğitiminizi Kendi Elinize Alın

Finansal eğitimimi kendi ellerime almak yerine, sahip olduğum kaynağın bana söylediği şeyi öğrendim ve inandım. Sorun şu ki, my ÄÄone‚Äù kaynağım ul borçluların faiz ödemelerinden para kazanmak için açık nedenleri vardı. Hedeflerinin müşterilere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söylediler, ama bu onların hedefi miydi? 90'ların ve 2000'lerin başlarındaki liberal ipotek kredisi kuralları, aksi yönde olduğunu belirtiyor. Benim hatam, anlatıldığım şeylere daha fazla bakmıyor ve para yönetimi yöntemleri konusunda kendi bağımsız öğrenimimi yapıyordu.

Paranız, Seçimleriniz

Bunun bir anti-bankacılık rantı olması amaçlanmamıştır, amaç, kişinin finansal eğitimini kendi ellerine almanın önemini vurgulamaktır. Para yönetimi ile ilgili birçok farklı kaynaktan neler yapabileceğinizi okuyun, sonra öğrendiklerinizi tartın ve analiz edin ve bu kaynakların ve öğrettikleri şeyin herhangi bir geçerlilik veya bilgelik taşıdığını görün. Kendinizi para yönetimi konusunda eğiterek, paranızla size ve ailenizin finansal değerlerine ve hedeflerine en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Kendi finansal eğitiminizi üstlenerek, kendiniz ve / veya aileniz için doğru finansal kararları aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Videoyu izle: Yurt dışında mesleki deneyim, gençleri işsizlikten kurtarabilir mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri
Maliye

Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri

Yıllarca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmış oldum. Bunun nasıl bir his olduğunu biliyor musun? Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum.
Devamını Oku
Yeniden K-Cup İncelemesi: Keurig için buna değer mi?
Maliye

Yeniden K-Cup İncelemesi: Keurig için buna değer mi?

Neredeyse her gün kahve içerim ve pahalı bir alışkanlık olabilir. Eğer tek bir fincan kahve makinesi olan Keurig'e sahipseniz, o zaman sadece bir fincan kahve için ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuz. Dün bir Starbucks'daydım ve 12 paket Pikes Place K-cup 11,95 dolardı ve bu da bir fincan kahve başına yaklaşık 1 dolara çıkıyor.
Devamını Oku
Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways
Maliye

Ücretsiz Amazon Prime almak için 10 Ways

Amazon Prime’ın 2005’ten beri olduğunu biliyor muydunuz ve şu an 2017’den beri 80 milyondan fazla Amerikan üyesi var mı? Entrepreneur.com'a göre, Mart 2015'te sadece 40 milyon Amazon Prime üyesi vardı. Evet, Amazon sadece iki yıl içinde Prime üyelerini ikiye katladı! Bu istatistiklere göre, Amerikan hanelerinin% 64'ü aktif Amazon Prime üyeleridir.
Devamını Oku