">
Maliye

Sadece İki Yıl İçinde 86.000 $ Mortgage Ödemesi Nasıl Yaptı?

İpotek borcunda 86.000 dolara sahip olmak nasıl bir his oldu?

İpotek borcunda 86.000 dolar olması kötü hissettirdi. Aylık 625 dolarlık bir mortgage ödememi kesinlikle karşılayabilirim. Aslında, ayın sonunda yedeklenecek çok param vardı. Tasarruf hesabımın yanında hiçbir şey yokken, ipoteği peşin ödemeyi tercih ettim çünkü faiz ödemelerinde binlerce dolar tasarruf edeceğini biliyordum.

Sadece 2 yılda hepsini nasıl ödeyebildin?

Asıl amacım 5 yıl içinde ipoteğimi ödemek. Daha fazla kazanarak ve daha az harcayarak süreci hızlandırabilirdim.
İlk olarak, haftada 10 saat çalışmam için bir taahhütte bulundum, bu yüzden toplam 50 saat. Tam zamanlı işimde fazla mesai için gönüllü olmanın yanı sıra hafta sonları masaları bekledim ve tatil günlerinde evcil hayvanlara baktım.

İkinci bileşen harcamalarımı azaltıyordu. Tasarruf yollarını bulmak için bütçemin her kategorisini inceledim. Kablo TV'yi elimden aldım, daha düşük bir araba sigortası oranıyla pazarlık yaptım ve yemek yeme masraflarımı yarı yarıya evde daha fazla pişirerek kestim.

Son olarak, yoluma gelen herhangi bir ekstra para, iş ikramiyeleri, doğum günü nakit para ve kredi kartı ödülleri de dahil olmak üzere, ipoteğe gitti.

Bu süreçte yardımcı olan, kullandığınız kaynaklar var mıydı?

İki araç, ödemelerin ilerleyişini takip etmeme gerçekten yardımcı oldu. İlk olarak, her bütçe kategorisinde ne kadar harcama yaptığımı izlemek için Mint.com'u kullandım. Şu anda uygulama sürümüne sahip değildim, ancak şimdi akıllı telefonumda Mint.com'u kullanıyorum. Ayrıca, Dave Ramsey'in mortgage hesap makinesini hıza uyup uymadığımı görmek için takıntılı bir şekilde kontrol ettim.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Tabii ki zorluklar vardı. En büyük engel motive oldu. Bir ipoteği ödemek, paranızla tam olarak en “eğlenceli” şey değildir. Benim motivasyonum kaymaya başladığında, bir ipotek olmaksızın hayatın nasıl olacağını görselleştirmek için bir adım geri atıldım. Bu beni devam ettirdi.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Atlanta, Georgia'da CNN'de tam zamanlı gazeteci olarak çalıştım.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Son ödemenizi ipotek sağlayıcım olan Wells Fargo'ya göndermek ne kadar iyi hissettiğini asla unutmayacağım. Bu sezon tatil sezonunu daha da özel yapan Aralık 2012'de kredimi ödedim. Bir sonraki ay kutlamak için Aruba'ya gittim. Bankayı kesinlikle hiçbir şey borcunuzu bilmediğinizden gelen inanılmaz bir özgürlük duygusu var!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için başka hangi pratik ipuçlarınız var?

Kolay kısım, daha fazla kazanmanın ve daha az harcamanın yollarını bulmaktır. Bu ipuçları ile benim gibi birçok blog var. İnsanların odaklanmadığı şey psikolojik faktördür. Doğru tutumda olduğum için 2 yıl içinde 86.000 $ ipotekimi başarıyla ödediğime inanıyorum.

Uzun vadede fayda sağlamak için kısa vadede herkesten daha çok çalışmayı taahhüt ettim. Harcama alışkanlığım için mazeretler yapmak yerine, her satın almayı inceledim. Minimalist yaşam tarzımı benimsedim ve aile üyelerimin ve arkadaşlarımın sahip olduğu tüm “şeylere” dikkat etmedim. Sonunda kendimi yol boyunca ödüllendirdim. İpoteği ödediğim her 5,000 dolar karşılığında, istediğim her şeye 100 $ harcadım. Eğer yapabilirsem, sen de yapabilirsin!

Michael ile bağlantı kurmak istiyorsanız, ona Twitter, Facebook veya blogunda ulaşabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Eğer birBorç Başarı Hikayesi Bunu duymayı çok isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin. -

Videoyu izle: Dünyamız Düz Olsaydı Olacak 10 Şey!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti
Maliye

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti

Fakslama belgeleri büyük oranda taramalı ve elektronik belgelerle değiştirilmiştir. Bununla birlikte, bir belgeyi bir iş veya özel şahsa fakslamak için hatta bazen de kopyalama yapma gereği duyabilirsiniz. Kısa bir süre önce bazı belgeleri bir ipotek şirketine faksla göndermek zorunda kaldım. Neyse ki, daha önceki kariyerimden bir ipotek satış asistanı olarak arkaik faks makinem var.
Devamını Oku
IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?
Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak.
Devamını Oku
QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız
Maliye

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız

Askerlik mesleğim boyunca sürekli olarak kısaltmalar ile çevrelenmiştim. Ordu onlar için kötü şöhret: APFT, MOPP, PMCS, AWOL. Bunlar var olan binlerce kişiden sadece bir avuç. Bazıları biliyorum. Çoğu yok. Sürekli olarak en çok neyin peşinde olduklarını araştırmak zorundaydım. Orduda kısaltmalar beklenirken, finansal hizmetler sektöründe ne kadar yaygın olacağını hayal bile edemedim.
Devamını Oku
Chase Banking Bonusları - Kaydolma için 250 $ Kazanın!
Maliye

Chase Banking Bonusları - Kaydolma için 250 $ Kazanın!

Reklam Açıklaması Çoğu insanın, bir ödül kredi kartıyla para kazanabileceğinin farkında olsa da, bankaların çok azının ücretsiz nakit kazanma yolunu daha fazla kullandığını bil. Banka bonusları ile yeni bir hesap açmak ve birkaç basit gereksinimi karşılamak için birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz. En iyisi, kazandığınız para kesinlikle ücretsizdir - ve hiçbir eki içermez.
Devamını Oku