">
Maliye

18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?

Bunun nasıl mümkün olabileceği sorulmuştur. Çok mu para kazandık? Çoğu insanın bilmediği bir şey biliyor muyuz? Kısa cevap “hayır”. Durumumuzu gerçekten olduğu gibi gördük, bir karmaşa. Biz, bizi mutlu etmek için yapabileceğimiz her şeyi satın almanın tüm kültürel yalanlarını satın aldık, yeni bir araba finanse ettik, böylece bakım konusunda endişelenmemiz gerekmedi, iyi bir iş bulmak için üniversiteye gittik, liste devam ediyor ve üzerinde.

Gerçek Hikaye

Eşyalarımıza sahip olmadık, eşyalarımız bize ait. Sadece 52.000 $ 'lık borcumuz yok, ayrıca 2 mortgage ödemesi de yaptık. Kölelikti. Kalk, işine git, çek al, borç verene ödeme yap. Kalk, işine git, çek al, borç verene ödeme yap. Sonunda sahip olduğum kadar çok şey alabilirim. Eşim & birlikte harekete geçmeye karar verdik ve maliyelerle daha iyi seçimler yapmaya başladık.

Biz Gittik

HER ŞEYİ sattık! (Şey, her şey gibi görünüyordu). Yepyeni Nissan Altima'yı araba satın almanın bir yıldan daha kısa bir sürede sattık ve hatta 6,000 $ 'lık işlemi de kaybettik. Ancak, buna değerdi çünkü önümüzdeki yıllarda bundan daha fazlasını kaybetmeye devam ediyoruz. Ebay ve Craigslist benim PC'mdeki hızlı aramalardaydı ve her gün online olarak sattığım bir şeyi gönderiyormuş gibi görünmüştüm ya da Craigslist'den birileriyle bir şeyler bulmaya çalışıyorduk. Bu özgürleştirici bir duyguydu. Yetişkin hayatımda ilk defa, mali işlerimin kontrolünü ele geçirmiş gibi hissettim.

Aylık Giderlerimizi Keseriz

Bu başarımızın büyük bir parçasıydı. Kabloyu, spor salonumuzu üyeliğimi, kayropraktik ziyaretlerini, masaj terapisini, yemek yedik ve daha fazla olduğundan eminim. Fikir şu ki sadece iki seçeneğimiz vardı: gelirimizi arttırmak veya masraflarımızı azaltmak. Böylece ikincisi ciddi bir ilerleme için ihtiyacımız olan momentum oldu.

Yüksek Faizli Borcumuzu Yeniden Dengeledik

Kim ve ben arasında,% 13'lük bir faiz ödemesi yaptığımız birkaç kredi kartımız vardı. Büyükannem bize çok daha düşük bir faiz oranıyla borç vermek için yeterince nazikti ki bu da borcumuzu daha hızlı ödememize yardımcı oldu. Borcunuzu yeniden düzenlemenize yardımcı olacak bir büyükanneniz yoksa, tüm gün bunu yaptığımı kesinlikle sevdiğim SoFi diye bir şirket var. Size% 6,574 gibi düşük bir orana sahip olabilirler. Bu nedenle, yüksek faiz oranına sahip birden fazla kredi kartına sahip olup olmadığınızı kontrol etmeye kesinlikle değer.

Alt çizgi

Size karşı olan ilgi alanları, mali çöküşünüz olacak. Albert Einstein, bir zamanlar bu ilgiyi birleştirmenin, ne kadar güçlü olduğu için dünyanın sekizinci harikası olduğunu söyledi.

Sana karşı ilginin olmasını istemez miydin?

Bizim sorunumuz,% 13'ün üzerinde faiz oranı olan kredi kartları,% 8'in üzerinde faiz oranı olan bir ipotek,% 6'sı faiz oranıyla okul kredileri ve yaklaşık% 4'lük bir faiz oranındaki bir araç kredisi olduğumuzdu. Bu beni sadece düşünerek hasta ediyor. Anladığım şey bu basit bir gerçektir: Bana karşı değil, lehimde çalışmayı istedim.

Bu makaleyi yazarken, borcumuz yok, fakat birincil ikametgahımız var. Sadece bir borç veren için faiz ödüyoruz ve bunu 10 yıl içinde ödemeye yönelik bir planımız var. Yaptığımız yatırımların menfaati, 2010'da ödediğimiz tutarı aştı. Şimdi doğru yönde ilerliyoruz.

Harekete geç

Borçtan gerçekten çıkmak istiyorsan, harekete geçmelisin. Borcunuz olmadan yolculuğunuzda size yardımcı olmak için borcumuzu öderken öğrendiğimiz her şeyi aldım ve borcunuzu kısa sürede nasıl ortadan kaldıracağınızı öğretmek için online bir kurs hazırladım. Denir 18 Ay İçinde Borç Yok!

Sende yapabilirsin

Kulağa kulağa hoş geldiği gibi, bunun doğru olduğunu bilmelisin. Borç bir yaşam biçimi değildir, bize satılmış ve satın aldığımız, kanca, çizgi ve platin olan bir üründür. Borçtan kurtulma yeteneğine sahipsiniz ve SİZİN YAPABİLİRSİNİZ!

Videoyu izle: Baba ben milyoner oldum

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaşlı Veli Bakımı
Maliye

Yaşlı Veli Bakımı

Çocukken, düştüğünüz zaman anne babanızın sizi alması için daha fazla rahatlık olmaz. Ama rol tersine döndüğünde ne olur ve şimdi yaşlı ebeveynlerinin bakıcısı oluyorsunuz? Ebeveynlerin çoğu hiçbir zaman kendi mallarını takip etmek için yardıma ihtiyaçları olduğunu kabul etmeyeceklerdir. Yardım almak, yaşlılık çağına girme ve boyun eğmeye işarettir ve birçok yaşlı için yutulması zor bir hapdır.
Devamını Oku
Bir Kar için Mobilya Saygısızlık Para Kazanmak için 9 Adım
Maliye

Bir Kar için Mobilya Saygısızlık Para Kazanmak için 9 Adım

Gelir üretimi için ciddi bir kapasiteye sahip bir yan acele arıyorsanız, mobilya çevirme “it” olabilir. Şimdi dürüst olacağım: mobilya saygısızlık biraz iş ve biraz sabır gerektiriyor. Parçaları bulmalı, onları alıcıları çekecek ve onları satacak şekilde geri yüklemelisiniz. Ama bu tür şeyleri yapmaktan hoşlanıyorsanız, gerçek bir gelir getiren taraftaki koşuşturmaya sahip olursunuz.
Devamını Oku
Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama
Maliye

Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama

Deacon'un 18 ay içinde borcunu ödemediği oturumlardan biri daha fazla para kazanıyor ve masrafları azaltıyor. İlgili başka bir yayında, daha fazla gider ve daha fazla para kazanmanın birçok yolunu sunar. Bazıları diğerlerinden daha fazla zaman alır, bazıları diğerlerinden daha fazla para kazanabilir ve bazıları bazı insanlar için geçerli olmayabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?"/>
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!
Devamını Oku