Maliye

Sadece 1 Yılda 9,000 $ 'lık Araba Kredisini Ödenemedi

Asla borçlu olmanın büyük bir hayranı olmadım. Her zaman birilerinin parasını geri ödememe ve bu sorumluluğa her gün bağlı hissetme fikrinden nefret ettim. Ancak, üniversiteden mezun olduktan sonra arabamı tamamlayan bir araba kazası geçirdim - ve hemen düşmeyecek yeni bir araba almak için, bir krediye ihtiyacım vardı. Ailem bir “Subaru” ailesidir ve hafif bir serseri ve çok fazla araştırmadan sonra kullanılmış bir Subaru Forester'a yerleştim.

Bir kredi aldıktan sonra ve ilk arabamı satın aldıktan sonra, (özellikle 10,000 $ 'lık bir peşinat ile) özgür hissetmeliydim, fakat bunun yerine, bağlı hissettim. Gerçekten benim arabam olduğu gibi hissetmedim ve kendi başıma hissetmemi sağlayan tek yolun borcumu ödemek olduğunu biliyordum. Fikrimi mümkün olduğunca çabuk geri ödemeye karar verdim. Sadece bir yıl içinde, 9,000 dolarlık araç kredisini geri ödedim ve kendimi araba borcundan kurtardım.

bütçeleme

Bir yıl içinde krediyi ödemek kolay değildi, ama mümkün oldu. Yerel kredi birliği aracılığıyla, yüzde 6 faiz oranıyla, son derece yüksek olan 9,000 dolarlık bir kredim vardı, bu yüzden bu krediyi ASAP'tan ödenmesini istedim. Para biriktirmek için stratejiler üretmeye başladım ve hayatımı ödüllendirmek için mümkün olduğunca fazla para koymamı sağlayan yeni rutinleri uygulamaya başladım.

Yeni başlayanlar için bir bütçe yapmaya başladım. Bu noktaya kadar, gittiğim zaman her zaman maliyemi buldum. Ancak, yazılı bir sistem olmadan istediğim kadar tasarruf etmeyeceğimi biliyordum. Her ay bir defter ve hesap makinesiyle oturuyorum ve kira, gıda, gaz, harcama vb. Harcamalarımın arasında ne kadar para kazanacağımı ve bölüme ayıracağımı anladım. Sonra, benim için bir kategori ekledim. araç kredisi. Her ay, başarısız olmaksızın, araba kredim için bir miktar geri ödedim.

Side Jobs

Ayrıca, birkaç yan işe koşarak iş yaptığım para miktarını artırmaya karar verdim. Bunlar benim ana odağım olmayan küçük işlerdi, ama biraz daha fazla para kazanmak istediğimde dönebiliyordum. Boş zamanım boyunca Uber için sürdüm, ki bu harika bir işti. Kim araba sürmek için para almak istemiyor?

Çocuklarım olan ve mahallemde başka garip işler yapan arkadaşlarım için bebek bakıcısına teklif bile ettim. Bu küçük işler, sadece fazladan ekstra para getirdi, ki bu da benim borçlarımı ödeyebildiğim için, daha fazla 50 $ veya 100 $ ile oradan daha çabuk ödeyebildi.

Geri kesme

Yaptığım en önemli değişiklik harcamalarımın hemen hemen her alanında kesinti oldu. Kredimi hızlıca geri ödemeyi taahhüt ettiğimde, fazla para harcadığımı anladım. Mağaza markası tam olarak aynı olduğunda tadıyla kahve markası yaratmayı bıraktım ve kupon yapmaya başladım. İhtiyacım olmayan giysiler için online alışverişden ayrıldım. Arkadaşlarımın dışarı çıkmasını istemek yerine, onları bir oyun gecesine davet ediyorum.

Görünüşte bu küçük değişikliklerin hepsi gerçekten ekledi. Her ay yüzlerce dolar biriktiriyordum, doğrudan araba kredimi geri ödemeye koyuyorum.

Meydan okuma

Bu araba kredisi ödemek gibi görünebilir bir parça kek oldu, ama aslında çok fazla zor iş aldı. Özellikle tatil günlerinde öz disiplinimi gerçekten bilemek zorunda kaldım çünkü çok fazla hediye vermeyi seviyorum. Bazen arkadaşlarım dışarı çıkmak için hayır dedim çünkü hiç para harcamak istemedim. Her doların benim için önemli olduğunu anlamıyorlardı.

Bu başarıyı daha da zorlaştıran şey, aynı zamanda öğrenci kredisi geri ödemesi ile uğraşmaktı. Ortalama mezun, 37.000 $ 'ın üzerinde okul kredisine sahip ve ben istisna değildi. Araba kredimi geri ödemem olsa bile, başa çıkmak için hala devasa bir kredi aldım diye düşünmek berbattı. Daha önce de söylediğim gibi, borçlu olmaktan nefret ediyorum. Şanslıyım ki, borçlarımı ödemek için kullandıkları tüm stratejileri, öğrenci kredilerimi ödemek için transfer ettim ve şu anda borç yığını üzerinde çalışıyorum.

Araba kredimi sadece bir yıl içinde geri ödemek bana parayla ilgili önemli dersler ve gerçekten önemli olan şeyleri öğretti. Menüsünde en pahalı çantaya ya da en pahalı içeceğe ihtiyacım olmadığını buldum. Hayatımın borçlarla dolu olacağını biliyorum. Bir günlük ipotek, kredi kartı borcum ve daha fazlası var. Bu teknikleri finansal durumuma uygulayabilmek, borçlarımı öderken hala rahat yaşayabileceğim kadar rahatlatıyor.

Megan, Vahşi Evinizdeki editör. Hikayesi hakkında YourWildHome.com'a giderek daha fazla bilgi edinin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol
Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar. Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır.
Devamını Oku
Görüş Bürosu İncelemesi
Maliye

Görüş Bürosu İncelemesi

Anket siteleri, insanların kendi evlerinin rahatlığında para kazanmanın en popüler yollarından biri haline gelmiştir. Bu anket programlarının ardındaki fikir basittir. Binlerce şirket müşterisinden ve hedef kitlesinden fikir almak istiyor ve bunu yapmanın en iyi yolu internet. Şirketler ve tüketiciler arasındaki uçurumu kapatmak için, anket panelleri olarak düzinelerce ve onlarca web sitesi oluşturuldu ve bu siteler tüketicileri anketlere bağlamaya yardımcı oldu.
Devamını Oku
Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu
Maliye

Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu

Yani, bir blog başlatmak ve reklamlar ilan etmek para kazanmak ister misiniz? Blog'unuzu spam olmadan ve yalnızca hızlı bir para kazanmak için dışarı çıktığınızı düşünen okuyucuları geri çevirmeden en kolay yollardan biri reklamlardır. Ancak, web sitenizde başka bir reklam yayınlamadan veya ilk reklamınızı yayınlamadan önce, markanızdan reklam vermenin ve para kazanmanın en iyi yolunu bulmak için bu gönderiyi okuduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku
Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek
Maliye

Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek

Okumayı seviyorsanız veya okumak için daha fazla zamanınız olsaydı, Audible hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Audible sesli kitaplara abonelik sağlayan bir Amazon şirketidir. İnsanların Sesli İşitmeyi Neden Seçtikleri Hizmetle ilgili gerçekten havalı şeylerden biri, Audible'ın kitap seçimlerinin genellikle iyi bilinen kitap anlatıları, aktörler ve aktrisler tarafından okunmasıdır.
Devamını Oku