Maliye

Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır

Birkaç yıl boyunca bir araba sürdüğünüzde veya başka bir motorlu taşıtınız varsa, motosikletinizde, teknenizde veya ATV'de garajınızda başka motorlu araçlarınız varsa, garajınızda birkaç eski araba aküsü olabilir.

Evi temizlemeye hazır olduğunuzda, onları çöp tenekesine atmaktan iki kez hiçbir şey düşünemezsiniz. Eğer bilmiyorsanız, eski araba akülerinizi nakit olarak satabilirsiniz.

Ölü bir piliniz veya birkaç ay önce satın aldığınız bir ürün olsun, nakit olarak satabilirsiniz. Bazı satıcılar size sabit bir fiyat ödeyecek olsa da, yeni pillerinizi en iyi dolar için, bir otomobil parçası deposunun komutunu verdiği çekirdek ücreti veya yeni perakende satış fiyatını ödemek zorunda kalmadan iyi bir batarya arayan alıcılara satmayı düşünebilirsiniz.

1. Yerel Auto Parts Mağazanız

Satışa başlamak için en kolay yerlerden biri, yerel otomobil yedek mağazanızdır. Bu AutoZone, Advance Auto Parts, Napa veya O'Reilly gibi bir ulusal marka olabilir. Yerel olarak sahip olunan parça depoları da kullanılmış pilleri kabul edecektir.

Aynı anda yeni bir pil satın alıyorsanız, otomobil parçaları deposu çoğunlukla, çoğu yerellik için 5 $ ila 12 $ arasında değişen çekirdek ücreti dengelemek için size bir kredi sunacaktır. Devletler, eski pillerin geri dönüşümü maliyetini ödemek için yeni pil alımınıza eklenecek bir çekirdek ücret talep eder. Mağazalar, eski pilinizi sonraki 30 gün içinde herhangi bir konumda açarsanız ücreti ödeyecektir.

Yapabiliyor olabilirsiniz mağaza kredisi almak Yeni bir batarya almıyorsanız, çekirdek ücrete benzer. Eğer yaparlarsa, gelecekteki otomobil parçaları ihtiyaçlarınız için harcayabileceğiniz 12 dolar.

Mağazaların mağaza kredisi sunması gerekmez, ancak ücretsiz olarak geri dönüştürülmelidir.

2. Hurda Metre

Yerel otomobil parçaları deposu size nakit ödeme yapmadığı zaman, her zaman bir hurdalık bölümüne götürebilirsiniz. Bu hurda alanların sadece eski buzdolaplarını satmakta ve hatta eski cam kavanoz ve şişeleri geri dönüştürmek için olduğunu düşünebilirsiniz.

Kullanılmış araç aküleri tekrar üretilip tekrar kullanılabilen kurşun göbeği için satın alınır. Ne kadar kazandığınız, kurşun hurdası için geçerli piyasa fiyatına bağlı olacaktır. Bir araba aküsünde genellikle 21 kilo kurşun olduğundan, potansiyel olarak kazanabilirsiniz Batarya başına 7 $ Kurşun hurda oranı, pound başına 0.33 sent olduğunda.

En yakın hurda alanınızı telefon rehberini ya da “yakınımdaki hurdalık” için basit bir web araması yaparak kontrol edebilirsiniz.

Yakınlarda birkaç hurdalık varsa, mevcut satın alma fiyatlarının ne olduğunu görmek için her avluyu aramayı deneyin. Her avlu aynı alım fiyatına sahip değildir. Bir kerede satacak birkaç piliniz varsa, birçok metre pound başına daha yüksek bir tutar ödeyecektir.

3. Metal Geri Dönüşüm Merkezleri

Metal geri dönüşüm merkezleri ve hurda sahaları çok benzer, ancak bazı farklılıklar olabilir. “Yakınımdaki metal geri dönüşüm merkezlerinde” yazarak, hurda alanlarını aramak yerine tamamen farklı bir arama sonucu grubu oluşturabilirsiniz. Farklı arama sonuçları, her bir araç aküsü için alabileceğiniz mutlak üst doları bulmak için ek fırsatlar anlamına gelir.

Bu geri dönüşüm merkezlerinin güncel ücretleri web sitelerinde listelenebilir. Aksi halde, evinizi terk etmeden önce ofislerini aramak zor olmaz. Tıpkı hurda kurtarma alanlarındaki gibi, satmak için birkaç tane varsa, genellikle batarya başına daha fazla kazanacaksınız.

4. Craigslist

Craigslist üzerinde de satabilirsiniz. Bu daha iyi bir araç aküsüne sahipseniz, bu daha iyi bir seçenek olabilir. Aracınız toplanmışsa ve hurdaya çıkarılması gerekiyorsa, lastikler, özel stereo sistemler ve araç aküleri dahil olmak üzere herhangi bir değeri çıkarmaya karar verebilirsiniz.

Ne kadar kazanacağınız, bataryanın ve talebin maliyetine bağlıdır. Yedek bir araba, motosiklet veya deniz aküsü arayan alıcılar, yeni bir batarya için perakende satış fiyatından daha azını ödeyecekler. Sadece birkaç yıl kalmış olsa bile bu doğrudur.

Bir hurdalık yakınında yaşamıyorsanız veya bir ziyaret için zamanınız yoksa, bu daha uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca, hurda değerinden daha fazla para kazanma fırsatınız da var.

5. Oto Tamir Mağazaları

Kullanılmış, çalışan pilleri yerel bir tamirhaneye satmayı da düşünebilirsiniz. Bu dükkanlar, pilleri kendileri yenilemek ve yeni bir pil istemeyen müşterileri için indirimli olarak satmak için gerekli araçlara sahip olabilir.

Pilinizi bir tamirhaneye satmak için hatasız olmalıdır. Pilin düzgün çalıştığından emin olmak için test edeceklerdir. Bu seçenek, hurda metal oranından daha fazlasını yapmak ve potansiyel Craigslist alıcılarıyla pazarlık yapmak zorunda kalmamak için iyi bir alternatif olabilir.

6. Çek-A-Parçası

Arabanızın aküsü de dahil olmak üzere tüm otomobilinizi satmak istiyorsanız, Pull-A-Part aracınızı araba yolunuzdan çekecektir. Tüm araç için bir teklif alacaksınız ve anında nakit olarak ödeme alacaksınız. Eski bir clunker'ınız varsa veya basitçe “çim süslemesinden” kurtulmak istiyorsanız, bu seçenek aynı zamanda hurda metaliniz için de ödeme alacağınız anda birden fazla sorunu çözecektir.

7. Piyon Dükkanları

Kullanılabilir piller yerel rehincinize satılabilir. Bir kar elde etmek zorunda olan bir “aracı” söz konusu olduğundan, bu yöntem beklediğiniz kadar kazançlı olmayabilir. Hafif kullanılmış piller için, yine de Craigslist üzerinde satarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Elbette, aceleyle paraya ihtiyacınız varsa, bir piyon dükkanı size doğru alıcıyı bulmaya çalışırken ihtiyacınız olan parayı verecektir.

8. eBay

EBay'de neredeyse bir şey satabildiğiniz gibi, araç akülerinizi de satabilirsiniz. Yeni, kullanılmış veya ölü olup olmadığı önemli değil. Birisi bataryalarını benzer bir fiyata yerel bir mağazada bulamazsa satın almaya istekli olabilir. Bu araba, motosiklet, ATV ve deniz pilleri için iyi bir taktik olabilir.

Çok fazla pil satıyorsanız, açık artırmanızı yalnızca tüm karınızın nakliye masrafları tarafından emilmesini önlemek için yerel alıcı olarak listeleyebilirsiniz.

9. Küresel Teknoloji Çevresi

500 liradan fazla pil ve elektronik hurda satıyorsanız, bunları Global Tech Environmental'e satabilirsiniz. Otomobil akülerinizi ve diğer birçok endüstriyel pili satın alacaklar. Sadece işletmelerin Global Teknoloji Ortamına satabileceğini bilmek önemlidir. İşletmeniz kalifiye olursa, pilinizi ABD’nin herhangi bir yerinden alır.

10. kürek

Peddle, tüm arabanızı almanızı ve kaputun altındaki her şey için tek bir teklif almanızı sağlayan başka bir araba satış web sitesidir. Tek yapmanız gereken bir anlık fiyat teklifi almak için Peddle web sitesinde araç markası ve model bilgilerini girmek. Kabul ederseniz, aracınızı çekildikten sonra size ödenir.

11. iScrap Uygulaması

İScrap Uygulaması, bölgenizdeki en iyi pil alıcılarını bulmanıza yardımcı olabilir. Hangi satıcıların yalnızca toplu gönderileri ve bireysel alıcılardan tek bir pil alacak işlerini kabul ettiklerini gösteren bir liste tutuyorlar. Yerel bir programlamayı zamanlamak için uygulamayı da kullanabilirsiniz.

12. Gazete İlanları

Gazete sınıflandırılmış bölümüne gelince iki farklı para kazanma seçeneği vardır. İlk seçenek, pillerinizi satılık olarak listeleyebileceğiniz yerdir. Pilleri yan taraf olarak toplayan kişiler, genellikle çevrimiçi olarak listelenmeyen iyi fırsatlar aramak için gazeteye bakar.

İkinci bir seçenek, herhangi bir hurda alıcının bir ilan vermiş olup olmadığını görmek. Eğer öyleyse, onlara bir çağrı verebilir ve ne kadar ödeyeceklerini görebilirsiniz. Yerel metal geri dönüşüm merkeziniz veya hurda deponuz olabilirler, ama asla bilemezsiniz. Her işletmenin farklı bir pazarlama stratejisi vardır ve kar elde etmek için farklı medya kanalları kullanır.

13. bir bahçe satış var

Hiç bir araba aküsü almayı denediyseniz, muhtemelen bir karakteristiği hemen fark etmişsinizdir. Ağır ve hantallar. Onları arabanıza yüklemek ve en yakın mağaza veya hurdalığa götürmek bir iş olabilir.

Zorlu işçiliği kurtarmak için bunun yerine bir bahçe satışına sahip ol. İnsanlar her zaman bir kar için öğeleri çevirmek için bahçe satışını ziyaret ediyor. Bir satıcının kendinize satması kadar para kazanamazsınız, ancak zamanınızın daha verimli bir kullanımı olabilir. Ayrıca, daha yüksek miktarda nakit para çekebileceğiniz diğer birçok istenmeyen eşyayı da satma olanağına sahipsiniz.

14. Pil Yenileme

Geleneksel olmayan bir yaklaşım eski araba pillerini yenilemek. İnsanların eski pilleri yenilemek için kullandıkları birkaç farklı cihaz ve yöntem vardır, böylece şarj etmeye devam edebilir ve daha uzun bir servis ömrüne sahip olabilirler.

Halihazırda bir kaç ölü piliniz varsa, bir pil satmaktan kazanmış olduğunuz parayı harcamanızı önlemek için kendi araçlarınız için çalışmaya devam etmeleri için bunları yenilemeniz gerekebilir. Ya da, yenilenmiş bataryaların satılması, diğer insanların düzenli olarak kullanması için yeterince güvenilir olmaları halinde potansiyel bir yan etki olabilir.

15. Yerel Geri Dönüşüm Merkeziniz

Bazı yerler, kullanılmış pillerin nakit olarak satılmasına izin vermeyebilir. Bu sizin için geçerliyse, yerel topluluk geri dönüşüm merkeziniz ya da depolama alanınız pilinizi ücretsiz olarak kabul etmelidir. Bunu yapmak, çevreyi korumaya yardımcı olur ve pil üreticilerinin, gelecekteki müşterilere, yeni bir müşteri adayı olmaları gerekmediğinden tasarruf etmelerine yardımcı olur.

özet

İnsanlar bir yerden bir yere gitmek için araçlar kullandıkça, araç aküleri için bir talep olacaktır. Üreticiler maliyetleri düşürmek için eski pillerin kurşun çekirdeklerini geri dönüştürüyor. Pilinizin piyasa fiyatını bildiğinizde, kullanılmış pilleri hurdaya veya yedek bataryaya ihtiyaç duyabilecek başka bir kişiye satmak için ödeme alabilirsiniz.

Videoyu izle: ANTALYA ÇELİK KASA TAMİRİ 0507 337 44 44

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol
Maliye

Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol

Airbnb madalyonun her iki tarafında konuk ve ev sahibi olarak bulundum. Misafir olarak, harika fotoğraflar, çok sayıda olumlu yorum ve hızlı yanıt süreleri aradım. Bir ev sahibi olarak, daha fazla misafir çekmek için bu üç öğeye odaklanıyorum. İlk olarak 2009'da Airbnb'yi kullanmaya başladım ve o zamandan beri çoğunlukla renkli deneyimleri bir konuk olarak topladım.
Devamını Oku
Kullanılmış Kullanılmış 10 Şey
Maliye

Kullanılmış Kullanılmış 10 Şey

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, paranızı harcadığınız paraya iyi bakın. Yemek ve yaşam masrafları gibi ihtiyaçlardan bahsetmiyorum, aksine sizin için çok fazla para ödüyorsunuz. Aslında, ihtiyacınız olmadığında tam fiyat ödeyebileceğiniz birkaç şey var.
Devamını Oku
Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir kişi hayat sigortası kapsamı için başvurduğunda, ele alınması gereken bazı önemli kriterler vardır. Elbette, aldığınız korumanın türü, aldığınız yararın miktarı gibi dikkatli olmak için bir anahtar faktör olacaktır. Bunun nedeni, sevdiklerinizin, borçlardan veya devam eden yaşam giderlerinden sorumlu olmaları ve kendileri için ödeme yapmaları gerekmiyorsa, herhangi bir mali sıkıntıya maruz kalmayacaklarından emin olmanızdır.
Devamını Oku