Maliye

Apple TV vs Amazon Fire vs Roku

Bir videoyu izlerken, evinizden ç─▒kman─▒z, arabaya binmeniz ve mahalle video ma─čazan─▒za gitmeniz gerekti─či anlam─▒na geldi─čini hat─▒rl─▒yor musunuz?

Hala yerel Blockbuster'─▒m─▒, hal─▒ kapl─▒ zeminleri, flüoresan havai ─▒┼č─▒klar─▒n─▒ ve raflardaki bo┼č kutularla dolu raflar─▒ resimle ba┼č ba┼ča b─▒rakamad─▒m. Ayr─▒ca dolu park yerlerini ve uzun hatlar─▒ da unutmayal─▒m. Sadece bir film kiralamak!

Günümüzün video izlemeyi çok kolayla┼čt─▒ran bir mini olayd─▒. Çok kolay.

Times kesinlikle de─či┼čti - yapman─▒z gereken tek ┼čey Netflix, HBO Go, Hulu veya Amazon Prime. Art─▒k bir televizyona bile ihtiyac─▒n─▒z yok! Ancak yeni bir ak─▒ll─▒ TV sat─▒n al─▒rsan─▒z, TV'nizin arayüzünden en sevdi─činiz film aboneliklerinizi ve hizmetlerinizi yay─▒nlayabilirsiniz.

Kordon Kesme Yükselmeye Devam Ediyor

Bir Forbes.com raporuna göre, ödeme TV aboneleri bir önceki y─▒la göre yüzde 3,4 oran─▒nda azald─▒ ve trendin 2010 y─▒l─▒nda ortaya ç─▒kmas─▒ndan bu yana istikrarl─▒ bir ┼čekilde dü┼čmeye devam ediyor.

Belki de ÔÇťkord kesicilerÔÇŁ e kat─▒ld─▒n─▒z ve kablolu TV aboneli─činizi bir yay─▒n kutusu lehine açt─▒n─▒z. Ya da belki bunu dü┼čünüyorsun. Yazma s─▒ras─▒nda, Comcast'de bir kablo TV aboneli─či ayda 60 dolar, Netflix aboneli─či ise sadece 11 dolar.

Film veya TV ┼čovlar─▒n─▒ izlemek için uygulamalar─▒n kullan─▒lmas─▒ sadece ucuz de─čil, Siri ve Alexa gibi ses tan─▒ma yaz─▒l─▒mlar─▒ sayesinde, kullan─▒m─▒ daha da kolay. Konu┼čabiliyorsan─▒z, ak─▒┼č cihaz─▒nda bir film oynayabilirsiniz. Ne kadar serin?

Rekabet ┼čiddetlidir ve cihaz üreticileri, size en iyi görüntü kalitesini kolay ve basit bir ┼čekilde sunmak için en son teknoloji trendlerine ayak uydururlar. Bununla birlikte, seçti─činiz cihaz size ba─čl─▒d─▒r, ne tür bir TV ve WiFi ba─člant─▒n─▒z ve film izleme tercihleriniz.

Cihaz─▒ Seçmeden Önce Hangi Hususlar─▒n Yap─▒lmas─▒ Gerekir?

Bir ak─▒┼č cihaz─▒ seçmeden önce, en sevdi─činiz filmleri ve ┼čovlar─▒ izlemek için düzenli olarak kulland─▒─č─▒n─▒z servisleri dü┼čünün. Hangi cihaz─▒n hangi cihazlarla geldi─čini kontrol etmelisiniz, ancak genel olarak, ço─ču cihaz Netflix, Hulu, YouTube, HBO Go ve Showtime gibi büyüklerle geliyor.

Aç─▒kças─▒, Amazon Fire TV, Prime mü┼čterilerine hitap edecek ve Amazon'un neye sahip oldu─čunu vurgulayacakt─▒r. Benzer ┼čekilde, Apple TV de iTunes'u vurgular. Bu, iTunes veya Amazon Prime kullanm─▒yorsan─▒z Amazon Fire TV veya Apple TV almaman─▒z gerekti─či anlam─▒na m─▒ geliyor? Kesinlikle hay─▒r.

Daha fazla içerik sa─člay─▒c─▒, kullan─▒c─▒lar─▒n belirli bir markaya ba─čl─▒ olmad─▒─č─▒n─▒n fark─▒ndad─▒r. Bu nedenle, iTunes'u kullanm─▒yorsan─▒z ancak Amazon, Vudu veya Google Play'den çok say─▒da içerik sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒zda Filmler Anywhere hesab─▒ olu┼čturabilirsiniz. , ücretsiz uygulamay─▒ indirebilir ve iTunes ile ilgili olmasa bile Apple TV'nizde izleyebilirsiniz.

Öte yandan Roku, herhangi bir özel pazara ba─čl─▒ de─čildir, ancak ücretsiz bir versiyonu olan Roku Channel, herkese film ve ┼čovlar sunar (Roku hesab─▒yla veya olmadan).

Desteklenen servislerin say─▒s─▒ söz konusu oldu─čunda, Roku, ço─ču zaman izlemeye devam etmese bile binlerce yay─▒n kanal─▒ sundu─ču için Apple TV ve Amazon Fire'─▒ gölgede b─▒rak─▒yor.

E─čer bir 4K TV'niz varsa, ba┼čkalar─▒ üzerinde dü┼čünmek isteyebilece─činiz belirli cihazlar vard─▒r. Zay─▒f WiFi'niz varsa veya yönlendiriciniz TV alan─▒n─▒zdan uzaksa, daha iyi bir görüntü kalitesi anlam─▒na gelen daha güçlü bir ba─člant─▒ için eternet eklentisine izin veren bir Roku Ultra almak isteyebilirsiniz.

4K nedir?

Teknik bir insansan─▒z, hiç ┼čüphesiz 4K, HD Ultra hakk─▒nda bilgi sahibi oldunuz ve bir TV 1080p oldu─čunda bunun ne anlama geldi─čini anl─▒yorsunuz. Dört numara, bir televizyondaki 4,096 yatay piksel olan pikselin çözünürlü─čünü veya say─▒lar─▒n─▒ ifade eder. 4K TV'de toplam 8,3 milyon piksel bulunur.

Bu, süper net bir çözünürlü─če sahip oldu─ču ve favori ┼čovlar─▒n─▒z─▒ ve filmlerinizi izlerken tan─▒mlanm─▒┼č ayr─▒nt─▒lar─▒ ve dokuyu görmenize olanak tan─▒d─▒─č─▒ anlam─▒na gelir. 4K'daki görüntüler, TV izleme deneyimini yeni bir seviyeye getiren süper gerçekçi.

4K TV'deki görüntü gerçekten yak─▒n, uzak veya aralar─▒nda harika görünüyor. Nesneler ayr─▒ca üç boyutlu görünüyor.

TrustedReviews.com'a göre daha fazla derinlik, renk ve doku görebiliyorsunuz ve bunu görmek için TV'ye daha yak─▒n oturmal─▒s─▒n─▒z (küçük çocuklar─▒n ebeveynleri muhtemelen bu tavsiyeyi pek be─čenmeyecek olsa da).

Ultra HD ve 4K Aras─▒ndaki Fark Nedir?

Ultra HD denilen, 4K'ya çok benzeyen bir ┼čey var ama bir UltraHD'deki çözünürlük 3,840 x 2,160.

Hatta 8K denilen bir ┼čey var, tahmin edersiniz, 4K'n─▒n iki kat─▒ olan 7,680 x 4,320 piksel. CNET.com'a göre, ortalama Amerikan evindeki 8K TV'lerden çok uzaktay─▒z, bu yüzden daha yayg─▒n oldu─ču için 4K'ya çözünürlük referanslar─▒n─▒n ço─čuna odaklanaca─č─▒z.

4K Biçimlendirme nedir?

Y─▒llar boyunca, filmlerin formatlanmas─▒ de─či┼čti - VHS'den (Beta) DVD'ye, Blu-Ray'─▒n h─▒zl─▒ yükseli┼čine ve dü┼čü┼čüne kadar. Her seferinde böyle bir de─či┼čiklik oldu─čunda, filmlerin seçimleri söz konusu formatta s─▒n─▒rl─▒ olacakt─▒r.

4K biçimlendirme ile ayn─▒. Bu ┼čekilde biçimlendirilmi┼č filmler için ak─▒┼č cihaz─▒n─▒zda bir arama yapman─▒z gerekir.

Ak─▒┼č cihazlar─▒ ve ┼čirketler art─▒k 4K dostu teknoloji ve Netflix, Amazon Video, Fire TV, Apple TV ve Sky Q gibi ┼čirketleri 4K formatta gösterilmek üzere programlar─▒n─▒ biçimlendiriyor.

4K, Ultra veya 8K TV'niz yoksa, TV'nizin HD kalitesinin 720p veya 1080p olmas─▒ olas─▒l─▒─č─▒ndan daha fazlad─▒r.

4K Ak─▒┼č─▒ için Ucuz Seçenek

Amazon Yang─▒n TV $ 69,99

 • Yay: Kurulumu kolay, kullan─▒m─▒ basit, 4K ve HDR ile kullan─▒labilir
 • Nay: Amazon içeri─či bir öncelik, ana ekranda bir çok reklam

Amazon Fire TV, sadece 2014'te piyasaya sürüldü─čü için ak─▒┼č oyununa geç kalm─▒┼čt─▒. Di─čer ak─▒┼č kutular─▒ndan daha sonra piyasaya sürüldü─čü için, ana odak noktas─▒ 4K TV'lerde bulunuyor, yani e─čer buna sahip de─čilseniz, Sizin için en iyi seçim. Bunun yerine, 1080p Amazon Fire TV Stick ile gidin.

E─čer bir 4K TV'niz varsa, halihaz─▒rda yerle┼čik ak─▒┼čl─▒ uygulamalar─▒n─▒z var, ancak ara yüzlerden memnun de─čilseniz, bu yüzden Amazon Fire TV gibi bir d─▒┼č ak─▒┼č cihaz─▒na ba┼čka bir yerden bak─▒yorsunuz.

Hands-free'e gidebilir ve Alexa cihazlar─▒n─▒z─▒ Echo veya dot gibi kusursuz bir ┼čekilde senkronize edebilirsiniz. ─░çeri─činizi herhangi bir tu┼ča basmadan ba┼člatabilirsiniz, ancak sadece Hulu, Playstation, Vue ve showtime ile çal─▒┼č─▒r.

Ayr─▒ca, Amazon Prime'─▒n tüm içeri─čini izleyebilir ve Amazon videolar─▒n─▒, HBO, Showtime ve Starz ┼čovlar─▒n─▒ izleyebilirsiniz.

Amazon Fire TV'nin baz─▒ önemli özellikleri ┼čunlard─▒r:

 • Film ve ┼čov ba┼čl─▒klar─▒n─▒ arama konusunda yard─▒m için Alexa sesli entegrasyon
 • Amazon Prime entegrasyonu
 • Maksimum çözünürlükte video tamponlama ile kat─▒ ba─člant─▒, h─▒zl─▒
 • Renk derinli─čini ve biçimini de─či┼čtirebilirsiniz

Alexa ne yapabilir?

Uzaktan kumanday─▒ kullanarak, mikrofon dü─čmesini bas─▒l─▒ tutarak Alexa'y─▒ etkinle┼čtirebilirsiniz. Bir kez aktive edildikten sonra, Echo Dot'un temel sorulara cevap vermek, not almak, zamanlay─▒c─▒lar─▒ ayarlamak ve hava durumu hakk─▒nda bir güncelleme yapmak gibi hemen hemen ayn─▒ ┼čeyi yapabilir.

Ak─▒ll─▒ evinizde Nest termostat ve Phillips Hue lightbulbs gibi di─čer cihazlar─▒ da kontrol etmek için kullan─▒labilir. Favori gösterilerinizi izlerken bir uzaktan kumandan─▒n evinizde ─▒┼č─▒klar─▒ ve s─▒cakl─▒─č─▒ kontrol etmesini istiyorsan─▒z yard─▒mc─▒ olur.

Alexa'ya çe┼čitli oyuncular hakk─▒nda soru sorabilir ve gösterinizin veya filminizin bir bölümünü kaç─▒rd─▒ysan─▒z 10 saniye geri sarmas─▒n─▒ söyleyebilirsiniz.

Amazon Fire TV Nas─▒l Kurulur

 • Amazon Fire TV'yi kurmak, güç kayna─č─▒n─▒ kutudan takarak ba┼člar.
 • HDMI kablonuzu TV'nizden cihaza ba─člay─▒n
 • TV'nizi seçilen giri┼č kanal─▒na çevirin
 • Uzaktan kumanday─▒ kurun (pil ile birlikte gelir) ve otomatik olarak Amazon Fire TV'nizle e┼čle┼čmelidir.
 • Evinize WiFi ba─člay─▒n

Gözden Geçirenlerin Amazon Fire TV Hakk─▒nda Söyledikleri Ne

16.000'den fazla mü┼čterinin ço─čunlu─ču, Amazon Ate┼či TV'si için parlayan yorumlar yazd─▒ ve 5 üzerinden 4 y─▒ld─▒z verdi. Pek ço─ču, görüntü kalitesini ve Prime içeri─čini izleyebildiklerini ve ses aktivasyonu (Alexa) ile filmleri filtrelediklerini söyledi.

Eksiler

Amazon'un kendi Prime pazar─▒na sahip olmas─▒ nedeniyle, Amazon Prime'─▒ kullanmayan insanlar için bir kapan─▒┼č olabilece─čini dü┼čündükleri arayüzde bunu vurgulad─▒klar─▒ndan emin oluyorlar.

Ayr─▒ca, cihaz─▒n yerle┼čik bir ethernet (Roku Ultra gibi) olmad─▒─č─▒ ancak Amazon üzerinde bir adaptör sat─▒n alabilece─činizi de bilmelisiniz.

Zay─▒f reyting veren mü┼čteriler ┼čikayetçi oldular:

 • Film ba┼čl─▒klar─▒nda yatay kayd─▒rma gibi zay─▒f kullan─▒c─▒ arayüzü deneyimi
 • Amazon reklamlar─▒ görünümlerini kar─▒┼čt─▒r─▒yor
 • HDMI kablosu çok k─▒sa

4K Ak─▒┼č─▒ için Daha Fazla Seçenek

Roku Ultra $ 89,99

 • Yay: Roku Ultra, rakiplerine göre 4K'da TV ┼čovlar─▒ ve filmler için daha fazla seçenek sunuyor. Optik dijital ses ç─▒k─▒┼č─▒ (k─▒rm─▒z─▒, sar─▒ ve beyaz kordonlar) nedeniyle eski TV'leri olan insanlar için harika bir seçenek.
 • Naylon: Ortak mü┼čteri ┼čikayetleri tutars─▒z veya yava┼č ba─člant─▒ sorunlar─▒ içeriyordu

Tüm Rokus'un d─▒┼č─▒nda, Roku Ultra muhtemelen en iyisidir, özellikle de 4K TV'niz varsa veya bir tane sat─▒n almay─▒ planl─▒yorsan─▒z. Roku Ultra, en iyi görüntü çözünürlü─čüne sahip oldu─ču anlam─▒na gelen dört çekirdekli i┼člemciye sahip en güçlü oyuncu.

Bu, tüm cihazlar─▒n en pahal─▒s─▒ ama ayn─▒ zamanda Amazon Fire TV, Apple TV ve Roku'nun di─čer ak─▒┼č cihazlar─▒ndan ay─▒ran en fazla özelliklere sahip.

Bunlar, daha az pahal─▒ cihazlar─▒ndan ay─▒ran baz─▒ harika özellikler Roku sunuyor:

 • Gece dinleme modu (yani, ani, gürültülü, patlay─▒c─▒ sesler için ses seviyesini dü┼čürür ve dü┼čük ses için sesi yükseltir)
 • Özel dinleme için uzaktan kumanda jak─▒
 • Kay─▒p bir uzaktan kumanda bulmak için uzak bir bulucu
 • Kablo giri┼či seçene─či için Ethernet portu (kesintisiz yay─▒n ak─▒┼č─▒ için)
 • Mikro sd kart yuvas─▒
 • USB giri┼či
 • Favori video oyunlar─▒n─▒z─▒ oynamak için oyun dü─čmeleri

Roku, fiyat─▒n ötesinde kendi önemli avantajlar─▒na sahiptir. Çok say─▒da 4K videosu henüz Apple TV 4K'da bulunmayan YouTube ve iTunes'dan daha ilk 4K film çeken Vudu içeren daha fazla 4K uygulamas─▒ var. Roku'nun platformu daha fazla içerik tarafs─▒z ve fiyat odakl─▒ arama sonuçlar─▒ sunuyor.

Roku bile kendi ücretsiz film kanal─▒na sahip, ancak reklam destekli, bu yüzden baz─▒ görüntülü reklamlarla darmada─č─▒n olmas─▒n─▒ bekliyoruz.

Roku Nas─▒l Kurulur

Bir Roku (herhangi bir sürüm için) nas─▒l kuraca─č─▒n─▒z a┼ča─č─▒da aç─▒klanm─▒┼čt─▒r:

 • Güç kablosunu Roku'dan duvar prizine tak─▒n
 • Roku'daki HDMI kablosunu veya kompozit kablolar─▒n─▒ TV'nizin arkas─▒na / yan─▒na ba─člay─▒n.
 • Roku'nun ethernet kablosu deste─či varsa, bunu kutudan yönlendiricinizin arkas─▒na tak─▒n.
 • Pilleri Roku uzaktan kumandas─▒na tak─▒n
 • Cihazlar─▒n─▒z─▒ takip etmek ve Roku Ma─čazas─▒'ndan kanal eklemek veya sat─▒n almak için bir Roku hesab─▒ olu┼čturun.

─░pucu: WiFi üzerinden ba─članman─▒z gerekir - yönlendiriciniz TVÔÇÖnizden uzaksa, Roku Streaming Stick Plus veya Roku UltraÔÇÖyu almak isteyebilirsiniz çünkü bunlar daha sa─člamd─▒r.

Gözden Geçirenlerin Ne Yapmas─▒ Gerekiyor?

Yazma s─▒ras─▒nda, Target.com'da Roku Ultra'y─▒ sat─▒n alan 2.000'den fazla mü┼čteri gerçekten memnun olduklar─▒n─▒ söyledi:

 • Kolay kurulum süreci
 • Yüzlerce ücretsiz film sunan Roku Channel
 • Netflix, Amazon, Hulu gibi uygulamalarda h─▒zl─▒ yükleme kanallar─▒
 • Di─čer ak─▒┼č kutular─▒ndan daha fazla içerik

Eksiler

 • Baz─▒ servisler (yani, DirecTV Now) iyi uyumsuzluk ve uyumsuzluk sorunlar─▒
 • Yüksek h─▒zl─▒ internet ile bile ba─člant─▒ en iyisi de─čil
 • Uzaktan kullan─▒c─▒ dostu de─čildir (yani sessiz dü─čmesi yoktur)

─░┼čte farkl─▒ Rokus cihazlar─▒:

Roku Express 30 $

 • Tek yapman─▒z gereken yüksek h─▒zl─▒ HDMI kablosu ile TV'nize ba─člamak, internete ba─članmak ve ak─▒┼ča ba┼člamakt─▒r.
 • Express modellerinde, di─čer Roku modellerinden farkl─▒ olarak, cihazda i┼čaret edilmesi gereken bir uzaktan kumanda bulunur.

Roku Express + 40 ABD dolar─▒

Roku, herkesin en yeni ve en büyük teknolojiyi elde edebilmek için gruplara girmedi─čini biliyor. Baz─▒ insanlar HDMI kablosuyla ak─▒ll─▒ TV'lere sahip de─čildir ve e─čer durumunuz bu ise, Roku Express + mevcut TV'nizi kullanman─▒n harika bir yoludur. Roku üç ses ç─▒k─▒┼č─▒yla birlikte gelir (ses için TV'nizin arkas─▒na tak─▒lan beyaz, sar─▒ ve k─▒rm─▒z─▒ kablolar).

 • Ak─▒ll─▒ TV'si olmayan ve cihaz─▒n─▒z─▒ TV'nize takmak için k─▒rm─▒z─▒, sar─▒ ve beyaz kompozit ses / video jaklar─▒na ihtiyaç duyan biri için mükemmel seçenek.
 • TV gücü ve ses seviyesi ile bir ses uzaktan kumandas─▒ ile birlikte gelir
 • 500.000 art─▒ film ve TV bölümüne eri┼čiminiz var
 • Yak─▒n gelecekte her zaman 4K TV sat─▒n almay─▒ beklemeyenler için budur

Roku Ak─▒┼č Sopa + 54 TL

 • Streaming Stick +, ses uzaktan kumandas─▒, TV gücü ve ses seviyesi ile 4K, HDR, HD streaming için güçlü bir versiyondur.
 • Ultra'dan biraz daha hafif bir uzaktan kumandayla geliyor

Roku Ücretsiz mi?

Roku'nuzu sat─▒n ald─▒ktan sonra, ayl─▒k servis aboneli─či veya ekipman kiralama ücreti almazs─▒n─▒z. Amazon Prime veya Netflix gibi di─čer kanallara abone olursan─▒z, bu hizmetlerin ayl─▒k ücretini al─▒rs─▒n─▒z, ancak bu hizmetleri Roku'da kullanamazs─▒n─▒z.

Bir not olarak, bu makalede sözü edilen ayg─▒tlardan hiçbiri, ayg─▒t─▒ sat─▒n ald─▒ktan sonra bir abonelik veya ücretle birlikte gelmez. Sadece servisler (veya uygulamalar) yapar.

Alt sat─▒r: Roku sa─člam bir seçim ve ürün yelpazesinde bir dizi farkl─▒ cihaz sundu─ču gerçe─čini be─čeniyorum. Ba─članmak için bir ethernet kablosu kullanmak isteyenler için de iyi bir seçenek. Bir Apple TV kadar pahal─▒ de─čil ve yeni bir cihaz için pazardayd─▒m, Roku Ultra ile giderdim.

4K Ak─▒┼č─▒ için En Uygun Versiyon

Apple TV 4K 179 TL

 • Yay: 4K TV'ler için yüksek kaliteli ak─▒┼č
 • Nay: Ayn─▒ özellikleri sunan di─čer cihazlara göre 179 dolardan pahal─▒

─░lk (ve sadece) Apple TV'yi hediye olarak verdi─čimi hat─▒rl─▒yorum. 2012 idi ve o zaman, televizyonuma ald─▒─č─▒m ekstra bir MacBook'u ba─člamak için bir HDMI kablosu kullan─▒yordum. Apple TV almak böyle bir muamele oldu.

Kurulumu kolayd─▒ (sadece güç kablosunu ve HMDI kablosunu televizyonunuza tak─▒n). Cihaz oldukça basitti - tek yapt─▒─č─▒, TV ┼čovlar─▒n─▒ veya filmleri izlemek için Netflix veya Hulu gibi bir film uygulamas─▒na kolayca t─▒klamam─▒ sa─člad─▒. Ayr─▒ca bir iTunes entegrasyonu da vard─▒, bu da sat─▒n al─▒nm─▒┼č veya kiralanm─▒┼č filmleri veya ┼čovlar─▒ izleyebilece─činiz anlam─▒na geliyordu.

Uzaktan kumandan─▒n kolayl─▒─č─▒n─▒ be─čendim ve genel olarak oldukça basitti. O zamanlar, perakende fiyat─▒n─▒n teklif etti─či fiyat için çok dik hissetti─či 99 $ oldu.

Tek yapt─▒─č─▒ Netflix, Hulu ve HBO Go hesaplar─▒m─▒ birle┼čtirmekti. Ayr─▒ca Bloomberg TV ve baz─▒ YouTube kanallar─▒ gibi pek çok rastgele kanal sunmu┼člard─▒ - nadiren izledi─čim veya de─čer buldu─čum her ┼čeyi.

Bu günlerde, tek ihtiyac─▒n─▒z olan ┼čey bir Amazon Firestick ve bunu yapmak bir Apple TV'den daha ucuz.

Bugünün Apple TV'si Nedir?

Zaman 2012'den beri de─či┼čti ve Apple 4K ak─▒┼č s─▒ralamas─▒na kat─▒ld─▒. Art─▒k Amazon Prime, Hulu, ESPN ve Netflix dahil 4K kalitede film ve ┼čov izleyebilirsiniz. CNET.com'a göre, Apple TV, 4K, HDR ve Dolby Vision TV'lerde kullan─▒labilen en iyi video ak─▒┼č─▒n─▒ sunuyor.

Birçok Apple ürününde oldu─ču gibi, göze ho┼č gelen ve ak─▒c─▒ bir kullan─▒c─▒ deneyimi. Apple TV, daha ┼č─▒k görünümlü kontrollere, daha fazla uygulamaya, iTunes gibi di─čer Apple ürünlerinin ve hizmetlerinin entegrasyonuna sahip ho┼č bir uzaktan kumandaya sahiptir.

AirPod'lara sahipseniz, Apple TV, özel olarak dinlemek için kendileriyle e┼čle┼čtirebilir, bu da aile üyelerinizi rahats─▒z etmemeniz halinde ho┼č olur. Bluetooth uyumlu kulakl─▒klar─▒ da Apple TV'nizle e┼čle┼čtirebilirsiniz, özellikle AirPod'lar olmak zorunda de─čildir.

AirPlay2, Karanl─▒k Odaya otomatik olarak kat─▒labilir (yani Apple TV'nin menü ekranlar─▒n─▒n arka plan─▒n─▒ varsay─▒lan beyaz moddan aç─▒k griden daha koyu gölgeye dönü┼čtürür. Ayr─▒ca, saat diliminize göre bunu otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Ayr─▒ca Amazon Prime hesab─▒n─▒za ba─članman─▒z─▒ sa─člar, böylece sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z veya kiralad─▒─č─▒n─▒z filmlere ve TV ┼čovlar─▒na eri┼čebilirsiniz.

Siri ne yapabilir?

En sevdi─činiz filmleri veya TV ┼čovlar─▒n─▒ ararken sesli aramay─▒, uzaktan kumandadaki mikrofon dü─čmesine basarak ve Siri'nin aramas─▒n─▒ isteyerek etkinle┼čtirebilirsiniz. Amazon'un Alexa's─▒ gibi, Siri'ye film, aktör, trivia, türler ve daha fazlas─▒ hakk─▒nda her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Ne izlemek istedi─činizden emin de─čilseniz, ancak belirli bir türde görmek istedi─činizi veya hatta y─▒llara göre filtrelemek istedi─činizi dü┼čünüyorsan─▒z bu özellik kullan─▒┼čl─▒ olacakt─▒r.

Hala iTunes üzerinden al─▒┼čveri┼č yapman─▒z gerekiyor ve Amazon'da bir ┼čey sat─▒n almak veya kiralamak istiyorsan─▒z, önce do─črudan Amazon üzerinden yapman─▒z gerekir.

Apple TV'nin 4K'si 32GB ve 64GB'l─▒k olarak mevcut. Çok fazla filminiz ve oyununuz varsa, 64GB almak isteyebilirsiniz.

Apple TV Nas─▒l Kurulur

Apple TV için kurmak çok kolay.

 • Cihaz─▒ prize tak─▒n
 • HDMI kablosunu Apple TV'den TV'nize ba─člay─▒n
 • Kurmak için TV'nizi aç─▒n
 • Apple TV uzaktan kumandas─▒n─▒ ba─člay─▒n
 • ─░Phone'unuzu veya di─čer cihazlar─▒n─▒z─▒ kullanarak da kurabilirsiniz.

Yorum yapanlar─▒n Apple TV hakk─▒nda ne demeleri gerekti

Amazon'daki ele┼čtirmenler, Apple TV arabelleklerinin 4K içeri─činin ak─▒┼č─▒n─▒ yaparken Roku veya Amazon Fire TV'den daha az yol almas─▒n─▒ gerçekten sevdiklerini söyledi.Ayr─▒ca resim kalitesi ve güzel tasarlanm─▒┼č kullan─▒c─▒ arayüzü hakk─▒nda övgü de verdiler.

Apple ürünlerini kullan─▒yorsan─▒z, iPhone veya iPad'iniz gibi di─čer cihazlara kolay ba─člant─▒ sa─člamak için cihaz ba─člant─▒s─▒n─▒n ve ak─▒┼čkanl─▒─č─▒n kolayl─▒─č─▒n─▒ bulacaks─▒n─▒z.

Eksiler

 • D─▒┼č uzaktan kumandalarla evrensel uzaktan uyumlulu─čun iyile┼čtirilmesi gerekir (örn. Logitech uzaktan kumandas─▒yla çok iyi çal─▒┼čmaz)
 • Apple TV uzaktan kumandas─▒ sezgisel de─čil, baz─▒lar─▒ "i┼če yaramaz"

Alt sat─▒r: Bir Apple TV, 4K TV'niz varsa, Apple ürünlerine ayr─▒lman─▒z ve cihazlar─▒n─▒z─▒n birbirleriyle ileti┼čim kurmas─▒n─▒ sa─člamak için sorunsuz bir yöntem istiyorsan─▒z harika bir seçenek olabilir. Ya da içerik kiralamak veya sat─▒n almak ve resim kalitesi konusunda derinlemesine bakmak için iTunes'u düzenli olarak kullan─▒yorsunuzdur.

Say─▒n Mentions: Google Chromecast ve NVIDIA Kalkan─▒

Elbette Roku, Apple TV ve Amazon Fire TV'nin ötesinde daha fazla ak─▒┼č cihaz─▒ var.

Sadece 35 ABD dolar─▒ olan Google Chromecast var, ancak TV'nize yay─▒nlamak için telefona veya tabletinize ihtiyac─▒n─▒z var, bu yüzden gerçekçi ve kal─▒c─▒ bir ak─▒┼č cihaz─▒ olmayabilir. Kurulum süper basittir - tek yapman─▒z gereken Chromecast USB'yi TV'nizdeki ba─člant─▒ noktas─▒na takmak ve telefon veya tabletinizden aktarmakt─▒r.

NVIDIA Shield Android TV'niz ve oyuncular için harika. Neredeyse 200 $ de─čerinde, en pahal─▒ seçenek (bir Apple TV'den bile daha pahal─▒), ama bir oyun cihaz─▒ (Playstation gibi) ve tam TV video oynat─▒c─▒s─▒ aras─▒nda bir kar─▒┼č─▒m.

Pahal─▒ fiyat etiketi ile, 16GB dahili depolama alan─▒ ile geliyor ve Apple TV'den üç kat daha h─▒zl─▒, Roku 4'ten 10 kat daha h─▒zl─▒ ve Amazon Fire TV'den dört kat daha h─▒zl─▒. Depolama miktar─▒ oyun ve e─člence için mükemmeldir.

Kurulumu kolayd─▒r. Tek yapman─▒z gereken bir dil, WiFi ┼čifresi ve hesap giri┼či yapmak.

Hangi Cihaz─▒ Almal─▒s─▒n─▒z?

Karar─▒n─▒z─▒ vermeden önce, a┼ča─č─▒daki faktörler göz önünde bulundurulmal─▒d─▒r:

 • Hangi uygulamalar─▒n ve abonelik servislerinin ilgilendi─činiz cihazla uyumlu oldu─čunu ö─črenin.
 • Maliyetleri kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒n
 • ─░nternet h─▒z─▒n─▒z─▒n ne kadar h─▒zl─▒ / yava┼č oldu─čunu ö─črenin
 • Yak─▒n bir gelecekte 4K TV al─▒p alamayaca─č─▒n─▒z─▒ de─čerlendirin (zaten sahip de─čilseniz)

Teknoloji ile ilgili her ┼čeyde oldu─ču gibi, sat─▒n almadan önce sadece çok fazla ara┼čt─▒rma yapabilirsiniz. Amazon incelemeleri üzerinden okumak, cihaz─▒n nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ ve mü┼čterilerin hangi sorunlar─▒ ya┼čad─▒─č─▒n─▒ anlamak için harika bir yoldur, ancak bazen sat─▒n almak ve bir iki hafta boyunca kullanmak onu mutlu edip etmedi─činizi de─čerlendirmenin en iyi yolu olacakt─▒r.

En sevdi─činiz cihaz ak─▒┼č─▒ nedir?

Videoyu izle: En iyi akarsu kutular─▒ sava┼č─▒: Roku Ultra vs Apple TV 4K

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

B├╝t├ženizi Foolproof 6 Yollar─▒
Maliye

B├╝t├ženizi Foolproof 6 Yollar─▒

├ço─ču insan, daha fazla egzersiz yapmalar─▒ gerekti─čini bilseler de, bir ka├ž─▒n─▒ ba┼člatmak i├žin gereken ad─▒mlar─▒ at. V├╝cudlar─▒ hakk─▒nda depresif, k├Ât├╝ bir sa─čl─▒k durumunda ya┼čamaya devam ediyorlar. Ve depresyonda olduklar─▒ i├žin, evde oturup spor salonuna girmek yerine Netflix'i izlerler. Ne yaz─▒k ki, bu ayn─▒ senaryo, bireyin mali hayatlar─▒nda da ve sonu├ž olarak korkun├ž sonu├žlar do─čuruyor.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir Kar i├žin Mobilya Sayg─▒s─▒zl─▒k Para Kazanmak i├žin 9 Ad─▒m
Maliye

Bir Kar i├žin Mobilya Sayg─▒s─▒zl─▒k Para Kazanmak i├žin 9 Ad─▒m

Gelir ├╝retimi i├žin ciddi bir kapasiteye sahip bir yan acele ar─▒yorsan─▒z, mobilya ├ževirme ÔÇťitÔÇŁ olabilir. ┼×imdi d├╝r├╝st olaca─č─▒m: mobilya sayg─▒s─▒zl─▒k biraz i┼č ve biraz sab─▒r gerektiriyor. Par├žalar─▒ bulmal─▒, onlar─▒ al─▒c─▒lar─▒ ├žekecek ve onlar─▒ satacak ┼čekilde geri y├╝klemelisiniz. Ama bu t├╝r ┼čeyleri yapmaktan ho┼član─▒yorsan─▒z, ger├žek bir gelir getiren taraftaki ko┼ču┼čturmaya sahip olursunuz.
Devam─▒n─▒ Oku
Yak─▒n Me Ucuz Gaz bulmak i├žin 9 En ─░yi Uygulamalar
Maliye

Yak─▒n Me Ucuz Gaz bulmak i├žin 9 En ─░yi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park etti─činde ve kap─▒y─▒ a├žmak ├╝zereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin kar┼č─▒s─▒ndaki benzin istasyonunun galon ba┼č─▒na 10 sent daha az oldu─čunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da ba┼čka bir zamanda oldu. Pompada maliyetleri azaltman─▒n yollar─▒n─▒ ar─▒yorsan─▒z, ucuz gaz─▒ bulman─▒za yard─▒mc─▒ olacak bir uygulamay─▒ indirin.
Devam─▒n─▒ Oku
Vergi ─░ademi Ne Zaman Bekleyebilirim? 2018 i├žin IRS geri ├Âdeme plan─▒
Maliye

Vergi ─░ademi Ne Zaman Bekleyebilirim? 2018 i├žin IRS geri ├Âdeme plan─▒

Vergilerinizde g├Ânder d├╝─čmesine bast─▒─č─▒n─▒z anda ÔÇťvergi iademi ne zaman bekleyebilirim?ÔÇŁ Diye merak etmeye ba┼čl─▒yorsunuz. ─░nsanlar─▒n ├žo─ču vergiden nefret ediyor. Bunlar karma┼č─▒k, zaman al─▒c─▒, pahal─▒ ve bazen IRS'ye daha fazla para bor├žlu olabilirsiniz. Tan─▒d─▒k geliyor mu? Bu y─▒l geri ├Âdeme yapabildim ve daha mutlu olamazd─▒m!
Devam─▒n─▒ Oku