">
Maliye

Borç Vermek İçin Kullanılmayan Eşyalarınızı Satın

Evden mal satmak için borç almayı denediğinizde muazzam bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Borcunuzu ödemenizi hızlandırmak için satılan dolaplar, dolaplar veya depo odalarında oturan birden fazla eşya bulunabilir. Borç olmak için ürün satarken kullandığım bazı yönergeler.

1. Yıl Kuralı

Geçtiğimiz yıl ürünü kullanmadıysanız, bundan kurtulabilmeniz mantıklı ve çok fazla bir kayıp olmaz. Noel ışıkları, takım elbiseleri, vb. Gibi sadece yılda bir kez kullanabileceğiniz öğeler olduğunu anlıyorum. Amaç artık ihtiyaç duymadığınız eşyaları bulmaktır ve eğer ihtiyacınız varsa, bir defada geri satın alabilirsiniz Borcunuz yok.

Ne Kadar Getireceğini Belirle

Çok fazla para getirmeyecek pek çok öğe olabilir. Öğelerin ne kadarını sattığını belirlemek için Amazon, Ebay ve Craigslist'i kullanın. Tek bir ürünün satışını haklı çıkarmak için çok az bir fiyat varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Eşyaları Şerefiye'ye bağışlayın

Eşyalarınızı satmaktan çok para alacağınızı düşünmüyorsanız ya da satış sürecine girmenin çok zor olacağını düşünüyorsanız bu harika bir yoldur. Buna ek olarak, vergi borcunuzu azaltacağınız bağış yaptığınız kalemleri düşmenize olanak sağlayacak bir vergi makbuzu alacaksınız.

Eşyalarınızı paketleyin ve daha fazlasını elde edip edemeyeceğinizi görün

Örneğin, bir DVD sadece 2 dolar getirecekse, belki de 20 DVD 40 dolar getirecektir. 20 ayrı kez gönderim yapmak yerine sadece bir kez gemi yapmak zorunda kalırsınız ve bu süreç daha az yük getirecektir.

Unuttuğunuz Yüksek Dolar Öğeleri

Büyük olasılıkla sahip olduğunuzu unuttuğunuz üst doları getirebilecek öğelerin listesi:

 • Ders kitapları
 • Eski iPod
 • Önceki cep telefonu
 • Nintendo 64, Xbox, PlayStation vb. Gibi video oyun sistemi
 • Egzersiz ekipmanları
 • Marka veya tasarımcı kıyafetleri
 • DVD Koleksiyonlar - TV Dizileri, Trilogies, vb.
 • Saatler
 • Takı
 • Araçlar
 • Artık fayanslar (belki mutfağınızı yeniden dekore ettiniz ve bir dolaba oturmuş kutularınız var)
 • Ekstra ahşap döşeme
 • Açılmamış hediyeler (Bir kabinde oturan kutuda hala yeni bir blender vardı!)

Eşinizin Tamamıyla Satış Yaptığından Emin Olun

Ne sattığınızı kararlaştırırsanız, eşinizle iletişim kurduğunuzdan ve sattığınızdan emin olun. Bir aile yadigarı veya eşinize duygusal olan bir şey satmamanız önemlidir. Onları aynı sayfada bulundurmak istersiniz, bu yüzden gereksiz çatışmalara yol açmamak için bu eşyalardan geçerken onlarla konuşun.

Borç Hakkında Daha Fazla Fikir

Borçsuz olmak için gereken her şeyi yapmaya istekli olduğunuz noktada, Borçtan Kurtulmayı Hemen Oku!

Üniversite öğrencisi misin? Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl göz atın.

GERÇEK hikayelerden borç almayı motive ediyor musunuz? Daha fazla bakmayın, burada size 18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcu nasıl ödediğimizi göstereceğiz.

Ev almak için mi arıyorsunuz? Bir Mortgage OLMADAN Bir Ev Nasıl Alabilirsiniz?

Videoyu izle: Alaçağını Almak İçin Okunacak Dua (Şifa Market 0224 234 56 78)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi
Maliye

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi

Köpeğinizi veya kedinizi seviyorsanız ve mümkün olan en iyi bakımı aldıklarından emin olmak istiyorsanız, evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi değerli bir araç olabilir. Aylık bir prim karşılığında, sevgili evcil hayvanınız hastalandığında veya yaralandığında vahim maliyetlerden korunma ve koruma alacaksınız. Birçok evcil hayvan sigortası şirketi olmasına rağmen, Pets Best, sınırsız yıllık kapsama ve çok çeşitli indirilebilen ve geri ödeme seçenekleriyle politikalar sunarak kendisini paketten
Devamını Oku
Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku
15 En İyi Diş Sigorta Planları
Maliye

15 En İyi Diş Sigorta Planları

Gerçekten diş sigortası planına ihtiyacınız var mı? Belki bunun yerine diş tasarruf planı almalısın? En iyi diş sigortası planları neler olduğunu sorguladıysanız, bu makale onları açıklığa kavuşturmaya ve kararınızı hızlı bir şekilde vermenize yardımcı olacaktır. En iyi diş sigortasını bulmak, özellikle işvereniniz herhangi bir şey sağlamazsa ya da kendi hesabınızı çalıştırıyorsanız, büyük bir acı olabilir.
Devamını Oku