Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.

Piyasada size nasıl para ve nasıl yönetileceğini öğretecek yüzlerce - hatta binlerce - kişisel finans kitabı var. Hepsi, finansal eğitime giden yolun ‚Äúbest‚Äù yolu olduğunu iddia ediyorlar. Ama öyle mi?

Çalışan Bir Finansal Eğitim

Yıllar önce, büyük bir bankacılık zinciri için çalıştığım zaman, şirketteki ‚ÄúExperts‚Äù, tüketicilerin bana daha iyi bir yaşam denen bir yol izleyebilmelerine olanak tanıyan harika bir iş çıkardı. Öğrenmeye ve eğitime kendini adamış olmak ve bankanın parayla ilgili tek eğitim kaynağım olmasına izin vermek. Sonuçta, onlar büyük bir borç verme şirketi idi - neden para yönetimi ve borç verme açısından neyin en iyi olduğunu bilmemeleri gerekir?

Ne öğretildiğime inandım ve eyalet çapında en iyi satış elemanlarından biri haline geldim. Patronum ve ben birkaç yıl boyunca gayet iyi performans gösterdik, konut kabarcığı sönmeye başlayana kadar eyaletteki en iyi mortgage satış kadrosu arasında yer aldık. Tüketicilerimize bir iyilik yaptığımızı düşündük (ve öğretildi). Ama gerçekten yaptığımız şey onları borç haline getirmekti. En iyi şey bu muydu? Belki bazıları için, ancak müşterilerimizin çoğunluğu için, muhtemelen değil. Daha düşük bir faiz oranı olduğunda çok fazla kişi borçları üzerinde çok fazla para ödemektedir.

Patronum ve ben gerçekten müşterilerimize iyi hizmet vermek için çok çalıştım. Kalplerimiz doğru yerdeydi. Ancak, mali eğitimlerimizden sorumlu olmadığımız için, bankacılık büyük çekimlerinin bize, tüketiciler için nasıl hak kazanabilecekleri en yüksek ipotek tutarı için onaylandırarak, tüketicileri nasıl bir ‚ÄÄfff‚Äù doing how about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about t t t t t t t were were were were were were were were were were were were were were were were were were were beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli onları çeşitli kredilerle donatmak, onlar için yeni kredi kartları açmak, vb.

Finansal Eğitiminizi Kendi Elinize Alın

Finansal eğitimimi kendi ellerime almak yerine, sahip olduğum kaynağın bana söylediği şeyi öğrendim ve inandım. Sorun şu ki, my ÄÄone‚Äù kaynağım ul borçluların faiz ödemelerinden para kazanmak için açık nedenleri vardı. Hedeflerinin müşterilere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söylediler, ama bu onların hedefi miydi? 90'ların ve 2000'lerin başlarındaki liberal ipotek kredisi kuralları, aksi yönde olduğunu belirtiyor. Benim hatam, anlatıldığım şeylere daha fazla bakmıyor ve para yönetimi yöntemleri konusunda kendi bağımsız öğrenimimi yapıyordu.

Paranız, Seçimleriniz

Bunun bir anti-bankacılık rantı olması amaçlanmamıştır, amaç, kişinin finansal eğitimini kendi ellerine almanın önemini vurgulamaktır. Para yönetimi ile ilgili birçok farklı kaynaktan neler yapabileceğinizi okuyun, sonra öğrendiklerinizi tartın ve analiz edin ve bu kaynakların ve öğrettikleri şeyin herhangi bir geçerlilik veya bilgelik taşıdığını görün. Kendinizi para yönetimi konusunda eğiterek, paranızla size ve ailenizin finansal değerlerine ve hedeflerine en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Kendi finansal eğitiminizi üstlenerek, kendiniz ve / veya aileniz için doğru finansal kararları aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Videoyu izle: Yurt dışında mesleki deneyim, gençleri işsizlikten kurtarabilir mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Pinecone Araştırma İncelemesi
Maliye

Pinecone Araştırma İncelemesi

Pinecone Research, anket oyununun eski oyuncularından biridir ve sektörün uzun zaman öncülüğünü yapmaktadır. Ürünleri inceleyerek fazladan para kazanmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, aramaya, listenin en üstünde olması gereken aramayı başlatmalısınız. Hemen herkes fazladan para kazanmayı çok isterdi ve İnternet sayesinde binlerce farklı yol var.
Devamını Oku
6 Ucuz Yaz Tatili Fikirler
Maliye

6 Ucuz Yaz Tatili Fikirler

Yine yılın bu zamanı, 9-5 günlük drudji, dayanılmaz hale geldiğinde ve ofisinizin penceresinden dışarı çıkıp, bazı gerçek R & R'ları elde etmek için hayal ettiğiniz güneşin altında durursanız. Ama bununla yüzleşelim, klasik yaz kaçışlarının çoğu, özellikle mezun olduğunuz mezuniyet partileri, hafta sonu bir araya gelecekler ve yaz başlarındaki düğünler yüzünden tükenmiş olduktan sonra ucuza gelmezler.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse"/>
Maliye

Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse

FinCon 2013'teyken, St. Louis'de bir finans blogcu konferansında, BudgetAreSexy.com'un kurucusu olan J. Money adında biriyle tanıştım. Şimdi, J. ve onun sitesine aşina olmuştum, ancak dürüst olacağım, FinCon'a gitmeden önce çok fazla zaman harcamamıştım. Bir gün onun blogunu inceliyordum ve Milyon Dolar Kulübüne rastladım.
Devamını Oku
Ulusal Batı Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Ulusal Batı Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir parçasıdır. Çünkü bu anahtar araç olmadan, sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişiler beklenmedik bir durum ortaya çıkarsa muazzam zorluklarla başa çıkmak için bırakılabilir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerinin değiştirilmesi ve / veya cenaze ve diğer nihai harcamaların ödenmesi dahil olmak üzere birçok nedenden ötürü kullanılabilir.
Devamını Oku