Maliye

Shopify ile Para Kazanma

Kendi i┼čine sahip olmay─▒ hayal ediyor musun? E─čer öyleyse, yaln─▒z de─čilsin. Pek çok insan kendi i┼čini yürütmeyi ve daha kasvetli bir ç─▒kmaz i┼čin günlük i┼čini b─▒rakmay─▒ çok isterdi.

Ba┼člayabilece─činiz pek çok i┼čletme türü olsa da, kesinlikle dü┼čünmeniz gereken bir ┼čey e-ticaret.

E-ticaret sat─▒┼člar─▒ son birkaç y─▒lda katlanarak büyüdü ve devam etmesi bekleniyor. Asl─▒nda, e-ticaret sat─▒┼člar─▒n─▒n 2017'deki 2.3 trilyondan 2021'de 4,5 trilyon dolara yükselece─či tahmin edilmektedir.

Kim bu turta dilimi istemez ki?

Yani, e-ticaret dünyas─▒na girmeye haz─▒rsan─▒z, kendi i┼činizi kurman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için, Shopify size yard─▒mc─▒ olabilir.

Shopify nedir?

Shopify, insanlar─▒n kendi i┼člerini evlerinden yaratmalar─▒n─▒ ve ürünleri internet üzerinden satmalar─▒n─▒ sa─člayan bir e-ticaret platformudur. 2006 y─▒l─▒ndan beri olmu┼čtur ve daha az masrafla para kazanman─▒za yard─▒mc─▒ olabilir.

Shopify'─▒ seçti─činizde, kendi i┼činize ba┼člamak için ihtiyac─▒n─▒z olan her konuda size yard─▒mc─▒ olurlar.

Neredeyse otomatikle┼čtirilmi┼č bir süreçten para kazanman─▒za yard─▒mc─▒ olacak videolar, rehberler, podcast'ler ve di─čer birçok e─čitim türünü içeren bir kaynak listesine sahipler.

Ne maliyeti

Shopify 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Bundan sonra, ücretli bir plana geçi┼č yapman─▒z gerekir.

Seçebilece─činiz üç plan var:

  • Temel Shopify
  • Shopify
  • Geli┼čmi┼č Shopify

Temel Shopify

Temel Shopify ayda 29 $ maliyeti. Ayr─▒ca, kredi kartlar─▒ için i┼člem ücretleri vard─▒r. Temel planda, çevrimiçi kredi kart─▒ ücretleri her i┼člem için% 2,9 + 0,30 TL'dir. Ki┼čisel kredi kart─▒ ücretleri ve di─čer ödeme türleri için ücretler de uygulanabilir.

Shopify

Shopify ad─▒ verilen en büyük plan, ayda 79 dolar. Bununla birlikte, her bir çevrimiçi i┼člem için kredi kart─▒ ücretleri% 2,6'ya + 0,30'a dü┼čürülür.

Geli┼čmi┼č Shopify

Geli┼čmi┼č Shopify, en büyük plan, ayda 299 dolar. Kredi kart─▒ ücretleri, her çevrimiçi i┼člem için% 2,4 + 0,30'a dü┼čürüldü.

Daha büyük ve daha maliyetli planlar, i┼čletmenizin büyümeye devam etmesine ve daha fazla kar elde etmesine yard─▒mc─▒ olmak için kullan─▒labilecek baz─▒ ek özelliklere de sahiptir.

Sizin için hangi seviyeye kaydolman─▒z gerekti─čini bilmiyorsan─▒z, önce ücretsiz denemeyle ba┼člayabilir ve i┼čletme ihtiyaçlar─▒n─▒z de─či┼čtikçe daha sonra yeni sürüme geçebilirsiniz.

Neleri Satmaya Karar Vermek

Kaydolmadan önce, ne parça satt─▒─č─▒n─▒z─▒ belirlemeden önce, neyi satmak istedi─činizi belirlemeniz gerekir. Ne satmak istedi─činizden emin de─čilseniz, karar vermeyin.

─░lk önce baz─▒ pazar ara┼čt─▒rmas─▒ yap─▒n. Ma─čazan─▒z─▒n hangi ürünleri ta┼č─▒yaca─č─▒n─▒ ö─črenmek için biraz zaman ay─▒r─▒n. H─▒zl─▒ bir karar, i┼čletmenizin ba┼čar─▒s─▒z olmas─▒na neden olabilir, bu nedenle bu seçimden emin olmak istersiniz.

Ne sataca─č─▒n─▒zdan emin de─čilseniz, Shopify da bunun için yard─▒mc─▒ olabilir. Ana sayfada, ma─čazan─▒zda sat─▒lacak ürünleri bulman─▒za yard─▒mc─▒ olacak bir ba─člant─▒ bulabilirsiniz.

Ne sataca─č─▒n─▒z─▒ ö─črendikten sonra dükkan─▒ kurman─▒n vakti geldi. Çevrimiçi ma─čazan─▒z─▒ kurmak için Shopify.com adresinden kaydolun.

Shopify Özellikleri

Shopify, ma─čazan─▒z─▒ i┼čletmenize özgü hale getirmeyi seçebilece─činiz ve seçebilece─činiz birçok özelli─če sahiptir.

Al─▒┼čveri┼č Özellikleri

Di─čer baz─▒ özellikler aras─▒nda sitenize bir al─▒┼čveri┼č sepeti kurma, kredi kart─▒ i┼člemlerini yönetme ve gönderim ücretlerine karar verme gibi özellikler bulunmaktad─▒r. Bir ba┼čka harika ┼čey, hepsini birden fazla dilde yapabilece─činiz ve uluslararas─▒ sat─▒┼člar─▒ daha kolayla┼čt─▒rabilmeniz.

Sat─▒┼č vergisi söz konusu oldu─čunda, onu terlemeye gerek yok. H─▒z ve do─črulu─ču sa─člamak için otomatik olarak dü┼čünülürler.

Mü┼čteri al─▒┼čveri┼č al─▒┼čkanl─▒klar─▒n─▒ izlemek de Shopify üzerinden yap─▒labilir. Bu, mü┼čterilerin al─▒┼čveri┼č sepeti ödemelerini tamamlamad─▒─č─▒nda e-posta hat─▒rlat─▒c─▒lar─▒ gönderme yetene─čini içerir. Bu özelli─či kullanarak sat─▒┼člar─▒n─▒z─▒ ve kar─▒n─▒z─▒ art─▒rabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Shopify araçlar─▒n─▒ kullanarak, ürünlerinize foto─čraf ve aç─▒klamalar ekleyebilirsiniz. Bu sat─▒┼člar─▒ daha kolay hale getirir ve cebinize daha fazla para kazand─▒r─▒r.

Mobil Duyarl─▒l─▒k

Web sitenize mobil uyumlu bir ö─če eklemek mümkündür, böylece mü┼čterileriniz isterlerse ak─▒ll─▒ telefonlar─▒n─▒ kullanarak kolayca al─▒┼čveri┼č yapabilirler. Bu özellik, sitenizin sat─▒┼člar─▒n yan─▒ s─▒ra ald─▒─č─▒ isabet say─▒s─▒n─▒ da art─▒racakt─▒r.

Büyük ─░┼čletmeler ─░çin Personel Yönetimi

─░┼čletmenizde çal─▒┼čanlar─▒n─▒z varsa, Shopify'─▒ da kullanabilirler. Shopify, her personel için farkl─▒ izin düzeyleri belirlemenize izin verir, böylece yaln─▒zca i┼člerinde ihtiyaç duyulan ┼čeylere eri┼čebilirler. Bu, ma─čazan─▒z─▒n ister çevrimiçi ister fiziksel olsun, personelinizi mümkün olan en etkili ┼čekilde yönetmenizi sa─člar.

SEO ve Pazarlama

SEO olmadan veya arama motoru optimizasyonu olmadan, web sitenizin ba┼čar─▒l─▒ olman─▒z ve size gelir elde etmeniz için çok daha küçük bir ┼čans─▒ vard─▒r. Shopify bunu biliyor ve SEO'yu geli┼čtirmenize yard─▒mc─▒ olmaya çal─▒┼č─▒yor.

Shopify, anahtar kelime seçimi, meta etiketler ve daha fazlas─▒ gibi birçok SEO i┼člevini destekler. Ayr─▒ca, GoogleÔÇÖ─▒n web sitenizi taramas─▒n─▒ kolayla┼čt─▒rmak için size bir site haritas─▒ sa─člarlar.

Shopify'─▒n di─čer pazarlama avantajlar─▒ aras─▒nda MailChimp ile olan ortakl─▒klar─▒ üzerinden indirim kodlar─▒ ve kuponlar, hediye kartlar─▒ ve e-posta pazarlamas─▒ sunma olana─č─▒ bulunmaktad─▒r.

Shopify, daha fazla görünürlük sa─člamak için büyük sosyal medya platformlar─▒yla da entegre olur. Bir mü┼čteri Facebook'ta ise, sat─▒n alma i┼člemini tamamlamak için Facebook'tan ayr─▒lmak zorunda kalmadan ürünleri bile sat─▒n alabilir.

Çevrimiçi ma─čazan─▒z─▒ ba┼čar─▒l─▒ bir ┼čekilde yönetmenize ve kar elde etmenize yard─▒mc─▒ olacak di─čer birçok özellik vard─▒r. En önemli ┼čey, kullanmak istedi─činiz hangileri seçip seçmenizdir.

Web siteniz için bir ┼čablon seçin

Web sitenizi tamamen özelle┼čtirebilirsiniz, böylece ma─čazan─▒z olmas─▒n─▒ istedi─činiz ┼čekilde düzenler. Birçok farkl─▒ tema aras─▒ndan seçim yapmak sitenizin görünümünü benzersiz k─▒lar. Kendi logonuzu bile ekleyebilirsiniz.

Shopify, web sitenizi kolay okunabilen, organize bir ┼čekilde düzenlemenize yard─▒mc─▒ olabilir.Aralar─▒ndan seçim yapabilece─činiz 100'den fazla ┼čablon var.

Baz─▒ ┼čablonlar ücretsizdir ve baz─▒lar─▒ bir ücrete tabidir. Bununla birlikte, profesyonel görünümlü bir web sitesi için birkaç yüz dolarl─▒k yat─▒r─▒m─▒n de─čeri olabilir.

Ma─čazan─▒za Shopify ile ilk ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, sadece birkaç ürün ve sayfa ile çok basit bir web sitesi olu┼čturabilirsiniz. Ard─▒ndan, sundu─čunuz ürün say─▒s─▒n─▒ art─▒rd─▒kça sitenize kolayca ekleyebilirsiniz.

Direk nakliye

Shopify ile para kazanmak, drop shipping yoluyla kolayca yap─▒labilir. Damla nakliye i┼čleminin güzelli─či, satt─▒─č─▒n─▒z ürünlerin envanterini ta┼č─▒man─▒z gerekmemesidir.

Bunun yerine, bir mü┼čteri ma─čazan─▒zdan bir ürün sat─▒n ald─▒─č─▒nda, istedi─činiz ürünü sat─▒n almak için toptanc─▒n─▒za gidersiniz. Ondan sat─▒n ald─▒ktan sonra ürün do─črudan mü┼čterinize teslim edilir. Maliyetiniz ile mü┼čteriyi ne ücretlendirdi─činiz aras─▒ndaki fark sizin kar─▒n─▒zd─▒r.

Amazon Entegrasyonu

Kullanabilece─činiz ba┼čka bir Shopify avantaj─▒, Amazon gibi entegrasyonlard─▒r.

Amazon çok yayg─▒n kullan─▒ld─▒─č─▒ için, onunla bütünle┼čmek görünürlü─čü artt─▒r─▒r.

Entegrasyon ayr─▒ca zaman kazand─▒r─▒r ve perakende ma─čazan─▒z─▒ daha iyi yönetmenize yard─▒mc─▒ olur. Örne─čin, envanterinizi senkronize edebilirsiniz, böylece elinizde ne oldu─čunu her zaman bilirsiniz. Ayr─▒ca listeleri do─črudan Shopify'da olu┼čturabilir ve raporlar─▒ çal─▒┼čt─▒rabilirsiniz.

eBay Ortakl─▒─č─▒

eBay ve Shopify, ürünlerinizi satmak ve para kazanmak için size ba┼čka bir yol sunmak için güçlerini birle┼čtirdi. Amazon'a benzer ┼čekilde, envanter ve di─čer bilgileri do─čru ve güncel tutmak için Shopify ma─čazan─▒zla senkronizasyon yapabilirsiniz.

Mobil uygulamay─▒ eBay'den kullanmak, tüketicilerin ürünlerinize daha fazla eri┼čebilmeleri için al─▒┼čveri┼č yapmalar─▒n─▒ sa─člar. Ayr─▒ca, gelir raporlar─▒n─▒ çal─▒┼čt─▒rabilir ve gönderim masraflar─▒n─▒ izleyebilirsiniz.

Sipari┼č yerine getirme, eBay'i kullanarak daha kolayd─▒r ve fiyatlar─▒, Shopify'dakilerden ayr─▒ olarak listelemek için özel olarak ayarlayabilirsiniz. Mesajla┼čma mü┼čterileri, eBay'in ileti┼čim sistemini kullanarak yap─▒labilir.

Ki┼čisel Sat─▒┼č için POS Sistemleri

Web sitenizle birlikte bir tu─čla ve harç perakende ma─čazas─▒n─▒ çal─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m. Shopify POS veya sat─▒┼č noktas─▒, do─črudan telefonunuza sat─▒┼č için para alman─▒z─▒ sa─člar. Ayr─▒ca, i┼člemleri i┼člemek için PayPal'─▒ veya ba┼čka bir hizmet sa─člay─▒c─▒s─▒n─▒ kullanman─▒z gerekmez.

Bir ma─čazada veya bir festival veya el sanatlar─▒ fuar─▒nda olursan─▒z olun i┼činiz için kullan─▒m─▒ kolay yeni bir Chip & Swipe Reader'a sahipler. Ad─▒ndan da anla┼č─▒laca─č─▒ gibi, okuyucu her iki kart─▒ da bir çip ve ayn─▒ zamanda kart─▒n arkas─▒ndaki manyetik ┼čeritli olanlar─▒ alacakt─▒r.

En büyük kredi kartlar─▒n─▒n üçünü de alacak ve size gösteriler ve etkinlikler için yan─▒n─▒zda götürmeyi kolayla┼čt─▒ran bir ┼čarj cihaz─▒ ve USB kablosu ile birlikte geliyor. Bu okuyucunun en güzel yan─▒, özgür olmas─▒d─▒r.

Fakat ayn─▒ zamanda temass─▒z kartlar─▒ ve çip ve tokatlama kartlar─▒n─▒ kabul eden bir kart okuyucu da var. Bu okuyucu 89 TL'ye mal olur, ancak kredi kart─▒ i┼člemlerini tamamlaman─▒z için uygun bir yoldur.

Shopify üzerinden POS sistemi, nerede olursan─▒z olun, indirim ve i┼člem iadelerini kolayl─▒kla uygulaman─▒za izin verir.

Mü┼čterinizin makbuza ihtiyac─▒ var m─▒? Shopify ile sorun de─čil. Onlara do─črudan metin veya e-posta gönderebilir, böylece izlerini kaybetmek için hiçbir ka─č─▒t parças─▒ kalmaz.

Sitenizle Gitmek ─░çin Blog Olu┼čturmay─▒ dü┼čünün

Daha fazla mü┼čteriye ula┼čmak istiyorsan─▒z, Shopify arac─▒l─▒─č─▒yla bir blog olu┼čturun. Yeni ürünleri tan─▒tabilir ve bunlarla ilgili resim ve özellikler ekleyebilirsiniz. Ayr─▒ca, blog yay─▒nlar─▒, sosyal medyada daha kolay payla┼č─▒ld─▒─č─▒ için ürünlerinize daha fazla trafik çekmeye yard─▒mc─▒ olabilir.

Güvenlik Özelliklerini Sat─▒n Al

Shopify, güvenlik güncellemelerini yapman─▒z gerekmedi─či için i┼čler.

Bu, sald─▒r─▒ya u─črama olas─▒l─▒─č─▒ hakk─▒nda rahat olabilece─činiz anlam─▒na gelir. Seviye 1 PCI uyumludur ve büyük bankalar taraf─▒ndan kullan─▒lanlara rakip olan ┼čifreleme düzeylerini kullan─▒rlar.

Verileri yedeklerken, bunu günlük olarak yap─▒yorlar, böylece i┼činizi kurmaya ve kâr─▒n─▒z─▒ art─▒rmaya odaklanabilirsiniz.

Shopify Deste─či

Shopify'─▒n deste─či, haftan─▒n her günü günün 24 saati müsait olmalar─▒ndan asla uzak de─čildir. Onlarla e-posta, telefon veya canl─▒ sohbet yoluyla ileti┼čime geçebilirsiniz.

Sorular─▒n─▒z veya teknik bir sorununuz varsa, bu size uygun bir mü┼čteri destek arac─▒d─▒r. Bu, düzeltilmeden önce ya┼čad─▒─č─▒n─▒z sorunlar─▒n süresini s─▒n─▒rlar.

Shopify kullanmal─▒ m─▒y─▒m?

Bir i┼či olan herkes, ister fiziksel bir ma─čazada ister perakende olsun, ister çevrimiçi olsun, Shopify'─▒ kullanabilir.

Ya zaten bir ma─čazan─▒z varsa? Hizmetlerinizi geli┼čtirmek ve daha kolay hale getirmek için mevcut sat─▒┼č yap─▒n─▒za Shopify'─▒ ekleyebilirsiniz.

Mü┼čteri veritaban─▒n─▒z var m─▒? Mü┼čterilerin giri┼č yap─▒p sat─▒n almas─▒n─▒ kolayla┼čt─▒racak ┼čekilde Shopify'a ekleyin. Bilgilerini kontrol edebildiklerini takdir edecek ve gerekti─činde güncelleyebileceklerdir.

E─čer binlerce mü┼čteriniz varsa, Shopify sizi bant geni┼čli─či için daha fazla ücretlendirmeyecektir. S─▒n─▒rs─▒zd─▒r, böylece sadece ayl─▒k ücreti ödersiniz.

Bugün kaydolun ve Shopify ile para kazanmak için dükkan─▒n─▒z─▒ otomatikle┼čtirin.

Videoyu izle: AydaDropshipping ile 1 Ayda Ne Kadar Kazan─▒labilir?

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Blogumun ─░┼čimi B─▒rakmam ve Benim Gelirimi ─░ki Kat─▒na Nas─▒l Yard─▒m Etti
Maliye

Blogumun ─░┼čimi B─▒rakmam ve Benim Gelirimi ─░ki Kat─▒na Nas─▒l Yard─▒m Etti

Bu, Personal Profitability'de tam zamanl─▒ bir serbest meslek sahibi ve blog yazar─▒ olan Eric Rosenberg taraf─▒ndan haz─▒rlanm─▒┼čt─▒r. Eric, InvestmentZen'deki ki┼čisel finans ve giri┼čimcilik, kendi blogu ve web'deki di─čer siteler hakk─▒nda yaz─▒yor. 7 Ekim 2008'de ilk g├Ânderiyi ÔÇťNarrow Bridge AdventuresÔÇŁ da yay─▒nlad─▒m ve sonu├žta Ki┼čisel Karl─▒l─▒k olacak bir blog.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 058: 11 ├çocuklar─▒n─▒z─▒n Sizden ├ľ─črenmesini ─░stedi─činiz Finansal Davran─▒┼člar
Maliye

GF ┬ó 058: 11 ├çocuklar─▒n─▒z─▒n Sizden ├ľ─črenmesini ─░stedi─činiz Finansal Davran─▒┼člar

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_058_Financial_Behavoriors_for_Kids_.mp3 Oturmaktan ve ├╝├ž o─člumun b├╝t├╝n do─čru ┼čeylerin parayla ilgili oldu─čunu s├Âylemekten daha ├žok sevece─čim bir ┼čey yok. Ne yaz─▒k ki, sundu─čumuz her derste oldu─ču gibi, ├žocuklar ne yapt─▒─č─▒m─▒zdan daha fazlas─▒n─▒ ├Â─čreniyorlar.
Devam─▒n─▒ Oku
30 $ H─▒zl─▒ Olman─▒n 7 Yolu
Maliye

30 $ H─▒zl─▒ Olman─▒n 7 Yolu

─░nsanlar─▒n h─▒zl─▒ bir ┼čekilde para kazanmak istedi─či veya ihtiya├ž duydu─ču bir├žok sebep vard─▒r. Neyse ki bunu yapmak i├žin birka├ž se├ženek var. Yandaki yutkunma d├╝nyas─▒n─▒ buldu─čumdan beri hayat─▒m─▒n ne kadar de─či┼čti─čini anlatamam. Yan hustling genellikle h─▒zl─▒ para kazanman─▒n anahtar─▒d─▒r - ve ipleri ├Â─črendikten sonra 30 $ h─▒zl─▒ yapabilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
GF ┬ó 025: Emeklili─činizi K─▒racak En ─░yi 6 Hata
Maliye

GF ┬ó 025: Emeklili─činizi K─▒racak En ─░yi 6 Hata

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_25_new.mp3 Kimse berbat olmay─▒ sevmez. Bu e─členceli bir duygu de─čil ve ki┼čisel olarak benden zarar veriyor. Ama kendini becerdi─činde ne olur? Bu kesinlikle ho┼č de─čil! 12 y─▒ldan fazla bir s├╝redir finansal dan─▒┼čman─▒m ve ba┼čar─▒l─▒ bir emeklilikten kendilerini bolca insan─▒n vidalar─▒n─▒ g├Ârd├╝m.
Devam─▒n─▒ Oku