Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.

Piyasada size nasıl para ve nasıl yönetileceğini öğretecek yüzlerce - hatta binlerce - kişisel finans kitabı var. Hepsi, finansal eğitime giden yolun ‚Äúbest‚Äù yolu olduğunu iddia ediyorlar. Ama öyle mi?

Çalışan Bir Finansal Eğitim

Yıllar önce, büyük bir bankacılık zinciri için çalıştığım zaman, şirketteki ‚ÄúExperts‚Äù, tüketicilerin bana daha iyi bir yaşam denen bir yol izleyebilmelerine olanak tanıyan harika bir iş çıkardı. Öğrenmeye ve eğitime kendini adamış olmak ve bankanın parayla ilgili tek eğitim kaynağım olmasına izin vermek. Sonuçta, onlar büyük bir borç verme şirketi idi - neden para yönetimi ve borç verme açısından neyin en iyi olduğunu bilmemeleri gerekir?

Ne öğretildiğime inandım ve eyalet çapında en iyi satış elemanlarından biri haline geldim. Patronum ve ben birkaç yıl boyunca gayet iyi performans gösterdik, konut kabarcığı sönmeye başlayana kadar eyaletteki en iyi mortgage satış kadrosu arasında yer aldık. Tüketicilerimize bir iyilik yaptığımızı düşündük (ve öğretildi). Ama gerçekten yaptığımız şey onları borç haline getirmekti. En iyi şey bu muydu? Belki bazıları için, ancak müşterilerimizin çoğunluğu için, muhtemelen değil. Daha düşük bir faiz oranı olduğunda çok fazla kişi borçları üzerinde çok fazla para ödemektedir.

Patronum ve ben gerçekten müşterilerimize iyi hizmet vermek için çok çalıştım. Kalplerimiz doğru yerdeydi. Ancak, mali eğitimlerimizden sorumlu olmadığımız için, bankacılık büyük çekimlerinin bize, tüketiciler için nasıl hak kazanabilecekleri en yüksek ipotek tutarı için onaylandırarak, tüketicileri nasıl bir ‚ÄÄfff‚Äù doing how about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about about t t t t t t t were were were were were were were were were were were were were were were were were were were beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli beli onları çeşitli kredilerle donatmak, onlar için yeni kredi kartları açmak, vb.

Finansal Eğitiminizi Kendi Elinize Alın

Finansal eğitimimi kendi ellerime almak yerine, sahip olduğum kaynağın bana söylediği şeyi öğrendim ve inandım. Sorun şu ki, my ÄÄone‚Äù kaynağım ul borçluların faiz ödemelerinden para kazanmak için açık nedenleri vardı. Hedeflerinin müşterilere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söylediler, ama bu onların hedefi miydi? 90'ların ve 2000'lerin başlarındaki liberal ipotek kredisi kuralları, aksi yönde olduğunu belirtiyor. Benim hatam, anlatıldığım şeylere daha fazla bakmıyor ve para yönetimi yöntemleri konusunda kendi bağımsız öğrenimimi yapıyordu.

Paranız, Seçimleriniz

Bunun bir anti-bankacılık rantı olması amaçlanmamıştır, amaç, kişinin finansal eğitimini kendi ellerine almanın önemini vurgulamaktır. Para yönetimi ile ilgili birçok farklı kaynaktan neler yapabileceğinizi okuyun, sonra öğrendiklerinizi tartın ve analiz edin ve bu kaynakların ve öğrettikleri şeyin herhangi bir geçerlilik veya bilgelik taşıdığını görün. Kendinizi para yönetimi konusunda eğiterek, paranızla size ve ailenizin finansal değerlerine ve hedeflerine en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Kendi finansal eğitiminizi üstlenerek, kendiniz ve / veya aileniz için doğru finansal kararları aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Videoyu izle: Yurt dışında mesleki deneyim, gençleri işsizlikten kurtarabilir mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bu Anne, Perakende Satışta Borç 14,500 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?"/>
Maliye

Bu Anne, Perakende Satışta Borç 14,500 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

14.500 dolar borcunu nasıl aldın? Borcumu sadece harcamalarım ve mallarım üzerinde kontrole sahip olmadığım için aldım. Çalışmam için harcamayı ödül olarak haklıyorum. Tek çocuğuma (o anda) suçluluktan dolayı harcadım. Neredeyse her gün yemek yerim. Araba aldım çünkü güzel bir araba istedim ve “hak ettim” ama ayda 400 dolar ödemeleriyle geldi.
Devamını Oku
MetroMile Araba Sigorta İncelemesi
Maliye

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi

Bir aracın sahibi olan herkes için, otomobil sigortasının genellikle, aracın (veya kamyonun veya kamyonetin vb.) Hasar ve hırsızlıktan korunmasını sağlamak için gerekli olması gerekir. kaza. Ayrıca, çoğu eyalette sürücülerin yasa gereği en az bir miktar araç sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku
Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Genworth Financial, 100 milyar dolarlık varlığa sahip büyük bir küresel finansal güvenlik şirketidir. Şirket, dünya çapında 25'ten fazla ülkede müşterilere - hem iş hem de tüketici - sahiptir ve Standard & Poor's Leading United States şirketlerinde tanınmaktadır. Aynı zamanda önde gelen bir Fortune 500 şirketidir.
Devamını Oku
İşten Ayrılma Sırasında 35.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?
Maliye

İşten Ayrılma Sırasında 35.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?

Bugün Borç Verme Hikayesi'ni paylaşmak için The Budgetnista'dan ünlü yazar, konuşmacı ve blog yazarı Tiffany Aliche'yi ağırlıyoruz. Tiffany korkunç bir borç durumu aldı ve sadece borcunu ödemekle kalmadı, aynı zamanda kendi işini kurma deneyiminden edindiği dersleri kullandı. Bugün Tiffany, on binlerce insanın, blogu ve kadınları için Live Richer Challenge ile para ve hayatı yönetmeyi öğrenmesine yardımcı oluyor.
Devamını Oku