Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. ABD'nin konut balonunun zaman çizelgesine göre, ev hacizleri 2005'te 885.000'den 2006'da 1.259.000'e yükseldi. Bu rakam, yaklaşık% 42'lik bir artışa işaret ediyor. Uzmanlar bize Amerikalıların yaklaşık yarısının “likit varlık fakiri” olarak nitelendirilen şey olduğunu, yani esasen maaş maaşı ödemekte olduklarını söylüyorlar. Bu kadar çok insanın maaş-maaş çekmeye devam etmelerinin büyük bir nedeni, tüm gerçeklikte, ev fakiri.

“House Poor” nedir?

Evin yoksulluğu, ev ödemenizin aylık bütçenizin% 40'ını geçtiği zamandır. Bu sayı hakkında ilginç olan şey şu ki, bugün birçok mortgage şirketi, iyi bir kredi ve asgari borçla borçlunun borçlarını ödeyecek. brüt aylık gelir. Yani, birçok yönden, endüstri borçluları başarısızlığa uğratıyor.

Bu nedenle, tüketiciler olarak, kendi finansal kararlarımızın ve hedeflerimizin kontrolünü ele almalıyız ve kendimize ne kadar ev ödemesi yaptığımızın büyüklüğünü ve bir evin ödemesinin büyük bir kısmının gelecekte finansal durumumuzu gelecekte bize zor bir duruma sokabileceğini belirlemeliyiz. değişiklik. bizi finansal fırtınalara karşı koyabilecek bir yere koymalıyız, böylece diğer tarafta finansal olarak güvende olabiliriz.

Bu, ev fakiri olmamaya ya da maddi olarak sekteye uğramışsa konut durumunuzu değiştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler.

Değişken Kredi Oranlarına Dikkat

ARM ya da “ayarlanabilir faizli mortgage” kredisi, insanlar için en fazla evi elde etmek için yollar aradıkça, konut balonunun patlamasından önce popülaritesi çokça arttı. Bu, ilk etapta konut erimesinin en büyük nedenlerinden biriydi.

Konut oranları birkaç yıldır tarihi en düşük seviyelerdeydi ve geleneksel olduğu gibi, Amerikalılar iyi mali zamanlar içinde aşırı rahatlamışlardı. Kabarcık patlaması ve faiz oranları yükselmeye başladığında, insanların ARM kredi faiz oranları da artmaya başladı ve birçok kişinin ev ödemeleri için ayda birkaç yüz dolar ekledi. “KOL ve Bacak!” Ödeyerek konuşun. Sonuç olarak, pek çok insan bir gecede “ev fakiri” oldu ve bir zamanlar uygun fiyatlı bir ev olan şey, kolay olmayan bir yük haline geldi.

Hızlı bir şekilde ödenmeyecek uzun vadeli bir krediye baktığınız zaman, sabit bir ücretle gitmek genellikle daha güvenlidir, böylece ev ödemenizin ne olacağını her zaman bilirsiniz. Değişken oranlı bir kredi alma hatasını gerçekleştirdiyseniz, SoFi gibi bir şirketle sabit oranlı bir ipoteğe geri ödeme yapıp yapamayacağınızı görün. Sadece öğrenci kredilerini değil, diğer kredileri de yeniden finanse ediyorlar.

Konutunuzda Bütçe Sınırı Belirleme

Birçok finans uzmanı, konut bütçeniz için aylık bütçenizin% 40'ına kadar çıkmanın güvenli olduğunu söylüyor. Finansal guru Dave Ramsey,% 25'lik daha muhafazakar bir konut bütçesi belirliyor. Konut masrafları için bütçe yüzdeleri belirlerken sizin için en rahat olanı biliyorsunuz, ancak gelirinizin konut maliyetlerine doğru daha düşük bir yüzdede düştüğünü söylemek güvenli bir şeydir. işten çıkarılma, boşanma veya başka bir sebepten dolayı olsun.

Bir konut bütçesi için rahat olduğunuz yüzdeyi ayarlarken, gelir değişkeni faktörleri için yer ayırdığınızdan emin olun. Böylece, gelirdeki ani veya beklenmedik bir değişim, ev ödemeleri yapmak için uğraşmanıza neden olmaz. Konut masraflarını planlarken bütçenizde bıraktığınız daha fazla serseri odası, gelir değişikliklerini, emlak vergisi artışlarını, ev onarımlarını ve benzerlerini ele alabilmenizi daha iyi bir hale getirecek ve böylece “ev fakiri” olmaktan kurtulabileceksiniz.

Bir Acil Durum Fonu'nun Önemi

Ev yoksulluğundan kaçınmanın bir başka yolu da sağlıklı bir acil durum fonu kurduğundan emin olmaktır. Altı ila on iki aylık gelir idealdir, özellikle daha büyük bir ev ödemesi alıyorsanız, ancak en azından, acil yardım fonu için üç aylık bir gelir elde etmeyi düşünmelisiniz.

Tasarruf yastığınız ne kadar büyükse, bir sebepten ötürü daha fazla gelir elde edersiniz. Bu evi satın almadan önce, beklenmeyen harcamalara veya gelirde düşüşe hazırlanmak için güzel bir acil durum fon yastığını ayırdığınızdan emin olun. Evinizi daha önce satın aldıysanız, Craigslist'e gereksiz materyaller satarak veya geçici olarak ikinci bir işe girerek sağlıklı bir acil durum fonu birikimine öncelik verin.

Rahatsız Olmaktan Rahatsız Olun

Zaten bir ev sahibi değilseniz, işte başlangıçta ev sahibi olmaktan nasıl kaçınabilirsiniz. Öncelikle, aylık bütçeniz için konut maliyetinizin yüzdesini azaltmaya yardımcı olacak önemli bir peşin ödeme yapmanız gerekir.

İkincisi, mevcut yaşam tarzınızı küçültmeyi de düşünebilirsiniz, ki bu da daha büyük bir peşin ödeme için daha fazla nakit çekmeye ve acil yardım fonu çok daha hızlı bir şekilde inşa etmeye yardımcı olmanın en kolay yoludur. Yarı zamanlı bir iş veya başka bir yan işe karıştıran ve aylık 300 - 1000 dolarlık bir miktarın, ev sahibi olma yolunda zaman çizelgenizi nasıl hızlandıracağını görebilirsiniz.

Zaten evde kötü bir durumdaysanız…

Satma Zamanı Ne Zaman Bilinir

Zaten evde kötü bir durumdaysanız, durumunuzu dürüst bir şekilde analiz etmek için zaman ayırın ve satmanın ve daha uygun bir şeye geçmenin zamanı olup olmadığına dair bir karar verin. Birçok kişi ve aile, parayla ilgili azalan stresin hayalinizdeki evi bırakmaya değer olduğu gerçeğini ifade etti.

Ev ödemenizin stresinin çok fazla artmakta olduğu bir durumdaysanız, başka bir şehre gitmek anlamına gelse bile, evi daha ucuza satmayı düşünün. Hiçbir maddi öğe, finansal olarak stresli bir durumun yaşamına getirdiği zorluklara değmez.

Bir ev satın almak istiyorsanız, noktalı çizgide oturum açmadan ve kendinizi 15 veya 30 yıl vadeli kredi ödemelerine tabi tutmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmak ve planlamak akıllıca olacaktır. Bütçeniz için çok büyük olan bir ev ödemesinden kaçınmayı seçtiğinizde ortaya çıkacak olan finansal güvence, ev satın almanız için bütçenize uygun bir seçim yapmak için harcadığınız zaman ve çabaya değecektir.

Ayrıca konut satma, ev kiralama ve başka yerlerde yaşamayı düşünün, bir ev arkadaşı ya da gelirinizi arttırmanın ya da ödemenizi azaltmanın başka bir şeklini almayı düşünün, böylece konut giderlerinizle daha rahat olabilirsiniz. Finansal güvence ile gelen ödüller ve huzur, “ev fakiri” yaşamak zorunda kalmamanın feda edilmesine değer.

Doğru büyüklükteki evi mi satın alıyorsun yoksa fakir ve satmayı mı düşünüyorsun? Yorumlarda konuşmaya devam edelim!

Videoyu izle: Hamilelik Çatlakları ile Nasıl Başa Çıktım? Doğumdan Sonra Karın. Giyen Bayan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları
Maliye

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları

Arabaların, yarı kamyonların ve otobüslerin hepsinin ortak noktası nedir? Hepsinin düzenli olarak değiştirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi çöp alanlarına taşımak yerine, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebilirsiniz. Yerel çöp alanınızı hızlı bir şekilde doldurmamanın yanı sıra, biraz daha zengin olursunuz.
Devamını Oku
Bütçe üzerinde Bakkal satın almak için 7 Basit Yolları
Maliye

Bütçe üzerinde Bakkal satın almak için 7 Basit Yolları

Bir bireyin veya ailenin bütçe listesinde yer alan daha pahalı kategorilerden biri, market masraflarıdır. Gıda paraya mal olur ve bununla yüzleşelim: herkesin yemek ihtiyacı vardır. Kablo TV veya aylık spor salonu aboneliğinizden farklı olarak, tutumlu bir bütçeyle yaşamaya çalıştığınızda bakkal masraflarınızı tamamen kesemezsiniz.
Devamını Oku
5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku
Marijuana Kullanırsanız Hayat Sigortası İçin Onaylandı
Maliye

Marijuana Kullanırsanız Hayat Sigortası İçin Onaylandı

Esrar içiyor musun? Eğer öyleyse, bunu tartışmak istemediğini anlıyorum. Her ne kadar sosyal normlar (ve bazı eyaletlerin yasaları) yeşil, yapraklı şeylere karşı daha dostça gelişse de, işvereniniz veya komşularınız aynı şekilde hissetmeyebilirler. Hayat sigortanız ne düşünüyor? Ailenizi beklenmedik durumlardan korumak için başvuruda bulunduğunuzda, sigortacılar esrar kullanıp kullanmadığınızı sorabilir.
Devamını Oku