Maliye

Evlilikte Parayı Yönetmek için 10 Anahtar

Herkes, para ve borçla ilgili çözülmemiş kavgalar nedeniyle ayrı yollarına gitmeye karar veren çiftleri duydu. Bu maddeye göre, para anlaşmazlıkları tüm boşanmaların% 22'sini oluşturmaktadır.

Evlilikte para yönetimi çok önemli. Çoğu evlilik ortağı farklı finansal geçmişlerden ve farklı para yönetimi geçmişlerinden gelmektedir. Hane halkı gelirinin yönetimi ile ilgili doğru ve kapsamlı bir tartışma olmaksızın, bir çiftin mali durumu “optimal” den “felaket” e çok hızlı bir şekilde sapabilir.

Evliliği düşünürseniz veya yıllardır evlisiniz, bir çift olarak finansal hayatınızın sağlıklı ve güçlü olduğundan emin olmak için adımlar atabilirsiniz. Paranızın evliliğinizi mahvetmesine yardımcı olacak ve evliliğinizde paranızı başarılı bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak 10 adım.

Evlilikte Başarılı Para Yönetimi için 10 Adım

Bireysel Para Korkularınız, Hedefleriniz ve Düşleriniz Hakkında Dürüst Bir Konuşma Yapın

Her evlilik partnerinin parayı nasıl gördükleri, harcama alışkanlıkları, tasarruf alışkanlıkları ve sağlıklı para yönetiminin neye benzediğine dair genel görüşleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bireysel para korkular, hedefler ve hayalleriniz hakkında eşinizle derinlemesine konuşarak, birbirinizle empati kurmayı öğrenebilir ve partnerinizin bu şekilde neden para görmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bu tür bir tartışma için açık ve dürüst bir yer oluşturduktan ve birbirinizin para korkularını ve hayallerini anladığınızı öğrendikten sonra, güvence altına alınacak bir mali plan oluşturabileceğiniz sağlam bir temel oluşturdunuz. Evliliğiniz boyunca finansal istikrar.

Rakam Out Bir Para Yönetim Sistemi Ne Tür İşleri İyi

Evlilikte çiftleri kullanan çeşitli para yönetimi sistemleri vardır. Bazı çiftler her şeyi büyük bir tencereye atarlar. Diğerleri ise “sizinkine, benimkine ve sahip olduğumuz” sisteme sahipken, diğerleri hala evliliğinde maliyeyi tamamen ayrı tutarlar.

Çiftlerin birlikte oturması ve bir para yönetim sisteminin hangi tipte bir çift için en iyi şekilde çalışacağını belirlemesi son derece önemlidir. Her çift farklı olduğu için, evlilik parası yönetimi söz konusu olduğunda “tek sistemli herkese uygun” yoktur.

Örneğin, kocam ve ben bütün paramızı tek bir banka hesabına atıp buna göre yönetiriz. Annem ve üvey babamın, daha önce boşanma yoluyla mali olarak yakılmış olması, ayrı banka hesaplarına ve her birinin paranın bir kısmını paranın içine koyduğu ve ev ödemesi gibi ödenmesi gereken ortak faturaları karşılamak için bir ortak banka hesabına sahiptir. yardımcı programlar.

İlgili Podcast

Bazı istatistikler, paralarını birleştiren çiftlerin genellikle daha fazla finansal başarıya sahip olduklarını gösterse de, bu her evliliğin her zaman en uygun seçim değildir. Bu nedenle, siz ve eşinizin, evliliğiniz için en iyi hangi para yönetim sisteminin işe yaradığını anlamak için birlikte oturmanız hayati önem taşımaktadır.

Bir Bütçe Kurma ve Kullanma

Evlilikte paranın başarısı için bir bütçenin oluşturulması - ve buna bağlı kalmak - hayati önem taşımaktadır. Her bir evlilik partnerinin her ay paranın nereye gittiğini bilmesi ve her iki tarafın da paranın nasıl harcandığı konusunda hemfikir olması önemlidir.

Evlilik ortaklarının harcanacak parayı nasıl harcadıklarını ve nasıl harcanacağını, yazılı bir bütçeyi, Kişisel Sermaye gibi bir sistem, hem eşler hem de bütçe düzenlemesinden memnun olana kadar sizin ve evlilik partnerinizin harcamaları değiştirmesine yardımcı olacaktır.

Düzenli Para Tartışmaları Var

Bir önceki ayın harcamaları, mevcut borç yükü ve finansal hedeflerin ilerlemesi hakkında konuşmak için çiftlerin düzenli (haftalık, iki aylık veya aylık) para tartışmalarına sahip olması önemlidir. Bu sayıları bir çift olarak paylaşarak, parayı bir takım olarak birlikte yönetmeyi ve böylece finansal yönetim başarısını artırmayı öğrenebilirsiniz.

Birbirlerinin Parasını Zayıf Görün

Hemen hemen herkesin parası “zayıf yanları” var. Geçmişteki para dersleri ya da çocukluk olayları nedeniyle, bazı insanlar para biriktirir, bazı insanlar bunu alır almaz harcarlar, bazı insanlar borçlarını alırken diğerleri borç alırlar.

Sizi ve eşinizin para yönetimi zayıflıklarını bilerek anlayarak, bu zayıflıkların üstesinden gelmek ve birlikte sağlam bir finansal ev inşa etmek için birlikte çalışabilirsiniz.

Aylık Harcama İzinleri Var

Deacon'un her ay “kız / erkek para” ödeneği almayı sevdiği çiftlere inanan biriyim. Her ayın her ikisinin de oyun parası olmasına izin vermek, evlilik ortaklarına her satın alım detayını eşleriyle paylaşmaya gerek kalmadan biraz para harcamalarına izin veren bir miktar mali özgürlük verir.

Aylık ödeneklerdeki başarının anahtarı, bütçenizde belirlenen aylık harcama ödeneği miktarlarının hem evlilik ortaklarına hem de kabul edilebilir olduğundan emin olmaktır.

Paranız için Yıllık Plan Yapın

Her sene başında oturmak ve yıl boyu para kazanmak için plan yapmak, evlilikte paranın başarısı için önemli bir diğer unsur. Her Ocak ayında, eşler, mevcut para durumlarına genel bir bakış atmak, 3, 6 ve 12 aylık finansal hedeflerini belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için bir plan hesaplamak için bir süre ayrılmalıdır. Düzenli para bakımı, evlilik başarısında uzun bir yol kat eder.

Yerinde Katı Emeklilik Planı Alın

Sağlıklı bir evlilik para planı, hem evlilik ortakları için sağlam emeklilik planları içermelidir. Her bir evlilik partneri iş yerinde 401'lerinden faydalanmalı ve evde kalan eşler veya serbest meslek sahibi eşlerin de emeklilik planları düzenlenmelidir.Her bir evlilik partneri için sağlam bir emeklilik planı, her iki eşin de hayat engelleri ne olursa olsun emeklilik için mali olarak hazır olmasını sağlayacaktır.

Her Maaşı Tasarruf Edin

Sağlıklı bir para evlilik planı aynı zamanda sağlam bir tasarruf ve / veya acil durum fon hesabı içerir. Her maaşın bir miktarını bir kenara ayırmayı seçerek - bu bir yüzde veya bir dolar tutarı olsun - çiftler finansal acil durumlar veya yaklaşan masraflar için ayrılan paraya sahip olabileceğinden emin olabilirler.

Para Anlaşmazlıklarını Mesleki Olarak Çalışmayı Öğrenin

Para ile ilgili savaşlar nadiren finansal sorunların çözümü ile sonuçlanır. Bu nedenle, çiftlerin para yönetimi ve genel olarak evlilik söz konusu olduğunda “iyi savaşmaya” çalıştıkları hayati önem taşımaktadır. İşte anlaşmazlıkların dostane bir şekilde çözülmesi için bazı ipuçları:

  • Birbirinize hayal kırıklıklarını paylaşmak için bir zaman verin ve bir “dinleme” partneri olmayı tercih edin
  • Hayal kırıklıklarınızı “siz” bakış açısından değil “ben” bakış açısıyla paylaşmaya çalışın. Diğer bir deyişle, “Her zaman A, B veya C!” Demek yerine “A'da paranızı boşa harcadığınızda korkuyorum” deyin.
  • Para kavgalarınızı çözecek ödün vermeyen çözümler bulmak için çalışın. Örneğin, bir iş ortağı diğerinden daha fazlasını harcamak isterse, her iki taraf için de memnuniyet duyan her bir iş ortağı için bir aylık ödenek bütçesi belirlemek için birlikte çalışın. Uzlaşma evlilik başarısının anahtarıdır

Parayı iyi idare etmeyi öğrenmek, zaman ve emek gerektirir; Ancak, bir çift birlikte iyi bir şekilde para yönetimi konusunda çalışmaya devam etmeyi seçerse, finansal başarı şansı ve evlilik başarısı genel olarak katlanarak artar.

Videoyu izle: Doğru ilişkide olan olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler
Maliye

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler

Yüksek kolesterol sağlığınız için tehlikeli olabilir. Kaliteli yaşam sigortası alma şansınızı da azaltabilir. Yüksek bir kolesterol oranı, hayat sigortası sigortacısına kalp hastalığına yakalanma, kalp krizi geçirme veya felç geçirme olasılığınız olduğunu söyler. Bu olsaydı ve ölürseniz, sigortacınız poliçe ölüm ödeneğinizin beklenenden çok daha erken ödenmesine neden olabilir.
Devamını Oku
Milyoner Olmak (20 bin dolar borçtan başarılı girişimciye)
Maliye

Milyoner Olmak (20 bin dolar borçtan başarılı girişimciye)

Nasıl milyoner olabilirsin? İşte milyon dolarlık borca ​​sahip olmaktan 20.000 dolar borçlanmaya nasıl devam ettiğimin öyküsü, ayrıca yol boyunca öğrendiğim bazı dersler: Bir milyoner olmak için gerekenlere sahip misiniz? Burada gerçekten dürüst olacağım. Yıllar boyunca, bir gün milyoner olacağımı hiç düşünmemiştim.
Devamını Oku
Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları
Maliye

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları

Ticaret stokları söz konusu olduğunda hepimiz duyduk; alçak al ve yüksek sat. Bir mağazadan aldığınız ürünlerde para kazanmak için bu taktiği kullanabilirsiniz. Bu perakende arbitrajı ve sizi küçük bir servet haline getirebilir. Pazarlık bularak, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Karı, çevrimiçi ve kişisel olarak satın alınan öğelerden cebinize getirebilirsiniz.
Devamını Oku
DB (k) Emeklilik Planı Kuralları. Yeni 401k mı?
Maliye

DB (k) Emeklilik Planı Kuralları. Yeni 401k mı?

Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, “emekli maaşı” terimi neredeyse arkaik hale geliyor. Ulusal İstatistik Ofisine (ONS) göre, özel sektördeki işçilerin sadece% 35'i geçtiğimiz yıl bir şirket emeklilik fonu ödemiştir. Çoğu işveren 401 bin planları kabul etmiş ve çalışanların omuzlarına kendi emekliliklerini finanse etmekle yükümlü olma sorumluluğunu koymuştur.
Devamını Oku