Maliye

Çevrimiçi Şeyler Satmak için eBay gibi 28 Siteler

eBay, çevrimiçi olarak satış yapmak için en popüler sitelerden biridir, ancak eBay'de satış yapmak için bazı avantajlar vardır, bu da diğer benzer sitelerde denemek ve satmak için daha faydalı olabilir.

EBay'in birçok faydası olsa da ve sık sık satın alma ve satma için bir kaynak olarak tavsiye etsek de, eBay hakkında satışlarınız için zararlı olabilecek bazı şeyler de vardır. Birincisi eBay'in devasa olmasıdır.

Bu, geniş bir kitleye sattığınız öğeleri sergilemek için harika olsa da, girişinizin yüzlerce diğer benzer listenin denizinde kaybolması anlamına da gelir.

Listenizi eBay'de satarken başkaları arasında saymak zor olabilir. EBay'de satışla ilgili ikinci potansiyel olarak olumsuz olan şey, ücretlerin zaman zaman biraz yüksek olabilmesidir.

İyi haber şu ki, eşyalarınızı satabileceğiniz birkaç eBay alternatifi var. Kullanılmış ürünleri çevrimiçi satmayı denemek isteyebileceğiniz eBay gibi sitelerin listesi.

Her şeyi satan eBay gibi siteler

EBay'de hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Bazı eBay alternatifleri, belirli öğeleri çevrimiçi olarak satmanıza izin verirken, diğerleri, bu bölümde listelenenler gibi, hemen hemen her şeyi satmanıza izin verir. Her şeyi internetten satmak için daha iyi bilinen sitelerden bazıları.

1. Amazon

Amazon hemen hemen her şey için satış yapmak için harika bir kaynak olabilir. Mağaza fiyatları ve ücretleri bir dizi farklı faktöre bağlı olarak değişir.

Amazon, yeni ya da el yapımı ürünler satmak için genellikle en iyisidir, ancak bazı insanlar da kullanılan eşyaları satmayı başarıyorlar.

2. eBid

eBid eBay'e çok benziyor, çünkü sitede giyim, spor malzemeleri, sanat, mücevher, bebek malzemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen her şeyi satabiliyorsunuz.

Fark? EBid'de satmak için asla% 3'ten fazla ödeme yapmazsınız. Onlar da, sonsuza kadar istediğiniz kadar satmak için ömür boyu 99.98 $ satış ücreti var. Bu yazının ardından, ömür boyu satış ücretinin yarısı kadar özel bir teklifte bulunuyorlardı.

3. iOffer

iOffer, eBay'e de benzer. Sitede istediğiniz herhangi bir şeyi (sebep dahilinde) satabilirsiniz ve işlem miktarına göre nihai değerleme ücreti ödersiniz.

Değerleme ücretleri makul; Satış fiyatı 50 cent ve% 8,5 arasında. 1500 $ üzerindeki işlemler için daha yüksek bir ücret ödersiniz: $ 40 artı% 1,5

Yerel Olarak Satış için eBay gibi Siteler

Eşyalarınızı eBay'de satmaya çalıştığınızda, potansiyel olarak dünyanın her yerinden alıcılarla ya da en azından ikamet ettiğiniz ülkeyle ilgileniyorsunuz.

Eşyalarınızı yerel olarak satmayı ve satmayı tercih ediyorsanız ve satılan öğelerinizi çok uzakta göndermekten kaçınıyorsanız, yerel olarak bu alternatifleri eBay'e göre değerlendirebilirsiniz.

4. Craigslist

Muhtemelen Craigslist'in nasıl çalıştığını biliyorsunuzdur, ancak eBay için harika bir alternatif olabilir. Bir dezavantajı, Craigslist'te sattığınız zaman, eBay'de olduğu gibi bir kitlenin büyüklüğünü almayacağınızdır. Bununla birlikte, daha önce de belirttiğim gibi, bu da listelerinizin başka bir çok listede ve satıcıda kaybolduğundan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bir başka bonus da Craigslist'in ücretsiz olması: listeleme veya satış ücreti yok. Öğelerinizi alıcıya göndermeyi tercih ederseniz nakliye ücretini ödemeniz gerekecektir (alıcının gönderim bedelini ödeyeceğini belirtmediğiniz veya kabul etmediğiniz sürece), ancak bu beklenen bir durumdur.

Ayrıca, Craigslist'te satıyorsanız, alıcıyla şahsen buluşmayı da seçebilirsiniz; çünkü karşılaştığınız potansiyel alıcıların çoğu yerel olarak yer alacaktır.

5. Letgo

Letgo, Craigslist'e benzer şekilde çalışır; Listeleme veya satış ücreti olmayan yerel bir alım satım sitesi. Letgo'yu çoğunlukla Craigslist'i tercih etmemin nedenlerinden biri, Letgo ana sayfasını çektiğinizde, ilk sayfada hemen satışa sunulan şeylerin resimlerini bulacaksınız.

Bu, listeleri potansiyel alıcılar için daha çekici hale getirdiğini düşünüyorum. Craigslist ile belirli kategorinizi bulmak için birkaç sayfadan geçmeniz gerekiyor ve bu sayfalar resim içermez. İnsanlar bir fotoğraf gördüklerinde satın almaya daha istekli olma eğilimindedir.

Ana sayfadaki resimlerin bazı alışveriş yapan kişiler için biraz zorlayıcı olabileceği düşünüldüğünde, ana sayfanın en üstünde bir arama çubuğu da bulunduğunu ve alıcılar için neyi sattığınızı bulmanın çok kolay olduğunu anlayın. derhal.

6. Teklif

OfferUp, kullanıcıların yerel olarak satış yapmasına yardımcı olur ve herhangi bir giriş veya satış ücreti talep etmez. Site oldukça iyi organize edilmiş ve Letgo gibi güzel bir şekilde ana sayfada satılık bir şeyler resimleri var.

Ana sayfa listeleri sınıflandırılmamış olsa da, kategori üzerinden de arama yapabilirsiniz. Offerup, eBay, Craigslist ve benzeri sitelerin giyim, çocuk eşyası, ev, araba ve kamyon vb.

Benzer sitelerde olduğu gibi, alıcılar ile bir toplantı / teslimat süresi düzenlemekten satıcı sorumludur ve alıcı, satın aldığınız öğeyi satın almayı tercih etmek yerine, satın aldığınız öğeye sahip olmayı seçerse, gönderim ücretleriyle ilgili kuralları belirlersiniz. kişi.

7. Facebook

Facebook grubu veya garaj satışı, eşyalarınızı eBay'e koymanın bir alternatifi olarak yerel olarak satmanın başka bir harika yolu olabilir. Facebook'ta satış yapmak genellikle Craigslist, Letgo veya benzeri sitelerden daha yereldir, çünkü genellikle kendi şehrinizde veya mahallenizde var olan bir gruptaki insanlara satıyorsunuz.

Ayrıca, genellikle bu tür sitelerde satış yapma riskinin bir kısmını alabilen - veya en azından bildiğiniz insanlara da satıyorsunuz.

Facebook satış grupları ile listeleme veya satış ücreti yoktur ve bir Facebook üyesi olmak zorunda olan alıcıyla doğrudan buluşma ayrıntılarını belirlersiniz.

8. Bookoo

Bookoo, yerel olarak alım satım yapmak için nispeten yeni bir sitedir.Amerika'da ve Almanya ve İngiltere gibi diğer ülkelerde de neredeyse her eyalette ilanlar var.

Bookoo ile hiçbir listeleme veya satış ücreti yoktur ve sadece bir nakliye planını önceden ayarlamadığınız sürece, komşularınızla görüşmek için Letgo veya benzeri sitelerde yaptığınız gibi görüşebilirsiniz.

Bookoo, bazı eyaletlerde diğerlerinden daha büyüktür; Benim yerel büyükşehir şehir listelemelerin, New York eyalet listelerinin olduğu kadar bol olduğu da yoktu.

Bu satıcı olarak sizin için iyi bir şey olabilir; Potansiyel alıcıların incelemek için neredeyse çok sayıda listeye sahip olmayacak ve daha az rekabet gücüne sahip olacaksınız. Bununla birlikte, bu, Bookoo'nun diğer benzer sitelerden biri olarak bilinmediği için, insanların listenizde ilk sırada yer bulmada zorluk yaşayacağı anlamına gelebilir.

Giyim satan eBay gibi siteler

Giyim satan uzmanlaşan eBay gibi birkaç farklı site var. Denemek isteyebileceğiniz birkaç tane var.

9. Poshmark

Poshmark, kadın, erkek ve çocuk giyim, aksesuar ve diğer moda ürünlerini satmanıza yardımcı olur. 15 doların altında satılan tüm ürünler için 2.95 $ sabit bir ücret alırlar. Satış 15 $ ve üzeri için, Poshmark satış fiyatının% 20'sini düz bir şekilde alır.

Poshmark ayrıca size ön ödemeli bir gönderim etiketi sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için Poshmark incelememize göz atın.

10. Vinted

İkinci el giysi ve moda aksesuarlarının alımı, satımı ve değiştirilmesi amacıyla vorteksler mevcuttur. Potansiyel olarak Vinted'in en iyi kısmı: buradaki şeyleri satmak tamamen ücretsizdir.

Eşyalarınızı satın alan kişiler sizi PayPal üzerinden ödeyebilir veya banka kartı veya kredi kartı kullanabilir. Vinted, herhangi bir şey talep etmemekle birlikte, PayPal'ın veya kredi kartı işlemcisinin, ödeme almak için bir çeşit ücret alacağını unutmayın.

11. Esnaf

Tradesy, kullanılmış tasarımcı kıyafetlerinizi, çantalarınızı ve ayakkabılarınızı satmanıza yardımcı olan bir sitedir. Sattığınız her şey için 50 $ veya daha fazla bir ücret karşılığında% 19.8 komisyon alırlar ve 50 $ 'dan az satılan ürünler için 7.50 $' lık komisyon ücreti alırlar, ancak bu maliyet için bazı avantajlar vardır.

İlk olarak, size ücretsiz bir kutu ve ön ödemeli kargo etiketi gönderirler. İkincisi, öğeniz için bir fiyat belirlemenize yardımcı olurlar. Üçüncü olarak, Esnaf sizin için herhangi bir dönüşü ele alır. Eğer satmak için büyük durumda tasarımcı öğeleri varsa kontrol etmek için iyi bir site.

Elektronik Satış için eBay gibi siteler

EBay, anakartlar ve diğer elektronik parçalar gibi elektronik ile ilgili (neredeyse) her şeyi satmanıza izin verirken, elektronik cihazlarınızı, bireyler yerine onlara özel olarak satmanıza yardımcı olacak bazı siteler vardır.

Bu tür sitelerin ana faydası kolaylıktır: Bir alıcı için beklemek zorunda değilsiniz - bunun yerine doğrudan bir şirkete satış yapabilirsiniz. Burada elektronik ve elektronik eşya satan daha popüler sitelerden bazıları.

12. Decluttr

Decluttr, kullanılmış cep telefonları, tabletler, oyun sistemleri ve iPad'ler ve iPod'lar gibi Apple ürünlerini satın alma konusunda uzmanlaşmıştır.

Decluttr'da satış yapmak basittir: sadece ne tür bir ürün sattığınızı ve ürünle ilgili bazı detayları girdiğinizde, size yerinde bir teklif verir. Teklifi kabul ettikten sonra elektronik ürününüzü ücretsiz gönderim etiketini kullanarak gönderirsiniz.

Öğeyi, belirttiğiniz durumda olduğundan emin olmak için değerlendirdikten sonra, size PayPal üzerinden ödeme yaparlar. Öğe belirtilenden daha kötü durumda ise, size yeni bir teklif verecektir.

Bonus: Decluttr ayrıca CD, DVD, video oyunları, ders kitapları ve Legos gibi diğer ürünleri de satıyor. Evet, Lego yapı taşlarını poundla satın alacaklar.

Decluttr gibi sitelerde, doğrudan şirkete sattığınız için listeleme ücreti veya satış ücreti yoktur. Daha sonra ürününüzü alıp tüketicilere satarlar, potansiyel alıcılar ile uğraşmak, levha ve diğer malzemelerle uğraşmak gibi zorlu işleri üstlenirler.

13. Glyde

Glyde, doğrudan Glyde'ye satmamanız için Decluttr'den biraz farklı çalışır; Bunun yerine Glyde aracılığıyla potansiyel alıcılara satıyorsunuz. Glyde ile akıllı telefonları, tabletleri, MacBook'ları, iPod'ları ve video oyunlarını da satabilirsiniz.

Ancak, eBay yoluyla elektronik satarken olduğu gibi fotoğraf yüklemeyin veya açık artırmaları yönetmeyin. Sadece öğenizi listeler ve Glyde gerisini halleder. Glyde, sattığınız her ürün için% 15'lik bir satış ücreti alır ve ayrıca size gönderdikleri gönderim seti için 1 ile 6 dolar arasında ücret alırlar.

Ürünü alıcıya göndermek için kiti kullanıyorsunuz ve Glyde, PayPal hesabınıza kar (satış fiyatı eksi% 15 ücret ve eksi nakliye kiti maliyeti) için kredi verecektir. Glyde ile hedef, Craigslist veya benzeri sitelerden bir satış için buluşarak insanlara daha güvenli bir satın alma ve satış dünyası sağlamaktır.

Glyde ayrıca, yalnızca güvenilir alıcıların ve satıcıların dahil edilmesini ve sizi satıcı olarak koruyarak ve alıcıları koruduğunu garanti etmek için pazarı izler.

14. BuyBackWorld

BuyBackWorld, satış elektroniği konusunda daha çok Decluttr gibi çalışır. Eğer satıcı sadece satmak istediğiniz ürün hakkında bilgi girdiğinizde, size her bir öğe için bir fiyat verecektir, size bir ücretsiz gönderim etiketi göndereceklerdir, öğeleri gönderirsiniz ve BuyBackWorld değerlendirdikten sonra size öder öğeler.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli farklı elektronik eşyaları BuyBackWorld'e satabilirsiniz:

  • iPhone'lar ve diğer cep telefonları ve akıllı telefonlar
  • iPad'ler ve iPod'lar
  • Macbooks
  • Apple masaüstü ve aksesuarları
  • Kameralar
  • Oyun konsolu
  • Tabletler
  • Akıllı saatler

Ve dahası. Alıntılarını kabul ettikten sonra, bilgisayarınızdan ücretsiz bir kargo etiketi basabilir veya size ücretsiz bir gönderim paketi göndermelerini isteyebilirsiniz.Eşyalarınızı BuyBackWorld'e paketleyip gönderdikten sonra, öğenin değerlendirilmesinden iki gün sonra ödeme bekleyebilirsiniz.

Doğrudan Para Yatırma yoluyla size PayPal üzerinden ödeme yapacaksınız ya da bir BuyBackWorld hediye kartı alabilirsiniz, böylece diğer elektronik ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bonus: BuyBackWorld'e satmak istediğiniz ürünlere ilişkin teklifler otuz gün garantilidir, size gerçekten satmak istediğiniz zaman ve ürününüzün acele etmeden onlara ulaşmasını sağlamak için zaman ayırmanızı sağlar.

15. NextWorth

NextWorth, akıllı telefonlar, tabletler ve Apple akıllı saatler gibi elektronik eşyalarınızı satmanıza yardımcı olacaktır.

Decluttr veya BuyBackWorld gibi çok çalışıyor: Elektronik cihaz veya cihazlarınız hakkında bilgi giriyorsunuz, size bir teklif veriyorlar ve oradan alıntıyı kabul veya reddetmeyi tercih ediyorsunuz.

Alıntıyı kabul ederseniz, NextWorth size ücretsiz bir gönderim etiketi gönderir ve eşyalarınızı onlara gönderirsiniz. Öğeleriniz değerlendirildikten sonra size ödeme yaparlar.

Web siteleri, cihazınızı aldıktan yaklaşık bir hafta geçtiğini ve PayPal üzerinden size ödeme yapabileceklerini veya size bir çek gönderebileceklerini söylüyor.

NextWorth'in, kullanılmış elektronik ürünleri satın alan çoğu şirket gibi, yeniden satmadan önce cihazınızı tüm kişisel bilgilerden artacağını unutmayın.

16. Swappa

Swappa, kullanılmış akıllı telefonlarınızı, tabletlerinizi, video oyunlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı, akıllı saatlerinizi, sanal gerçeklik kulaklıklarınızı ve daha fazlasını satmanıza yardımcı olacak bir sitedir.

Kırılan ürünlerin satılmasına izin vermeyerek pazarları güvende tutulur. Ücretler söz konusu olduğunda, Swappa bazı şeyleri biraz farklı yapar.

Satış ücreti yoktur, ancak Swappa bir liste ücreti talep eder. Aradaki fark, liste ücretinin liste fiyatına dahil edilmesi ve satın alma sırasında alıcı tarafından ödenmesidir. Satıcı nakliye masraflarını ödediğinizde, Swappa bu maliyetleri liste fiyatına da dahil etmenizi önerir.

Alıcılar için bonus: Swappa'da ödediğiniz maksimum liste ücreti, ne kadar pahalı olursa olsun, 50 $ 'dır. Ayrıca, tüm ödemeler PayPal üzerinden gerçekleştirilir ve hem sizi alıcı olarak hem de satıcıları korur.

El Yapımı ve / veya Vintage Ürünleri Satmak için eBay gibi Siteler

El yapımı ve vintage ürünler de satış sitelerinde çok popüler ve bu tür öğeleri tanıtmak amacıyla var olan birkaç site var.

17. Etsy

Etsy, el yapımı ürünler ve el işi malzemeleri satması için muhtemelen en iyi bilinen sitedir. Ayrıca, en az 20 yaşında oldukları sürece Etsy'deki vintage ürünleri de satabilirsiniz. El yapımı ürünler satıyorsanız, “el yapımı” nın neyle ilgili olduğuna dair bazı kurallar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, Etsy web sitesine bakın.

Ücretler düştüğünde, Etsy'de satmak için 20 sentlik bir liste ücreti ödersiniz ve bir kez sattığınızda% 3.5 işlem ücreti ve% 3 (artı 25 sent) ödeme işleme ücreti ödersiniz.

Etsy, aldığınız ödemelere yardımcı olduğundan, PayPal, kredi kartı ve banka kartları, Google Pay ve daha fazlası üzerinden sattığınız öğelerden para almayı seçebilirsiniz.

18. Bonanza

Bonanza, satıcılara herhangi bir liste ücreti, aylık mağaza ücreti veya diğer “sinsi” ücretleri talep etmemeleri bakımından benzersizdir. Bonanza'da sattığınız zaman, sattığınız ürün üzerinde sadece% 3,5 temel ücret ödersiniz ve eğer tercih ederseniz, kendi reklam programına dahil olursanız ek bir ücret ödeyebilirsiniz.

Bonanza'da satışa yönelik slogan “sıradan olanı bulmak”. Diğer bir deyişle, burada sattığınız öğelerin mutlaka el yapımı veya vintage olması gerekmez, ancak diğer sitelerde bulamayacağınız benzersiz şeyler arıyorlar.

Bonanza ile erkek ve bayan giyim ve aksesuarlarını, ev ve bahçe eşyalarını, sağlık ve güzellik ürünlerini, koleksiyon ve sanat, mücevher, çanta ve daha fazlasını satabilirsiniz. Bonanza'da hem yeni hem de önceden sahip olunan eşyaları satabilirsiniz.

19. Ruby Lane

Ruby Lane, insanların bebekler, güzel sanatlar, mobilya, aydınlatma, mücevher, cam parçaları, porselen parçaları ve daha fazlası gibi yüksek kaliteli vintage ürünleri satma konusunda uzmanlaşmıştır.

Ruby Lane satıcıları ile, bir defaya mahsus olmak üzere, 100 dolarlık tek seferlik bir kurulum ücreti, 19'luk bir öğe başına işlem ücreti ve daha sonra, kaç öğeyi listelediğinize bağlı olarak, aylık 69 veya dolar başına bir ücret ücreti ödeyeceksiniz.

Bu, vintage satış oyununa gerçekten girmek ve sadece birkaç eşya satmak isteyenlere karşı bir iş yapmak isteyenlere yönelik bir sitedir.

20. DaWanda

DaWanda, web sitesine göre “benzersiz, el yapımı ve özelleştirilebilir” ürünler için bir pazar yeri. Giyim, oyuncak, mücevher, mobilya sanatı ve daha fazlası gibi çeşitli eşyaları DaWanda'da satabilirsiniz.

Eşsiz ve orijinal ise, satabilirsiniz. Genellikle "vintage" kategorisine girmedikçe üretilen ürünleri satmanıza izin vermezler.

DaWanda, ürünün satış fiyatına göre küçük bir liste ücreti alır ve ayrıca ürünün satışında% 9,5 oranında komisyon alır. Bu komisyon ücreti nakliye ücretinden tahsil edilmiyor. Bir satıcı olarak siz de tanıtımlarınızı tanıtmak için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

21. DePop

DePop ile “eşsiz ve ilham verici” şeyler satmaya teşvik edilirsiniz. Maddenin kullanıldığını ve nakliyeden önce yıkandığını belirttiğiniz sürece, kullanılmış ve yeni öğeler DePop'te kullanılabilir. DePop, satılan ürünler için% 10'luk bir ücret talep eder, ancak bir PayPal ücreti de ödeyebilirsiniz.

DePop, bir alıcının başka bir yerde bulamayacağı benzersiz kıyafetleri ve aksesuar ürünlerini satmak için iyi bir yer olabilir.

22. Artifire

Artfire, “el yapımı malları alıp satabilmenin en önde gelen pazarı” olarak adlandırıyor.

Artfire, mücevher, düğün eşyaları, ev ve yaşam öğeleri, zanaat malzemeleri, çocuk oyuncakları ve kıyafetleri gibi eşyalarınızı satabilirsiniz.El sanatları malzemeleri satmıyorsanız, tüm eşyalar el yapımı veya vintage (20 yaş ve üzeri) olmalıdır.

Artfire, açmak istediğiniz mağazanın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişen satış ücretlerine sahiptir. Ayda 4,95 dolar, ayda 20 dolara popüler bir alışveriş seçeneği ve ayda 40 dolara yönelik seçkin bir alışveriş seçeneği var.

Her mağaza seçeneği de nihai değerleme (satış) ücretlerini de içerir.

23. Usta

Craftsy bazı şeyleri biraz farklı yapar; Bitmiş ürünler satmak yerine, ürünleri satmak, desen ve kitleri için izin verir. Örneğin, birine ev yapımı bir battaniyenin nasıl yapıldığını gösteren bir desen satabilirsiniz.

Craftsy, desenlerini sitelerinde satmak için herhangi bir liste veya satış ücreti talep etmediğini söylüyor.

Ev Décor ve Mobilya Satış için eBay gibi Siteler

Ev dekoru ve eBay için iyi alternatifler olabilecek mobilya satışı konusunda uzmanlaşmış web siteleri de var. İşte en çok bilinen iki alandaki kepçe.

24. Başkanlık

Sandalyede, antika mobilyalar ve aydınlatma, sanat, kilim ve daha fazlası gibi diğer ev dekorlarını satabilirsiniz. Bu site tipik olarak mükemmel durumda ve farklı veya benzersiz olan öğeleri arar.

Chairish ile listeleme ücreti yoktur, ancak ürün veya eşyalarınızın ne kadarını sattığınıza bağlı olarak% 20'ye varan bir satış komisyonu ödersiniz. Chairish, nakliye düzenlemeleri ve ödeme dahil olmak üzere, alıcınızla da ayrıntıları koordine etmenize yardımcı olur.

Başkan, listelenmeden önce satmak istediğiniz öğeleri onaylamalıdır. Ayrıca, listelerinizin cazibesini en üst düzeye çıkarmak için fotoğraf röportajlarında da size yardımcı olacaktır. Teslimattan sonra PayPal ile ve tüm alıcılara sunulan 48 saatlik iade süresiyle ödeme alırsınız.

25. Pazar Yeri

Trove Marketplace, “online olarak kullanılmış mobilya satın almanın ve satmanın en iyi yoludur” diyor. Trove ile listeleme ücreti yok ve alıcınız nakit ödüyorsa, ücretsiz olarak da satıyorsunuz.

Ancak, alıcınız kredi kartıyla ödeme yaparsa, Trove, kredi kartı işlemleri ve diğer masrafları karşılamak için satıcıya% 10 işlem ücreti olarak ücretlendirir. Bir alıcı, kullanılmış mobilya ürününüzü satın almak için kredi kartı kullandığında size ödeme yapar.

Satış yaptığınız eşyaları veya alıcıyla bir araya gelme seçeneğiniz var, ancak Trove size alıcıya para vermedikçe ya da Trove'den işlemin tamamlandığını belirten bir bildirim almadıkça öğeyi almamaya karar veriyor. (yani kredi kartlarını tahsil etmek için onay verdiler).

Trove'da kullanılan mobilyaların yanı sıra, burada sanat ve diğer ev aksesuarlarını da satabilirsiniz.

Kitap Satmak için eBay gibi Siteler

Kitapları çevrimiçi satmanıza da izin verecek birkaç site var. Öncelikle, bu siteler kullanılmış ders kitaplarını satmakla uğraşırlar ve üniversite öğrencileri ya da satın aldıkları ders kitaplarından geri ödeme yapmak isteyen üniversite öğrencilerinin ebeveynleri için harikadır.

26. Kitapçı

Bookscouter şu şekilde çalışır: satmak istediğiniz kitapların ISBN numarasını girersiniz ve Bookscouter kitapları sizden almak isteyen satıcıların listesini ve ödemeye hazır olduklarını gösterir.

Satıcılardan birinden bir teklifi kabul ettikten sonra, Bookscouter size ücretsiz bir gönderim etiketi gönderir. Kitaplarını toplayıp gönder.

Kitaplar duruma göre alındıktan ve değerlendirildikten sonra, genellikle kitapların alınmasından ve değerlendirildikten sonraki üç gün içinde kitapları satın alan satıcı tarafından ödenir.

Bookscouter her bir satıcı için bir oran ve inceleme sistemi kullanır, böylece kitaplarınızı sattığınız satıcı veya satıcılar hakkında eğitimli bir seçim yapabilirsiniz.

27. Cash4Books

Cash4Books, kitaplarınızı doğrudan diğer satıcılardan teklifler göstermek yerine doğrudan satın almaları haricinde, Bookscouter'a benzer şekilde çalışır.

Ayrıca kitaplarınızı göndermek için size ücretsiz bir ön ödemeli gönderim etiketi göndereceklerdir. Kitaplarınızı aldıktan ve durumu değerlendirdikten sonra, çek veya PayPal yoluyla size ödeme yaparlar; ne seçerseniz seçin.

Bu site aynı zamanda CD'de başka tür kitap ve kitapları da satın alacaktır.

Gördüğünüz gibi, eBay'e her tür eşyayı satmak için harika alternatifler olan birçok site var.

Bu sitelerden herhangi birini kullanarak hiç sattın mı? Ya da aldın mı? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: VLOG, HAUL, REVUE / Stokomani, ebay, site asiatique, avène vb. .

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bana yakın ucuz veteriner bakım almak için 8 yol
Maliye

Bana yakın ucuz veteriner bakım almak için 8 yol

Evcil hayvanlar pahalı olabilir. Evcil hayvanınızın veya evcil hayvan sahipliğini düşünürseniz, evcil hayvanınızın alım fiyatı ve yiyecek ve diğer bakım kalemlerinin maliyeti yoktur, hem normal hem de beklenmedik veteriner bakım maliyetlerinin potansiyel maliyetlerini hesaba katmak istersiniz. Veterinere yapılan geziler pahalı olabilir. Aslında, köpeğimizle acil bir veteriner gezisi yapmak zorunda kaldık çünkü sahip olmaması gereken bir şey yediler.
Devamını Oku
Tatil Sezonunda Para Tasarrufu
Maliye

Tatil Sezonunda Para Tasarrufu

Tatil sezonu, neşenin, ailenin ve tabii ki yüksek harcamaların zamanıdır. Evet, bu yılın tekrar zamanı - kontrol listelerini açmanın, kalabalık alışveriş merkezlerindeki pozisyon için mücadele etmenin ve herkesin söylendiği ve yapıldığında ısının devam etmesi için bankada hala yeterli paranız olduğu için dua etmenin zamanı geldi.
Devamını Oku
Bir işten kurtulmak için 5 yolu
Maliye

Bir işten kurtulmak için 5 yolu

İşsizlik rakamları artmaya devam ederken, pek çok çalışan gelecek hafta bir iş yapıp yapamayacağı konusunda endişeli. Bazıları zaten var, bazıları zaten işlerini kaybetti ve yeni iş bulmak için çabalıyorlar. Bu sırada finansal planlama çok önemlidir. Bu, insanların hissettikleri ve umutsuzca rehberliğe ihtiyaç duydukları bir zamandır.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?
Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi? Federal Öğrenci Yardımı departmanına göre, bir tolerans tanımı şu şekildedir: Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz miktarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.
Devamını Oku