">
Maliye

Borç Vermek İçin Kullanılmayan Eşyalarınızı Satın

Evden mal satmak için borç almayı denediğinizde muazzam bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Borcunuzu ödemenizi hızlandırmak için satılan dolaplar, dolaplar veya depo odalarında oturan birden fazla eşya bulunabilir. Borç olmak için ürün satarken kullandığım bazı yönergeler.

1. Yıl Kuralı

Geçtiğimiz yıl ürünü kullanmadıysanız, bundan kurtulabilmeniz mantıklı ve çok fazla bir kayıp olmaz. Noel ışıkları, takım elbiseleri, vb. Gibi sadece yılda bir kez kullanabileceğiniz öğeler olduğunu anlıyorum. Amaç artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları bulmaktır ve eğer ihtiyacınız varsa, bir defada geri satın alabilirsiniz Borcunuz yok.

Ne Kadar Getireceğini Belirle

Çok fazla para getirmeyecek pek çok öğe olabilir. Öğelerin ne kadarını sattığını belirlemek için Amazon, Ebay ve Craigslist'i kullanın. Tek bir ürünün satışını haklı çıkarmak için çok az bir fiyat varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Eşyaları Şerefiye'ye bağışlayın

Eşyalarınızı satmaktan çok para alacağınızı düşünmüyorsanız ya da satış sürecine girmenin çok zor olacağını düşünüyorsanız bu harika bir yoldur. Buna ek olarak, vergi borcunuzu azaltacağınız bağış yaptığınız kalemleri düşmenize olanak sağlayacak bir vergi makbuzu alacaksınız.

Eşyalarınızı paketleyin ve daha fazlasını elde edip edemeyeceğinizi görün

Örneğin, bir DVD sadece 2 dolar getirecekse, belki de 20 DVD 40 dolar getirecektir. 20 ayrı kez gönderim yapmak yerine sadece bir kez gemi yapmak zorunda kalırsınız ve bu süreç daha az yük getirecektir.

Unuttuğunuz Yüksek Dolar Öğeleri

Büyük olasılıkla sahip olduğunuzu unuttuğunuz üst doları getirebilecek öğelerin listesi:

 • Ders kitapları
 • Eski iPod
 • Önceki cep telefonu
 • Nintendo 64, Xbox, PlayStation vb. Gibi video oyun sistemi
 • Egzersiz ekipmanları
 • Marka veya tasarımcı kıyafetleri
 • DVD Koleksiyonlar - TV Dizileri, Trilogies, vb.
 • Saatler
 • Takı
 • Araçlar
 • Artık fayanslar (belki mutfağınızı yeniden dekore ettiniz ve bir dolaba oturmuş kutularınız var)
 • Ekstra ahşap döşeme
 • Açılmamış hediyeler (Bir kabinde oturan kutuda hala yeni bir blender vardı!)

Eşinizin Tamamıyla Satış Yaptığından Emin Olun

Ne sattığınızı kararlaştırırsanız, eşinizle iletişim kurduğunuzdan ve sattığınızdan emin olun. Bir aile yadigarı veya eşinize duygusal olan bir şey satmamanız önemlidir. Onları aynı sayfada bulundurmak istersiniz, bu yüzden gereksiz çatışmalara yol açmamak için bu eşyalardan geçerken onlarla konuşun.

Borç Hakkında Daha Fazla Fikir

Borçsuz olmak için gereken her şeyi yapmaya istekli olduğunuz noktada, Borçtan Kurtulmayı Hemen Oku!

Üniversite öğrencisi misin? Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl göz atın.

GERÇEK hikayelerden borç almayı motive ediyor musunuz? Daha fazla bakmayın, burada size 18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcu nasıl ödediğimizi göstereceğiz.

Ev almak için mi arıyorsunuz? Bir Mortgage OLMADAN Bir Ev Nasıl Alabilirsiniz?

Videoyu izle: Alaçağını Almak İçin Okunacak Dua (Şifa Market 0224 234 56 78)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İyi Nitelikli Bir Avukat Nasıl Seçilir?
Maliye

İyi Nitelikli Bir Avukat Nasıl Seçilir?

Yasal temsile ihtiyacınız olduğunda, iş için en iyi avukatı seçmek istersiniz. Televizyonda, internette ve reklam panolarında reklam yapan pek çok avukatla, size hizmet etmek için hangisinin en uygun olduğunu bulmak zor. Etrafınızı sormak, araştırma yapmak, sorularınızı hazırlamak ve potansiyel avukatlarla görüşmek suretiyle, ihtiyaçlarınız için en uygun olanı bulabilirsiniz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?"/>
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın? 2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?
Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil
Devamını Oku
InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?
Maliye

InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?

InboxDollars, düzenli olarak yaptığınız aktiviteler için nakit ödeme yapan en popüler “ödeme al” sitelerinden biridir. InboxDollars bir aldatmaca olup olmadığını düşünebilirsiniz çünkü katılırken tek bir site ve anında 5 $ nakit bonus para kazanabilirsiniz. 9-5 gelirinizi InboxDollars ile değiştirebilecek misiniz yoksa zamanınızı mı harcıyorsunuz?
Devamını Oku