Maliye

Bu adam kendi işini başlatmak için işini nasıl bıraktı

Bu, Girişimci Başarı Öyküleri adlı serimizin bir parçası. Bu öyküler, ister yarı zamanlı isterse tam zamanlı olsun, “kendi işini kurmaya” girişmiş olan bireyleri veya çiftleri içeriyor. Sunduğumuz işletme sahipleri, işletmelerine başlamalarına, bu yol boyunca öğrendiklerini ve diğer potansiyel girişimcilerin kendi işlerini kurmak için nasıl hazırlayabileceklerine dair ayrıntıları paylaşacak.

Bize biraz kendinden bahset

Karım Nicole, Omaha, Nebraska'da yaşıyorum ve 7 yaşından küçük üç küçük çocuğum var. Finansal hizmetler sektöründe yaklaşık 12-13 yıl harcadım ama bir şeyin eksik olduğunu biliyordum. Her zaman kendim için çalışmak istemiştim ama asla mümkün olmadığını düşündüm. Günlerimden üç yıl önce işimi bıraktım ve şimdi eşimle birlikte sanal bir reklam ajansı işletiyorum. Firmamızda, Mürekkep UyumuReklam yazımından pazarlama stratejisine, ülke genelindeki müşteriler için markalaşmaya kadar çeşitli şeyler yapıyoruz. Ayrıca birkaç uluslararası müşterimiz var.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Hayatım üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istedim. Kurumsal dünyada sahip olduğum her rolde, işim için tutkum yoktu ve özgürlüğüm yoktu. Evet, maaş aldım ve faydalarım vardı ama çok az özgürlüğüm vardı. Son noktasında, son işimde, üst üste beş günden fazla bir süre almak istediğimde, benden üstün olanların üst üste 3-4 kat daha fazla onay vermiş olması gerekiyordu, beni ya da b durum. Zamanımla neler yapabileceğimi daha fazla söylemek istedim ve yapmak istediğim ve benim için önemli olan şeyler üzerinde çalışma yeteneği istedim. Kısa hikaye… Fiziksel olarak hastalığa yakalanma noktasında ofise yürümekten sefildim. Hayattan daha fazla zevk almam için bir şey değişmek zorundaydı.

İşe ne zaman başladın?

Karım işine beş yıldan biraz önce başladı. Yaklaşık 8-10 yıl boyunca bir metin yazarıydı ve kısa bir süre önce ikinci çocuğumuz vardı ve evde kalmak istiyordu. Kayıp gelirini telafi etmek için serbest yazı yazmaya başladı. İki yıl hızlı ilerliyoruz ve bir seçim yapmak zorunda kalıyoruz: müşterileri geri çevirmek veya birini işe almak. İşimde mutsuz olduğumu görünce, işimi bıraktığım ve eşime Mürekkep Uyumu'nun ortağı olarak katılmamın bir zekice değildi.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Eşim yukarıda söylediğim gibi on yıl kadar yakın bir yazardı. Bazı deneyimlerim vardı, ancak yazma ve pazarlama yönüne geldiğinde, doğada çok daha çevreci oldu. İş açısından bakıldığında, MBA'imi alıp, yaptığımız işin yönünü yönetmeye yardımcı olmak için biraz deneyim kazandım.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

Başlangıçta iki ana sorunla karşı karşıya kaldık - ismimizi potansiyel müşterilerimize ve bütçelemeye taşıdık. Bizim niş içinde çok fazla rekabet olabilir, bu yüzden başlangıçta yeni müşteriler getirecek bir meydan okuma oldu. Böylece, gerçekten karar vericilerin önüne geçmemiz ve bunu yapmak konusunda cesur olmalıyız. Zamanla büyüyen bir müşteri tabanı oluşturabildik ve müşterilerimizin ezici çoğunluğu artık ağız sözcüğü ile geldi.

Bütçelemeyle ilgili olarak, zorluğumuz daha geleneksel bir bütçeden sıfır temelli bütçeye geçiyordu. Dalgalı bir gelir atmak ve ilk yıl ya da öylesine bir meydan okuma olduğunu kanıtladı. Neyse ki zamanla dalgalanan gelirle nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek ve öğrenmek için sağlıklı bir Acil Durum Fonu vardı.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Hiç de uzun değil - en fazla birkaç ay. İşimizin doğası gereği, başlangıç ​​maliyetleri açısından gerçekten fazla bir şeyimiz olmadı. İşimizi sadece birkaç yüz dolara mal olan bir LLC'ye dönüştürmek için bir avukat ödemek zorunda kaldık ve ikimiz de zaten dizüstü bilgisayarlarımız vardı.

İş kurma, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

Karımı beraberinde getirdiğini hissediyorum ve birlikte daha yakın. Her zaman birlikte çalışıyoruz ve işe yaramayacak bazı çiftler için çalışıyoruz. Tabii ki, ikimiz de mükemmel değil ve zaman zaman birbirimizin sinirlerine girmiyoruz ama genel olarak harika. İkimiz de daha güçlü bir şeyler yapmamızı sağlayan masaya farklı güçler getiriyoruz. Biliyorum kulağa hoş geliyor, ama başkasıyla çalışmayı hayal bile edemedim.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Hayatı çok daha çok seviyorum. Biz kiminle çalışmak istediğimizi seçeceğiz - ki bu çok özgür olabilir. Kurumsal dünyada yaptığımızdan daha fazla kazanırken, daha fazla iş çıkardık… ama uzun vadede buna değer. Ayrıca, çocuklarımıza çizgilerin dışında renklendirmenin hayatı daha keyifli hale getirdiğini öğretmek için yolculuğumuzu kullanmamıza da izin verdi. Arkadaşlarımın bana, işimden ayrıldığımda clueless olduğumu ve büyük bir hata yaptığımı söyledim. Anladım - beslemek için beş ağzı olan genç bir ailem var. Ama aynı insanlar, içinde oldukları rollerde hala mutsuzlar ve hiç bu kadar mutlu olmadım. Yine, kısa hikaye uzun, istediğim şey üzerinde çalışabilme özgürlüğü ve yeteneği, kendim için çalışıyorum.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Bilmiyorum, bunu istiyorsun, lol. Yol boyunca bir ton öğrendim ve nadiren bir hafta yeni bir şey öğrenemediğim bir yere gider. Kendim hakkında çok şey öğrendim, çünkü ben kolayca odak kaybetme eğilimindeyim. Son üç yılda çok daha fazla hedef belirleyici oldum. Sadece bir yapılacaklar listesi değil, bir hedef listesi de yolda kalmama yardımcı olmak için çok şey yaptı.

Öğrendiğim bir diğer büyük ders, risk veya değişimden korkmamaktır.Kendi işimize başlamak istediğimizi bilerek, bizi risk altına sokmaktan korkuyoruz. Artık işimizin başarısını gördüğümüze göre, neden yeryüzünde beklediğimizi ve bilinmeyenin korkusundan kaynaklandığını sorgularım. Tabii ki, şu anda çılgın risk almıyorum ama Nicole'e Ink Harmony'de katılmadan öncekinden çok daha fazla risk almaya çok müsaitim.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Bundan korkma. Eğer bir fikriniz varsa ve iş dünyasında buna ihtiyaç duyuyorsanız, o zaman ne olacağını asla bilemezsiniz. Ayrıca, sizi yalnızca sizi sorumlu tutmayacak, aynı zamanda sahip olduğunuz benzer arzularınızdan bazılarının sizi daha iyi olmaya itmek için kullanabileceği başkalarıyla da sarfetmenizi öneriyorum. Aynı zamanda herkes için olmadığını da söyleyeceğim. Evet, kendiniz için çalışmaktan çok büyük şeyler var ama bu herkes için değil. Her şey sana bağlı… herşey. Bu maaş, emeklilik, sigorta, profesyonel büyüme, iş alma ve daha fazlasını içerir.

Yani, takip etmek istediğiniz bir şey varsa o zaman akıllıca yapın. Bu ilk adımı atmak, hayatta pek çok başka şeyi açma potansiyeline sahip ve yapmak istediğiniz son şey korkudan dolayı bu şeyleri kaçırmaktır. Daha pratik olarak, ve daha da önemlisi, bir Acil Yardım Fonu'nun amacını anlıyor ve anlıyoruz.

John ve Nicole'un işleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, kendi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: Ink Harmony.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: 3. Havalimanı’nda çalışan yüzlerce lamba iş bıraktı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku
GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?
Maliye

GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC033_.mp3 Kim erken emekli olmak istemiyor? Ne yazık ki, pek çok insan bunu yapamaz. Daha da kötüsü, birçok insanın erken emekli olamayacağına dair bir fikri yok. 30'lu yaşların ortalarında, bu çiftin 50'lerindeki emekli maaşları sadece 17.000 $ 'lık tasarrufları olsa da emekliye ayrılmaları planlanıyordu.
Devamını Oku
SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku