">
Maliye

Borç Vermek İçin Kullanılmayan Eşyalarınızı Satın

Evden mal satmak için borç almayı denediğinizde muazzam bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Borcunuzu ödemenizi hızlandırmak için satılan dolaplar, dolaplar veya depo odalarında oturan birden fazla eşya bulunabilir. Borç olmak için ürün satarken kullandığım bazı yönergeler.

1. Yıl Kuralı

Geçtiğimiz yıl ürünü kullanmadıysanız, bundan kurtulabilmeniz mantıklı ve çok fazla bir kayıp olmaz. Noel ışıkları, takım elbiseleri, vb. Gibi sadece yılda bir kez kullanabileceğiniz öğeler olduğunu anlıyorum. Amaç artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları bulmaktır ve eğer ihtiyacınız varsa, bir defada geri satın alabilirsiniz Borcunuz yok.

Ne Kadar Getireceğini Belirle

Çok fazla para getirmeyecek pek çok öğe olabilir. Öğelerin ne kadarını sattığını belirlemek için Amazon, Ebay ve Craigslist'i kullanın. Tek bir ürünün satışını haklı çıkarmak için çok az bir fiyat varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Eşyaları Şerefiye'ye bağışlayın

Eşyalarınızı satmaktan çok para alacağınızı düşünmüyorsanız ya da satış sürecine girmenin çok zor olacağını düşünüyorsanız bu harika bir yoldur. Buna ek olarak, vergi borcunuzu azaltacağınız bağış yaptığınız kalemleri düşmenize olanak sağlayacak bir vergi makbuzu alacaksınız.

Eşyalarınızı paketleyin ve daha fazlasını elde edip edemeyeceğinizi görün

Örneğin, bir DVD sadece 2 dolar getirecekse, belki de 20 DVD 40 dolar getirecektir. 20 ayrı kez gönderim yapmak yerine sadece bir kez gemi yapmak zorunda kalırsınız ve bu süreç daha az yük getirecektir.

Unuttuğunuz Yüksek Dolar Öğeleri

Büyük olasılıkla sahip olduğunuzu unuttuğunuz üst doları getirebilecek öğelerin listesi:

 • Ders kitapları
 • Eski iPod
 • Önceki cep telefonu
 • Nintendo 64, Xbox, PlayStation vb. Gibi video oyun sistemi
 • Egzersiz ekipmanları
 • Marka veya tasarımcı kıyafetleri
 • DVD Koleksiyonlar - TV Dizileri, Trilogies, vb.
 • Saatler
 • Takı
 • Araçlar
 • Artık fayanslar (belki mutfağınızı yeniden dekore ettiniz ve bir dolaba oturmuş kutularınız var)
 • Ekstra ahşap döşeme
 • Açılmamış hediyeler (Bir kabinde oturan kutuda hala yeni bir blender vardı!)

Eşinizin Tamamıyla Satış Yaptığından Emin Olun

Ne sattığınızı kararlaştırırsanız, eşinizle iletişim kurduğunuzdan ve sattığınızdan emin olun. Bir aile yadigarı veya eşinize duygusal olan bir şey satmamanız önemlidir. Onları aynı sayfada bulundurmak istersiniz, bu yüzden gereksiz çatışmalara yol açmamak için bu eşyalardan geçerken onlarla konuşun.

Borç Hakkında Daha Fazla Fikir

Borçsuz olmak için gereken her şeyi yapmaya istekli olduğunuz noktada, Borçtan Kurtulmayı Hemen Oku!

Üniversite öğrencisi misin? Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl göz atın.

GERÇEK hikayelerden borç almayı motive ediyor musunuz? Daha fazla bakmayın, burada size 18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcu nasıl ödediğimizi göstereceğiz.

Ev almak için mi arıyorsunuz? Bir Mortgage OLMADAN Bir Ev Nasıl Alabilirsiniz?

Videoyu izle: Alaçağını Almak İçin Okunacak Dua (Şifa Market 0224 234 56 78)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları
Maliye

İnternet Telefon Numarası Almak için 5 Yolları

Geçmişte, bir telefon numarası almak istiyorsanız, bir dizi çemberden atlamak zorunda kaldınız. Yerel telefon şirketini aramak zorunda kaldınız, bir teknoloji çıktınız, vs., vb. İnternet, beraberinde birçok şaşırtıcı avantaj getirdi. İstediğiniz herhangi bir konu hakkında bilgi aramak için kullanabilirsiniz. Ya da satın almanız gereken bir ürün üzerinde en iyi fiyatları bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey
Maliye

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey

Satın alma ve tasarruf sağlama söz konusu olduğunda, genellikle yürürlüğe girmesi gereken ince bir çizgi vardır ve tüketiciler genellikle satın almalarını yapmadan önce seçeneklerini tartmak zorunda kalmaktadır. Para tasarrufu yapmak iyidir, ancak bu şekilde sürecek kaliteli ürünler satın almak da mümkündür. Hedef, ihtiyaç duyduğumuz / istediğimiz eşyaları satın almak için bizi daha fazla geri gelmeye devam eden bir mağaza.
Devamını Oku
Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri
Maliye

Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri

Tavsiyemi almadan önce, bana İyi Kept Cüzdanı için iki aylık bir yazı yapma fırsatı verdiğinden dolayı Deacon'a teşekkür etmek istiyorum. Makalelerimin ardındaki fikir, aylık maaşınızı mümkün olduğunca uzatmanıza yardımcı olmak için, birçoğu kullanıma hazır, para tasarrufu sağlayan ipuçları ve ilgili kuponlar sunmaktır.
Devamını Oku