Maliye

Daha Küçük Bir Gelir İçin 25,302 ABD Doları tutarında Öğrenci Borcunu Nasıl Ödenmem

Bu makale, öğrenci kredileri hakkında harekete geçmeye teşvik eden ve ilham veren Öğrenci Kredisi Borç Hareketinin bir parçasıdır.

Bize biraz kendinden bahset

27 yaşındayım, en sevdiğim renk yeşil ve borçsuzum! Blogumda finansal bağımsızlık yolunda tutumlu yaşayan maceralar hakkında yazan bir serbest yazarım. Frugal'dan Free'a.

Ne kadar borcunuz var?

Öğrenci kredilerinde 25,302 dolar. 2012'de küçük bir miktar kredi kartı borcum vardı, ancak iki ay içinde ödeme yaptım.

Borcunuzu ödemek için sizi ne motive etti?

Haziran 2014. Inanılmaz derecede underemployed - haftada 9 / saat 10 saat spor salonu resepsiyonist olarak çalışıyorum ve haftada 1-2 kez 12 $ / saat için catering. Sürekli para konusunda endişeliydim ve gerçekten kaybettim. Gerçek bir iş bulamadığım için utanıyordum. Zamanımı, yeteneğimi ve eğitimimi harcıyormuşum gibi hissettim. Kredilerim ertelenmişti ve erteleme Ağustos 2014'te patladığında ne yapacağımı düşünürken panik atak geçiriyordum. Tamamen kontrolden çıktı ve hayatımı geri almak için bir şeyler yapmam gerektiğini fark ettim. Borcum bana en fazla strese neden oldu, ben de bunu ortadan kaldırmaya karar verdim.

Hangi planı erken ödemeyi planladın?

Borçsuz olana kadar gereksiz harcamaları azaltmaya karar verdim. Kira, sigorta, yiyecek ve kamu hizmetlerine para harcadım. Diğer her şey çıktı! Ben bir ya hep ya hiç bir tür kişilik değilim, bu yüzden benim için gerçekten çalıştı.

Ayrıca yan taraflarında daha fazla saat aldım. Ben, serbest sosyal medya çalışmaları, serbest makaleler ve koçanlı lakros yazdı.

Noel ve doğumgünü paramı, vergi iademi ve borcuma yöneliyorum. Yoluma gelen herhangi bir ekstra para, doğrudan borç yüküme gitti.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kişisel finans bloglarını okuyabiliyordum. Ayakkabılarımda bulunanlardan öğrendim.

Rutin olarak "öğrenci kredilerini ödemek" veya "borcunu ödemek" gibi bir şeyler yapardım ve yapabildiğim her hikayeyi okurum. Ayrıca astronomik bir fiyat etiketi ile gelmeyen mutlu bir hayatımı nasıl sürdürdüğümü görmek için çok canlı bir yaşam blogları okuyorum. Öğrenmek ve çevrimiçi motive etmek için ihtiyacım olan her şeyi buldum.

Hepsini öderken karşılaştığınız en büyük aksilikler hangileriydi?

Düşük gelirim. 2014 yılında, yıl için 16.000 doların altında yaptım. Çok az para kazandığımda hiçbir şey ödemedim. 2015 yılında, odak noktamız giderlerini azaltmaktı, aynı zamanda gelirimi arttırmaktı.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Oh adamım. Ne işim değildi ?! Tam zamanlı bir işim olmadı ve hala yoktu. Daha çok, yarı zamanlı ve mevsimlik işlerde çalışıyorum. 2015 boyunca yedi farklı işim vardı!

Borcumu ödediğimde, haftada 25 saat kar amacı gütmeyen kuruluşta dört farklı işte çalıştım: serbest sosyal medya çalışması, serbest yazı yazma, akşamları haftada 2-4 hafta. Şubat-Mayıs ayları arasında da lakros koçu çalıştırdım.

Bunu ne kadar sürede ödeyeceksin?

Toplamda, kredilerimi ödemek üç yılımı aldı. Yine de, Ocak-Haziran 2015'ten 13.000 dolar ödedim. Bence, yılda 30.000 dolardan fazla kazanmadığımı fark ettim, bu yüzden küçük bir maaşla yapılabilir!

Paranı ödedikten sonra hayatın nasıl değişti?

LITERALLY EVERYTHING'in daha iyi olduğunu söylediğimde “tam anlamıyla” doğru kullanıyorum. Finansal olarak, acil durum fonumu iki katından fazla bir şekilde, IRA'yı açık ve tam olarak finanse edebildim ve 3,000 dolar daha tasarruf etmekteydim.

Kişisel olarak, stres düzeylerim düştü, benlik saygım yükseldi ve kendime olan inancım daha da güçlendi. Ocak 2015'te bu hedefi Ocak 2016'ya kadar borçlandırmaya ayırdım ve hedefimi neredeyse yedi ay erken bitirdim.

Kendime, fikrimi belirlediğim her şeyi yapabileceğimi kanıtladım. Kendime ve yeteneklerime olan bu tür bir inanç, borçsuz olmaktan gelen en iyi şey. Gerçekten paha biçilemez.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Kendine neyin gerekli olduğunu ve neyin olmadığını sor. Bu değerlendirmede acımasız ol. Borç sizi sayısız yoldan kurtarıyor ve kendiniz ve geleceğiniz için yapabileceğiniz en iyi şey bundan kurtulmak!

Benim için en büyük farkı yapan şey, maliyetleri düşürmek ve ilgiyi çekmek için daha sık ödeme yapmaktı. Her ay borcumda 3-6 ödeme yaptım. Her gün faiz tahakkuk etti, bu yüzden bir pazartesi günü ve bir başka Cuma günü bir ödeme yapsaydım, bu, büyümenin daha az zaman alması anlamına geliyordu.

Bu yüzden ödemem, gerçek dengem üzerinde daha fazla etki yaptı. Bunu gerçekten tavsiye ederim. Sadece 50 dolar olsa bile fark yaratıyor!

Ayrıca, toplu olarak yiyecek satın al, markayı satın al, kuponları kullan, evde yemek yap, artıkları ye ve asla bedava yiyecekleri geri çevirme. Etrafında özgür olanı kullan. Antrenörlüğümden bedava ayakkabılar ve yiyeceklerim var. Kütüphaneyi kullan. Daha fazla yürüyün ya da bisiklet sürün. Satın almak yerine ticaret. Para tasarrufu için milyonlarca yol var. Yaşam tarzınız için en iyisini bulun ve onlara bağlı kalın.

Kara ve onun borçların özgürlüğüne olan yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Frugal'dan Free'a kadar kendi bloguna gidebilirsiniz. 

Borcunu çabucak ödemek ister misin? Yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Ne kadar borcun olduğunu öğren. Çıkış yapmakKredi Susamısize verecek kredi puanı neredeyse anında ücretsiz kredi raporunuzun detayları ile birlikte

Çevrimiçi anketler - Boş zamanlarınızda online anket almak için ödeme alabilirsiniz. Kontrol edilecek en saygın şirketlerden üçü Survey Junkie, Panel Payday ve Swagbucks'tır.

Her üçü için kaydolursanız, daha fazla anket fırsatları elde edebilir ve daha da fazla para kazanabilirsiniz.

Gerekli küçük düşünce ile paradan tasarruf edin - Kullanılmayan aboneliğinizi iptal edecek, paranızı geri alabilecek ve sizin için faturalarınızı yeniden görüşecek olan Trim adlı ücretsiz bir araç var.

Otomatik sigortanızı satın alın - Bunu en son ne zaman yaptın? Daha fazla ödeyebilir ve hatta bunu bilmiyor olabilirsiniz. Araba sigortanızda ne kadar para tasarrufu yapabileceğinizi görmek için birkaç dakika içinde Garanti'yi inceleyin ve bir teklif alın.

Videoyu izle: Seni öpesim geliyor! TOLGSHOW 25. Bölüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım
Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz. Şimdi ne olacak? Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var. Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?"/>
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!
Devamını Oku
Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama
Maliye

Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama

Hepimizin yemek yemesine ihtiyaç duyduğumuzdan, bakkal alışverişi, her ziyaretten sonra market makbuzlarını taramak için bir uygulamayı kullanarak herkesin biraz ekstra para kazanabileceği bir aktivitedir. En fazla parayı geri almak için aşağıda listelenen uygulamaları ve ipuçlarını kullanın. Nakit Geri Alma Makbuzu tarama uygulamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçları, her market satın alımında para kazanmanın kolay bir yoludur.
Devamını Oku
Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu
Maliye

Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu

Herkes para yönetimi uzmanı olmak istiyor. Sonuçta, kim para stresiyle uğraşmayı gerçekten seviyor? Bu yolculuğun ilk adımı, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız gereken bir değişiklik yapmanız gerektiğini farketmektir. Ardından, kendinizi yeni alışkanlıklarınıza eğitmeniz gerekir. Bir gecede gerçekleşmez ve vagonu bir iki kez düşürseniz bile çok fazla bağlılık gerektirir.
Devamını Oku