Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir.

Investopedia, kişinin net değerini söyledi“Mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebilir.”

Net değerinizi bilmek, paranızı nasıl harcadığınızı ve sizin ve / veya aileniz için belirlediğiniz finansal hedeflerinizde büyük bir fark yaratabilir. Bir kişinin net değeri, mevcut finansal durumunun bir anlık görüntüsü gibidir.

Mali durumunuzun her zaman kolayca erişilebilen “büyük bir resmini” görerek, para yönetim sisteminizde finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak değişiklikler yapmanız gerektiğinde daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Öyleyse, kişinin tam olarak “net değerini” oluşturan şey nedir? Net değer, bir kişinin mali durumunun alt dolarıdır.

Net değeriniz nasıl hesaplanır?

 1. Tüm varlıklarınızın bir listesini yapın. Ev sahibi iseniz, ev sahipliğiniz, sahip olduğunuz tüm araçların değeri, tüm emeklilik, tasarruf ve yatırım hesabı bakiyeleri ve tekneler, eğlence araçları vb.
 2. Tüm sorumluluklarınızın bir listesini yapın. Ardından, ev ipoteği, herhangi bir araba veya diğer kişisel krediler, döner ve diğer borçlar dahil olmak üzere tüm yükümlülükleri listeleyeceksiniz.
 3. Yükümlülüklerinizi varlıklarınızdan çıkarın. Aldığınız cevap net değeriniz.

Neden Net Değerimi Bilmem Gerekir?

Net değerinizin ne olduğunu bilmek neden bu kadar önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Net değerinizi anlamak için iki önemli neden vardır.

Öncelikle, net değer numaranızı bilmek, mevcut finansal durumunuzun net bir resmini verir. Bu, finansal değerden yararlanan veya net değer numaranızın olmasını istediğiniz kadar yüksek değilse, bazı şeyleri dönüştürebileceğiniz seçimler yapabilmeniz açısından önemlidir.

İkinci, net değerinizi bilmek belirlediğiniz finansal hedeflerin ilerlemesini izlemenize yardımcı olur. Net değerinizi izlemek, büyük resminizin finansal ilerlemesini düzenli olarak görmenize ve yerine koyduğunuz finansal hedeflere ulaşmak için yapılması gerekenleri yapmaya devam etmek için bir motivasyon kaynağıdır.

Net Değerinizi Takip Edin - Basitleştirilmiş

Her ay varlık ve yükümlülüklerinizin her birindeki dolar tutarlarını toplamak zorlu bir görev gibi görünebilir, ama neyse ki Kişisel Varlık adlı ücretsiz bir araç kullanarak net değerinizi değerlendirip izlemenin kolay bir yolu var.

Net değerinizi izlemeye başlamak için yapmanız gereken adımlar şunlardır:

 1. Kişisel Sermaye'ye gidin ve sağ üst köşedeki "Ücretsiz olarak katıl" düğmesini tıklayın.
 2. E-postanızı ve diğer ilgili kişisel bilgilerinizi girmek için komutları doldurun.
 3. Kişisel banka hesabınızı ve yatırım hesabı bilgilerinizi girin. Endişelenme: Kişisel Sermaye, hesap bilgilerinizin her zaman en üst düzeyde koruma ile korunmasını sağlamak için banka düzeyinde askeri dereceli şifreleme kullanır. Ek bir güvenlik önlemi olarak, hiç kimse - siz bile değil - Kişisel Sermaye web sitesinden bir hesaptan diğerine para taşımasına izin verilmez. Site sadece izleme ve izleme bakiyesi içindir.

Bu kadar! Görüntülenebilir olmak ve net değerinizi izlemek için göz önünde bulundurmak istediğiniz tüm hesap bilgilerini girdikten sonra bitirdiniz! Kişisel Sermaye oradan devralınır ve hesaplarınızı düzenli olarak izler, böylece her zaman net değerinizi bilmenizi sağlayacak güncel bilanço bilgisine sahip olursunuz. Kaydolmadan önce daha fazla bilgi isterseniz Kişisel Sermaye incelememize göz atın.

Kişisel Sermaye ayrıca, mali durumunuzun diğer alanlarını izlemenize de yardımcı olur:

 • Yatırım kazançları ve kayıpları
 • Hesap bakiyeleri ve işlemleri
 • Kategorize harcama grafikleri
 • Yaklaşan faturalar
 • Öngörülen yatırım ücretleri
 • Gelir raporları

Net değerinizin ne olduğunu görmek ve hatırlamak için Kişisel Sermayeye göz atın, amaç, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşabilmeniz için net değerinizi büyütmektir.

Videoyu izle: Kendi Değerini Fark Etmenin 10 Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları
Maliye

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları

Arabaların, yarı kamyonların ve otobüslerin hepsinin ortak noktası nedir? Hepsinin düzenli olarak değiştirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi çöp alanlarına taşımak yerine, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebilirsiniz. Yerel çöp alanınızı hızlı bir şekilde doldurmamanın yanı sıra, biraz daha zengin olursunuz.
Devamını Oku
Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm
Maliye

Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm

Alüminyum kutuların geri dönüşümü için para kazanabileceğiniz gibi, aynı zamanda cam şişe ve kavanozların geri dönüşümünü de yapmak mümkündür. Evinizde soda, bira ya da diğer cam içecek kapları gibi çok sayıda cam kap ya da çok sayıda şişelenmiş içecek satın alan başkalarını tanıyorsanız, bu sizin bazı ekstralar yapmanız için iyi bir yol olabilir. nakit.
Devamını Oku
Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası korumanız olduğunu bilmek, size ve gönül rahatlığı olanlara sağlayabilir. Hiç kimse hayal edilemez bir yerde yaşamak istemezken, hayat sigortası, bağımlılarınızın borçlarını ödemek ve / veya devam eden yaşam masraflarını ödemeye devam etmek için ihtiyaç duyabilecekleri ek fonlara sahip olmalarına yardımcı olabilir.
Devamını Oku
İşten Ayrılma Sırasında 35.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?
Maliye

İşten Ayrılma Sırasında 35.000 Dolardan Nasıl Para Kazandı?

Bugün Borç Verme Hikayesi'ni paylaşmak için The Budgetnista'dan ünlü yazar, konuşmacı ve blog yazarı Tiffany Aliche'yi ağırlıyoruz. Tiffany korkunç bir borç durumu aldı ve sadece borcunu ödemekle kalmadı, aynı zamanda kendi işini kurma deneyiminden edindiği dersleri kullandı. Bugün Tiffany, on binlerce insanın, blogu ve kadınları için Live Richer Challenge ile para ve hayatı yönetmeyi öğrenmesine yardımcı oluyor.
Devamını Oku