">
Maliye

Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı

Borçtan 110 bin dolar nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu?

2008'de, bu güzel, akıllı, mükemmel kızı benimle evlenmeye ikna ettim. Başıma gelmek için en iyi şeydi, ve bugüne harikaydım. Aşağıda, bir tür gerçek hayat aşkı hikayesi vardır: büyülü krallıklar yok, sadece iki kişi birlikte nasıl geçeceğine dair net bir görüş elde ediyor.

2008 Temmuz'unda Teksas tepe ülkesindeki bir Vineyard'da evlendiğimizde üniversiteden çok uzakta değildik. Her birimiz araba kredileri, kredi kartları ve öğrenci kredisi borçları vardı.

Eğer öğrenci kredi borcunda 30.000 dolar, 20.000 dolarlık bir araba notu ve 5.000 dolarlık kredi kartı borcunu düşünürseniz, 20'li yaşlarının ortalarında biri için oldukça standart bir borç profili. Bunu ikiye katlayın ve altı rakamdan fazla borca ​​sahip olmak kolay.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Normal hissettirdi.

Tanıdığımız herkesin bir araba ödemesi ve öğrenci kredisi ve muhtemelen kredi kartı borcu vardı. Ama gözümdeki canavara gerçekten baktığımda, özellikle ilk oğlumuzla birlikte iç karartıcı ve ürkütücüydi. Dürüstçe bu borç dağına baktığımda olumlu bir şekilde ürkütücüydi ve dönecek hiçbir yerde başarısızlık gibi hissettim. Bu noktaya kadar, benim yaklaşımım gerçeğini görmezden gelebilmem için işlev görebilmekti.

Korkuyla ilgili en büyük şey, izin verirseniz * mümkün olan en iyi motive edici olabilir. Korku beni istediğim kenardan uzaklaştırdı ve bu konuda bir şeyler yapmamı sağladı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

26 ay.

Yavaş ve istikrarlı yarışı kazanır, en azından bizim durumumuzda. Her ay oturup oturup bütçemize bakardık. Faturaları ödedikten sonra kalan her bir dolar * tek bir şeye gitti: önce bir kredi kartı, sonra bir araba. Yavaşça en küçükten en büyüğüne kadar borçlarımızı ödedik.

Bir araba ödemek için bizim için gerçek bir kutlama oldu, sonra biraz sonra bir öğrenci kredisi. Kazançlar büyüdü ve daha büyüktü ve hayatımızın değişme yolunu hissedebiliyorduk.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Geliştirdiğim bir Google Dokümanlar bütçesi kullanmak, kullandığımız # 1 kaynağıydı ve 2 yıllık yolculuk boyunca yaptığımız ve harcadığımız her bir doları tam anlamıyla takip ettik. basitçe gözleme Paranın nereye gittiği, hayat değiştiren bir olaydır, bu çok şey ortaya çıkarır.

İlerlemeyi görmek ve her ay arta kalan para ile 1000 dolar + araç ödemesi yapmak eğlenceliydi. Bütçe skor kartımızdı ve harcamalarımızı kontrol edebildiğimiz için kazanabilirdik. Oyunu kurmamız çok önemliydi ki kazanabilmemiz için.

Tersine, pazarlamacılar ve kredi kartı şirketleri tarafından oluşturulan varsayılan oyun kurulur, böylece başarısız olur ve hayatınızı tüketici borcuna bir köle harcayabilirsiniz. İnsanların hayatta kalmasını sağlarken, insanlığın hayatta kalmasını sağlayan makineler için tüm insanlığın varolduğunu keşfettiğiniz “Matrix” deki sahneyi düşünüyorum. Zenginlik görünümünü korumak için tüketici borcunu ödemek için bir işte işten çıkarılma fikri benim için de aynı tür bir kayıp senaryosudur.

Kazanabileceğin bir oyun oluşturmak için bilinçli bir çaba gerektirir, ama herkes yapabilir. Binlerce kişinin üzerinde binlerce var, sadece bir süre için biraz farklı olmaya istekli olmalısınız.

Borç Kartopunu 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için kullandık!DEBT SNOWBALL FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Kesinlikle, ama neredeyse tüm insanın kendi kendine çeşitliliği vardı. İş arkadaşlarınıza pahalı arabalar ve büyük evler satın aldığınıza bakarsınız ve 'bunu finanse edebilirim' diye düşünürsünüz, ama hayatımın geri kalanının yörüngesini değiştirebilmemeyi tercih ederim. '

Borçtan kurtulmak kâğıt üzerinde mükemmel bir anlam taşır, ancak zihinsel ve duygusal bir mücadele olabilir, çünkü hepimiz kendimizi sürekli olarak akranlarımızla karşılaştırırız. Yolculuğumuz sırasında hayatın temel gereksinimlerini asla istemedik, ancak aşırı tüketen bir toplumda huzursuzluğa neden olabilir ve bir süreliğine kasıtlı olarak vazgeçebiliriz.

500 $ 'lık bir araba ödemesi yapmak için yeterli para kazandığımda $ 6.000 Honda Accord kullanıyordum, ama bu borcu öldürecektim ve bu hedef içimde yanan ateşi tutuyordu.

Bir bütçe kullanmaya alıştıkça, her ay para biriktirmek ve hedeflerinizi yenmek için eğlenceli bir oyun haline gelebilirsiniz. Mutlu olmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok, ama harcanabilir gelire sahip olduğunuzda bu tüketimde yakalanmak çok kolaydır = mutluluk yatar. Milyonlarca dolarlık milyonlar, kendinizi yetersiz hissetmek için harcanıyor.

Oyun sizi varsayılan olarak başarısız yapmak için ayarlanmıştır, bu yüzden kendi oyununuzu yaratmanız ve kazanabileceğiniz bir oyun yapmanız gerekir. İşler seni mutlu etmeyecek ve bu kısır devir döngüsünden kurtulmak için özgürleşiyor.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Dave Ramsey'in "Total Money Makeover" ı ilk okuduğumda ve eşimden borcumdan çıkacağımızı söylediğinde ağladı.

Ona: (yüzünde gözyaşları olan küçük bir sesle) “Yeni bir araba almaya ne zaman başlayacağım?”

Ben mi: “Um, birazcık bebek için değil.”

Kısa süreli fedakârlık ona çok eğlenceli gelmiyordu! Ve kim onu ​​suçlayabilir? Tüm hayatımızı okuldan geçmek ve iyi yaşamak için iyi işler elde etmek için çalıştık.

Ama bir kez planımızı bir araya getirip sonuçları görmeye başladığımızda ortak misyon ve ortak başarı hissi sadece güzel bir şeydi.

Borç canavarı öldürmek de felakete karşı bir risk oluşturuyordu. Hepimiz, paranın evlilikle ilgili en büyük nedensellik ve boşanma nedeni olan istatistiklerini duyduk. Mali işlerimiz hakkında inanılmaz derecede dürüst ve net bir şekilde anlaşabildik ve altı yıllık evliliğimizde asla parayla mücadele etmedik.

Bana göre, bu büyük bir kazan.

Ailemizin nasıl etkileştiği ve çocuklarımızı ne öğrettiğimiz için bir aşama oluşturdu.

Borcunu öderken, yaşamak için ne yapıyordun?

IT satışlarındaydım ve karım Anaokuluna öğretiyordu.

Borçtan çıktıktan kısa bir süre sonra, eşim evde kalmayı ve iki oğlumuzu yetiştirmeyi başardı. Bu, dolar cinsinden ölçülmeyen bir hediye oldu. Eşimin çocuklarımızı büyütmesi ve çalışmak zorunda olmaması bir nimettir.

Açıkçası, iki çocuğumuz için günlük bakım için ödeme yapmak zorunda değilsiniz! Tabii ki, çocukların günlük bakımda takılmak yerine pek çok inanılmaz deneyime sahip olabilmeleri, paradan çok daha önemli, ancak biri diğerine yol açıyor.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Hayatımda o noktaya kadar böyle bir şey yaşamamıştım.

Kontrol, başarı, barış, sıkı uyum ve paylaşılan vizyon duygusu inanılmazdı ve yaşadığımız herhangi bir geçici rahatsızlığa değdi. Bu boğucu yük, ilk oğlumuzu omuzlarımızdaki bu borcun ağırlığı olmadan hayatımıza kabul ettiğimiz için kaldırıldı.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi ipuçları var?

İlk önce, bunu kimin yaptığını insanlarla dolaş! İnsanların bilinçsizce birbirlerini ne kadar taklit ettikleri şaşırtıcıdır, bu yüzden bir gruba katılın ya da yapmak istediğiniz işi yapan insanların etrafında dolaşmanın bir yolunu bulun.

İkincisi, hemen bir bütçe kullanmaya başlayın. Rakamları aramak ve paranı ne kadar kötü yönetiyor olmanın şokunu aşmak birkaç ay alabilir. Benim için büyük bir şok oldu ve alışmaya başladı.

Bugün güzel evimiz var, tüketici borcuna sahip olmamanın huzurunu yaşıyoruz, evliliğimizde huzurumuz var, ve bizim için büyük, hayatı değiştiren şeyler yapan bir gayrimenkul yatırım şirketi kurduk. Bunların hiçbiri, mali ve zihinsel dayanak olmaksızın, tüketici borcundan çıkmanın iki yılını almamızı sağlamazdı.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Eğer bir Borç Başarı Hikayesi Bunu duymayı çok isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Benim 10 bin tl param var, Benim bin liram var zekat saat mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ipsos iSay İnceleme
Maliye

Ipsos iSay İnceleme

Netflix'i izlerken kanepede otururken boş zamanlarında para kazanabileceğinizi söylesem ne olur? İnternet sayesinde, kendi evinizin konforunda otururken para kazanabileceğiniz yüzlerce farklı yol var. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmak için kullanabileceğiniz düzinelerce farklı çevrimiçi yol var ve en popüler yollardan biri (ve en kolay olanlardan biri) bir anket sitesine katılmak.
Devamını Oku
24 Fun At-Home Tarih Gecesi Fikirleri
Maliye

24 Fun At-Home Tarih Gecesi Fikirleri

Kalıcı bir ilişkinin sırrı tutarlı bir iletişim olduğunu söylüyorlar. Ya da geceler miydi? Özellikle diğer işinizle, çocuklarla, işlerle ve yaşamla uğraşmakla meşguldünüz. Ancak ilişkinin sonlanmasını istiyorsanız, eşinizle bağlantı kurmak ve bağlantı kurmak için zaman ayırmak bir zorunluluktur.
Devamını Oku
Evinizde (Yatırım için) Para Çekme Refinance Yapmalı mı?
Maliye

Evinizde (Yatırım için) Para Çekme Refinance Yapmalı mı?

Evinizde yatırım yapmak için para kazanma hakkını hiç düşündünüz mü? Bir çok insan var. Bu soruyu bir okuyucudan aldım. Merhaba Jeff, videolarınız ve eğitim siteleriniz için teşekkürler! Çok meşgul olduğunu biliyorum ve bu basit bir cevap olabilir, bu yüzden cevaplamak için zaman alabilir eğer teşekkür ederim!
Devamını Oku
Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site
Maliye

Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site

2016'da, tüketiciler sadece Etsy'de el yapımı ürünlere yaklaşık üç milyon dolar harcadılar - bu sadece bir mağazanın satış değeri. Çok para var, bu da her yerde işçilere el koyma fırsatına sahip olma ve el becerilerini online satarak para kazanma fırsatı veriyor. El yapımı eşyaların eline geçme yeteneği ve yeteneği olan insanlara hep hayran kaldım.
Devamını Oku