Maliye

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları

Arabaların, yarı kamyonların ve otobüslerin hepsinin ortak noktası nedir? Hepsinin düzenli olarak değiştirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi çöp alanlarına taşımak yerine, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebilirsiniz. Yerel çöp alanınızı hızlı bir şekilde doldurmamanın yanı sıra, biraz daha zengin olursunuz.

Kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü, daha önce düşündüğünüz yan etki olmayabilir. Sadece eski lastikleri kişisel aracınızdan satmak ya da yeni bir iş girişiminde bulunmak isteyip istemediğinizi düşünün, bu ipuçları, şu anda atmak için kullanabileceğiniz kullanılmış lastikleri geri dönüştürmek için ilk adımı atmanıza yardımcı olabilir.

Kullanılmış Lastikler Kim Geri Dönüşüm Can?

Herkes kullanılmış lastikleri geri dönüştürebilir, ancak farkında olmanız gereken birkaç çerez var:

  • Birçok eyalet yılda en az beş lastiği geri dönüştürürseniz özel bir lisans gerektirir
  • Her eyalet bir lastik imha ücreti alır

Başkaları için lastikleri geri dönüştürmeyi planlıyorsanız, bu iki potansiyel maliyeti kar marjlarınıza dahil etmeniz gerekecektir. Lastikleri sadece kendi aracınızdan geri dönüştürmeyi planlıyorsanız, özel izin almak için endişelenmenize gerek yoktur.

Ayrıca, lastikleri ağır ve hantal olduğu için lastiklerin çekilmesi için bir kamyona veya treylere ihtiyacınız olacaktır. Kârınızı en üst düzeye çıkarmak için, en iyi geri dönüşüm oranını elde etmek ve zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için mümkün olduğunca fazla ürün satın almanız gerekir.

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm Nerede

Geri dönüşüm için klasik slogan “azaltma, yeniden kullanma, geri dönüştürme” dir. Göreceğiniz gibi, kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü, bir sonraki yaşamlarında nasıl kullanılacağına yönelik dönüşlerde birçok farklı kıvrım alabilir.

Her geri dönüşüm seçeneği, lastikleri yeni bir ürün haline dönüştürülecek bir işleme tesisine götürmemektedir. Lastiğin hala yeterli lastiği varsa veya lastik hala iyi durumdaysa, başka bir kişi lastiği kendi araçları için kullanabilir!

1. Craigslist'te Yerel Olarak Satış Yapın

Kullanılmış lastikleri geri dönüşüme sokmanın en kolay yolu lastiklerinizi yerel olarak Craigslist ve bu Craigslist alternatiflerinde satmaktır. Tek lastikler, her biri Craigslist'de 30 ile 75 dolar arasında bir fiyattan satış yapabilir. Lastik hala metal jant üzerine kurulmuşsa, daha fazla kazanabilirsiniz.

2. Özel Lastikli Bir Site Üzerinde Lastiklerinizi Listeleyiniz

Ayrıca, Lastikleri Lastiklerim gibi özel bir sitede listeleyebilirsiniz. Lastikler, bir sonraki alıcı tarafından hala güvenle kullanılabilirse, bu iyi bir seçenektir. Ekstra para kazanıyorsunuz ve alıcı para tasarrufu sağlıyor, her iki taraf için de bir kazan-kazan çözümü! Kullanılmış lastiklerinizi mümkün olduğu kadar çok platformda listelemek, daha sonra satmak yerine satış yapma şansınızı da artırır.

3. Kullanılmış Lastiklerinizi Yerel Lastik Mağazasına Satın

Yakınınızdaki bir lastik deposu kullanılmış lastik satıyorsa, kullanılmış lastiklerinizi sizden satın alabilirler. Lastiklerin hala yeterli sırt ömrüne sahip olması gerekecek. Lastik dükkanının hala bir kar yapması gerektiğinden, muhtemelen her bir lastiği özel bir alıcıya sattığınız kadar fazla kazanamayacaksınız, ama yine de daha önce olduğundan daha fazla para kazanıyorsunuz.

4. Yerel Lastik Mağazasından Kullanılmış Kullanılmış Lastikler

Halihazırda kullanılmış bir lastik koleksiyonunuz yoksa ancak bir kamyona veya treylere erişiminiz varsa, kullanılmış lastiklerin yerel lastik satıcılarından uzakta olmasına izin verilir. Lastik dükkanları, eski çöpleri çöp kutusuna atıyor ve normal çöpleri içeri giriyor. Ya lastikleri çöplüğe atmalı ya da onlar için yapacak birini işe almalılar. Çoğu durumda, kullanılmış lastikleri kendileri için geri dönüştürmek için birini işe almak daha ekonomiktir.

Yerel lastik dükkanınıza, şu anda istenmeyen lastiklerini atmak için ne kadar ödeme yaptıklarını sorabilirsiniz. Onları daha uygun bir fiyattan ödünç alabilirseniz, sürekli bir sürekli gelir akışı yaratabilirsiniz.

Bu lastikleri yerel çöplüğünüze almayı planlıyorsanız, her bir lastik için bir imha ücreti ödemeniz gerekeceğini unutmayın. Belediye çöplükleri bu ücretleri ücretlendirir çünkü bir başka şirkete, lastikleri büyük çaplı bir geri dönüşüm merkezine götürmek zorundadırlar, çünkü bireysel satıcılar (kendiniz gibi) erişemeyebilir.

5. Lastiklerinizi Geri Çekme Tesislerine Satın

Bu seçenek özellikle 18 tekerlekli olarak kullanılan kamyon lastikleriyle popülerdir. Lastiğin bu seçenekten para kazanmak için onarılabilir olması gerekmektedir. Lastiğinizin geri dönüş tesisinin kriterlerine uygun olması durumunda şanslısınız!

En büyük lastik geri çekilme şirketlerinden bazıları şunlardır:

  • A & A Lastik ve Jant
  • Kurumsal Lastik
  • Lastik Yönetimi

Bu üç şirkete ek olarak, Geri Çekme Lastiği Satın Alma Rehberi'ni kullanarak yerel bir geri çekilme alıcısı da bulabilirsiniz.

Kabul edilen lastik başına 40 $ 'a kadar ödeme almayı bekleyebilirsiniz. Ne kadar ödediğiniz, kalan lastiğin genel kalitesine bağlıdır. Bazı geri çekme tesisleri tamir edilemez lastikler bile kabul edebilir ve size para ödeyebilir.

6. Bir Lastik Geri Dönüşüm Merkezini Ziyaret Edin

İster tek lastikli ister yüz lastiğiniz olsun, yerel lastik geri dönüşüm merkeziniz, geri dönüşüm sürecine başlamak için kullanılmış lastikleri alabileceğiniz yerdir. Bu, kullanılamayan lastikler için en iyi seçenektir çünkü en azından yine de her bir lastik için ödeme alırsınız.

Liberty Tire Center, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük lastik geri dönüşüm merkezidir, ancak daha fazla olasılık bulmak için favori arama motorunuza “yakınımdaki lastik geri dönüşüm merkezlerini” yazarak bir yerel lastik geri dönüşüm merkezi de bulabilirsiniz. Her geri dönüşüm merkezi para ödemez, bu yüzden yerel merkezlerden birinin olup olmadığını öğrenmek için sesli arama yapın.

7. Nakit için Kullanılmış Lastik Jantlar Geri Dönüşüm

Yerel lastik geri dönüşüm merkeziniz, kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü için size ödeme yapmıyorsa, kullanılmış lastik jantlarınızı nakit olarak satarak para kazanabileceğinizi unutmayın. Bunun nedeni, alüminyumun geri dönüşümü ile para kazanabilmenizdir. Henüz bilmiyorsanız, alüminyum lastik jant üretimi için kullanılan en yaygın metaldir.

8. Eski Lastikleri Geri Çekin

Muhtemelen bu öneriden para kazanmayacak olsanız da, mevcut lastiklerinizi yeniden üreterek paradan tasarruf edebilirsiniz.Geri kalan lastikler, yeni lastikler satın almaktan daha ucuzdur. Yarı kamyonlar veya yeniden takılabilen lastiklere sahip ağır ekipmanlara sahipseniz, bu, işletme masraflarını azaltmanın ve alt limitinizi artırmanın kolay bir yolu olabilir.

Sonuçta, her ay daha az para harcarsanız fazla para kazanmanız gerekmez. Ben Franklin'in dediği gibi, “Kurtarılan bir kuruş kazanılan bir kuruş.”

9. Kullanılmış Lastiklerden Sanat ve El Sanatları Yaratın

Sanatsal iseniz, el yapımı sanat ve el sanatları için kullanılmış otomobil ve bisiklet lastiklerini yeniden tasarlayabilirsiniz. Yerel ve çevrimiçi satış yapabildiğiniz için seçenekler sınırsız olabilir. Örneğin, Alchemy Goods Belltown cüzdanı, bisiklete binmiş bisiklet iç tüplerinden yapılır ve şu anda en çok satan minimalist cüzdandır.

Kreasyonlarınızı yerel veya çevrimiçi olarak satabilirsiniz. Belki birisinin evi tarafından sürüldün ve çim sanatında kullanılan bir lastiği ya da bir çocuk lastiği salınımını gördün. Belki de kişi maddeyi kendisi yaptı, ya da kendiniz gibi bir zanaatkârdan aldı.

SSS

Bunlar, kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü ile ilgili en yaygın sorulardan bazılarıdır.

Nakit için Kullanılmış Lastik Geri Dönüşüm Yasal mı?

Evet, ancak bir işletme ruhsatı veya kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü için özel izin almanız gerekip gerekmediğini görmek için yerel düzenlemelerinizi kontrol etmelisiniz. Yılda beş ya da daha az lastik satıyorsanız, çoğu ev için yılda bir kez lastikleri değiştirebileceğinden muhtemelen bir lisansa ihtiyacınız olmayacaktır.

Açıkçası, bildiğiniz veya çalınacağına inandığınız herhangi bir lastiği geri dönüştürmek istemeyeceksiniz. Aynı şey, uygun bir şekilde imha edilmek zorunda kalmak yerine, boş arazilere lastik bırakan şirketler tarafından yasa dışı olarak imha edilen lastikler için de söylenebilir.

Nakit için Kullanılmış Lastikleri Geri Dönüşün En Karlı Yolu Nedir?

Kullanılmış lastikleri geri dönüştürmenin en karlı yolu, çeşitli değişkenlere bağlıdır:

  • Nerede yaşıyorsun
  • Geri dönüşüm yapabileceğiniz lastiklerin kalitesi
  • Kullanılmış lastikler için yerel talep

Eğer tamir edilebilecek veya “olduğu gibi” kullanılabilen lastikleriniz varsa, en fazla parayı yapacaksınız. Bunlar, alıcının kendi araçlarına kurabileceği veya kolayca tamir edilebileceği lastiklerdir.

Bunun nedeni genellikle onarımın ötesinde olan büyük bir eski lastik kaynağıdır. Sonuçta, çoğu kişi, araç lastikleri kullanılabilir servis ömrüne eriştikten sonra araba lastiklerini değiştirmek için bekliyorlar.

Bu, en çok kullanılan lastikler için bir sonraki hedefin, lastiklerin parçalanacağı ve yeni bir ürün haline getirildiği veya bir endüstriyel tesis için enerji üretmek üzere yakıldığı bir geri dönüşüm merkezi olduğu anlamına gelir.

Her Lastik Geri Dönüşüm Merkezi Kullanılmış Lastikler için Nakit Ödüyor mu?

Hayır. Aslında, kullanılmış lastiklerinizi geri dönüştürmek için lastik geri dönüşüm merkezine ödeme yapmanız gerekebilir. Bu durumda ve elden çıkarmanız diğer şirketler için kullanılmışsa, imha ücretlerini geri dönüşüm oranınıza dahil ettiğinizden emin olun, böylece eforunuz için para kazanırsınız.

Kullanılmış Lastik Jantları Nakit Olarak Geri Dönüştürebilir miyim?

Kullanılmış lastiklerinizi geri dönüştürerek para kazanmanın yanı sıra, lastik jantlarının geri dönüşümü de başka bir gelir akışıdır. Geri dönüşüm merkezi jant için size ödeme yapmıyorsa, lastiği janttan çıkarmayı ve her bir ürünü ayrı satmayı düşünün. Hurda metal tesisleri, geri dönüştürülmüş lastik jantlar için en fazla nakit ödemektedir.

Jant özel bir ürünse ve piyasa değeri hurda değerinden daha yüksekse, jantları Craigslist, eBay veya LetGo'da satmak için zaman ayırın. Daha fazla para kazanırsınız ve alıcıyı yepyeni bir ürün satın almak zorunda kalmayacağından, çevrenin korunmasına yardımcı olursunuz.

Kullanılmış Lastikleri Geri Dönüş En İyi Zamanı Ne Zaman?

Geri dönüştürülebilir herhangi bir mal gibi, arz ve talep döngüseldir. Bu, nakit oranlarının yılın bazı aylarında diğerlerinden daha yüksek olduğu anlamına gelir. Lastikleri daha fazla kazanana kadar lastikleri tutacak depolama alanınız varsa, kamyon yükü tarafından geri dönüştürmek yerine beklemeye karar verebilirsiniz.

Fiyatlar, tekrar doldurulmuş lastikler için daha fazla farklılık gösterebilir. Genelde, lastiklerinizi bir yenileme tesisine satmak istiyorsanız, Ağustos ve Eylül ayları en yüksek iki aydır. Bunun nedeni, satıcıların kış envanterini yaz başında ve ilk kar gelmeden erken sonbahar aylarında inşa etmeye başlamasıdır.

Kendi Lastik Geri Dönüşüm İşimi Başlatabilir miyim?

Kendi lastik geri dönüşüm işine herkes başlayabilir. Bir kamyona sahipseniz veya kullanılmış lastikleri depolamak için bir depoya sahipseniz, sürücüye değecek bir geri dönüşüm merkezine yolculuk yapmak için yeterli olana kadar harika bir yan fırsattır. Eski araç akülerini veya kullanılmış cihazları geri dönüştürmek için ödenen nakit alma tecrübeniz varsa, kullanılmış lastiklerin nakit olarak geri dönüşüme başlaması için zaten bağlantılarınız olabilir.

İyi, kullanılmış lastikler tedarik ederseniz, lastikleri geri dönüştürerek günde 100 dolar kazanmanız mümkün.

İnsanlar lastik lastiklerle araç sürmeye devam ettikleri sürece, kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü için her zaman bir ihtiyaç olacaktır. Birçok lastik satıcısı ve garajı için, lastikleri kendi personeli ile birlikte atmak onların enerjisine değmez. Bunun yerine, insanlara - kendiniz gibi merak uyandıran girişimciler de dahil - onlar için lastikleri geri dönüştürmek için öderler.

Ücretsiz Lastikler Geri Dönüşüm Can?

Birçok durumda, siz ya da başkasının, lastikleri geri dönüştürmek için bir ücret ödemeniz gerekir. Bu bertaraf ücreti, yerel ve eyalet hükümetleri için lastik geri dönüşüm sürecini finanse eden devlet tarafından yönetilen bir ücrettir. Bertaraf ücretini ödemeniz durumunda bile, ücreti, lastikleri geri dönüştürdüğünüz garaja veya çöp kutusuna ilettiğinizden emin olun. Bu şekilde, çabalarınız için hala bir kazanç elde edeceksiniz.

özet

Çoğu insan, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebileceğinizi düşünmüyor. Kullanılmış lastiklerin kullanılabilir durumda geri dönüştürülmesi ya da geri alınabilirliği en fazla paradır. Tek seferde geri dönüşüm yapmayı planladığınız kaç lastikten bağımsız olarak, lastik başına en fazla para kazanmak için bu seçeneklerin tümünü inceleyin.

Videoyu izle: Murat 131 Dönüşüm Serüveni Ben ScribaGarage

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

Cüzdanı koruduğu Lauren Bowling ile, 8 bin dolarlık borcu aşan ve bu konuyla ilgili bir blog başlatan Kate Bowling ile sohbet etti. Borcunu ödemek için ne yaptığını bul ve aklı başında kal. 8,400 dolar borcunu nasıl aldın? Kolej boyunca kredi kartı borcuyla mücadele ettim ve 2009 yılında okulu bıraktığımda 10 bin dolar borçla mezun oldum.
Devamını Oku
Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?
Maliye

Bir araba finanse etmek ne anlama geliyor?

Bu tamamen tesadüfi, ama aslında yaklaşık dört yıldır araba kullanmadan sonra, kullanılmış bir araba satın aldım. Araba kullanılmış olmasına rağmen, onu hala finanse etmek zorunda kaldım. Bir aracı finanse etmek, bir banka veya finans kurumundan borç para aldığınız anlamına gelir, böylece aracı bir satıcıdan veya özel bir partiden satın alabilirsiniz.
Devamını Oku
Tatilinizden En İyi Çıkma
Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika. Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm: 1.
Devamını Oku