Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. ABD'nin konut balonunun zaman çizelgesine göre, ev hacizleri 2005'te 885.000'den 2006'da 1.259.000'e yükseldi. Bu rakam, yaklaşık% 42'lik bir artışa işaret ediyor. Uzmanlar bize Amerikalıların yaklaşık yarısının “likit varlık fakiri” olarak nitelendirilen şey olduğunu, yani esasen maaş maaşı ödemekte olduklarını söylüyorlar. Bu kadar çok insanın maaş-maaş çekmeye devam etmelerinin büyük bir nedeni, tüm gerçeklikte, ev fakiri.

“House Poor” nedir?

Evin yoksulluğu, ev ödemenizin aylık bütçenizin% 40'ını geçtiği zamandır. Bu sayı hakkında ilginç olan şey şu ki, bugün birçok mortgage şirketi, iyi bir kredi ve asgari borçla borçlunun borçlarını ödeyecek. brüt aylık gelir. Yani, birçok yönden, endüstri borçluları başarısızlığa uğratıyor.

Bu nedenle, tüketiciler olarak, kendi finansal kararlarımızın ve hedeflerimizin kontrolünü ele almalıyız ve kendimize ne kadar ev ödemesi yaptığımızın büyüklüğünü ve bir evin ödemesinin büyük bir kısmının gelecekte finansal durumumuzu gelecekte bize zor bir duruma sokabileceğini belirlemeliyiz. değişiklik. bizi finansal fırtınalara karşı koyabilecek bir yere koymalıyız, böylece diğer tarafta finansal olarak güvende olabiliriz.

Bu, ev fakiri olmamaya ya da maddi olarak sekteye uğramışsa konut durumunuzu değiştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler.

Değişken Kredi Oranlarına Dikkat

ARM ya da “ayarlanabilir faizli mortgage” kredisi, insanlar için en fazla evi elde etmek için yollar aradıkça, konut balonunun patlamasından önce popülaritesi çokça arttı. Bu, ilk etapta konut erimesinin en büyük nedenlerinden biriydi.

Konut oranları birkaç yıldır tarihi en düşük seviyelerdeydi ve geleneksel olduğu gibi, Amerikalılar iyi mali zamanlar içinde aşırı rahatlamışlardı. Kabarcık patlaması ve faiz oranları yükselmeye başladığında, insanların ARM kredi faiz oranları da artmaya başladı ve birçok kişinin ev ödemeleri için ayda birkaç yüz dolar ekledi. “KOL ve Bacak!” Ödeyerek konuşun. Sonuç olarak, pek çok insan bir gecede “ev fakiri” oldu ve bir zamanlar uygun fiyatlı bir ev olan şey, kolay olmayan bir yük haline geldi.

Hızlı bir şekilde ödenmeyecek uzun vadeli bir krediye baktığınız zaman, sabit bir ücretle gitmek genellikle daha güvenlidir, böylece ev ödemenizin ne olacağını her zaman bilirsiniz. Değişken oranlı bir kredi alma hatasını gerçekleştirdiyseniz, SoFi gibi bir şirketle sabit oranlı bir ipoteğe geri ödeme yapıp yapamayacağınızı görün. Sadece öğrenci kredilerini değil, diğer kredileri de yeniden finanse ediyorlar.

Konutunuzda Bütçe Sınırı Belirleme

Birçok finans uzmanı, konut bütçeniz için aylık bütçenizin% 40'ına kadar çıkmanın güvenli olduğunu söylüyor. Finansal guru Dave Ramsey,% 25'lik daha muhafazakar bir konut bütçesi belirliyor. Konut masrafları için bütçe yüzdeleri belirlerken sizin için en rahat olanı biliyorsunuz, ancak gelirinizin konut maliyetlerine doğru daha düşük bir yüzdede düştüğünü söylemek güvenli bir şeydir. işten çıkarılma, boşanma veya başka bir sebepten dolayı olsun.

Bir konut bütçesi için rahat olduğunuz yüzdeyi ayarlarken, gelir değişkeni faktörleri için yer ayırdığınızdan emin olun. Böylece, gelirdeki ani veya beklenmedik bir değişim, ev ödemeleri yapmak için uğraşmanıza neden olmaz. Konut masraflarını planlarken bütçenizde bıraktığınız daha fazla serseri odası, gelir değişikliklerini, emlak vergisi artışlarını, ev onarımlarını ve benzerlerini ele alabilmenizi daha iyi bir hale getirecek ve böylece “ev fakiri” olmaktan kurtulabileceksiniz.

Bir Acil Durum Fonu'nun Önemi

Ev yoksulluğundan kaçınmanın bir başka yolu da sağlıklı bir acil durum fonu kurduğundan emin olmaktır. Altı ila on iki aylık gelir idealdir, özellikle daha büyük bir ev ödemesi alıyorsanız, ancak en azından, acil yardım fonu için üç aylık bir gelir elde etmeyi düşünmelisiniz.

Tasarruf yastığınız ne kadar büyükse, bir sebepten ötürü daha fazla gelir elde edersiniz. Bu evi satın almadan önce, beklenmeyen harcamalara veya gelirde düşüşe hazırlanmak için güzel bir acil durum fon yastığını ayırdığınızdan emin olun. Evinizi daha önce satın aldıysanız, Craigslist'e gereksiz materyaller satarak veya geçici olarak ikinci bir işe girerek sağlıklı bir acil durum fonu birikimine öncelik verin.

Rahatsız Olmaktan Rahatsız Olun

Zaten bir ev sahibi değilseniz, işte başlangıçta ev sahibi olmaktan nasıl kaçınabilirsiniz. Öncelikle, aylık bütçeniz için konut maliyetinizin yüzdesini azaltmaya yardımcı olacak önemli bir peşin ödeme yapmanız gerekir.

İkincisi, mevcut yaşam tarzınızı küçültmeyi de düşünebilirsiniz, ki bu da daha büyük bir peşin ödeme için daha fazla nakit çekmeye ve acil yardım fonu çok daha hızlı bir şekilde inşa etmeye yardımcı olmanın en kolay yoludur. Yarı zamanlı bir iş veya başka bir yan işe karıştıran ve aylık 300 - 1000 dolarlık bir miktarın, ev sahibi olma yolunda zaman çizelgenizi nasıl hızlandıracağını görebilirsiniz.

Zaten evde kötü bir durumdaysanız…

Satma Zamanı Ne Zaman Bilinir

Zaten evde kötü bir durumdaysanız, durumunuzu dürüst bir şekilde analiz etmek için zaman ayırın ve satmanın ve daha uygun bir şeye geçmenin zamanı olup olmadığına dair bir karar verin. Birçok kişi ve aile, parayla ilgili azalan stresin hayalinizdeki evi bırakmaya değer olduğu gerçeğini ifade etti.

Ev ödemenizin stresinin çok fazla artmakta olduğu bir durumdaysanız, başka bir şehre gitmek anlamına gelse bile, evi daha ucuza satmayı düşünün. Hiçbir maddi öğe, finansal olarak stresli bir durumun yaşamına getirdiği zorluklara değmez.

Bir ev satın almak istiyorsanız, noktalı çizgide oturum açmadan ve kendinizi 15 veya 30 yıl vadeli kredi ödemelerine tabi tutmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmak ve planlamak akıllıca olacaktır. Bütçeniz için çok büyük olan bir ev ödemesinden kaçınmayı seçtiğinizde ortaya çıkacak olan finansal güvence, ev satın almanız için bütçenize uygun bir seçim yapmak için harcadığınız zaman ve çabaya değecektir.

Ayrıca konut satma, ev kiralama ve başka yerlerde yaşamayı düşünün, bir ev arkadaşı ya da gelirinizi arttırmanın ya da ödemenizi azaltmanın başka bir şeklini almayı düşünün, böylece konut giderlerinizle daha rahat olabilirsiniz. Finansal güvence ile gelen ödüller ve huzur, “ev fakiri” yaşamak zorunda kalmamanın feda edilmesine değer.

Doğru büyüklükteki evi mi satın alıyorsun yoksa fakir ve satmayı mı düşünüyorsun? Yorumlarda konuşmaya devam edelim!

Videoyu izle: Hamilelik Çatlakları ile Nasıl Başa Çıktım? Doğumdan Sonra Karın. Giyen Bayan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor
Maliye

Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor

Zengin olmak istiyorsan, zengin insanlar gibi düşünmelisin. Warren Buffet ve Mark Cuban gibi dünyanın en zengin insanlarından bazıları kaza ile orada değil. Zaman içinde sürekli olarak bazı şeyleri yapmışlar, bugün oldukları yere götürmelerine yardımcı olmuşlardır. İşte zenginliğini artırmak için yapabileceğiniz 7 şey: 1.
Devamını Oku
Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks
Maliye

Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks

Dinlemek, okumaktan çok daha kolay ve bu yüzden sesli kitapları çok seviyorum. Sesli kitapları sevdiğimi söylediğimde abartmıyorum - bazen haftada bir kitap alıyorum. Podcast'ler sesli kitaplara açılan ağ geçidimdi. NPR'nin bu Amerikan Hayatından New York Times'ın Modern Aşkına kadar, daha fazla dinlemek istediğimi bildiğim noktadan, ama daha tehlikeli bir madde ile dinledim.
Devamını Oku
Aşamalı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Aşamalı Hayat Sigortası İncelemesi

Hem kısa hem de uzun vadeli finansal hedeflerinizi haritalandırırken, hayat sigortası genellikle önemli bir konu olmalıdır. Bunun nedeni, hayat sigortasından elde edilen gelirlerin, beklenmedik durumlarda sevdiklerinizin mali olarak korunduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir. Ancak, diğer önemli planlama konseptlerinde olduğu gibi, bir hayat sigortası poliçesinin seçimi söz konusu olduğunda sadece tek bir çözümün çözümü yoktur.
Devamını Oku