Maliye

Fandango Kolaylık Ücretinin Alınması İçin 4 Yasal Yol

En büyük kızımın kendisi ve arkadaşları için Fandango aracılığıyla bilet satın aldığında, ben fiyata şok oldu!

Birincisi, ilk eleme biletinin fiyatı vardı: 11.50 $ (açılış gecesinde Sonsuzluk Savaşı'nı görmek için HAD). En sevdiğimiz tiyatro için tipik bilet fiyatı bilet başına sadece 8,50 dolar, ancak prömiyerler farklı şekilde fiyatlandırılıyor.

Sonra Fandango “kolaylık” ücretinin ek fiyatı vardı. Görünüşe göre, online siparişin rahatlığı için para harcıyor çünkü tiyatroda sıraya girmekten daha kolay.

Bilet fiyatından 1,50 $ 'lık bir ücret karşılığında toplam bilet fiyatı 12 $' a yükseldi. Bu çok fazla görünmese de, yılda birkaç prömiyeri gördüğünüzde gerçekten ekliyor.

Neyse ki, Fandango kolaylık ücretinden feragat etmenin yasal yolları var. Bunu yaparak, film gezilerinizde en azından biraz para biriktireceksiniz.

Fandango nedir?

Fandango, sinema biletlerini önceden ve çevrimiçi olarak almanıza yardımcı olan bir çevrimiçi sipariş merkezidir. Fandango, ülke çapında birçok tiyatro şirketi ile çalışır. İlk hayranıyım Fandango için bazı büyük faydalar vardır.

İlk olarak, biletlere erken kuş erişimi var. Sinema biletlerini almak için tiyatroya koşmak her zaman uygun değildir. Bizim durumumuzda, ülkemizde tiyatrodan 45 dakika uzakta yaşıyoruz.

Şahsen ve önceden bilet almak, çok fazla zaman ve maliyete mal olur. Fandango biletleri erken almamıza yardım eder, böylece koltuk aldığımızdan emin olabiliriz. Yeni sürümlerin koltukları oldukça hızlı bir şekilde satıldığından, Fandango'nun tiyatroya gitmeden bilet almamıza izin vermesini seviyorum.

İkincisi, tiyatroya geldiğinizde sıraya girmemenin rahatlığı var. Fandango aracılığıyla bilet sipariş ettiğinizde, bunları evde yazdırma seçeneğiniz vardır.

Ayrıca, ödeme yaptığınızı göstermek için mobil cihazınızı bilet kontuarında kullanma seçeneğiniz de vardır. Veya biletlerinizi tiyatro gişesinden alabilirsin.

Fandango aracılığıyla satın aldığınız biletlerin alınması için mevcut seçeneklerin konuma göre değiştiğini unutmayın. Örneğin, bazı tiyatrolarda mobil seçenek var ve bazıları da yok. Daha fazla bilgi için yerel tiyatrolarınızı kontrol edin.

Neyse ki, Fandango satın alma işlemini tamamladıktan sonra size bir e-posta gönderecektir. Bu e-posta, biletlerinizi seçtiğiniz tiyatrodan nasıl alacağınız konusunda size talimatlar verecektir.

Fandango'nun, bilet hattının daha hızlı filminize girmesini engellemeye yardımcı olarak size zaman kazandırdığı konusunda bir tartışma yoktur.

Ancak Fandango ücreti, özellikle de bütçedekiler ve benim gibi kuruş-kırıcılar için hala bir sorun olabilir.

Fandango Ne Kadar Şarj Ediyor?

Daha önce de belirttiğim gibi, Fandango üzerinden bir bilet almak için tipik kolaylık ücreti 1,50 dolar. Ancak, bu fiyatlar bölgeye göre değişebilir.

Bir IMAX filmi görüyorsanız, kolaylık ücreti için bilet başına 2 $ 'a bakıyorsunuz. Birden fazla bilet aldığınızda veya çok sayıda film izlediğinizde bu çok para kazanabilir.

Ücretten kaçınmak istiyorsanız, seçenekler için okumaya devam edin.

Fandango Kolaylık Ücreti Nasıl Gidilir?

Neyse ki, Fandango kolaylık ücretinden feragat etmenin bazı yolları var. Film bilet fiyatları için bu seçeneklere göz atın.

1. Online Kupon Sitelerini Kontrol Edin

Fandango kolaylık ücretinden nasıl feragat edileceğine dair bir İnternet araması yaparsanız, nüfuslu bir liste alırsınız. Bu liste, uygunluk ücretinin alınmasını sağlamak için promosyon kodları sunan kupon sitelerini içerecektir.

Tüm kupon siteleri veya indirim tekliflerinin yasal olmadığını unutmayın. Fandango kolaylık indirimi elde etmek için denenmiş ve güvenilir indirim siteleri ile uğraşmak isteyeceksiniz.

İşte Fandango indirimleri sunabilir daha saygın kupon sitelerin bazı hakkında bazı bilgiler.

Perakende Me değil

Retail Me Not, ara sıra Fandango ve diğer film fırsatlarını sunan daha popüler kupon sitelerinden biridir. En iyi bahsiniz, Retail Me Not'un posta listesine girmek (ücretsiz).

Daha sonra Fandango kuponları için teklifler hakkında bildirim almak için kayıt olun. Bu yazıda Fandango alımları için dört farklı indirim kodu vardı.

Kupon Şefi

Kupon Şefi, Fandango için indirim kodları sunan başka bir tanınmış kupon sitesidir. Retail Me Not'da olduğu gibi, Coupon Chief anlaşmalarıyla ilgili bildirim almak için kayıt olmak ücretsizdir.

Bu yazı için Coupon Şefi sitesini kontrol ettiğimde, Fandango için üç farklı bilet indirimi teklifi yaptılar.

Slick Fiyatları

Uzun süredir devam eden Slick Deals sitesinde ayrıca vesilelerle Fandango indirim kuponu da bulunmaktadır. Bu yazının sonunda, Fandango'dan da bilet indirimleri için çeşitli teklifler yaptılar.

Ayrıca, Fandango indirimlerinin önceden bildirilmesini sağlamak için Slick Deals e-postalarına kaydolmak ücretsizdir.

Orada da Fandango kupon indirimler sunabilir onlarca başka kupon siteleri vardır. Daha fazla bilgi için favori kupon sitelerinize göz atın. Ve kupon kodları var ama gerçekten yapmayan yasadışı kupon sitelere dikkat edin.

2. Fandango VIP'e katılın

Fandango'nun Fandango VIP adlı bir ödül programı vardır. Katılmak ücretsizdir ve aşağıdakiler dahil olmak üzere üyelere çeşitli avantajlar sunar:

  • Her Fandango satın alma işlemi için kazanılan puanlar
  • Gelişmiş gösterimlere erişim
  • Özel film donanımına erişim
  • İndirimli akışlı filmler, böylece evde yayın yapabilirsiniz

Fandango VIP üyesi olarak kazandığınız puanlarla, sinema bileti alımlarında indirim alabilirsiniz. Bu indirimler, Fandango masraflarından eşit veya daha fazla tasarruf sağlayabilir.

Bonus: Fandango VIP ayrıca belirli sinema salonu ödül programları ile çalışır. En sevdiğin tiyatrolar için durum buysa, bu sizin için ödül puanları anlamına gelebilir.Fandango'nun ortak programlarından bazıları arasında AMC, Regal Theatre ve Cinemark yer alıyor.

3. Biletlerinizi Tiyatro Web Sitesinden Doğrudan Satın Alın

Fandango kolaylık ücretinden vazgeçmenin bir başka yolu da biletlerinizi doğrudan tiyatro web sitenizden satın almaktır. Bazı tiyatro şirketleri sadece Fandango üzerinden çevrimiçi bilet satın almanıza izin verirken, diğerlerinin kendi siteleri vardır.

Doğrudan kendi siteleri üzerinden çevrimiçi bilet satın alıp alamayacağınızı görmek için favori tiyatro ile kontrol edin. Not: Çevrimiçi bilet satın alma sitelerine sahip bazı tiyatrolar da kolaylık ücreti almaktadır.

Bu kolaylık ücretleri Fandango'lardan daha pahalı veya daha ucuz olabilir, bu yüzden not alın. Ayrıca, eğer bir tane varsa, kulüpler ödül kulübüne katılmayı düşünün. Eğer tiyatro üyelerinizden biri iseniz, doğrudan çevrimiçi satın alma ücretlerinden feragat edebilirsiniz.

4. Biletlerinizi Eski Moda Yoluyla Satın Alın

Son çare olarak, biletlerinizi şahsen alarak Fandango kolaylık ücretinden daima kaçabilirsiniz. Tiyatro yakınsa, bu bir kolaylık ücreti ödemeden bilet alma yolunuz olabilir.

Şahsen bilet almanın bazı planlamalar yapacağını biliyorum. Diğer işlere ya da bir yerden eve giderken tiyatronun yakınındayken durmayı planlamanız gerekebilir.

Ancak sonuçta bir kolaylık ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle yolculuk yapmaya değer olabilir.

Film Gezileri Para Kazanın Diğer Yolları

Çevrimiçi olarak bilet satın aldığınızda kolaylık ücreti alamıyor olsanız bile, başka şekillerde de tasarruf edebilirsiniz. Film gezilerinde para tasarrufu için bazı öneriler.

İndirim Günlerinde Devam Edin

Birçok sinema salonunda bilet günlerinde indirim yapılır. En sevdiğimiz tiyatroda, Salı günü giderseniz, sadece 5 dolarlık bir film görebilirsiniz.

Bu anlaşmanın olumsuz tarafı (benim düşünceme göre), tiyatroların süper kalabalık olabileceğidir. Bir sürü insan gibi - en azından benim bölgemde - bir film anlaşması gibi görünüyor.

İndirim günlerinden yararlanmanın bir başka olumsuz yanı, biletlerinizi erken almanız gerektiğidir. İndirimli gösteriler genellikle süper hızlı bir şekilde satılır, yani önceden bilet satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Ancak para birikimi, özellikle tüm aileyi getirdiğinizde, bazı olumsuzlukları telafi ediyor.

Snack Alımlarını Minimumda Tutun

Ailemizde, film gezilerinin patlamış mısır, şeker ve soda içermesi gerektiği bir “kural” var. Tamam, bu bir “kural” değil, kesinlikle bir istektir.

Ama ders harcamayı istediğimizde, sadece bir anlayışla gideriz. Bu yolculukta yiyecek alımının olmayacağına dair bir kural belirliyoruz.

Tiyatroda hiç kimsenin açlığı olmadığından emin olmak için gitmeden önce bir yemek bile yiyebiliriz. Çoğu sinema salonu aperatif fiyatları çok pahalıdır, bu yüzden bu ciddi bir para biriktirmek için harika bir yoldur.

Ödül Puanlarınızı Kullanın

Daha önce de belirttiğim gibi, tiyatronun ödül programına katılmak, filmlerde para biriktirmek için harika bir yol olabilir. Sinema salonu satın alımından kazandığınız puanlarla, ücretsiz içerikler veya indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bazı ödül programları, atıştırmalıklar, ücretsiz atıştırmalıklar veya gazlı içecekler veya indirimli bilet tekliflerinde indirim sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için favori tiyatro ödül programınıza göz atın.

Sonuç olarak, Fandango'yu satın aldığınızda kolaylık ücreti almanın neredeyse her zaman bir yolu vardır. Ayrıca sinema salonlarında da para tasarrufu için birçok seçenek var.

Fandango kolaylık ücretlerinden feragat edilmesini sağlamak için bu seçeneklerden herhangi birini kullandınız mı? Filmlerde para tasarrufu için favori ipuçlarınız neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Videoyu izle: Görülecek Yerler: Başarılı Anatomi Çizimleri İçin Anahtar - Kol Eleştirileri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Annelik izni: Bilmeniz gerekenler
Maliye

Annelik izni: Bilmeniz gerekenler

Ailenin yeni bir bebeği, eşit miktarda neşe ve iş getiren harika bir olaydır. Yakında çalışan bir anne olarak, annelikten nasıl ayrıldığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Doğum izni ile ilgili kurallar nelerdir? Hazırlanmak için ne yapmam gerekiyor? Ödeyecek miyim? İşten ne kadar süre ayrılabilirim?
Devamını Oku
Aracınızın Altında Yaşam Nasıl Başlanır
Maliye

Aracınızın Altında Yaşam Nasıl Başlanır

Borçsuz ya da finansal olarak bağımsız olan hemen hemen herkes, başarılarının anahtarlarından birinin araçlarının altında yaşamak olduğunu söylemektedir. Diğer bir deyişle, kazandıklarından daha az harcama alışkanlığı kazanırlar. Günümüzün maaş çek-tocheck dünyasında, bir kazancın daha azını harcamak çok yaygın değildir.
Devamını Oku
32 Meşru Ürün Test Fırsatları
Maliye

32 Meşru Ürün Test Fırsatları

Çevrimiçi para kazanmanın en heyecan verici yollarından biri, ürünleri test etmek. Şirketler sürekli olarak yeni ürünleri test etmek ve daha sonra geri bildiriminizi paylaşmak için size para ödüyorlar. Bu siteler, ürün test edenlerini arayan şirketlerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerin test edilmesi, şirketlerin potansiyel müşterilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmak için çok önemli bir adımdır.
Devamını Oku
İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları
Maliye

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları

Eğlence pahalı olabilir. Bir filmin maliyeti 12 dolar ve şehirdeki bir gece ikiye katlanırsa (ya da üçlü), bütçeye uygun eğlence bir efsaneye benziyor. Ancak sizi ve bir arkadaşınızı eğlendirmek% 100! Eğer bir kart desteniz varsa, bütün gece boyu eğlenmenizi sağlayacak 59 iki kişilik kart oyunu için okumaya devam edin.
Devamını Oku