">
Maliye

Sadece İki Yıl İçinde 86.000 $ Mortgage Ödemesi Nasıl Yaptı?

İpotek borcunda 86.000 dolara sahip olmak nasıl bir his oldu?

İpotek borcunda 86.000 dolar olması kötü hissettirdi. Aylık 625 dolarlık bir mortgage ödememi kesinlikle karşılayabilirim. Aslında, ayın sonunda yedeklenecek çok param vardı. Tasarruf hesabımın yanında hiçbir şey yokken, ipoteği peşin ödemeyi tercih ettim çünkü faiz ödemelerinde binlerce dolar tasarruf edeceğini biliyordum.

Sadece 2 yılda hepsini nasıl ödeyebildin?

Asıl amacım 5 yıl içinde ipoteğimi ödemek. Daha fazla kazanarak ve daha az harcayarak süreci hızlandırabilirdim.
İlk olarak, haftada 10 saat çalışmam için bir taahhütte bulundum, bu yüzden toplam 50 saat. Tam zamanlı işimde fazla mesai için gönüllü olmanın yanı sıra hafta sonları masaları bekledim ve tatil günlerinde evcil hayvanlara baktım.

İkinci bileşen harcamalarımı azaltıyordu. Tasarruf yollarını bulmak için bütçemin her kategorisini inceledim. Kablo TV'yi elimden aldım, daha düşük bir araba sigortası oranıyla pazarlık yaptım ve yemek yeme masraflarımı yarı yarıya evde daha fazla pişirerek kestim.

Son olarak, yoluma gelen herhangi bir ekstra para, iş ikramiyeleri, doğum günü nakit para ve kredi kartı ödülleri de dahil olmak üzere, ipoteğe gitti.

Bu süreçte yardımcı olan, kullandığınız kaynaklar var mıydı?

İki araç, ödemelerin ilerleyişini takip etmeme gerçekten yardımcı oldu. İlk olarak, her bütçe kategorisinde ne kadar harcama yaptığımı izlemek için Mint.com'u kullandım. Şu anda uygulama sürümüne sahip değildim, ancak şimdi akıllı telefonumda Mint.com'u kullanıyorum. Ayrıca, Dave Ramsey'in mortgage hesap makinesini hıza uyup uymadığımı görmek için takıntılı bir şekilde kontrol ettim.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Tabii ki zorluklar vardı. En büyük engel motive oldu. Bir ipoteği ödemek, paranızla tam olarak en “eğlenceli” şey değildir. Benim motivasyonum kaymaya başladığında, bir ipotek olmaksızın hayatın nasıl olacağını görselleştirmek için bir adım geri atıldım. Bu beni devam ettirdi.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Atlanta, Georgia'da CNN'de tam zamanlı gazeteci olarak çalıştım.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Son ödemenizi ipotek sağlayıcım olan Wells Fargo'ya göndermek ne kadar iyi hissettiğini asla unutmayacağım. Bu sezon tatil sezonunu daha da özel yapan Aralık 2012'de kredimi ödedim. Bir sonraki ay kutlamak için Aruba'ya gittim. Bankayı kesinlikle hiçbir şey borcunuzu bilmediğinizden gelen inanılmaz bir özgürlük duygusu var!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için başka hangi pratik ipuçlarınız var?

Kolay kısım, daha fazla kazanmanın ve daha az harcamanın yollarını bulmaktır. Bu ipuçları ile benim gibi birçok blog var. İnsanların odaklanmadığı şey psikolojik faktördür. Doğru tutumda olduğum için 2 yıl içinde 86.000 $ ipotekimi başarıyla ödediğime inanıyorum.

Uzun vadede fayda sağlamak için kısa vadede herkesten daha çok çalışmayı taahhüt ettim. Harcama alışkanlığım için mazeretler yapmak yerine, her satın almayı inceledim. Minimalist yaşam tarzımı benimsedim ve aile üyelerimin ve arkadaşlarımın sahip olduğu tüm “şeylere” dikkat etmedim. Sonunda kendimi yol boyunca ödüllendirdim. İpoteği ödediğim her 5,000 dolar karşılığında, istediğim her şeye 100 $ harcadım. Eğer yapabilirsem, sen de yapabilirsin!

Michael ile bağlantı kurmak istiyorsanız, ona Twitter, Facebook veya blogunda ulaşabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Eğer birBorç Başarı Hikayesi Bunu duymayı çok isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin. -

Videoyu izle: Dünyamız Düz Olsaydı Olacak 10 Şey!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mali Zehirli İnsanlarla Mücadele Etmenin 9 Akıllı Yolu
Maliye

Mali Zehirli İnsanlarla Mücadele Etmenin 9 Akıllı Yolu

Arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınız veya hatta maddi olarak zehirli insanlar olan müşterileriniz var mı? Biliyorsunuz, maddi felaketin içinde ya da kenarında yaşayan insanlar, ama neredeyse hiç normal değil gibi gözüküyor mu? Onlarla ilişkinizin zararsız olduğunu düşünebilirsiniz, ama değil.
Devamını Oku
“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways
Maliye

Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways

Six Flags'da bir gün eğlence dolu bir gün olacak. Ülkenin dört bir yanına yayılmış 16 park ile, tadını çıkarmak için bir park bulmak kolay olacak. Gün, umarız ailenizin birlikte yaşayabileceği bir deneyim olacaktır, ancak günün sonunda maliyet, zevkinize hafif bir sönüm getirebilir. Biletlerin fiyatı çok yüksek ve bilet başına 60 ila 85 dolar arasında harcama yapmak sizin eğlenceli fikriniz gibi gelmeyebilir.
Devamını Oku
Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku