Maliye

Vergi Yapmak veya Turbo Vergi Kullanmak için Bir Muhasebeci Kiralamanız Gerekir mi?

Bu asıl soru. Hangisi daha iyi: Vergi yapmak için bir muhasebeci kiralamak veya Turbo Vergi veya başka birçok vergi dosyalama programlarından birini kullanarak bunları kendiniz yapmak mı?

Bu sorunun cevabı bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Her vergi durumu farklı olduğundan ve her birey farklı olduğundan, vergi dosyalama ihtiyaçlarınız için hangi yolun en yararlı olduğuna karar vermeden önce çeşitli soruları dikkate almanız gerekir.

Hangisi Daha İyi: Bir Muhasebeci Kiralama veya Turbo Vergi Kullanma?

Birçok kişi kendi vergilerini kendileri yaparak para tasarrufu yaptı. Yine de diğerleri EBM'lerine göre yemin ediyor. Aşağıdaki soruları düşünerek, vergilerinizi yapmak için bir EBM (Yeminli Mali Müşavir) kullanmanın avantajları hakkında Turbo Vergi gibi bir vergi dosyalama yazılımı programı kullanarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Her iki seçeneğin de faydaları vardır, ancak hangi seçeneğin sizin için en uygun olduğunu bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekir. Vergi dosyalama işlemine nasıl devam edeceğinize karar vermeden önce, her iki senaryo için de düşünmeniz gereken bazı şeyler.

 Turbo Vergi ile Dosyalama

Vergilerinizi yapmak için Turbo Vergi gibi vergi yazılımlarını kullanmanın en önemli şeylerinden biri, her vergi durumunda insanlar için bir dizi farklı programa sahip olmalarıdır.

Sadece sizin yararınıza, sundukları farklı programların her birinden ve her bir programdan ne tür vergi dosyalarının yararlanabileceğinden bahsedeceğim.

Turbo Vergi Serbest Baskı

Evet, “bedava” dedim. Turbo Tax's Free Edition ile, federal vergilerinizi ya da eyalet vergilerinizi dosyalamak için kesinlikle hiçbir şey ödemezsiniz.

Bu bariz sebeplerle Turbo Vergi ile popüler bir programdır; bir kuruşa mal olmaz! Ücretsiz sürüm, her vergi göndereni için geçerli değildir, ancak 1040EZ formu veya 1040A formu dolduruyor ve aşağıda listelenen diğer parametrelere uyuyorsanız, Turbo Tax'in Free Edition sürümünü kullanabilirsiniz.

 • Yıl içinde 100.000 dolardan az kazanırsanız
 • 1099-MISC geliriniz yoksa, sadece W-2 geliriniz varsa
 • Bir işletme, ev veya kendi kiralık mülkünüz yoksa
 • Büyük bir sağlık masrafınız yoksa

Diğer bir deyişle, paranızı bir işveren aracılığıyla kazanırsanız, altı rakam kazanmayın ve oldukça basit bir vergi durumunuz varsa, Turbo Vergisinin Ücretsiz sürümünden yararlanmaya hak kazanırsınız ve vergilerinizi size ücretsiz olarak verebilirsiniz.

Turbo Vergi Deluxe

Turbo Vergi, Deluxe sürümün en popüler versiyonu olduğunu söylüyor. Federal dosyalama için 39.99 dolar ve eyaletinizle dosya için 36.99 dolar. Deluxe versiyonu kimdir? Muhtemelen vergi dosyalarının çoğunluğu için. Turbo Vergi Deluxe kullanmak için önerilen parametreler.

 • Faiz ödemeli ve emlak vergisi kesintisi olan ev sahipleri için önerilir
 • Nakit ve çek ya da doğrudan çekilme yardım kesintileri olanlar için önerilir
 • İadenizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için 350'den fazla farklı indirim senaryosuna erişim ile birlikte gelir

Bu sürüm, iş geliri, kiralık emlak geliri veya yatırım geliri olmaması koşuluyla iyi olurdu.

Küçük bir işletmeniz varsa, kendi kiralamanız veya çok fazla yatırımınız varsa, Turbo Tax'ın bir sonraki adımı olan Premier sürümüyle birlikte gitmek isteyeceksiniz.

Turbo Vergi Premier

Turbo Vergi Primi, federal dosyalar için 59.99 ABD Doları ve devlet baskısı için Deluxe baskıda olduğu gibi aynı ek ücrete tabidir: $ 36.99.

Diğer iki seçenek üzerinden Premier sürümünü seçtiğinizde ne alacaksınız? Bu ekstra özelliklerle birlikte Deluxe versiyon ile sunulan her şeyi alırsınız.

 • Yatırım bilgilerinizi yatırım hesabınızın web sayfasından Otomatik Plan D formunuza otomatik olarak aktarabilirsiniz.
 • Maliyet tabanınızı bulabilirsiniz
 • Kesintinizi en üst düzeye çıkarmak için kiralık mülklerinizi kolayca ayarlayabilir ve amortismanı hesaplayabilirsiniz.

Bu sürüm yatırımlar ve kiralık mülkler için oldukça iyi bir fiyat sunuyor. Vergi adamım 130 dolara mal oluyor ve bu da herhangi bir yatırım veya kiralık emlak bilgisi olmadan gerçekleşiyor - ve bu alan için süper ucuz.

Yatırımlar ve kiralık mülkler için kesintilere ihtiyacınız varsa, bir muhasebeci kullanıyorsanız, $ 97’den çok daha fazla para ödeyeceksiniz.

Turbo Vergi Serbest Çalışan

Sıradaki sıra, Turbo Verginin Kendi Kendine Çalışan versiyonudur. Evet, tahmin ettin - iş sahipleri için. Serbest meslek sahibi iseniz ve tek bir mülkiyeti veya küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, bu sizin için iyi bir program olabilir.

Self-Employed sürümü federal dosyalama için $ 89.99 ve eyalet için $ 36.99, bu sürüm için büyük toplam maliyeti 127 $ 'a getiriyor. Bu, çoğu vergi uzmanının çoğu bölgeye malolacağından daha ucuzdur, ancak fiyatlarının sadece emin olmak için kontrol edilmesine değer olabilir.

Premier versiyonunun tüm avantajları ile birlikte, Turbo Tax'un Kendi Kendine Çalışan sürümü size aşağıdaki ek avantajları sunar.

 • İşletmenize dayalı olarak sektöre özel kesintileri arama yeteneğine sahiptir.
 • Ridesharing, grafik tasarım ve web tasarımı gibi ortak yan işleri kapsamaktadır.
 • Neredeyse tüm işletme türleri için geniş bir kesinti listesine sahiptir.
 • Hak ettiğiniz her kesintiyi ve en büyük para iadenizi alacağınızı garanti eder.
 • Özel olarak C Schedule sahipleri için tasarlanmıştır.

Bu, eğer daha küçük bir işletmeniz varsa ve vergilerinizi dosyalamak için daha kolay ve daha uygun maliyetli bir yöntem istiyorsanız ve yine de hak ettiğiniz azami kesintiyi elde ederseniz, sizin için harika bir ürün olabilir.

Turbo Vergi Canlı

Turbo Tax Live, bu yıl Turbo Vergisinden yeni bir ürün. Ne sunuyor? Diğer Turbo Vergi sürümlerinin tüm avantajları ile birlikte, Turbo Tax ile canlı bir şekilde, bir Yeminli Mali Müşavir veya bir Yeminli Mali Müşavirlik (Vergi Dairesi) 'den vergi başvurunuzla ilgili talep üzerine yardım alırsınız (Kayıtlı Ajan: Özel olarak yardım için federal olarak lisanslanan vergi uzmanları vergi yardımı olan kişiler.

Ve ajanınız sizinle birlikte olacak, vergi formunuzun her bölümünü doldururken, hiçbir şey kaçırmamanız için yardımcı olacak.

Ayrıca, iadeniz bittiğinde, bir şey kaçırmadığınızdan emin olmak için dönüşünüzü iki kez kontrol edebilir ve bir Turbo Vergi uzmanı tarafından gözden geçirebilirsiniz.

Turbo Tax Live sürümünün fiyatı federal için 149.99 $ ve eyalet için ek $ 36.99. Şimdi, bu vergi yazılımına göre biraz daha harcama yapıyor, ancak bir muhasebecinin işe alınmasından daha ucuz olan daha karmaşık getiriler için bir seçenek olabilir.

Araştırmamda, birçok EBM’nin 200 ile 350 dolar arasında ücret aldığını tespit ettim. saat başı hizmetleri için. Turbo Tax Live ile bir astronomik para ödemeden CPA veya EA'dan yardım alabilirsiniz.

187 $ (Canlı versiyona sahip federal ve eyalet için toplam) diğer Turbo Vergi ürünlerle karşılaştırıldığında tam olarak ucuz olmamasına rağmen, yüksek bir ücret ödeyen bir muhasebeciyi işe almaktan daha ucuzdur. saatlik ücret.

Yani, bir muhasebecinin aksine Turbo Vergi ile gitmenin diğer artıları neler olabilir? Eksileri ne olacak? Hızlı bir yıkım yapalım.

Turbo Vergi Olası Daha Verimli Olacak

Çoğu durumda, yazılımın daha pahalı sürümlerinden birini seçseniz bile, bir vergi uzmanı kullanmaktan daha fazla maliyet etkin olmak için Turbo Vergisini göreceksiniz.

Benim durumumda, muhtemelen 127 $ maliyeti olan Self-Employed sürümünü kullanacağım. Adamım bana 130 dolara patladığı için, neredeyse bir yıkama. Ancak, birkaç kişi tarafından çoğu vergi uzmanından çok daha azına suçlandığı söylendi; Sanırım bu, diğer profesyonellerle uzun vadeli ilişkiler kurmanın faydalarından biri.

Ancak, kendi hesabına çalışan arkadaşlarımın çoğunun vergi ödemelerini yapmak için ne kadar ödüyorlarsa, Turbo Tax kesinlikle daha uygun maliyetli olacaktır. Arkadaşlarımın çoğu, bir muhasebeci tarafından vergilerini almak için 300 dolardan 400 dolara kadar para ödüyorlar.

Kesintilerinizi Girmeyi Kolaylaştırıyorlar

Turbo Vergi kullanımı oldukça basit. Bunu biliyorum çünkü onları daha iyi bir para iadesi olan karşılaştırmak için bir kez kullandım; Muhasebecim veya Turbo Vergi. O zaman, bir yıkaydı.

Ancak, Turbo Vergi kullanımı çok kolaydı. Yönleri takip ettim ve bana anlattıklarını girdim. Program, vergi kesintileri ve vergi yasaları hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı olmasına rağmen, vergi yasaları konusunda çok fazla eğitim almam ya da internette google sorularım gereği yoktu.

Kendi Zamanında Dosya Edebilirsin

Bir muhasebeci tuttuğunuz zaman, onların programına bağlısınız demektir. Turbo Vergi ile, kendi zamanınızda çalışabilir ve hatta ihtiyacınız varsa geri dönüp dönüşünüze geri dönebilirsiniz.

Bu, programlarında her zaman tam kontrole sahip olmayan insanlar için iyi bir avantajdır.

Turbo Vergi, Vergi Yasalarına Eğitilmenize Yardımcı Olacaktır

Turbo Tax'in yapmanıza yardımcı olabileceği şeylerden biri, vergi yasaları ve bunların nasıl çalıştığı hakkında bir veya iki şey öğrenmektir. Genel olarak, bir muhasebeci ile çalıştığınız zaman, onlara evraklarınızı verirsiniz, tamamlanmış bir geri dönüşü size verirler ve yolunuzdasınız.

Turbo Vergi ile, gereklilikleri okuyarak ve numaraları kendiniz girerken, vergi dosyalama eğitiminde bir şans elde edersiniz.

Sayıları ve muhasebeyi seviyorsanız veya vergi dosyalama sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu Turbo Vergi'nin kullanılmasının bir başka avantajı olabilir.

Kontrolde Olma hissini seviyorsun

İnsanların Turbo Vergi gibi vergi yazılım programları ile doldurulmasının bir başka nedeni de, onların adına girilen rakamların her yönüyle ilgilenmekten hoşlanıyor olmalarıdır.

Bir muhasebeci kullandığınızda, vergi iadenizle ilgili belli bir miktar kontrolden vazgeçersiniz. Eşyalarını vergi uzmanına verirsin ve geri ödemenizin ne olacağını ya da yazmanız gereken bir çekin ne kadar büyük olduğunu söyleyen bir notla size geri verir.

Geri dönüşünüze hangi rakamların girildiğine dair pek bir fikriniz yok ve iyi bir dişli tarakla geri dönüşünüzü incelemediğiniz sürece, muhasebecinizi hiçbir hata veya kaçırma kaçırmadığına dair sözünden almak zorunda kalacaksınız.

Ancak, hangi rakamların kullanıldığını ve hangi kesintilerin dahil edildiğini ilk elden görmeyi tercih ederseniz, Turbo Tax'i kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bunlar gibi programlar, geri dönüşünüzün her satırında size yol gösterecek, böylece olası tüm kesintileri düşündüğünüzden emin olabilirsiniz. Böylece, girilen numaralar ve dahil edilen masraflar ve kesintiler üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Ama bir Muhasebeci Kullanmıyor Hatalar için Sorumluluktan Ellerimi Yıkama?

Bu yaygın bir yanlış anlamadır, ancak asıl cevap “hayır” dır. Biliyorum - ben de şaşırdım! Ancak, vergileriniz denetlendiğinde, muhasebecinizin doğru hesaplamalar ve sayılar girişi sağlamasından sorumlu olduğunu öğrendim, ancak verdiğiniz verilerden siz sorumlusunuz.

Bu yüzden, doğru bir şekilde numaralar verdiğinizi kontrol etmiyorsanız ve muhasebeciye ne tür sayılar dağıttığınıza dair bir kanıtınız yoksa, yapılan hatalar için kesinlikle doğru olabilirsiniz.

Bonus: Turbo Tax, bir denetim durumunda kullanıcılara denetim rehberliği sunar. Ayrıca, denetlenip denetlenmediğini nasıl hazırlayacağınız konusunda size rehberlik edecek olan Denetim Savunması olarak satın alabileceğiniz ek bir ürününüz de var.

Bu, özellikle karmaşık bir dönüşünüz varsa, ekstra bir satın alma olabilir.

Yani, hangi tür davalarda bir muhasebeci kullanmayı düşünmelisiniz? Bazı farklı senaryoları gözden geçirelim ve bir CPA veya başka bir vergi uzmanı kullanmanın lehine, kendi kendine yapma vergi yazılımından vazgeçmenin daha iyi olabileceği hakkında konuşalım.

Bir Muhasebeci Kullanmak

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, çeşitli muhasebe prosedürlerinde ikametgahlarına göre ruhsatlandırılması için titiz sınavlardan geçen bir muhasebecidir. EBM'ler ve diğer vergi uzmanları, vergi yasaları hakkında genellikle siz ve benim gibi düzenli erkeklerden ve gruplardan çok daha fazla şey bilirler.

Bir muhasebeci kullanırken muhtemelen bir saatlik ücret (ve ya ucuz bir ücret) tahsil edileceğini ve muhasebecinin zaman çizelgesine uymanız gerektiğini unutmayın. Sonuçta, vergi hazırlayanlar çok sayıda müşteriye sahipler ve her birinin ihtiyaçlarını kendi müşteri listelerini göz önünde bulundurarak ele almaları gerekiyor.

Bu, vergi dosyalarınız hakkında bir muhasebeciye yapılan çağrılarınızın ve e-postalarınızın hemen yanıtlanmayabileceği anlamına gelir, çünkü başka insanlarla da çalışıyorlar, bu yüzden sabırlı olmanız gerekir.

Burada bir vergi yazılımı programı kullanmak ve bunu kendiniz yapmak yerine bir muhasebeci gibi bir vergi uzmanı kullanmayı düşünmenin en iyi olacağı bazı yaygın durumlar vardır.

Vergi Dosyalama İşlerini ve Çıkışlarını Bilmek İstemiyorsunuz

Daha önce de belirttiğim gibi, Turbo Vergi gibi vergi yazılımlarını kullanmak, içerik oluşturucuların çoğu programı süper kullanıcı dostu hale getirdiği bakış açısından kolaydır.

Ancak, kendi vergilerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmekle ilgilenmediğiniz kanaatindeyseniz, ne kadar kolay olursa olsun, bir muhasebecinin yapması için ekstra para ödemekten daha iyi olabilirsiniz.

Evraklarınızı bir başkasına teslim etmenin uygun olup olmadığına karar vermek size kalmış, ancak bir muhasebecinin vergilerinizi tamamlamak için ihtiyaç duyacağı tüm sayıların toplanmasından hala sorumlu olacağınızı unutmayın.

Sen yeni bir iş sahibisin

Bu, işletmenizi ilk açtığınız veya satın aldığınız bir yılsa, ilk kez işletmeniz için işletme sahibi olarak bir hesap kullanmayı düşünebilirsiniz.

Geçmişte benzer bir işletme sahipliğiniz olmadıkça, farkında olmadığınız yasalar ve kesinti kuralları olacaktır ve bir muhasebeci bu tür durumlara yardımcı olacaktır.

Bir İş Durumu Değişikliği Yaptınız

İş durumu değişiklikleri gibi karmaşık hareketler, vergi dosyalama için bir muhasebecinin kullanımını da garanti edebilir.

Yıl boyunca işinizi tek bir şirketten bir şirkete dönüştürdüğünüzü varsayalım. Tüm doğru evrakları hazırladığınızı, masraflarınızı ve kesintilerinizi her iki iş durumu için uygun bir şekilde hesapladığınızdan ve bir yıla kadar bir şirket olarak uygun şekilde hazırlanmış yeni yıla başlamak için gereken her şeye sahip olmanızı sağlamak önemlidir.

Herhangi bir hata, para cezalarına ve eyaletinizden potansiyel yasal işlemlere neden olabilir. Bu nedenle, bir hesap kullanmak, tüm ördeklerinizin üst üste gelmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Yıl İçinde Taşındı

Bir devletten diğerine geçmek, vergi durumlarını karmaşıklaştırabilir. Tecrübeli ve güvenilir bir EBM, vergilerinizi sıralamanıza yardımcı olabilir ve vergilerinizi nasıl ödediğinizi veya bir devletin diğeri arasındaki borcu nasıl ödeyeceğinizi belirlemelidir.

Bebek, Evlilik veya Boşanma gibi büyük bir Yaşam Olayı yaşadınız

Çocuklar ve evlilik genellikle kişinin vergi durumu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yıl boyunca evlendiyseniz, dosyalamanın en iyi yolunun ne olduğundan emin olamayabilirsiniz. Ortaklaşır mısın? Ayrı ayrı? İyi bir muhasebeci, özel durumunuz için dosya göndermenin en iyi yolunu size bildirebilmelidir.

Aynı çocuklar için de geçerli. Çocuklar çok fazla kesinti yapabilirler - woohoo! Ama ne yapabilirsin ve ne düşebilirsin? Bir muhasebeci, ebeveyn olarak ne tür nitelikte yazdıracağınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

Boşanma durumları vergi zamanında da yapıştırılabilir. Çocukları kesintiler olarak kim alacak? Vergi konusunda çocuk nafakası ve nafaka ile ilgili kurallar nelerdir; gelir olarak kabul edilen şeyler mi? Giderler olarak yazılabilirler mi?

Bir muhasebecinin, bu tür harcamaların (veya gelirlerin) vergi açısından nasıl etkilenebileceğini ve eski eşinizin nasıl dosyalandığıyla çelişmeyecek şekilde nasıl dosyalanacağını bilmeniz ve bu konuda yardımcı olmanız gerekir.

Hayatınızı Kolaylaştıran Yetkili Bir EBM'niz Var

Bazen, kendinizin yapabileceği vergi yazılımı programlarının kolaylık, kolaylık ve maliyet tasarrufu ne olursa olsun, bazı insanlar sadece vergi dosyalama süresini onlar için kolaylaştıran bir muhasebeci ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahiptir.

Eğer durum böyleyse; eğer “adam” ya da “gal” iniz varsa ve onu yıllar boyunca kullanıyorsunuz ve bu sadece daha kolay, yeni bir şeyler öğrenmek için her zaman yaptığınız şeyle uğraşmayacağınıza karar verebilirsiniz. ve biraz para biriktirin.

Ve bu tamam. Bütçenize değer odaklı harcamaları öğrenme ve uygulama bölümleri, hangi hizmetlerin ve ürünlerin ödeme yapmaya değer olduğuna karar vermektir.

Sonuç

Sonuç olarak, bir bütün olarak doğru ya da yanlış bir cevap yoktur, ancak bunun yerine, Turbo Vergi gibi bir vergi yazılımı programı kullanmanız ya da verginizi yapmak için bir muhasebeci veya başka bir vergi uzmanı bulundurmanızın size ve bireysel vergi durumunuza bağlı olup olmadığı .

En son teknoloji ürünü vergi yazılımı programlarının, daha karmaşık geri dönüşler için bile olsa, insanların kendi vergilerini kendi vergilerini kullanarak para ve zaman tasarrufu yapabilmelerini çok seviyorum.

Para biriktirmenize yardımcı olacak, zamandan tasarruf edecek ve süreçte yararlı bir beceriyi öğrenecek herhangi bir ürün kitabımda değerlidir.

Ancak günün sonunda sadece hangi vergi dosyalama yönteminin sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Daha önce hiç sahip olmadığınız takdirde Turbo Tax'a denemek, sadece insanlar kadar kolay ve akıcı olup olmadığını görmek faydalı olabilir.

Oh, Turbo Vergi ile ilgili başka bir şeyden bahsetmeyi unuttum: Amerika Birleşik Devletleri ordusunun bir üyesiyseniz, tüm Turbo Vergi ürünlerinde 5 $ indirim elde edebilirsiniz. dosya.

Bu, askerlik görevlimizin tümüne Turbo Vergiden güzel bir "teşekkür ederim". Bir muhasebeci kullanıyorsanız, onlara askeri indirimler sunup sunmadıklarını da sormak isteyebilirsiniz. Sonuçta, kurtarılan bir kuruş kazanılan bir kuruş.

Vergilerinizi nasıl kaydediyorsunuz: Bir muhasebeci veya çevrimiçi vergi yazılımı dosyalama sistemi kullanıyor musunuz? Hiç Turbo Vergi kullandınız mı? Vergi dosyalama deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: فیلم سینمایی دوبله فارسی ورونیکا گرن بدون سانسور - Film Yapımcı Farsi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Filmler Yayınlanmadan Önce Nasıl İzlenir?
Maliye

Filmler Yayınlanmadan Önce Nasıl İzlenir?

Dün gece, serbest bırakılmadan 5 ay önce bir film izledim. Çılgıntı çünkü daha önce bildiğim filmlerin bir listesi bile henüz filmin adını koymamıştı. Anlaşamayan bir anlaşmayı imzalamamı sağladılar, böylece size anlatabileceğim bir şeyle sınırlı kaldım. Ama söyleyebileceğim şey, bunun Paramount Pictures tarafından yapıldığı ve bir suç draması olduğu.
Devamını Oku
Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl
Maliye

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl

Ekstra para kazanmanın ilginç bir yolu, ahşap paletlerin toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Ahşap paletler, malların bir yerden diğerine taşınmasına yardımcı olmak için ülke genelinde ve dünyada kullanılıyor. Bazı şirketler, bu paletleri sadece onları almaya istekli olan ve onları yeniden satış için başka bir yere götüren herkese açık bırakarak çıkarır.
Devamını Oku
Finansman Daire İncelemesi - Borçlular ve Yatırımcılar için P2P Kredileri
Maliye

Finansman Daire İncelemesi - Borçlular ve Yatırımcılar için P2P Kredileri

Finansman Çemberi, İnternet'te mevcut olan eşler arası (P2P) ödünç veren sitelerden birisidir. Okuyacağınız tüm Funding Circle incelemelerinde, şirketten ayıran şey, diğer tüm P2P borç verenlerinin yoğunlaştığı kişisel kredilere değil, işletme kredilerine odaklanmasıdır. Bu sadece borç alanlar için değil, aynı zamanda yatırımcılar için de önemli bir borç verme nişidir.
Devamını Oku
Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok halkın mali planlarında önemli bir üründür. Bunun bir nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, borçlu ve cenaze masraflarının ödenmesi, günlük yaşam giderlerinin devam eden ödenmesi de dahil olmak üzere, uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için yararlanıcı (veya faydalanıcı) tarafından kullanılabilir olmasıdır. ve hatta geleceğe yatırım yapmak için.
Devamını Oku