Maliye

Bir Paketi G├Ândermenin En Ucuz Yolu: UPS, FedEx veya USPS?

Paketlerin herhangi bir ┼čekilde düzenli gönderimini yaparsan─▒z, gönderilecek en uygun maliyetli yolu merak edebilirsiniz. Gönderide para tasarrufu, evde para biriktirmenin tek yoludur.

Gemiye gönderilmenin en popüler yollar─▒ genellikle UPS, FedEx ve USPS (Amerika Birle┼čik Devletleri Posta Servisi). ┼×ahsen, üçünü de çe┼čitli zamanlarda kulland─▒m. Seçti─čim ┼čirket, çe┼čitli faktörlere ba─čl─▒d─▒r.

Bu yaz─▒da, her bir devin çe┼čitli art─▒lar─▒n─▒ ve eksilerini gözden geçirece─čim. Fiyatland─▒rma, servis ve neden bir ba┼čkas─▒ndan daha iyi olabilece─činden bahsedece─čim.

Ço─ču durumda, nakliye konusunda hangi ┼čirketin ÔÇťen iyisiÔÇŁ oldu─čuna dair do─čru veya yanl─▒┼č bir cevap yoktur. Ama di─čer nakliye gerçekleri ile birlikte fiyat, servis ve bak─▒m hakk─▒nda konu┼čaca─č─▒m. Burada buldu─čunuz bilgiler, size ve ihtiyaçlar─▒n─▒za en uygun gönderim seçene─činin oldu─ču konusunda size fikir verecektir.

Nakliye Maliyetlerinde Fiyat Kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar─▒

Kulland─▒─č─▒n─▒z nakliye ┼čirketine ba─čl─▒ olarak maliyetlerin de─či┼čece─čini kesinlikle ö─čreneceksiniz. ─░┼čte en büyük dört nakliye ┼čirketinin her biriyle gönderimin temel maliyetlerinin bir k─▒sm─▒.

Her senaryo için Minneapolis'ten Phoenix'e kadar 2 kiloluk bir kutunun gönderimini hesaplad─▒m. Ülkeler aras─▒ fiyat senaryosu almak istedim. Bireysel ┼čirket gönderim gerçeklerinde a┼ča─č─▒daki di─čer faktörleri payla┼čaca─č─▒m.

FedEx

FedEx web sitesine göre, nakliye masraflar─▒n─▒ belirlerken devreye giren birkaç faktör var.

Paketin büyüklü─čü, paketin a─č─▒rl─▒─č─▒ ve teslimat h─▒z─▒ ÔÇÜÄúbig üçÔÇÜÄù dir. Ço─ču nakliye ┼čirketi bu durumdur.

FedEx'in, web sitesinde potansiyel nakliye maliyetlerini belirlemenize yard─▒mc─▒ olabilecek bir gönderim tahmincisi vard─▒r. Bu 'sadece bir ÔÇÜÄestimatorÔÇÜÄù oldu─čunu unutmamak önemlidir. Gerçek nakliye ücretleri farkl─▒l─▒k gösterebilir.

Bonus: FedEx ücretsiz gönderim kutular─▒ sa─člar. FedEx'in gece teslimat─▒ için üç seçene─či vard─▒r:

  • ─░lk gece
  • Gecelik öncelikli
  • Standart gecede

Her birinin yan─▒ s─▒ra iki günlük seçenekler ve üç günlük seçenek için tahmini gönderim bedelleri.

─░lk geceÖncelik ONStandart ON─░ki gün─░ki günÜç gün
$112.11$78.71$73.86$37.77$32.92$24.67

Bu fiyatlar, küçük bir kutu, orta boy kutu, büyük kutu, ekstra büyük kutu veya gemi için zarf kullan─▒p kullanmad─▒─č─▒m─▒ uygulad─▒. Ancak, iki kiloluk paketimi Minneapolis'ten Phoenix'e göndermek için bir tüp kulland─▒─č─▒mda ne oldu─čuna bak─▒n. Nakliye fiyatlar─▒ önemli ölçüde art─▒yor.

─░lk geceÖncelik ONStandart ON─░ki gün─░ki günÜç gün
$160.28$126.88$124.57$83.99$73.27$48.54

Ah!

Kendine not: Mümkünse nakliye s─▒ras─▒nda tüp ambalaj kullanmaktan kaç─▒n─▒n; en az─▒ndan FedEx ile. Fiyatlar, gördü─čünüz kadar çok, daha yüksek. ┼×imdi ba┼čka bir popüler nakliye ┼čirketine geçelim.

GÜÇ KAYNA─×I

UPS (United Parcel Service) web sitesinde ayr─▒ca potansiyel mü┼čterilerin kullanabilece─či bir gönderim tahmincisi bulunur. ─░┼čte Minneapolis'ten Phoenix'e giden 2 kiloluk paketimin tahmini sonuçlar─▒.

Ertesi günErtesi günSonraki Gün Tasarrufu─░kinci günÜç günZemin
 $132.35$99.80$94.57$48.46$34.97$14.28

UPS'in bir yer nakliye maliyetini doldurdu─čunu, ancak FedEx'in bunu yapmad─▒─č─▒n─▒ ilginç buldum. UPS sitesine göre, ÔÇÜÄù ÔÇťnakliyeÔÇŁ paketi paketinizin bir ila be┼č gün içinde ula┼čaca─č─▒ anlam─▒na gelir.

FedEx web sitesine gitti─čimde ve shipping Äalan nakliye oranlar─▒n─▒ arad─▒─č─▒mda baz─▒ seçenekler ortaya ç─▒kt─▒. Bununla birlikte, bir ila be┼č gün aras─▒ndaki zemin oran─▒ sürelerinde tam nakliye ücreti almak çok daha zordu. Bu, FedEx'e daha uzun bir nakliye süresi (ve daha dü┼čük ücretler) istemeniz durumunda, bunun için sorman─▒z gerekece─či anlam─▒na gelir.

Yer ta┼č─▒mac─▒l─▒─č─▒, kulland─▒─č─▒n─▒z ┼čirketten ba─č─▒ms─▒z olarak, bir, iki ve üç günlük gönderim ücretlerinden genellikle daha ucuzdur. Gördü─čünüz gibi, siteler için nakliye tahmincisini kulland─▒─č─▒mda UPS daha ucuza ç─▒k─▒yor. ┼×imdi, bir sonraki nakliye ┼čirketine.

Birle┼čmi┼č Devletler Posta Servisi

Ahh, eski iyi postane. Gönderi oranlar─▒ UPS veya FedEx'ten çok daha ucuzdu. ─░┼čte USPS nakliye oranlar─▒ndaki kepçe.

Not: FedEx ve UPS'in aksine kutu boyutu kesinlikle fiyatta bir fark yaratt─▒. Daha büyük kutular a┼ča─č─▒da listelenenlerden daha yüksek nakliye oranlar─▒na sahipti.

Sabit Fiyat Fiyatlar─▒

Bu fiyatlar, 2 pound'luk paketiniz için kulland─▒─č─▒n─▒z sabit oranl─▒ USPS kutusunun boyutuna göre belirlenir.

Küçük Daire H─▒z─▒ Kutusu

Öncelik 1 GünÖncelik 1 Gün AMÖncelik 2 Gün Büyük KutuÖncelikli 2 günlük ortam kutusuÖncelikli 2 günlük küçük kutuKarayolu ta┼č─▒mac─▒l─▒─č─▒
$39.45$44.45$18.90$13.65$7.20$10.33

Nakliye hesaplay─▒c─▒s─▒n─▒n kara ta┼č─▒mac─▒l─▒─č─▒n─▒n iki günlük önceli─če göre daha ucuz oldu─čunu söylemesini ilginç buldum.

Ayr─▒ca, kutular yerine zarflar için iki günlük öncelikli gönderim 10,65 ABD dolar─▒ olarak gerçekle┼čti.

Medya postas─▒

Posta postas─▒ üzerinden gönderildi─činde en ucuz seçenek, medya postas─▒ seçene─čidir. Medya postas─▒, medya içeren herhangi bir ┼čeyden olu┼čur:

  • Kitaplar
  • Yaz─▒ metni gibi bas─▒l─▒ ka─č─▒tlar
  • CD'ler
  • DVD'ler

Ve benzer ö─čeler. USPS gönderim hesap makinesi, 2 poundluk bir kutunun, medya postas─▒ ö─česiyse yaln─▒zca 3.17 $ 'l─▒k bir paraya mal olaca─č─▒n─▒ ifade etti.

Medya ö─čelerini düzenli olarak göndermeniz gerekiyorsa, bu kesinlikle yoldur. Örne─čin, kitap gibi ö─čeleri yeniden satarsan─▒z, medya postas─▒ seçene─či harika bir para tasarrufu olur.

Fiyat Sonuç

Yani, bizim ara┼čt─▒rmam─▒zdan, ABD postanesinin yönetim kurulu fiyatland─▒rmas─▒ aç─▒s─▒ndan net bir kazanan─▒ oldu─ču aç─▒kt─▒r. Tek dü┼čüncen parasa, postaneden gönderim yapmak daha iyi olur.

Ancak, nakliye için paradan tasarruf etmenin ba┼čka yollar─▒ ve dikkate alman─▒z gereken di─čer faktörler olabilir. Bir paketi göndermenin en ucuz yolunu buldu─čunuzda göz önünde bulundurman─▒z gereken di─čer baz─▒ ┼čeyler.

Mü┼čteri Hizmet Merkezinize Sorun

Ben nakliye ┼čirketi en ucuz nakliye seçene─či ne oldu─čunu sormak yararl─▒ olabilir buldum.Bu millet genellikle komisyonda de─čildir, bu yüzden daha ucuza gemiye yard─▒m etmekten mutluluk duyarlar. Bir kargo ┼čirketinin web sitesinde aç─▒kça tan─▒t─▒lmayan, para tasarrufu sa─člayan fikirlere sahip olabilirler.

Bu nedenle, paketinizi postalamadan önce tüm seçenekleri kontrol edin. Postane, örne─čin, tüm nakliye seçeneklerini seçmeden önce gösteren bir bilgisayar sistemine sahiptir.

Mü┼čteri servis temsilcisi size ekran üzerindeki seçenekleri gösterebilir ve en ucuz rotay─▒ belirlemeye yard─▒mc─▒ olabilir.

Ancak fiyat tek nakliye bedeli olmayabilir. Di─čer faktörler ne olacak? Nakliye? Sigorta? Bu faktörler söz konusu oldu─čunda tüm nakliye ┼čirketleri ayn─▒ m─▒d─▒r?

Takip

UPS veya FedEx ile her teslim etti─činizde, otomatik olarak bir takip numaras─▒ alacaks─▒n─▒z. Paketinizin konumunu nakliye ┼čirketinin web sitesinde kontrol etmek için bu numaray─▒ kullanabilirsiniz. Bu, masrafl─▒ olsalar dahi, bu ta┼č─▒y─▒c─▒lar─▒ kullanman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek ho┼č bir özelliktir.

Ancak, USPS son y─▒llarda oyununu h─▒zland─▒rd─▒ ve ┼čimdi birçok paket üzerinde izleme sunuyor. FedEx ve UPS'de oldu─ču gibi, takip numaran─▒z─▒ USPS web sitesinde kontrol edebilirsiniz. Size paketinizin nerede oldu─čunu ve potansiyel olarak var─▒┼č tarihinin ne oldu─čunu söyleyecektir.

Ancak postane her pakette izleme sunmuyor. Paket takibi hakk─▒nda daha fazla bilgi için postane servis temsilcinizden bilgi alman─▒z gerekmektedir.

Ve ┼čunu söylemeliyim ki, tecrübemde, UPSP izleme sistemi çok ayr─▒nt─▒l─▒ de─čil. UPS veya FedEx üzerinden izlemenin çok daha ayr─▒nt─▒l─▒ ve ayr─▒nt─▒l─▒ oldu─čunu gördüm.

Postaneden takip etmek genellikle paketin kontrol edildikten sonra beni bir harikalar diyar─▒nda b─▒rak─▒r. O zaman, paketin ne zaman olaca─č─▒n─▒ bilmemesi için beklemeyi b─▒rakt─▒m.

Paket geldi─činde evde bulunmak istendi─činde veya ihtiyaç duydu─čumda bu rahats─▒z edici olabilir. Ayr─▒nt─▒l─▒ bir takip istedi─činiz bir paket gönderiyorsan─▒z, UPS ve FedEx deneyimlerimde en iyisidir.

Sigorta

Her üç nakliye ┼čirketi de gönderdi─činiz paketler için sigorta sunmaktad─▒r. Sigorta almay─▒ tercih edip etmemek size kalm─▒┼č. Sigorta ücretleri genellikle gönderdi─činiz ö─čenin de─čerine dayan─▒r.

Her üç ┼čirket ile sigorta oranlar─▒n─▒n ço─ču oldukça makul. Nakliye sigortas─▒ için bahar yapmak isteyip istemedi─činize karar verirken kendinize bir kaç soru sorun.

  • E─čer ula┼čmazsa veya hasar görürse, ö─čeyi de─či┼čtirmek için ödeme yapmak istermiyim?
  • Maddenin sigorta bedeli olan duygusal de─čeri var m─▒?
  • Paket kayboldu─čunda veya hasar gördü─čünde ve sigorta yapt─▒rmam─▒┼č olsayd─▒m kendimden i┼čaretlenir miydim?

Sigortay─▒ almak isteyip istemedi─činiz cevab─▒ gerçekten ki┼čisel bir sorundur. Ta┼č─▒y─▒c─▒n─▒za güveniyorsan─▒z, paketinizi sigortalamadan iyi olabilirsiniz.

Ancak, nakliye dünyas─▒n─▒n aksiliklerini engellemeye çal─▒┼čt─▒─č─▒ kadar ┼čeyler de oluyor. Sizin için önemli olan bir ürünü gönderiyorsan─▒z, sigorta için ödeme yapmay─▒ dü┼čünebilirsiniz.

Bak─▒m ve Mü┼čteri Hizmetleri

Bu gün ve ya┼čta, kötü mü┼čteri hizmetleri her yerde görülebilir. Belki zafer günlerimde ya┼č─▒yorum ama gençken, iyi bir mü┼čteri hizmetinin ┼čart oldu─čunu hat─▒rl─▒yorum.

Sahip oldu─čum her i┼čte, mü┼čterinin bir numaral─▒ endi┼če oldu─ču söylendi. Çok çal─▒┼čmak ve iyi çal─▒┼čmak için bekleniyordu. Ayr─▒ca, telif hakk─▒ gibi mü┼čterilere de davranmalar─▒ bekleniyordu.

Bu battaniye beklentisi bugün gitmi┼č gibi görünüyor, ancak bakarsan─▒z iyi mü┼čteri hizmetleri de bulabilirsiniz. ┼×ahsen, iyi mü┼čteri hizmetlerine sahip olan ve bunlar─▒ olmayan i┼čyerleri üzerinde s─▒k s─▒k kullanma e─čilimi gösteren i┼čletmeleri not ald─▒m.

Muhtemelen bir mü┼čteriden daha iyi mü┼čteri hizmetine sahip bir nakliye ┼čirketi bulamazs─▒n─▒z. Ancak, muhtemelen di─čerlerinden daha iyi çal─▒┼čanlara sahip bireysel ┼čubeler bulacaks─▒n─▒z.

┼×ehrinizde, UPS çal─▒┼čanlar─▒ harikayken FedEx çal─▒┼čanlar─▒ korkunç olabilir. ┼×ehrimde birinci s─▒n─▒f FedEx çal─▒┼čanlar─▒ ve çürümü┼č USPS çal─▒┼čanlar─▒ olabilir.

Benim tavsiyem gözlerinizi aç─▒k tutmak ve bölgenizdeki en iyi i┼čçileri olan ┼čirketleri not etmek. ┼×ahsen, benim yerel postane sürekli olarak müthi┼č hizmet var. Asla bir keresinde masaya ç─▒k─▒p kötü bir servis ald─▒m.

Bu nedenle (di─čerleri aras─▒nda), paketleri gönderirken onlar─▒ s─▒k s─▒k kullan─▒r─▒m. Ama ne yaz─▒k ki, gördü─čünüz çal─▒┼čanlar paketlerinizi i┼čleyen tek çal─▒┼čan de─čil.

Arka Oda Paketi Etiketi

Paketiniz ön bürodan ayr─▒ld─▒ktan sonra bir arka odaya gider veya bir gönderim merkezine gönderilir. Kapal─▒ kap─▒lar ard─▒ndayken paketlerinizde neler oldu─čunu kim bilebilir?

Paketinizin iyi bir çal─▒┼čan taraf─▒ndan dikkatlice mi yoksa kötü bir ┼čekilde korkunç bir ┼čekilde mi kullanaca─č─▒ konusunda bir tahmin var. Bunun üzerinde herhangi bir kontrole sahip de─čilsiniz, ancak arka oda paketi görgü kurallar─▒nda sekmeleri tutman─▒n yollar─▒ vard─▒r.

Yerel nakliye ┼čirketinizin arka odadaki paketleri nas─▒l ele ald─▒─č─▒na dair bir fikir edinmenin ilk yolu, nas─▒l ula┼čt─▒klar─▒n─▒ not etmektir.

Al─▒c─▒lara dan─▒┼č─▒n ve geldi─činde paketin nas─▒l göründü─čünü sorun. ─░yi bir ┼čekilde mi yoksa tam bir dinç mi? Zarar görmü┼č paketlerden çok fazla ┼čikayet al─▒rsan─▒z, nakliye ┼čirketlerini de─či┼čtirme zaman─▒ gelmi┼č olabilir.

En ─░yi Koruma için Ö─čelerinizi Paketleme

Arka oda çal─▒┼čanlar─▒ taraf─▒ndan paket hasarlar─▒yla mücadele edebilece─činiz ba┼čka bir yol da, ö─čenizi maksimum koruma için paketlemektir. ─░┼čte bunu yapmak için baz─▒ ipuçlar─▒.

Sa─č Boyutlu Kutuyu Kullan

Gönderdi─činiz e┼čyalar─▒ uygun büyüklükte bir kutuya göndermek çok önemlidir - çok büyük ve çok küçük de─čil. Ö─čenizin (ler) kutunun içinde bir kaç santim olmal─▒, her bir taraf─▒n etraf─▒nda birkaç inç diyelim. Bu üst ve alt da içerir.

Gönderi kutunuzdaki fazladan bir oda, e┼čyalar─▒n─▒z─▒ güvende tutabilen ambalaj malzemeleri için yer b─▒rak─▒r.

Bu ekstra inç, sevk─▒yat s─▒ras─▒nda kutunuzun dikkatsiz bir i┼čleyiciye maruz kalmas─▒ durumunda baz─▒ verilere izin verecektir. Çok küçük bir kutunun kullan─▒lmas─▒, koruyucu ambalaj için yer b─▒rakmaz ve ö─čenizi dikkatsiz kullan─▒mdan kaynaklanan hasar riskine maruz b─▒rak─▒r.

Tersine, çok büyük bir kutu, i┼čleyicinizin ele almas─▒ için genel olarak daha zor olaca─č─▒ndan, ö─čenizi riske at─▒yor. Ayr─▒ca, daha büyük bir kutu, paketinize daha fazla a─č─▒rl─▒k katacak ve nakliye i┼člemini daha pahal─▒ hale getirecektir.

Koruyucu Malzemeler Kullan─▒n

Ayr─▒ca, paketinizdeki paketinizde kabarc─▒k sarg─▒s─▒, ka─č─▒t veya di─čer koruyucu malzemeleri kullanmak ak─▒ll─▒ca olacakt─▒r. Gönderdi─činiz ürün iyi korunmu┼č oldu─ču sürece malzemenin kendisi önemli de─čildir.

Kabarc─▒k sarg─▒s─▒, buru┼čuk ka─č─▒t veya köpük parçalar─▒ kullanabilirsiniz.

Bu kural─▒n bir istisnas─▒ k─▒r─▒lgan ö─čelerdir. Hassas ürünleri gönderirken kabarc─▒k sarg─▒s─▒ veya benzeri kabarm─▒┼č malzemeler kullanmay─▒ seviyorum. Ö─čenizin nakliye s─▒ras─▒nda kaymamas─▒ için yeterli kabarc─▒k sarg─▒s─▒ oldu─čundan emin olun.

Kabarc─▒k sarg─▒s─▒ gibi nakliye malzemeleri pahal─▒ olabilir, ama asla onlar için ödeme yapmam. Nakliye kutular─▒yla yapt─▒─č─▒m gibi ald─▒─č─▒m ö─čelerle ald─▒─č─▒m ambalaj malzemelerini kurtar─▒yorum ve tekrar kullan─▒yorum.

Ka─č─▒d─▒, plasti─či sakl─▒yorum; hepsini. Genellikle daha kolay saklama amac─▒yla kaydetti─čim kutular─▒n içinde b─▒rak─▒r─▒m. Bu ┼čekilde, bir ┼čeyleri nakletmem gerekti─činde her zaman bir çe┼čit ambalaj malzemesi ald─▒m.

Paketinizi Profesyoneller gibi Bantlay─▒n

Paketinizi iyi bir ┼čekilde kapatmak için kapal─▒ kalmas─▒ güvenlik aç─▒s─▒ndan da önemlidir. Yerel postanedeki gal bana kutulardaki tan rengi veya ┼čeffaf nakliye band─▒n─▒ tercih ettiklerini söylüyor. Renkli veya tasarlanm─▒┼č nakliye band─▒ dikkat da─č─▒t─▒c─▒ olabilir ve etiketleri bulmakta zorlanabilir.

Ö─čenizi paketlerken, tüm diki┼čleri iyi bir ┼čekilde bantlad─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Aç─▒kl─▒klar─▒n meydana gelebilece─či potansiyel noktalar olmad─▒─č─▒ndan emin olun. Gönderi band─▒n─▒ mümkünse kutuya düzgün ve k─▒r─▒┼č─▒ks─▒z olarak yerle┼čtirin.

Paketleme ve bantlama i┼člemlerinde, k─▒r─▒┼č─▒kl─▒k ya da ba┼čka bir e┼če─čin daha az ┼čans─▒ paket hasar─▒na neden olabilir.

Aç─▒kça ve Düzgün Etiket

ÔÇťToÔÇŁ etiketlerinizin ve ÔÇťfromÔÇŁ etiketlerinin do─čru noktalarda oldu─čundan ve aç─▒k bir ┼čekilde i┼čaretlendi─činden emin olun. ÔÇťFromÔÇŁ etiketleri kutunun sol üst kö┼česinde olmal─▒d─▒r. ÔÇťToÔÇŁ etiketleri kutunun ortas─▒na ya da sa─č alt kö┼čeye biraz yak─▒n olmal─▒d─▒r.

Yine de çok yak─▒n de─čil. Paketin önünün sa─č alt çeyre─činin ortas─▒na yak─▒n bir yere götürmeye çal─▒┼č─▒n.

Ayr─▒ca etiketleme ile ilgili olarak, k─▒r─▒lgan veya tehlikeli malzemeler gönderiyorsan─▒z bunu aç─▒kl─▒─ča kavu┼čturmak önemlidir. Hassas ö─čeleri ÔÇťk─▒r─▒lganÔÇŁ bir damga ile net olarak i┼čaretleyin veya bir keskin ni┼čanc─▒ kullan─▒n. ÔÇťHassasÔÇŁ göstergeyi adres etiketlerine müdahale etmeyen bir yere koyun, ancak yine de aç─▒kça görülebilir.

Ayn─▒ ┼čey lityum pilleri gönderiyorsan─▒z, herhangi bir tehlikeli madde i┼čareti için de geçerlidir. Gönderim deponuz çal─▒┼čanlar─▒, tehlikeli malzeme kutular─▒n─▒ düzgün bir ┼čekilde size bildirebilir.

Gönderdi─činiz e┼čyalar─▒n ambalaj─▒nda ÔÇőÔÇőazami özen göstererek, dikkatsiz çal─▒┼čanlar mevcut olsa bile hasar─▒ en aza indirmeye yard─▒mc─▒ olacaks─▒n─▒z.

Gönderi konusunda en iyi anla┼čmay─▒ almak sadece fiyatla ilgili de─čildir. Di─čer faktörleri de dikkate al─▒n─▒z. Daha iyi hizmet al─▒rsan─▒z bazen daha fazla ödeme yapmaya de─čer.

Nakliye Para Tasarrufu için Di─čer Yollar─▒

Dü┼čük maliyetli bir nakliye hizmeti seçmenin yan─▒ s─▒ra, nakliye konusunda paradan tasarruf etmenin ba┼čka yollar─▒ da vard─▒r. ─░┼čte baz─▒ fikirler.

Nakliye Kutular─▒n─▒ Yeniden Kullanarak Paradan Tasarruf Edin

Daha ucuz bir ┼čekilde nakliye yapman─▒n bir ba┼čka yolu ise, nakliye kutular─▒n─▒ sat─▒n almaktan kaç─▒nman─▒zd─▒r. Nakliye s─▒ras─▒nda paradan tasarruf etmemin yollar─▒ndan biri, Amazon ve di─čer teslimatlardan ald─▒─č─▒m kutulardan tasarruf etmektir. Onlar─▒ depolama alan─▒m─▒za koydum, bu sayede nakliye i┼čleri için kullanmak üzere birkaç kalite kutum var.

Farkl─▒ boyutlardaki kutulardan tasarruf etmek, neredeyse tüm nakliye ihtiyaçlar─▒m için elimde bir ┼čey var. Sonuç olarak, pahal─▒ olabilecek nakliye kutular─▒ için nadiren ödemek zorunday─▒m. Nakliye ma─čazas─▒nda sat─▒n al─▒rken genellikle daha pahal─▒ olurlar.

Walmart ve benzeri ma─čazalar daha ucuza mal olsalar da, ücretsiz, yeniden kullan─▒labilir kutular en iyi para tasarrufu sa─čl─▒yor.

Gönderim kutular─▒n─▒ yeniden kulland─▒─č─▒n─▒zda, kutulardaki eski etiketlerin tümünü kald─▒rman─▒z gerekti─čini unutmay─▒n. Ayn─▒ ┼čekilde, onlar─▒ bronzla┼čt─▒r─▒lm─▒┼č bant ile de örtebilirsiniz. Amaç, önceki gönderim adresi ve talimatlar─▒n─▒n tüm kan─▒tlar─▒n─▒ kald─▒rmakt─▒r. Bunu yapmak, kutuyu ba┼čka bir yere göndermek için tekrar kulland─▒─č─▒n─▒z için kar─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ önlemeye yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Do─čru Paketlemeyi Seçiniz

Paketlerinizi göndermek için do─čru kutuyu seçme konusunda daha önce bahsettim, ama gerçekten bir kutuya m─▒ ihtiyac─▒n─▒z var? Baz─▒ durumlarda, yast─▒kl─▒ veya kabarc─▒k zarflar yeterli olabilir.

Bu zarflar genellikle kutulardan daha ucuzdur. Ve paketleme ma─čazan─▒zda veya postanede de─čil de Walmart'ta ambalaj─▒n─▒z─▒ sat─▒n al─▒rsan─▒z daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.

Paketinizi ve ne tür bir kargo paketinin güvenli olmas─▒n─▒ gerektirdi─čini dü┼čünün. Gerekmediklerinde daha pahal─▒ kutular kullanarak a┼č─▒r─▒ya kaçmay─▒n.

Yava┼č Gönderim Zaman─▒ Seç

Nakliye için paradan tasarruf etmenin bir ba┼čka yolu, daha yava┼č bir gönderim süresi seçmektir. Di─čer bir deyi┼čle, bir hafta önce oraya gitmeden önce bir hafta bekleyebilecekleri bir paket göndermeyin.

Ö─čeyi ve gönderece─činiz ki┼čileri dü┼čünün. ─░┼čletmeniz için bir mü┼čteri iseniz, var─▒┼č beklentilerini önceden belirleyin. Umutsuz ve a┼č─▒r─▒ teslim.

Ba┼čka bir deyi┼čle, paketi üç gün içinde vermeyin ve daha yüksek nakliye masraflar─▒ için kay─▒t olun. Bunun yerine, pakete iki hafta içinde söz ver ve kara ta┼č─▒mac─▒l─▒─č─▒n─▒ seç.

Paketiniz iki yerine bir hafta içinde geldi─činde mü┼čteriniz mutlu olacakt─▒r. Web sitenize daha h─▒zl─▒ gönderim seçenekleri koymaya çekinmeyin, ancak mü┼čterinin onlar için ödeme yapmas─▒n─▒ sa─člay─▒n.

Bunu yapmak, mü┼čterilerin gerçekten ihtiyaç duymad─▒kça h─▒zl─▒ gönderim seçeneklerini seçmemesini sa─člamaya yard─▒mc─▒ olur. Nakliye için paradan tasarruf edersiniz ve yine de mü┼čteri beklentilerini kar┼č─▒layabilir veya a┼čabilirsiniz.

Gereksiz Ambalajlar─▒ Kald─▒rma

Nakliye için para tasarrufu yapman─▒n ba┼čka bir yolu da gereksiz ambalajlar─▒ kald─▒rmakt─▒r. Örne─čin, do─čum gününde bir çocu─ča bir oyuncak gönderdi─činizi varsayal─▒m.

E─čer oyuncak koruyucu bir plastik kutu ile çevrelenmi┼čse, plasti─či ç─▒kararak nakliye masraflar─▒ndan tasarruf edebilirsiniz. Bu, daha küçük bir kutuda gönderim yapabilmeniz için oyunca─č─▒n toplam çaplar─▒n─▒ küçültebilir.

Daha küçük bir kutu kullanabilmek için daha dü┼čük bir nakliye ücretiniz olabilir. Bu nedenle, daha küçük bir kapta sevk etmenize yard─▒mc─▒ olacak gereksiz ambalajlar─▒ ç─▒kar─▒n.

Maliyet Etkili Oldu─čunda Düz Oranl─▒ Kargo Kullan─▒n

Postanenin Düz oranl─▒ gönderim seçenekleri hakk─▒nda daha önce konu┼čtuk. Sabit oranl─▒ gönderim, her zaman en dü┼čük fiyatla sonuçlanmaz, ancak birçok durumda geçerlidir.

Düz oranl─▒ gönderim ile ilgili nakliye ┼čirketlerine dan─▒┼č─▒n ve paketiniz için daha ucuz bir seçenek olup olmad─▒─č─▒na bak─▒n.

Üye ─░ndirimler, Hacim ─░ndirimleri ve Kupon Kodlar─▒

Belirli gönderim ürünlerinde indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Örne─čin, yerel nakliye deponuzun ambalaj malzemelerinde indirim için bir kuponu olabilir. Kutulara, ambalaj band─▒na veya kabarc─▒k sarg─▒s─▒na indirim alabilirsiniz.

Benzer ┼čekilde, baz─▒ nakliye ┼čirketleri üye indirimleri sunmaktad─▒r. Örnek olarak, UPS baz─▒ durumlarda AARP üyeleri ve AAA üyeleri için indirimler sunmaktad─▒r.

Üyelik indirimleri veya kupon kodlar─▒ hakk─▒nda yerel gönderim ma─čazan─▒zdan bilgi al─▒n ve gönderim bedeline ek para kazand─▒r─▒n. Not: FedEx ve UPS'de postaneden yapaca─č─▒n─▒z indirimlerden daha iyi ┼čanslar elde edersiniz.

Ancak, ço─ču nakliye operatörü, posta ofisi dahil olmak üzere toplu gönderim bedeli indirimleri sunuyor. Bu, düzenli olarak çok fazla ┼čey gönderiyorsan─▒z, indirimli olarak indirimli fiyatlar alabilece─činiz anlam─▒na gelir.

Örnek olarak, medya postas─▒ için toplu posta gönderirseniz (300 adet veya daha fazla) indirim al─▒rs─▒n─▒z. Toplu birinci s─▒n─▒f bir posta (500 adet veya daha fazla) yaparsan─▒z, bir indirim al─▒rs─▒n─▒z.

Bu tür indirimlerle ilgili ayr─▒nt─▒lar için postaneye veya ba┼čka bir göndericiye dan─▒┼č─▒n.

özet

Sonuç olarak, paketlerinizin nakliyesi size çe┼čitli miktarlarda paraya mal olabilir. Birçok faktör devreye giriyor. Postalama yapt─▒─č─▒n─▒z paketlerin büyüklü─čü, paketlerin a─č─▒rl─▒─č─▒ veya ba┼čka bir faktör olsun, ayr─▒nt─▒ önemlidir.

Bir ┼čirket, ta┼č─▒ma veya zaman─▒nda i┼č güvenli─či söz konusu oldu─čunda mutlaka bir di─čerinden daha iyi de─čildir. Hangi ┼čirketin en iyi ┼čansa sahip oldu─čunuzu belirlemeniz size kalm─▒┼čt─▒r.

Hangisinin daha iyi ┼čanslar oldu─čunu görmek için yukar─▒da önerilen üç firmay─▒ denemenizi tavsiye ederim. ┼×ahsen, Amerika Birle┼čik Devletleri Posta Servisi'ni nakliye ihtiyaçlar─▒m için de─čil daha fazla kullan─▒yorum.

Ancak, çok s─▒k paket göndermek zorunda kalmam ve müthi┼č bir postaneye sahibim. Zamanlaman─▒n ve takibin önemli oldu─ču bir i┼čletmeyi yönetiyorsan─▒z, UPS veya FedEx ile daha mutlu olabilirsiniz.

Her üçü de deneme sürü┼čü yap─▒n ve gönderim ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ en iyi hangisinin kar┼č─▒lad─▒─č─▒n─▒ görün. Cevap sizi ┼ča┼č─▒rtabilir. Paketleri çok gönderiyorsan─▒z, sayg─▒n bir gönderi kayna─č─▒na sahip olmak çok önemlidir.

Güvenli bir ┼čekilde gönderilmiyorsa, en ucuz gönderim kayna─č─▒n─▒ kullanarak i┼čletmenizin itibar─▒na zarar vermek istemezsiniz. Benzer ┼čekilde, nakliye ve de─čerli ┼čirket kaynaklar─▒n─▒n bo┼ča harcanmas─▒ için gerekenden daha fazla para harcamak istemeyeceksiniz.

Özenli çal─▒┼čman─▒z─▒ yap─▒n ve ihtiyaçlar─▒n─▒z için en iyi nakliye seçeneklerini, fiyatlar─▒ ve hizmeti bulun. Ard─▒ndan, nakliye ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kaydetmek / iyile┼čtirmek için her zaman gözünüzü aç─▒k tutarak neyin i┼če yarad─▒─č─▒n─▒ görün.

Paketlerinizi, paketinize göndermenin en ucuz yolu nedir? Bölgenizde hangi nakliye ┼čirketi en iyi mü┼čteri hizmetine sahiptir? A┼ča─č─▒da bir yorum b─▒rakarak deneyimlerinizi payla┼č─▒n.

Videoyu izle: SE├çK─░N ├çIKARMA TAKT─░─×─░? EN UCUZ PAKETLERDEN SE├çK─░NLER ├çIKARDIM [Fifa Mobile]

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zor Yolu Deneyimlemek istemedi─činiz 4 Para Problemi
Maliye

Zor Yolu Deneyimlemek istemedi─činiz 4 Para Problemi

Bir dersi zor yoldan ├Â─črenmek i├žin ac─▒yor - ├Âzellikle de mali derslerle. Midenizde ├ž─▒ld─▒rm─▒┼č oldu─čunuzu ve sonu├žlarla y├╝zle┼čmek zorunda oldu─čunuzu fark etti─činizde midenizde bu kadar rahats─▒z edici bir ┼čey yoktur. Ve yine de, hepimizin berbat oldu─čumuz zamanlar ve ├Â─črendi─čimiz derslerle ilgili hikayelerimiz var, de─čil mi?
Devam─▒n─▒ Oku
Ba┼čar─▒l─▒ Bir Emeklilik ─░├žin 457 Plan─▒n─▒z Hakk─▒nda Bilmeniz Gerekenler
Maliye

Ba┼čar─▒l─▒ Bir Emeklilik ─░├žin 457 Plan─▒n─▒z Hakk─▒nda Bilmeniz Gerekenler

Farkl─▒ emeklilik planlar─▒ s├Âz konusu oldu─čunda, fark─▒nda olabilece─činizden daha fazlas─▒ var: 401k, 403b'ler, Keogh Planlar─▒, DB (k) 'ler. Ba┼č─▒n d├Ân├╝yor mu? Daha az bilinen bir emeklilik plan─▒, 457 Plan─▒d─▒r (genellikle Ertelenmi┼č Tazminat plan─▒ veya Ertelenmi┼č Comp olarak adland─▒r─▒l─▒r). Daha az bilinen bir emeklilik ├ž├╝nk├╝ sadece belirli t├╝rdeki ├žal─▒┼čanlara sunuldu.
Devam─▒n─▒ Oku
Vergi ─░adenizde 0 veya 1 Olmal─▒ m─▒?
Maliye

Vergi ─░adenizde 0 veya 1 Olmal─▒ m─▒?

Y─▒llar ├Ânce, profesyonel d├╝nyada ba┼člayan k├╝├ž├╝k bir fidanken, bir W-4 verildi ve ka├ž ├Âdene─či istedi─čimi yazmas─▒n─▒ istedim. Vergi ama├žl─▒ oldu─ču s├Âylendi. Ama ne anlama geldi─čini veya maa┼č ├žeklerimi nas─▒l etkileyece─čini hi├ž bilmiyordum. Art─▒k mali i┼čler hakk─▒nda bir veya iki ┼čey bildi─čimi ve vergileri nas─▒l devreye soktu─čumu bildi─čim i├žin, ├žo─ču zaman insanlar ├Âdenek i├žin bir veya s─▒f─▒r se├žip se├žmeyecekleri ile ilgileniyor.
Devam─▒n─▒ Oku
" width="370" height="280" alt="C├╝zdan─▒n─▒ Kontrol Et, Bu Nadir Dolar Faturalar─▒ ─░yi Para De─čerindedir"/>
Maliye

C├╝zdan─▒n─▒ Kontrol Et, Bu Nadir Dolar Faturalar─▒ ─░yi Para De─čerindedir

├çocukken, ailem k├╝├ž├╝k bir pazara sahipti, ve ┼čimdi her ┼čey babam, ma─čazam─▒zda al─▒┼čveri┼č yapan b├╝y├╝kanne ve b├╝y├╝kbabalardan ger├žekten eski faturalar alacakt─▒. Babam─▒n 1900'l├╝ y─▒llar─▒n ba┼člar─▒nda bana bir dolarl─▒k banknot g├Âsterdi─čini hat─▒rl─▒yorum ve ┼č├Âyle bir ┼čeye benziyordu: Birka├ž y─▒l ├Ânce babam bana y─▒llarca tuttu─ču 200 dolarl─▒k eski faturalar─▒ verdi.
Devam─▒n─▒ Oku