Maliye

Vergi İadenizde 0 veya 1 Olmalı mı?

Yıllar önce, profesyonel dünyada başlayan küçük bir fidanken, bir W-4 verildi ve kaç ödeneği istediğimi yazmasını istedim. Vergi amaçlı olduğu söylendi. Ama ne anlama geldiğini veya maaş çeklerimi nasıl etkileyeceğini hiç bilmiyordum.

Artık mali işler hakkında bir veya iki şey bildiğimi ve vergileri nasıl devreye soktuğumu bildiğim için, çoğu zaman insanlar ödenek için bir veya sıfır seçip seçmeyecekleri ile ilgileniyor. Seni küçük bir sırrın içine sokacağım - fark o kadar büyük değil. Ancak, anlamak için önemli olan birkaç şey var. Ayrıca, finansal durumunuza bağlı olarak, her iki seçenek de size fayda sağlayabilir.

Vergilerinizde talep ettiğiniz tutarı (bir ile sıfır arasında mücadele ediyorsanız) başka bir şeyden daha çok tercih olarak düşünmeyi seviyorum.

Daha Küçük Bir Sayıya Karşı Daha Yüksek Bir Talepte Bulunması Ne Demektir?

Genel olarak konuşmak gerekirse az iddia ediyorsun Daha vergiler aylık maaş çeklerinizden kesilir. Bu, çeklerinizin daha küçük olacağı anlamına gelir. Ne kadar çok talep ederseniz, daha az vergi alınır ve maaşlarınız daha büyük olacaktır.

İnsanların W-4s'lerinde daha fazla ya da daha az hak iddia etmesinin birçok nedeni vardır, ancak her ay fazladan paraya ihtiyaç duyuyorsanız ve yılın sonunda borçlu olmanız yeterli ise (yüksek bir sayı talep ederseniz durum böyle olabilir) O zaman bunu bu şekilde yapman mantıklı olabilir.

Ancak, daha küçük bir maaşla yaşamanın ve vergi mevsimi boyunca götürü miktarının olması durumunda, bir veya sıfır gibi daha küçük bir sayı talep etmek isteyebilirsiniz.

Örneğin, evli olmayan ya da çocuk sahibi olan bir arkadaşım 10 yaşındaydı. Aylık maaş çeklerinden daha fazla para istiyordu. Ancak vergi zamanı olduğunda, 4,000 $ 'a yakındı.

İlk olarak bir iş yerinde çalışmaya başladığınızda, genellikle bir W-4 doldurup doldurmayacağınızı soruyorlar. Bu vergi beyannamenizde ne kadar talep etmek istediğinizi belirtmenizi gerektirir.

İddia eden ile ya da sıfır ile boğuşuyorsanız, düşünmeniz gereken şey.

Bir bağımlıya kendiniz için tek bir ödenek hakkınız var, ama sadece kesinlikle yapmanız gerektiği anlamına gelmediğinden. Hala sıfır iddia edebilirsin. Eğer sıfırı talep ederseniz, bu, maaşınızdan en fazla vergi alınacağını gösterir.

Sıfır iddia ediyor

Sıfır istemeye karar verirseniz, şunu bilmelisiniz:

  • Her maaştan en fazla vergi alınacaktır.
  • Büyük olasılıkla geri ödeme gelir vergisi alırsınız (Nisan ayında)
  • Birisi size vergi beyannamelerine bağımlı olarak bir hak talebinde bulunursa (örneğin, hala üniversitede iseniz ve aileniz size iddia ediyorsa) sıfır talep etmelisiniz.

Bir iddia

Birini iddia etmek istediğinize karar verirseniz, şunları bilmelisiniz:

  • Bekarsanız ve sadece bir işiniz varsa, iyi bir seçenek olabilir.
  • Vergi sezonunda büyük olasılıkla geri ödeme alacaksınız.
  • Ayrıca kırılabilirsin (geri bir şey alamazsın ama hiçbir şey borçlu değilsin)
  • Ayrıca borçlu olabilirsiniz

Birini Sahip Olmanın Artıları: Her Ay Daha Fazla Para Alabilirsiniz

Birini talep etmeye karar verirseniz, çekinizden daha az vergi alacaksınız. Bu, borcunuzu ödemek için aylık maaş çeklerinizde daha fazla olacağınız anlamına gelir. Yüksek faizli kredi kartı borcunuz var mı?

Bir faizli tasarruf hesabında para biriktirmeye başlamadan önce borcu ödemek için bir öncelik yapmalısınız. Bunun nedeni sadece faiz oranlarına kaymaktadır.

Çevrimiçi bir tasarruf hesabı yaklaşık yüzde 1'lik bir faiz oranına sahipken, kredi kartınızın faiz oranı yüzde 20'ye varabilir. Bu büyük bir fark.

Bu farkı göstermek için, her ay sıfırdan bir tane daha talep ettiğiniz için ayda 500 dolarlık bir ek ücret aldığını varsayalım. Bu 500 $ tasarruf içine alınabilir.

Diyelim ki sıfırdan başlıyorsunuz ve hiçbir şey kurtarmıyorsunuz. Bu, bankadan 5 dolar kazanabileceğinizi gösterir. Büyük bir fincan kahve almak için yeterli. Fazla değil.

Yüzde 20'lik bir APR'si olan kredi kartı borcunuz varsa, 200 dolarlık bir faiz ödersiniz. Bu şekilde kırmak, yüksek faizli borcunuzu daha yüksek aylık maaş çeklerinizle ödemenizin daha anlamlı olduğunu gösteriyor.

Çok fazla borcunuz yoksa, bu parayı bir tasarruf hesabına koymak için kullanabilirsiniz. Ya da uzun vadeli yatırımlara bile koyabilirsiniz.

Yani, Sıfır Almalı mıyım?

Yüksek faizli borcunuz yoksa ve vergiler için alınan maksimum tutarı ödemekle yetinmiyorsanız, sıfır talep edin. Maaş çeklerin her ay daha küçük olacak. Ancak, acil bir fona ya da tasarruf hesabına girebilmek için vergi mevsimi için iyi bir götürü miktar kazanacaksınız.

Tabii ki sadece sıfır iddiasında olduğunuz için otomatik olarak bir toplu ödeme alacağınız anlamına gelmez. Başka gelir kaynağınız varsa, hak kazanamazsınız. Bu varsayım, sadece bir gelir kaynağınız varsa.

İade tutarını, bir sonraki yıl için IRA'nızın bir kısmını finanse etmek için de kullanabilirsiniz.

W-4'ünde 10'unu iddia eden arkadaşın örneğinin aksine, her zaman vergi konusunda sıfır olduğunu iddia eden bir iş arkadaşım vardı, çünkü her biri bir geri ödeme almak için “kurup unut” un en basit yolu olduğunu düşünüyordu. yıl. Evliydi ve iki çocuğu vardı ama hala sıfırdı.

Diğer Gelir Biçimleri

Dış gelir kaynaklarına sahipseniz, yıl sonunda gelir vergisinden kaçınmak için sıfır talepte bulunmak isteyebilirsiniz. Bu, son şirketim ile işimin kuyruğunun sonunda kendi şirketimi başlattığımda vergi muhasebecimden yapmam gerektiği gibi bir şeydi.

Ancak, gerçekten gelir miktarı ve genel mali durumunuza da bağlıdır. Nasıl devam edeceğinizden emin değilseniz bir vergi uzmanı ile konuşmalısınız.

1099 sen olsan

Bir işveren için çalışmıyor, ancak sözleşme işi yapıyorsanız veya kendiniz için çalışıyorsanız, vergi süresince ödediğiniz vergi miktarını azaltmak için tahmini vergi ödemelerini yapmayı düşünebilirsiniz. Tahmini vergiler, her çeyrekte vergilerinizin bazılarını “ön ödeme” yapmanıza olanak tanır.

Alt çizgi

Yani, sıfır, bir veya daha fazla sayıda ödenek arasında karar vermeden önce, yılda ne kadar borç ödemek istediğinizi düşünün.

Bu borcu hafifletmek için biraz fazladan odaya sahip olmak. Ayrıca, bir acil durum fonu için tasarruf yapmak veya IRA'nıza para koymak gibi diğer mali hedefler için de sizi kurtarabilir.

Hala ne yapacağınızdan emin değilseniz, muhasebecinizle konuşun. Ayrıca arkadaşlarınızın, aile üyelerinizin veya iş arkadaşlarınızın kaç hak talebinde bulunduğunu da sorabilirsiniz. Herkes bunun hakkında farklı fikirlere sahip gibi görünüyor, ancak sizin için doğru olanı yaptığınızdan emin olun ve sayıları bir sonraki yıl için buna göre ayarlayın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi
Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. Evin hacizleri 2005'te yaklaşık 885.000 iken, U.'nun ABD'nin zaman çizelgesine göre yaklaşık% 42'lik bir artışla 1.259.000'e ulaştı.
Devamını Oku
RealtyShares İncelemesi 2018
Maliye

RealtyShares İncelemesi 2018

Bir gün emekli olma hayalleriniz varsa, o zaman paranıza yatırım yapmanın önemini duymuşsunuzdur. Kazanılan paranız için çok fazla yatırım seçeneğiniz var. Yatırım planlarının önemli bir bileşeni olarak çok sayıda emlak gayrimenkul. Emlaka bakmış olabilirsiniz ve bir kiralık mülk satın almakla ilgilenen sermayenin şu andaki fiyat aralığından çıkmasına karar vermiş olabilirsiniz.
Devamını Oku
Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi
Maliye

Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi

Mevcut olan tüm emeklilik planları ile kafanız karıştı mı? Oldukça az sayıda var ve her bir plan türünde bile varyasyonlar var. Her birine yakın bir bakış sunarak, en iyi emeklilik planlarını seçmenize yardımcı olacağım. Belki de bir plan yapmaya başlamak üzeresiniz, ya da iki veya daha fazla almayı düşünebilirsiniz - ki bu pek alışılmadık bir durum değil.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler
Maliye

Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler

Kolej maliyetleri hem öğrenciler hem de ebeveynler için giderek artan bir yük getiriyor. Bu yükü hafifletmenin bir yolu üniversite öğrencilerine iş bulmaktır, ancak bir işi tam zamanlı bir üniversite yüküyle dengelemek zor olabilir. Bugün üniversite öğrencileri için 7 harika işin bir listesini, üniversite öğrencilerinin yoğun programında çalışabilecek, ancak yine de iyi bir maaş kazanmayı başarabilecek işleri paylaşacağız.
Devamını Oku