Maliye

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama

Kredi kartı ödülleri hızlı bir şekilde toplayabilir ve size inanılmaz avantajlar sağlayabilir. Daha iyi bilinen avantajlardan bazıları, seyahat noktaları veya soğuk sabit nakit ödülleri ile ödenen seyahatler gibi şeylerdir. Kim bu ikramlarda para kazanmak istemez ki? Bu bedava para!

Burada en iyi ödüller kartları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ancak, insanların (benim dahil olmak üzere) kredi kartı ödülleri kazanmalarının en yaygın nedeni, sizi sonsuza kadar yükleyebilecek büyük bir kredi kartı borcu biriktirme korkusudur.

Kredi kartı ödüllerinizi en üst düzeye çıkarmanın en zor kısmı, tüm farklı kartlarınızı yönetmektir ve ödemelerinizi zamanında yapmak için hatırlamaktır.

Kartınızın yerleşik yetkisiz kullanım süresini kullanarak faiz ödemekten kaçınmanızı kolayca sağlayabilirsiniz. Ödemesiz dönem genellikle 21 ile 27 gün arasındadır.

Faturalandırma döneminizin sonunda başlar ve bu faturalandırma döngüsünün bitiş tarihinde sona erer. Bu, bakiyenizi tam olarak ödemeniz için size biraz zaman tanır. Ödemeyi ödemesiz sürenin sonuna kadar ödediğiniz sürece, herhangi bir faiz ödemesinden kolayca kaçabilirsiniz.

Yönetilecek birden fazla kartla, her kartla ilişkili tüm son tarihleri ​​takip etmek zor olabilir. Son bir ya da iki günü unutursanız, o zaman ödemesiz süreyi kaçıracaksınız ve ilginizi çekmeye başlamak için çok kolay olabilir.

Ayrıca, kredi kartınızda bir bakiye taşıdıysanız, ödemesiz sürenizi geri almak için iki ay üst üste ödeme yapılması gerekebilir. Ödemesiz dönem olduğunuz süre boyunca, işlemleriniz gönderildikten sonraki gün geçerlidir.

Kredi kartı ödüllerinizi faiz ödemeden en üst düzeye çıkarmak için daha kolay bir yol olmamalı mı?

Aşağıda kontrol etmek için iki harika seçenek vardır.

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Nasıl Alabilirsiniz

1. Debx

Debx, kredi kartı ödemelerinizi hiçbir zaman faiz ödemeye gerek kalmadan etkili bir şekilde yönetmenin bir çözümdür. Günlük kredi kartı satın alımlarınızı gerçekleştirirken otomatik ödemelerinizi yapmanıza olanak tanıyan kişisel bir finans uygulamasıdır.

Otomatik ödemeler, ay sonunda büyük bir fatura ödün vermeden veya borca ​​girmekten endişe etmeden ödüllerinizi toplamanıza olanak tanır.

Debx, şeffaflık düzeyi nedeniyle öne çıkıyor. Şirketin kurucusu kişisel cep telefonunu hem web sitesinde hem de uygulamada sağlar.

Debx ayrıca, kullanıcılarına bir overdraft koruma garantisi de sunar; bu da, teknolojisini yedeklemek için türünün ilk uygulamasıdır. Bu, sahip olmadığınız para harcama konusunda asla endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kesinti tutarına yaklaştığınızda uyarılacaksınız; bu, Debri’nın overdraft’ı önlemek için ödeme yapmayı durdurması konusunda uyarır.

App tüm kart bilgilerinizi son derece erişilebilir tutmak için yardımcı olur. Mevcut bakiyenizi görmek için artık birden fazla uygulama arasında geçiş yapmanız gerekmeyecek, her şey Debx uygulamasında derlenecek.

Uygulama ayrıca banka hesabınızda meydana gelen olayları bilmenizi sağlar. Akıllı bildirim sistemi sayesinde, yaptığınız ödemeler, fatura vadesi tarihleri ​​ve kazandığınız ödüller için uyarılırsınız.

Gelecekte, Debx tüm ödüllerinizi tek bir yerde takip etmenize ve harcama alışkanlıklarınıza dayanarak en iyi finansal ürünler hakkında bilgi vermenizi sağlayacaktır.

Mevcut Kredi Kartı Kullanıcıları İçin En İyi Özellikler

Debx, aksi halde daha sık gerçekleşebilecek olan para cezalarından kurtarır. Uygulama, Debx'in kullandığı otomatik ödeme sistemi nedeniyle gecikme ücretlerine ve ücret aşımı ücretlerine karşı koruma sağlar.

Debx, kredi kullanımınızı tüm ay boyunca% 10 veya daha düşük bir seviyede tutarak kredi puanınızı yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Kredi kullanım oranınız kredi puanınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve kartınızı yalnızca ayda bir kez ödüyorsanız, bu sayı muhtemelen sizden daha yüksek olur. Bunun nedeni, faturanın ödenmesi gerektiğinde ve muhtemelen ödeme yaptığınız zaman, kullanımınız kredi bürolarına bildirildiğinde muhtemelen ayın aynı zamanı değildir.

En iyi özelliklerden biri, her aylık faturayı her ay göründüğü kadar ödemek zorunda kalmamanızdır. Uygulama, büyük bir fatura veya faiz ücretlerinden kaçınmak için ay boyunca kredi kartı ücretlerinizi ödeyecektir.

Bu çok önemli bir özellik çünkü bir daha kredi kartı ödemesini kaçırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, ödemeler otomatik olarak uygulama aracılığıyla gerçekleşecek.

Gelecek Kredi Kartı Kullanıcıları İçin En İyi Özellikler

Borç kartınızı genellikle kullansanız bile borçlarınız büyüktür, çünkü harcamalarınız için ödüller kazanmayı tercih edebilirsiniz, o zaman Debx sizin için harika bir araçtır. Ayrıca, kredi puanınızı sorumlu kredi kullanımıyla oluşturmaya da çalışabilirsiniz.

Sorumlu harcamalarınızı borçtan krediye çevirmenize yardımcı olacaktır. Kredi kartlarına daha fazla para harcadığınızda, ödüller boşalacak ve kredi puanınız artacaktır. Kredi kartınızı kullanma konusunda gergin hissetmezsiniz çünkü ödemelerinizi zamanında yapmak kolaydır.

Debx uygulaması aynı zamanda gerçek bakiyenizi görmenizi de sağlar, bu da bir satın alma yapmayı düşünüyorsanız çok önemlidir. Uygulama, planlanan tüm ödemeleri mevcut bakiyenizden çıkararak, bilmeniz gereken bir Gerçek Kontrol Dengesi sunmaktır.

Debx'a kaydolmak çok basit. Kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmeyecek ve sadece 90 saniye sürecek. Web sitelerinde daha fazlasını bulabilirsiniz.

2. Borçlandır

Borçlandırma, kredi kartlarınızı etkili bir şekilde yönetmenize ve pahalı faiz ödemelerinden kaçınmanıza yardımcı olacak başka bir uygulamadır.

Bunun işe yaraması, Debitize kartlarınızı aylık olarak ödeyecektir. Ayrıca haftalık ödemelere 4,99 ABD Doları / ay tutarında bir ücret karşılığında geçebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı kolaydır ve kartlarınızı güvenle yönetmenin iyi bir yolu olabilir.

Ancak, yeni bir Debitize kontrol hesabı oluşturmanızı gerektiriyorlar, bu sayede paranızı harici çek hesabınızdan çekerken saklayacaklar. Debitize kontrol hesabındaki paralar, seçtiğiniz gün faturalarınızı ödemek için kullanılacaktır.

Kredi Kartlarına Faiz Ödemekten Kaçınmanın Diğer Yolları

Kredi kartlarınıza herhangi bir ilgi duymadığınızdan emin olmanın en kolay yolu kartın tamamını her ay ödemek. Dengenin bir kısmının teknik olarak henüz bitmediği için devrilmesine izin vermek cazip gelebilir, ancak bu tehlikeli bir alışkanlıktır.

Bakiyenizin bir kez devrilmesine izin verdiğinizde, sizi takip eden çok sayıda kredi kartı borcuna sahip oluncaya kadar hesabınızı iade edebilirsiniz.

Diğer seçenek% 0 APR ile kredi kartı kullanmaktır. Bu kartlar, tanıtım döneminin bitiminden önce ödemeyi tamamladıktan sonra,% 0 APR'nin sona ermesi durumunda bir bakiyeniz varsa endişelenmenize gerek yoktur.

Son düşünceler

Genel olarak kredi kartları uygun şekilde kullanıldığında iyi bir finansal araç olabilir. Sorumlu kredi kartı kullanımı, iyi bir kredi puanı oluşturmanıza ve ödüller aracılığıyla harcamalarınızı en üst düzeye çıkarmanıza izin verebilir. Çoğu kredi kartı, hesabınızda izinsiz kredi kartı faaliyetlerinin önlenmesine yardımcı olabilecek ek tüketici korumaları da sunarak, daha fazla rahatlık sağlar.

Borçtan uzak kalırken kredi puanı oluşturmaya çalışan yeni bir üniversite mezunu olabilirsiniz. Ya da belki de yeterince ödül alamayan bir seyahat bağımlısı olursun.

Her kimseniz, faiz ödemelerinden kaçınmak her zaman iyi bir fikirdir.

Kredi kartlarınıza faiz ödememek için hangi araçları kullanacaksınız?

Videoyu izle: Vadeli - Taksitli Satış Caiz midir? / Birfetva - Nureddin YILDIZ

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?
Maliye

Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?

Biz sık sık burada aynı şey gibi sanki birlikte bahsettiğimiz hisse senetleri ve tahviller. Ama onlar? Pek sayılmaz . Aslında, çoğu insan hisse senetlerini tahvillerden bile daha iyi anlıyor olabilir. Sonuçta, nispeten az sayıda kişi ayrı ayrı kendi tahvillerine sahip. Yani, bir bağ nedir ve genel yatırım portföyünüze nasıl sığabilir?
Devamını Oku
Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar
Maliye

Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar

Hepimiz hata yaparız. Ve bazen bu hatalar aşılmaz görünüyor. Ancak, bir hata yaptığınız için yenilgiyi itiraf etmene gerek yok. Üniversiteye ilk başladığımda, 75 dolarlık bir park cezasının beni neredeyse mahvetmesine izin verdim. Başlangıçta, (ve diğer nedenlerle) okuldan ayrılmamın katalizörü oldu.
Devamını Oku
Geleneksel IRA vs 401 (k) Planı - Hangi Plan Kazandı?
Maliye

Geleneksel IRA vs 401 (k) Planı - Hangi Plan Kazandı?

Finansal blogcular genellikle bir planın diğerinden daha iyi olduğu gibi geleneksel IRA'ya karşı 401 (k) planını bir tartışma olarak tasvir ediyorlar. Gerçekte, onlar çok farklı planlar ve çok farklı ihtiyaçları doldururlar. Yapabiliyorsan ikisine de sahip olmayı planla. Bu özellikle 401 (k) planınız oldukça kısıtlayıcı ise geçerlidir.
Devamını Oku
Çocukken Para Kazanmak İçin 50 Yol
Maliye

Çocukken Para Kazanmak İçin 50 Yol

Bu teknoloji çağında çocuklar para kazanma konusunda çok sayıda seçeneğe sahipler. Uzun zamandır, bir çocuğun bir kaç dolar alma seçeneğinin, haftada birkaç saatliğine asgari ücretle işten çıkarıldığı günler gitti. Çocukken para kazanmanın en iyi yolu, onların içsel girişimcilerine dokunmalarıdır!
Devamını Oku