">
Maliye

Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site

Elektronik çağda yaşıyoruz, dostlarım. Çoğumuz için hayat, telefonunuz, iPad'iniz veya dizüstü bilgisayarınız olsun, bir çeşit elektronik eşya içerir.

Elektronik çağ hiçbir yere gitmiyor. Ancak, bir uyarı ile geliyor; Evin etrafında uzun süre kullanılmayan elektronik eşyaların büyüyen bir yığını.

Evinizde oturan, çekmecede veya dolapta kullanılmayan telefonlar, tabletler ve video oyunları gibi kaç tane becerikli alet var?

Aynı anda biraz para kazanma ve potansiyel olarak para kazanma ile ilgileniyor musunuz? Kullanılmış elektronik cihazlarınızı nakit olarak satabileceğiniz ya da favori bir mağazaya hediye kartı için takabileceğiniz yerlerin aşağıdaki listesine bakın.

Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Satmanıza Yardımcı Olacak Yerler

Kullanılmış elektronik cihazların satın alındığı yerlerin listesi oldukça geniştir. Bazıları diğerlerinden daha fazla para öder ve bazıları da kabul ettikleri eşya türleri hakkında diğerlerinden daha sıkı kurallara sahiptirler. En yaygın kullanılan yerlerden bazılarını alın ve kendinize biraz fazladan para kazanıp kazanamayacağınızı görün.

1. Amazon

Öğenizi Amazon'da araştırıyor ve başkalarının aynı veya benzer bir model sattığını görüyorsanız, öğenizi orada denemek ve satmak iyi bir fikir olabilir. 2 yaşındaki Moto G telefonuma baktığımda, kullanılmış olanlar 75 ila 125 dolar arasında satış yapıyordu.

Moto G Plus (5. Nesil) Fiyatı: Şimdi Amazon'da Satın Alın

Amazon'da satış söz konusu olduğunda durum da bir fark yaratacak. Uygun çalışma düzeninde ve iyi bir şekilde olan öğelerle daha iyi şansa sahip olacaksınız. FYI, Amazon ile listeleme ve final satış ücretleri ödeyecek.

2. Decluttr

Decluttr, elektronik, CD, DVD ve kitaplarınızdan kurtulmanızı sağlayan kullanımı kolay bir akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulama, öğelerinizi kolay ve doğru bir şekilde listeleyen bir barkod tarayıcısına sahip.

En iyi yanı, öğelerinizi Decluttr'a göndermek için nakliye ücreti yoktur ve öğeleriniz alındıktan ertesi gün PayPal üzerinden ödenir.

3. eBay

eBay kullanılmış elektronik ürünleri satmak için harika bir yer olabilir; çalışmayan öğeler bile parçalara veya yenilemeye ve yeniden satış yapanlara satılabilir.

İncelemelere yakından dikkat etmek için eBay'i satın alırken ve satırken yardımcı olurum. Değerlendirmeler ne kadar yüksek olursa, eşyalarınızı sattıkça kötü bir deneyim yaşamanız daha az olasıdır. Fiyatınızı, listeleme, satış ve nakliye masraflarını hesaba katmaya koyduğunuzda unutmayın.

4. Facebook Pazarı

Facebook Marketplace, eşyalarınızı satmak için nispeten yeni bir mekandır. Sitenin amacı, potansiyel satış yapanların Facebook sayfalarını, satış için buluşmadan önce kiminle uğraştığınız hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacak şekilde, Craigslist gibi anonim bir sitede satış yapmaktan daha potansiyel bir ortam yaratmaktır. .

Bonus: Burada satış yaparken ücret alınmaz.

5. Swappa

Swappa ile nazikçe kullanılan akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, oyun sistemleri ve diğer elektronik eşyaları satabilirsiniz. Bu şirket kullanıcıların kırık ürünler satmasına izin vermez - sadece uygun çalışma koşullarında satılan ürünler satılabilir.

Listeleme ücreti almıyorlar, ancak Swappa, ürün sattıktan sonra bir satış ücreti talep ediyor. Web sitelerine göre, ücretlendirdikleri satış ücretleri, eBay veya benzeri sitelerde ödediğinizden çok daha az. Swappa ve satış ücretleri hakkında web sitelerinde daha fazla bilgi edinin.

6. Letgo

Satış siteleri söz konusu olduğunda Letgo en çok Craigslist'e benziyor. Siteyi kullanmak için liste ücreti veya satış ücreti yoktur. Sadece öğelerinizi gönderip yanıt bekleyiniz.

Letgo'da, kullanılmış elektronik eşyalarınızı ya da hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Bunlar gibi sitelerde satış yaparken uygun güvenlik önlemlerini kullanın.

7. Teklif

OfferUp Letgo'ya benzer. Elektronik veya diğer öğelerinizi satışa sunmak ücretsizdir ve ayrıca satış ücreti de yoktur. Potansiyel alıcılarla buluşurken uygun güvenlik önlemlerini kullandığınızdan emin olun.

OfferUp, tüm eyaletlerde ve her eyalette de birkaç şehirde aktiftir.

8. Sellshark

Sellshark'ın ana sayfası, “cihazınızı koşulsuz olarak satın alacağınızı” söylüyor. Bununla birlikte, sınırlı sayıda marka satın aldıklarını fark ettim. Örneğin, Motorola telefonumu satın alacaklarını bulamadım.

Satmayı düşündüğünüz markalı elektronik eşyayı kabul edip etmediklerini görmek için siteye göz atın. Tekliflerini kabul ettikten sonra, Satış Köpekbalığı, ürününüzü onlara gönderdikten sonra paranızı almak için çalışıyor. Sellshark da hasarlı ürünleri kabul edecektir.

9. Gazelle

Gazelle elektronik cihazlarınızı da satın alacak ancak sınırlı sayıda marka satın alacak. Esas olarak Apple, Samsung ve Sony ürünlerinde ilgileniyor gibi görünüyor.

Teklif fiyatınızı Gazelle'den aldıktan sonra (çoğu durumda bunu yapmak bir dakikadan az sürer) bilgilerinizi girebilir ve şirket size ücretsiz gönderim için bir kutu gönderir.

Ürün alındıktan sonra dikkatlice inceler. Tam fiyat ödemenizi alacağınızı belirttiğiniz durumda. Aksi takdirde, size daha düşük bir fiyat için bir karşı teklif gönderirler.

10. Geri Dünyayı Satın Al

Geri Dünya Al, Gazelle'ye benzer şekilde çalışır. Elektronik öğenizle ilgili ayrıntıları giriyorsunuz, size anında teklif veriyorlar ve eğer kabul ederseniz size nakliye için bir kutu gönderiyorlar.

Ürün geldiğinde, durumu belirtildiği gibi kontrol edip, söz verdiyse öde olarak ödeyecek ya da değilse bir karşı teklifçi göndereceklerdir. Teklifi verdikten sonra kabul etmek için otuz gününüz var. Bundan sonra yeni bir teklif fiyatı için yeniden göndermeniz gerekiyor.

11. Yeşil Geri Alım

Yeşil Geri Alım web sitesi, kullanılmış elektronik cihazlar için sektördeki en yüksek fiyatları sunduğunu belirtiyor.Burada listelenen diğer firmaların bazılarında olduğu gibi, Yeşil Geri Alım size bir teklif verecek ve ardından öğenizin gelmesini bekleyecek ve böylece son ödeme öncesi denetleyebilmeleri için.

Bu adamlar ücretsiz bir kargo etiketi sunuyor ancak ücretsiz bir kargo kutusu göndermiyorlar. Yine de, eşyalarınızı nasıl güvenle paketleyeceğiniz konusunda talimat veriyorlar.

Amaçları, elektronik eşyalarınızı aldıklarında 24 saat içinde ödeme aldığınızdan emin olmaktır. PayPal ödemeleri anında verilir, ancak ödeme için bir çek talep ederseniz, gelmesi birkaç gün sürebilir.

12. Itemcycle

Itemcycle, kullanılmış elektronik cihazları, çoğu diğerleri gibi büyük ölçüde aynı şekilde satın alır; Bir teklif alırsınız, öğeyi onlara gönderirsiniz ve öğenin alınması ve incelenmesi üzerine size ödeme yaparlar.

Ancak bu şirket çoğunlukla Apple ve Mac cihazlarını kullanıyor.

13. ItsWorthMore

ItsWorthMore, girdiğiniz anda öğenizde anında bir fiyat teklifi verir. Öğenizi inceleme için onlara gönderebilmeniz için size ücretsiz bir gönderim etiketi (ancak bir kutu değil) gönderirler.

Onları almak için on dört gününüz var. Öğe, önerilenden daha kötü durumdaysa, size yanıt vermeniz için üç gününüzün olduğu bir karşı teklif gönderir.

Bir anlaşmayı kabul ettikten sonra PayPal üzerinden veya çek göndererek ödeyeceklerdir.

14. GizMogul

GizMogul, kullanılmış akıllı telefonlarınızı, tabletlerinizi, akıllı saatlerinizi, MacBook'larınızı ve daha fazlasını satın alacak. Cihaz bilgilerinizi girdikten ve tekliflerini kabul ettikten sonra, size önceden ödenmiş bir gönderim postası gönderir.

Cihazınızı aldıklarında ve belirtilen şartlarda bulduklarında, size PayPal üzerinden bir veya iki gün kadar hızlı ödeme yapacaklar veya bir çek gönderilmek isteniyorsa daha uzun olacaklar.

GizMogul, bozuk öğeleri kabul ediyor ve burada listelenen şirketlerin çoğunda olduğu gibi, cihazınız için verdikleri teklif otuz gün boyunca iyi.

15. Craigslist

Muhtemelen Craigslist'de elektronik ve diğer eşyaların nasıl satılacağı hakkında çok şey biliyorsunuzdur. Orada ne satın alacağınızı asla bilemeyeceğiniz için, hemen hemen tüm elektronik eşyaları burada listeleyebilirsiniz.

Kırılan ürünler bile doğru alıcıya satılabilir ve ödeme yapmak için herhangi bir liste veya satış ücreti yoktur. Deacon'un eski akıllı telefonunu nasıl süper hızlı bir şekilde Craigslist'te sattığını görmek için bu mesajı okuyun.

Halka açık bir yerde buluşma ve Craigslist ve benzeri site türleriyle sattığınız zaman nereye gittiğinizi başkalarına söyleme gibi güvenlik önlemlerini kullanmayı unutmayın.

16. Gadget Kurtuluşu

Gadget Salvation, web sitesine göre, herhangi bir durumda herhangi bir elektronik maddeyi “hemen hemen” alır. Satın aldıkları ürünlere örnek olarak dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, akıllı telefonlar, GPS cihazları, MP3 çalarlar, video oyun konsolları vb.

Teklifinizi aldıktan ve kabul ettikten sonra, size ücretsiz bir önceden ödenmiş gönderim etiketi gönderir ve öğelerinizi kutuya gönderebilir ve gönderebilirsiniz. Site, ödemenizi almak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını 24 saat içinde bildirir. Öğenizi, ancak PayPal'da görünmesi 48 saat sürmesini bekler.

17. YouRenew

YouRenew, kullanılmış elektronikleriniz için size para ödeyecek, ancak sadece ABD üzerinden postane ile ödeme yapılarak ve PayPal ile değil.

Bu şirketin satın aldığı öğelerin tam listesini bulamadım, ancak site satın aldıkları popüler ürünleri iPhone'ları, Blackberrys ve iPad'leri içeriyordu.

“Değersiz” kabul edilen öğeler de çevrilebilir ve geri dönüştürülebilir, ancak onlar için herhangi bir nakit beklemez. YouRenew'in cihazınız için teklifini kabul ettiğinizde peşin ödenen bir kargo etiketi size ücretsiz olarak gönderilir.

18. SellBroke

SellBroke, uygun çalışma düzeninde olmasalar bile, elektronik cihazları ticaret için alır. Aşağıdakiler gibi çeşitli elektronik ürünler alırlar:

 • Dizüstü
 • Macbooks
 • Akıllı telefonlar
 • iPad'ler
 • Masaüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlar
 • Tabletler
 • Go-pro kameraları
 • 3D yazıcılar
 • Drones
 • Akıllı saatler
 • Oyun sistemleri

Ve muhtemelen diğerleri. Cihazlarınız için teklifinizi kabul ettikten sonra, size ücretsiz bir önceden ödenmiş gönderim etiketi gönderirler. Daha sonra, öğelerinizi kutuya gönderin ve gönderin. Analiz edildikten sonra, PayPal veya çek ile ödenir.

19. MaxBack

MaxBack kullanılmış cep telefonları, tabletler, akıllı saatler ve Mac kitaplarını satın alacak. Site ayrıca kırılsa bile telefonunuzu alacağını söylüyor.

Öğenizi aldıktan sonra, teklifin yapıldığı sırada belirttiğiniz koşulda olduğundan emin olmak için analiz ederler. Hepsi sıralıysa, öğeyi aldıktan sonraki üç gün içinde bir ödeme (genellikle PayPal) düzenlerler.

20. uSell

uSell, uygun çalışma düzeninde olmasalar bile, kullanılmış telefonları ve diğer elektronik cihazları satın alır. Öncelikle kullanılmış akıllı telefonları satın almayı seviyorlar, ancak iPod'lar, iPad'ler, oyun konsolları, vb.

uSell, kullanılmış ders kitaplarınızı ve kullanılmamış hediye kartlarınızı da satın alacaktır. Web sitesi, kullanılmış elektronik cihazlarında ve diğer eşyalarda satış yapan insanlara bugüne kadar 46 milyon dolar ödediklerini söylüyor.

Satmak istediğiniz gadget'larda teklifinizi kabul ettiğinizde, size ücretsiz bir ön ödemeli gönderim kiti gönderirler. Gönderim seti, ücretsiz izleme bilgilerini bile içerir. Maddenin uygun koşullarda olması için alındıktan ve analiz edildikten sonra, ödemenizi beş gün içinde alacaksınız.

PayPal ile ödeme almayı seçebilir veya kontrol edebilirsiniz. FYI, uSell doğrudan öğeleriniz için size ödeme yapmaz; Bunun yerine, güvenilir alıcı ağındaki potansiyel alıcılarla sizi eşleştirirler.

Şahıslar yerine veya doğrudan uSell yerine profesyonellere sattığınız için, uSell, garantili% 100 memnuniyetle işlemi desteklemektedir. Müşteri destek departmanları, satış ve ödeme süreçleriyle ilgili sorularınızda size yardımcı olabilir.

21. NextWorth

NextWorth, akıllı telefonunuzda, tabletinizde, dizüstü bilgisayarınızda, iPod'unuzda, aksiyon kamerasında, giyilebilir cihazlarınızda ve daha pek çok şey satın almanızı sağlayacak.

Size ücretsiz izlenebilir bir gönderim etiketi sağlarlar ve gönderdiğiniz öğelerin incelenmesinden sonra PayPal üzerinden ödeme gönderirler.

22. iPhone Panzehiri

Adından da anlaşılacağı gibi iPhone Antidote sadece iPhone'ları satın alıyor. Size bir teklif verdikten ve bu teklifi kabul ettikten sonra, size izlenebilir, sigortalı ön ödemeli bir gönderi kutusu göndereceklerdir.

Bu ilginç: Öğenizi aldıktan ve analiz ettikten sonra, bir çekle veya Bitcoin yoluyla PayPal üzerinden size ödeme yaparlar. iPhone antidotu, bozuk veya su hasarlı ürünleri de kabul ediyor.

23. Facebook Satış Grupları

Facebook satış grupları Craigslist gibi biraz çalışıyorlar, sanırım. Bununla birlikte, gruba katılmak için grup teklif etmek için gruba katılmanız ve grup yöneticisi tarafından onaylanması gerekir.

Facebook satış gruplarını Facebook hesabınızın arama çubuğunda ararsanız, bölgenizdeki satış gruplarının en azından bir kısmının listesini görmelisiniz. Facebook satış grubunda satış için herhangi bir ücret yoktur.

24. EcoATM

EcoATM, kullanılmış elektronik eşyalarınızı satmak için ilginç bir seçenek. İşte nasıl çalışıyor: 2700'den fazla ABD EcoATM geri dönüşüm büfesinden birine gidin. Cihazınızı sisteme yatırdıktan sonra analiz eder ve size bir nakit teklif verir.

Eğer teklifi kabul ederseniz, paranızı hemen alabilirsiniz. Yoksa, cihazınız size iade edilir. EcoATM, akıllı telefon, tablet ve MP3 çalarları sadece bu yazı ile kabul eder.

Telefonunuzu çalan ve bir EcoATM konumunda depolayan biri hakkında endişeli misiniz? Yapma. Köşkler tüm satıcıların geçerli bir kimlik girmesini, parmak izini teslim etmelerini ve nakit ödemeden fotoğraflarını çekmelerini şart koşuyor.

Kendinizi suçunuzun bir parçası olarak tam ve geçerli bir kimliklendirme sürecine tabi tutmak için oldukça gutsu (ya da adi olmayan) bir suçlu olmanız gerekir.

Elektronik Kartlarınızda Hediye Kartları

Bazı insanlar elektronik eşya alım satım programlarını “satıyor” diye düşünmeyebilir, ama favori bir mağazaya hediye kartı bile nakit değeri olan bir şey olarak kabul edilir.

Elektronik olarak aldığınız hediye kartlarını her zaman alabilir ve Hediye Kartı Büyükannesi gibi bir sitede satabilir ve sonuçta nakit olarak para kazanabilirsiniz.

Kullanılmış elektronik cihazlarınız için ticaret programları sunan birkaç site.

Amazon'un Ticaret Programı

Amazon'da kullanılan elektronik cihazlarınızı satmanın yanı sıra, Amazon ürün kartı için elektronik eşyalarınızda işlem yapmak için Amazon Trade-In Programını kullanma seçeneğiniz var.

Ticaret programı ile akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve daha fazlası için teklif alabilirsiniz. Ürünlerinizin ticaret türünü kabul edip etmeyeceklerini belirlemenize yardımcı olacak cihazlar için gerekli koşulların yanı sıra cihazların türlerine ilişkin bilgileri paylaşan ticari bir sitenin ürün uygunluk sayfasına sahip olurlar.

Hedef

Hedef elektronik ticaret programı, nitelikli elektronik eşyalarınız karşılığında size bir Hedef hediye kartı verecektir. Hedef, bu yazıda telefonları, oyunları, oyun konsollarını, ses hoparlörlerini, tabletleri ve Fitbits gibi giyilebilir ürünleri kabul ediyor gibi görünüyor.

Öğeniz için size ne kadar ödeme yapacağını öğrenmek için, yalnızca Hedef elektronik ticaret sayfasına gidin, öğenizi girin ve size vermek istedikleri değeri kabul ederseniz talimatları izleyin. Hedefe çok fazla zaman harcıyorsanız, bu sizin için iyi bir yol olabilir.

Walmart

Hedef gibi, Walmart da bir elektronik alışveriş veya ticaret programı var. Ticari ürününüzle ilgili birkaç basit soruyu cevapladıktan sonra, nitelikli öğenizde (akıllı telefonları, tabletleri, video oyunlarını, MP3 çalarları, oyun sistemlerini ve muhtemelen diğer öğeleri) kabul ettiğinizde, bunlar size bir değişim fırsatı sunar Belirli bir dolar tutarındaki bir Walmart hediye kartı için. Öğeyi bir FedEx konumuna bırakırsanız, size ücretsiz bir gönderim etiketi de verirler.

En iyi Alım Satım

Best Buy Trade In programı, yerel Best Buy mağaza mağazasına girerek ve karşılığında bir Best Buy hediye çeki kazanarak ticaret yapabileceğiniz çok geniş bir ürün yelpazesini kabul eder.

Diğer şeylerin yanı sıra, Best Buy sizin kullandığınızı kabul eder:

 • Akıllı telefonlar
 • Tabletler
 • MP3 çalarlar
 • E-okuyucu
 • Video oyunları
 • Oyun donanımı
 • Kişisel bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar
 • Kameralar ve kameralar
 • Giyilebilir teknoloji
 • TV ve ev sineması ekipmanları

Bu, mevcut ekipmanınızı yükseltmek istiyorsanız ya da sadece Best Buy hediye kartının diğer elektronik ve eğlence ürünlerinde harcayacağını düşünüyorsanız biraz para biriktirmek için harika bir yol olabilir.

GameStop Ticaret

GameStop, çalışma koşullarında olmasa bile elektronik ticareti ele geçirir. GameStop'ta video oyunları, oyun sistemleri ve aksesuarları, akıllı telefonlar, tabletler ve potansiyel olarak diğer ürünlerle ticaret yapabilirsiniz.

Eşyalarınızı mağazaya getirdiğinizde, bir çalışan kendi değerini değerlendirecek ve size iki fiyat sunacak: bir nakit fiyatı veya mağaza kredi fiyatı. Çoğu durumda mağaza kredi fiyatı nakit fiyattan daha yüksek olacaktır. Ayrıca, çalışmayan öğeler için muhtemelen daha az değer bekleyebilirsiniz.

Bonus: GameStop ödülleri üyeler, işlem gören ürünler için% 10'luk ilave bir mağaza kredisi alacaklar.

Önce Araştırmanı Yap

Bugüne kadar bu makaleye ilişkin bilgi araştırırken gördüğüm en büyük kırmızı bayrak, bazı sitelerin teklif almanın geldiği sırada insanları gerçekten alçalmasıydı.

Bu nedenle, elektronik eşyalarınızı satmaya gitmeden önce, hangi mekanı satacağınızı seçmeden önce ne sunduğunu öğrenmek için birkaç farklı sitede biraz araştırma yapmak iyi bir fikir olabilir.

Farklı araçlar bir yerden diğerine daha iyi satış yapabilir. Çoğu zaman, NextWorth veya Gazelle gibi sitelerde satmaya çalıştığınız öğeler sıfır ticaret değerine sahip olabilir, ancak bu, EBay veya Amazon için para kazanamayacağınız anlamına gelmez.

Yukarıda bahsettiğim gibi, bana benzeyen telefonlar 75 ila 125 dolar arasında Amazon'da satıyorlardı. NextWorth'i kontrol ettiğimde 50 dolar teklif ettiler. Gazelle telefon numaramı bile almazdı.

Birkaç farklı sitede satış veya ticaret için benzer öğeleri araştırmak için zaman ayırmaya istekli iseniz, satmaya çalıştığınız şey için size en fazla karı kazandıracak bir fikir edinebilirsiniz.

Dolandırıcılar için dikkat et

Kullanılmış elektronik cihazlarınızı doğrudan Gazelle gibi bir site üzerinden satıyorsanız, dolandırılma olasılığı düşüktür. Ancak, EBay, Craigslist veya Facebook üzerinden satış yapıyorsanız, olası bir aldatmacaya daha duyarlı olabilirsiniz.

Dikkatlice bastırın, EBay kullanıyorsanız yorumları okuyun ve doğru görünmeyen bir şey için gözünüzü uzak tutun. Ayrıca, Craigslist veya Facebook üzerinde satış ve şahsen buluşurken, polis departmanı gibi güvenli bir yer seçin.

Kullanılmış elektronik ürünleri satın almak için mevcut olan tüm firmalarla mutlaka para kazanın. Sadece gereken özeni gösterdiğinizden ve satmak zorunda olduğunuz şey için yapabileceğiniz en iyi fiyatı aldığınızdan emin olun.

Bu şirketlerden herhangi birine elektronik bir ürün sattın mı? Eğer öyleyse, deneyiminiz nasıldı?

Videoyu izle: Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi
Maliye

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi

Köpeğinizi veya kedinizi seviyorsanız ve mümkün olan en iyi bakımı aldıklarından emin olmak istiyorsanız, evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi değerli bir araç olabilir. Aylık bir prim karşılığında, sevgili evcil hayvanınız hastalandığında veya yaralandığında vahim maliyetlerden korunma ve koruma alacaksınız. Birçok evcil hayvan sigortası şirketi olmasına rağmen, Pets Best, sınırsız yıllık kapsama ve çok çeşitli indirilebilen ve geri ödeme seçenekleriyle politikalar sunarak kendisini paketten
Devamını Oku
GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri
Maliye

GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC046.mp3 Bana bak. İyi giyimli bir mali danışman görüyor musunuz? Belki Akrep Kralı? Tamam, belki ikisini de görüyorsun. Kabul et, bana baktığın zaman, emeklilik hesaplarını birleştirmek için yardım isteyip istemediğinizi veya imzalı bir film posteri isteyip istemediğini bilmiyorsun.
Devamını Oku
Emlak ile potansiyel olarak pasif gelir yapmak için 4 yol
Maliye

Emlak ile potansiyel olarak pasif gelir yapmak için 4 yol

Bugünlerde pasif gelir elde etmenin en popüler yolu emlak yatırımıdır. Gayrimenkul yatırımcısı olabilmek için mutlaka bir tuğla ve harç mülküne sahip olmanız gerekmediğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Evet, bu bir seçenektir (geleneksel tuğla ve harç mülküne sahip olmak, ancak doğru yaparsanız sadece pasif bir gelir kaynağıdır), ancak gayrimenkul yatırımları yoluyla pasif gelir elde etmenin başka yolları da vardır.
Devamını Oku