">
Maliye

Borç Vermek İçin Kullanılmayan Eşyalarınızı Satın

Evden mal satmak için borç almayı denediğinizde muazzam bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Borcunuzu ödemenizi hızlandırmak için satılan dolaplar, dolaplar veya depo odalarında oturan birden fazla eşya bulunabilir. Borç olmak için ürün satarken kullandığım bazı yönergeler.

1. Yıl Kuralı

Geçtiğimiz yıl ürünü kullanmadıysanız, bundan kurtulabilmeniz mantıklı ve çok fazla bir kayıp olmaz. Noel ışıkları, takım elbiseleri, vb. Gibi sadece yılda bir kez kullanabileceğiniz öğeler olduğunu anlıyorum. Amaç artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları bulmaktır ve eğer ihtiyacınız varsa, bir defada geri satın alabilirsiniz Borcunuz yok.

Ne Kadar Getireceğini Belirle

Çok fazla para getirmeyecek pek çok öğe olabilir. Öğelerin ne kadarını sattığını belirlemek için Amazon, Ebay ve Craigslist'i kullanın. Tek bir ürünün satışını haklı çıkarmak için çok az bir fiyat varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Eşyaları Şerefiye'ye bağışlayın

Eşyalarınızı satmaktan çok para alacağınızı düşünmüyorsanız ya da satış sürecine girmenin çok zor olacağını düşünüyorsanız bu harika bir yoldur. Buna ek olarak, vergi borcunuzu azaltacağınız bağış yaptığınız kalemleri düşmenize olanak sağlayacak bir vergi makbuzu alacaksınız.

Eşyalarınızı paketleyin ve daha fazlasını elde edip edemeyeceğinizi görün

Örneğin, bir DVD sadece 2 dolar getirecekse, belki de 20 DVD 40 dolar getirecektir. 20 ayrı kez gönderim yapmak yerine sadece bir kez gemi yapmak zorunda kalırsınız ve bu süreç daha az yük getirecektir.

Unuttuğunuz Yüksek Dolar Öğeleri

Büyük olasılıkla sahip olduğunuzu unuttuğunuz üst doları getirebilecek öğelerin listesi:

 • Ders kitapları
 • Eski iPod
 • Önceki cep telefonu
 • Nintendo 64, Xbox, PlayStation vb. Gibi video oyun sistemi
 • Egzersiz ekipmanları
 • Marka veya tasarımcı kıyafetleri
 • DVD Koleksiyonlar - TV Dizileri, Trilogies, vb.
 • Saatler
 • Takı
 • Araçlar
 • Artık fayanslar (belki mutfağınızı yeniden dekore ettiniz ve bir dolaba oturmuş kutularınız var)
 • Ekstra ahşap döşeme
 • Açılmamış hediyeler (Bir kabinde oturan kutuda hala yeni bir blender vardı!)

Eşinizin Tamamıyla Satış Yaptığından Emin Olun

Ne sattığınızı kararlaştırırsanız, eşinizle iletişim kurduğunuzdan ve sattığınızdan emin olun. Bir aile yadigarı veya eşinize duygusal olan bir şey satmamanız önemlidir. Onları aynı sayfada bulundurmak istersiniz, bu yüzden gereksiz çatışmalara yol açmamak için bu eşyalardan geçerken onlarla konuşun.

Borç Hakkında Daha Fazla Fikir

Borçsuz olmak için gereken her şeyi yapmaya istekli olduğunuz noktada, Borçtan Kurtulmayı Hemen Oku!

Üniversite öğrencisi misin? Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl göz atın.

GERÇEK hikayelerden borç almayı motive ediyor musunuz? Daha fazla bakmayın, burada size 18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcu nasıl ödediğimizi göstereceğiz.

Ev almak için mi arıyorsunuz? Bir Mortgage OLMADAN Bir Ev Nasıl Alabilirsiniz?

Videoyu izle: Alaçağını Almak İçin Okunacak Dua (Şifa Market 0224 234 56 78)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?
Maliye

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?

Muhtemelen finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Birçok kişi için “bütçe” altı harfli bir kirli sözcüktür, ama olması gerekmiyor. Muhtemelen uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur, ancak çoğu insan etkili bir bütçe yaratmaya nereden başlayacağını bilmemektedir.
Devamını Oku
Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir
Maliye

Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir

Bu sizi geceleri koruyor, strese ve kaygıya sebep olan sürekli zihinsel yük. Para problemleri - Amerika'nın Stres araştırmasına göre çözmeyi imkansız hissedebilir, ankete katılanların üçte ikisi endişe duydukları bir numaralı neden olduğunu söylüyor. Son bir Keptive Cüzdan araştırmasında, 1.000 tüketicinin finansal olarak istikrarlı olduklarını sorduklarında, yüzde 40'ı bir tasarruf hesabına bile sahip olmadıklarını itiraf etti.
Devamını Oku
GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları
Maliye

GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_088_3_Lifestyle_Decisions_for_Retirment_.mp3 Birgün rahatça emekli olmak istiyorsanız, ördeklerinizi olabildiğince erken bir yerde toplamak çok önemlidir. İş sponsorluğundaki 401 (k) hesabınıza büyük yatırımlar yaparak, bir IRA ve / veya aracılık hesabıyla birikimlerinizi ekleyerek, borcunuzu en aza indirerek ve tüm penniesinizi izlerken, kendinizi emeklilik başarısı için ayarlayabilirsiniz.
Devamını Oku
Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)
Maliye

Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)

Mobilya, aile ihtiyaçlarımız ve dekor stilleri değiştikçe sürekli olarak yer değiştirdiğimiz bir ev eşyasıdır. Çoğu kez, değiştirdiğiniz mobilya hala iyi durumda ve çöplükte gömülmeye hazır değil. Kullanılmış Mobilyalarınızı Satın Birini çöp kutusuna götürmek yerine, fazladan para kazanmak için veya kullanılmış olabileceğiniz yeni eşyaların maliyetlerini dağıtmak için kullanılmış mobilyalarınızı satmayı düşünün.
Devamını Oku