Maliye

Bana yakın ucuz veteriner bakım almak için 8 yol

Evcil hayvanlar pahalı olabilir. Evcil hayvanınızın veya evcil hayvan sahipliğini düşünürseniz, evcil hayvanınızın alım fiyatı ve yiyecek ve diğer bakım kalemlerinin maliyeti yoktur, hem normal hem de beklenmedik veteriner bakım maliyetlerinin potansiyel maliyetlerini hesaba katmak istersiniz.

Veterinere yapılan geziler pahalı olabilir. Aslında, köpeğimizle acil bir veteriner gezisi yapmak zorunda kaldık çünkü sahip olmaması gereken bir şey yediler. Banka hesabımın 600 dolarını aştı.

Veteriner bakımı gerçekten cüzdanınızdan bir ısırık alabilir, ancak bazı araştırmalar yaparsanız ucuz veteriner bakım alternatiflerini bulabilirsiniz. Güvenliğinizden ve esenliğinizden ödün vermeden sevdiğiniz evcil hayvanınızın bakımını daha ucuza yapmanıza yardımcı olabilecek daha ucuz bir veteriner bakımı bulmanın 8 yolu vardır.

Düşük Maliyetli Veteriner Bakımı

Ucuz veteriner bakımını almak için parasal birikimleri güvenlik ve bilgelikle de tarıyorsunuz. Diğer bir deyişle, gerçek bir ofis, yerleşik bir üne veya bir iş kartına sahip olmayan bir mobil minibüsün arka tarafındaki daha ucuz bir veteriner bakımı almanız konusunda dikkatli olun.

Bazı daha ucuz veteriner bakım seçenekleri riskli olabilir, ancak evcil hayvanınızın bakımı için uygun fiyatlı yollar var. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler.

1. Yerel Veteriner Okul Hizmetlerini Kontrol Edin

Veterinerlik okulları - tıpkı güzellik okulları ve oto tamir okulları gibi - veteriner servislerinde yerel veteriner kliniğinde bulacağınız daha ucuz fiyatlar sunabilir.

Çünkü evcil hayvanınızı lisanslı veterinerler yerine veterinerlik öğrencilerine getiriyorsunuz (öğrenciler her zaman bir veteriner eğitmeni tarafından denetlense de) genellikle indirimli fiyatlar veriyorlar. Bu, öğrencilerin gerçek hayattaki bir ortamda işlerini öğrenmelerine yardımcı olarak size para kazandırabilir.

Evcil hayvanınızı bir veteriner kolejine bakım için getirmenin diğer faydalarından biri de veteriner okullarının evcil hayvan bakımı için yeni teknolojilerin uygulanmasının ön saflarında yer almasıdır.

İyi kurulmuş yerel veterinerin kendi kemeri altında 30 yılı aşkın tecrübesi olsa da, veteriner okulları ilk olarak yeni ekipmanlara ve tedavi yöntemlerine erişebilir. Bu, evcil hayvanınızın başka bir yerde ödeyeceğiniz maliyetin bir kısmının yenilikçi bir şekilde tedavi edilmesi anlamına gelebilir.

Bana yakın ‚vet vet vet vet vet vet vet vet vet vet vet Bu, veteriner bakım hizmetlerini geleneksel bir veteriner kliniğinde ödeyeceğinizden daha düşük bir maliyetle sunabilecek okulları bulmanıza yardımcı olacaktır.

2. Alternatif Tedavi Seçeneklerini Tartın

Tüm veteriner tedavi seçenekleri aynı değildir. Köpeğimiz son zamanlarda bazı üzümleri yedikten sonra veteriner acil servisine gittiğimizde iki seçeneğimiz vardı. (Bu bana 600 dolara mal olan olay. Evet, üzümler köpekler için ölümcül olabilir.)

Bir numaralı seçenek, hastanede kalmasına izin vermekle ilgiliydi. Böbreklerinin üç gün boyunca bir IV solüsyonu ile yıkanması ve oradaki profesyoneller tarafından sürekli izlenmesi gerekirdi.

İkinci seçenek, kusma indüklendikten sonra onu eve götürmemize neden oldu. Sindirim sistemindeki herhangi bir başka etkiyi bağlamak için aktif bir odun kömürü verilmişti. Öyleyse bir kaç günlüğüne her gün bir böbrek kontrolü için onu yerel veterinere götürmeliyiz.

İlk seçenek bana 2700 $ maliyet olurdu. Yerel veterinerimize iki veteriner gezisine ekledikten sonra ikinci seçenek 600 dolardı.

Acil servis veterineriyle uzun bir tartışma yaptıktan sonra, bir numaralı seçeneğin biraz sert olduğu konusunda anlaştık. (Sadece iki üzüm yemişti. Çoğu ona verdikleri ilaçlarla ortaya çıktı çünkü onu hemen aldık.)

600 dolarlık plan yapmayı seçtik ve her şey yolunda çıktı.

Soru Sormanın Önemi

Oğlumuzun gıda intoleranslarını teşhis etmek için aile hekimimiz ile çalışırken benzer bir durum vardı. Klinikteki Doktor Yardımcısı, onun için bir düzine test yaptırdı. Bu bize 750 dolardan fazla paraya mal olur.

Her testin bizden geçmesini ve neden gerekli olduğunu düşündüğünü sordum. Testlerden üçünün, “çekimleri uzat” olarak tanımladığı ortaya çıktı, ama ben sadece durumumuzu kontrol edeceğimizi düşündüm.

Her ne kadar bu hastalıklardan birine sahip olsaydı, belirtilerinin ne olacağı konusunda onu sorguladıktan sonra, o konulara sahip olmadığı belliydi. Böylece, testler gerçekten gerekli değildi. Onları reddettim ve bize yaklaşık 500 dolar kazandım.

Hikayenin ahlakı, bir veteriner faturasıyla karşı karşıya kaldığınızda, ince dişli bir tarakla verdiğiniz tahminlerin üzerinden geçmenizdir. Neyin gerekli olduğunu ve neyin olmadığını belirleyin. Daha sonra alternatif tedavi seçeneklerini sorunuz. Bunu yapmak uzun vadede size büyük para biriktirebilir.

Aynı zamanda düzenli yıllık veteriner gezileri de yapabilirsiniz. Mesela iç kedilerimizin kuduz çekimlerini, ilk turlarını yaptıklarını öneriyoruz. Onların kuduzla uğraşma şansı, evden hiç ayrılmadıkları için hiçbir şeyin yokluğudur.

Veterinerimiz, kuduz çekimlerinin onlar için gerekli olmadığını kabul etti. Bu yüzden, her yıl, ihtiyaç duymadıkları çekimlerden birini vermeyerek para biriktiriyoruz.

Araştırmanızı yapmak ve veterinerinize tedaviler ve bakım seçenekleri hakkındaki görüşünü sormak, paranızı kurtarmanın çok yolunu bulabilir.

3. Evcil Hayvan Sahipleri için Mali Yardım Arayın

Evcil hayvan sahipleri için veteriner faturalarını kapatmak için mali yardım sunan birkaç kuruluş var. Ucuz veteriner bakımı almak için bu kuruluşlardan birine başvurmayı düşünün.

AMVF

AMVF (Amerikan Tıbbi Veterinerlik Kurumu), Veteriner Bakım Yardım Fonu (VCCF) adı verilen bir fona sahiptir. Evcil hayvanlarına karşı daha uygun bir veteriner bakımı için mali zorluklarla karşılaşan kişilere yardım etmek için var. Daha fazla bilgi için AMVF web sitesine bakın.

Prens Chunk Vakfı

Prens Chunk Vakfı'nın Acil Veteriner Bakım Yardımı Programı, mali sıkıntıya maruz kalan başvuranlara ücretsiz acil bakım hizmeti sunmaktadır.Daha fazla bilgi için Web sitelerini kontrol edin.

Yerel Veteriner Klinikleri

Birçok yerel veteriner kliniğinde ayrıca bir tür mali yardım programı bulunmaktadır. Aksi takdirde, yaşadığınız yerdeki finansal yardım programlarının listesine erişebilirler. Evcil hayvan sahipleri için mali yardım hakkında daha fazla bilgi için veterinerinizle konuşun.

4. Karşılaştırma Mağazası

Karşılaştırma alışverişi, evcil hayvan sahipliğinin dünyasında size büyük tasarruf sağlayabilir. Beş yıl önce hobi çiftliğimize ilk taşındığımızda, daha büyük bir banliyöde yirmi dakika kadar bir veteriner görmeye başladık.

Bazı kötü deneyimlerden sonra, küçük bir kasabadaki bir veterineri diğer yöne on dakika uzaklıkta kontrol ettik.

Bu beni daha önce sinirlendirdi. Banliyö veterineri büyük, yeni, süslü bir ofise, büyük bir personele ve tüm çanlar ve düdüklere sahipti. Bir sebepten dolayı bu atmosfer bana sağlayacağı bakım seviyesi konusunda bir güvenlik hissi verdi.

Ancak, güzel bir ofis ve büyük bir personelin veteriner kliniğinin beceri seviyesinin nispeten az bir göstergesi olduğunu ortaya koymaktadır. Küçük kasaba veterinerini düz ofisle birlikte denemek ve sadece iki yarı zamanlı asistanım bana riskli geldi. Ancak, varsayımlarımda tamamen yanlış olduğum ortaya çıkıyor.

Bu veteriner ne yaptıysa harika. Ayrıca, banliyö veteriner kliniğinin maliyetinin yarısını öder.

Dört yıldır bu veterinerdeydik ve tek bir olumsuz deneyim yaşamadık. En iyi yanı, veteriner faturalarına bir ton para biriktiriyoruz.

5. Düşük Maliyetli Pet Reçeteli Şirketler İçin Bakın

Evcil hayvan reçetelerini, veterineriniz için teklif edebileceğinden daha düşük bir maliyetle sunan şirketler var. Paranızı yerel olarak harcamak için söylenecek bir şey olsa da, bazı evcil hayvan sahipleri için, özellikle maddi zorluklarla karşılaşıyorlarsa düşük maliyetli reçeteli ilaç şirketi gerekebilir.

Evcil hayvanınız için ihtiyacınız olan ilaç için bir internet araması yapın. Düşük maliyetli ilaçlar için sonuçları göreceksiniz. İnternet üzerinden alışveriş yaparak evcil hayvanlarımız için yıllık% 10'luk dewormer ve kene ve pire ilaçları (marka adı) tasarrufu sağlıyoruz.

6. Vetinize sorun

Veterinerler ücretsiz ve ucuz veteriner bakımı sunan yerler için ilk durak pazarlama hedefidir. Ücretsiz veya düşük maliyetli spaying ve kısırlaştırma, ücretsiz reçeteli ilaç örnekleri, ücretsiz gıda örnekleri yeni ve yenilikçi bakım teknikleri ve daha fazlası için her şey için yaklaştılar.

Veteriner maliyetlerini azaltmanın yollarını arıyorsanız, farkında olabileceği çeşitli yollar hakkında veterinerinizle konuşun. Veterinerinizin uygun evcil hayvan sigortasına veya evcil hayvan sigortası özelliğine erişimi olabilir ya da size yardımcı olabilecek bir topluluk ya da hayır kurumu programının farkında olabilirler.

Evcil hayvanınızın maliyeti ile ilgili endişelerinizle ilgili veterinerinizle konuşun. Evcil hayvanınızın hak ettiği büyük ilgiyi sağlarken, maliyetleri azaltmanıza yardımcı olabilecek herhangi bir hayır kurumuna, şirkete veya kurum içi programa yönlendirip yönlendiremeyeceğini görün.

7. özel avantajlar almak

Birçok veteriner klinisyeni, rutin evcil hayvan bakımı veya koruyucu bakım hizmetleri konusunda özel tekliflerde bulundukları yılın belirli zamanlarına sahiptir.

Aslında, veterinerimizden, Spring Routine Care Days'lar sırasında yıllık kontrolleri planladığımızda, normal fiyatın yarısını alacağımızı belirten bir mektup aldık. Bu fırsattan yararlanacağımızdan emin olabilirsiniz!

Yıl boyunca koşabilecekleri indirimli günler veya özel günler hakkında bilgi almak için veterinerinizi arayın. Bunlar evcil hayvan sahiplerinin rutin bakım veya koruyucu bakım masraflarından tasarruf etmelerine yardımcı olabilir.

Eğer veterineriniz özel çalışmıyorsa, bölgenizdeki diğer veteriner klinikleriyle özel olup olmadığını kontrol edin. Birçok veteriner kliniği, evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarının bakımı için uygun maliyetli olmasını istediklerini anlamaktadır. Yılın belirli zamanlarında özel anlaşmalar yaparak yardımcı olabilirler.

8. Önleyici Bakımdan Devam Edin

İnsanlarda olduğu gibi, önleyici bakım, evcil hayvan sahiplerinin veteriner bakım masraflarını azaltmalarına yardımcı olmak için uzun bir yol kat etmektedir. Evcil hayvanlarınızın sağlıklı kalmasına ve gereksiz veteriner bakım faturalarından kaçınmasına yardımcı olacak önleyici bakım görevlerinden bazılarını burada bulabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızı besleyin.

Kediniz veya köpeğinizle kucaklaşmak ve TV karşısında dinlenirken akşam atıştırmalıklarınızda paylaşmalarını sağlamak çok kolay. Ancak, cips ve diğer insan atıştırmalıkları ve yiyecekler, tüylü aile üyeleriniz için genellikle harika değildir.

Evcil hayvanlarınızın yiyeceklerini yemekten kaçının. Veterinerinizin önerdiği evcil hayvan maması tipine sadık kalın. Evcil hayvanların yanlış beslenmesi, obeziteye, bazı durumlarda zehirli zehirlenmeye ve gereksiz veteriner bakım masraflarına neden olabilecek diğer sorunlara yol açabilir.

Evcil Hayvanınızın Aktif Olmasına Yardımcı Olmak için Çalışın

Köpekler, kediler ve diğer evcil hayvanlar, insanların yaptığı gibi aktif kalmak zorundadır. Aktif olmak kardiyovasküler sistemlerini çalışır ve kan dolaşımının temiz kalmasına yardımcı olur.

Köpeğiniz varsa, yürüyün ve düzenli olarak onlarla oynayın. Bu onlara (ve) düzenli egzersiz yapmanıza yardımcı olacaktır. Kediler ve diğer evcil hayvanların aktif tutmak için biraz daha zor olabilir, ancak onlarla birlikte oynamaktan hoşlanmayacakları oyuncaklar yardımcı olacaktır.

Kedilerimiz için, oyuncağı aktif oyun zamanı ile ilgilenmelerini sağlamak için bir ip üzerinde kullanıyoruz.

Dişlerini fırçala

Kediler ve köpekler, özellikle dişlerini düzenli olarak evde fırçalamaktan yararlanabilirler. Evcil hayvanlarınız gençken bu alışkanlıklara başlamak en iyisidir, böylece alışırlar. Ancak, bebek evresinden çıkmış olsalar bile, diş fırçalama süresini bir araya getirdiğinizde, dişlerini fırçalamanıza izin vermeleri konusunda ikna edebilirsiniz.

Evcil hayvan dükkanları ve veteriner klinikleri, genellikle diş fırçalama zamanından daha fazla keyif almaları için evcil hayvanınız için özel diş fırçaları ve diş macunları satmaktadır.

Onlarla Zaman Geçirin

Evcil hayvanlarınız sevginizi, sevginizi, sizinle birlikte vakit geçirmeyi sever, ister aktif oyunda ister egzersiz yaparken, ya da sadece en sevdiğiniz sandalyeye sarılmaya bayılır.

Evcil hayvanların, tansiyonu azaltarak, yalnızlıkla mücadele ederek, bizi güldürerek, dokunma ihtiyacımızı karşılayarak ve daha aktif kalmamıza yardımcı olarak insanların hayatlarındaki stresi azaltmalarına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Evcil hayvanınızla etkileşim, onlara aynı yararları sağlayacaktır. Evcil hayvanlar insanlarıyla birlikte olmayı ve onlarla kaliteli zaman geçirmeyi severler. Evcil hayvanınızın sizinle vakit geçirmekten duyduğu mutluluk, onların daha sağlıklı olmalarına yardımcı olabilir.

Küçük bir araştırma ile evcil hayvan bakımında daha az harcama yapmanın yollarını bulabilirsiniz. Veteriner faturalarında nasıl para biriktiriyorsunuz? Bize aşağıdaki yorumlardan bahsedin.

Videoyu izle: Asla Aranmaması yapılacak 10 Telefon Numarası

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kişisel Sermaye vs Nane | Web'deki En İyi Finansal Hizmetler Uygulaması
Maliye

Kişisel Sermaye vs Nane | Web'deki En İyi Finansal Hizmetler Uygulaması

En popüler web tabanlı finansal hizmet sağlayıcılarından ikisi Kişisel Sermaye ve Nane'dir. İkisi de benzer birçok hizmet sunuyor, ancak her biri, maliyenizin birkaç alanında uzmanlaşıyor, diğeri de öyle değil. Ve her ikisi de ücretsiz bir hizmet sunar, ancak Kişisel Sermaye sizin yatırımlarınızı sizin için yönetecekleri çekici bir prim hizmetine sahiptir.
Devamını Oku
Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi
Maliye

Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Borcumu ödemeye başlamadan önce, tüketici borcunda yaklaşık 70.000 dolar vardı. Borcum 50.000 dolardan fazla kredi kartı borcundan, otomobil kredilerinden ve Jetski finans ödemelerinden oluşuyordu. Oto kredisi oldukça açıklayıcı. Bir arabaya ihtiyacım vardı, bu yüzden onu bir kredi ile aldım.
Devamını Oku
2018 Genç Yetişkinler için En İyi Otomobil Sigortası Kim?
Maliye

2018 Genç Yetişkinler için En İyi Otomobil Sigortası Kim?

Genç ya da genç bir yetişkin olduğunuzda, araba sigortası satın almak en keyifli deneyimler değildir. Bir yandan, ABD'deki her eyaletteki (New Hampshire hariç) tüm sürücüler için otomatik sigorta kapsamı gereklidir. Diğer yandan, gençler ve genç yetişkinler kapsama için en yüksek primleri öderler. Genç yetişkinler için en ucuz otomobil sigortası sağlayıcılarının bir listesini sunarak bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız.
Devamını Oku
Medicare için Kimler Katılabilir?
Maliye

Medicare için Kimler Katılabilir?

Medicare, ülkemiz hükümeti sağlık bakım programıdır. 33 yaşındayken, kayıt olmaktan endişe etmeden önce yıllarım var. Bununla birlikte, Medicare'e hak kazandıklarında, emekli olduklarında büyük bir caydırmaya bağlı olan birkaç müşteri var. Birçok emekliler için çok büyük.
Devamını Oku