Maliye

Amazon Ders Kitabı Geri Alım Programı: Kullanılmış Ders Kitaplarını Ekstra Para Kazanın

Kolejde aşırı derecede overpriced bir ders kitabı satın aldığımı ilk kez gerçekten hissettiğimi asla unutamayacağım. Dev bir ciltli ekonomi kitabı satın almak için kampüs kitapevinde sırada bekleyen bir birinci sınıftaydım.

Yine de, kasadaki toplamı çağıran kasiyeri hatırlıyorum. bir kitap. Bu, 90'ların sonunda İnternet'in AOL tarafından yönetildiği ve asgari ücretin saat başına yaklaşık 5 dolar olduğu geri döndü.

Sadece pahalı değildi, o çeyrek bittikten sonra herhangi bir geri yapmak için çok az umut vardı.

Kullanılmış ders kitaplarını satmak için sadece üç (internet dışı) seçenek vardı. Her birine artıları ve eksileri vardı, ancak çoğunlukla kitap için daha fazla şey elde edemediğimi hatırlıyorum çünkü genellikle yeni çıkan bir versiyon daha vardı.

Bunlar çoğu öğrencinin kitaplarını satmaya çalıştığı yoldu:

1. Kampüs kitap mağazasına geri satın, ancak kitabın yeni bir baskısı varsa reddetmeye hazır olun.

2. Kampüs dışında, kullanılmış kitapçıya geri satmak. Bu, hangi kitaba bağlı olduğuna ve söz konusu versiyonun hala geçerli olmasına bağlı olarak tamamen isabetli ya da özlenmekteydi.

3. Onu bu sınıfa gidecek başka bir öğrenciye satmak, ancak bu öğrenciler, yarıyıl başlamadan önce bu öğrencileri bulmak için biraz çaba göstermenizi gerektirir.

Bu üç seçenek bugün hala geçerlidir, ancak Amazon ve diğer kullanılmış ders kitabı siteleri gibi geri alım programları ile çok daha fazla web tabanlı seçenek vardır.

ben dilek Bir Öğrenci Olduğumda Amazon Oldu

Üniversite Kurulu, öğrencilerin kitap ve sarf malzemelerine yılda yaklaşık 1.200 dolar harcadığını tahmin ediyor. Neden bir hediye kartı biçiminde olsa bile, bunu geri almayı denemediniz?

Amazon’un ticareti sadece Amazon hediye kartlarında para ödemezken, yoksul bir üniversite öğrencisi iseniz, Amazon hediye çeki nakit para kadar iyi olabilir. Ya da gelecek dönem için gelecekteki kitap satın alımları için kazandığınız krediyi kullanabilirsiniz.

Amazon'un geri alım programı ve kullanılmış ders kitaplarınızı nakit olarak satmanıza izin veren diğer siteler hakkında bilmeniz gerekenler.

Amazon Ticaret Nasıl Kullanılır

Kitaplar geri alım programlarının sadece bir parçasıdır. Telefon, bilgisayar, oyun ve e-okuyucu gibi istenmeyen elektronik cihazlarınızda da ticaret yapabilirsiniz.

Bunlar artık kullanmadığınız veya istemediğiniz eşyalardan kurtulmanın ve hediye kartınıza ek bir şey koymanın daha fazla yoludur.

Amazon'un ticaret süreci basit ve hızlıdır. Ders kitaplarınızda ticaret yaptığınız beş adım.

1. Adım: Kitabın Başlığını yazın

Öncelikle Amazon’un Trade-In Store’a gidin ve ticaret yapmak istediğiniz kitabın başlığını yazın.

Kitabın adını, aramadan otomatik olarak doldurmayı görmüyorsanız, uygun olmayabilir. Eğer ticaret yapamazsanız, “Şu anda ticaret yapamazsınız” diyecek.

Uygun olan öğeler için "Bu öğede işlem yap" yazan bir düğme görürsünüz.

Adım 2: Kitabın Durumu Nedir?

Kitabı seçtikten sonra, kitabın durumunu soruyor. Bu bölüm hakkında doğru olun, aksi takdirde Amazon kitabınız için ticareti reddedebilir.

Sayfaların buruşukluğuna ve kitapta önemli notlar veya notlar oluşturup oluşturmadığına dair bazı soruları yanıtlamanız gerekir.

İpucu: Gelecekteki ticaret için bir başlangıç ​​olarak, kitabınızı işaretlemekten kaçının ve iyi durumda saklayın.

Koşulla ilgili birkaç soruya cevap verdikten sonra, Amazon size trade-in değerinin ne olduğunu gösterir.

3. Adım: ISBN veya Barkodu bulun

Ardından, kitabın arkasındaki ISBN numarasını veya barkodunu eşleştirmeniz gerekir. Eğer arzu ederseniz, kitabınız için rekabetçi bir fiyat aldığınızı doğrulamak istiyorsanız BookScouter'ı (bir kitap fiyat karşılaştırma sitesi) kontrol edebilirsiniz.

4. Adım: Ön Ödemeli Kargo Etiketinin Gönderilecek Adresini Seçin

Amazon daha sonra ön ödemeli gönderim etiketinin hangi adrese gönderilmesini istediğinizi sorar. Bu sayfa sizi Amazon hesabınızda kullandığınız tüm adreslere götürür.

5. Adım: Onaylayın ve Bitti

Son adım, düğmeyi tıklamaktır: “İşlemi Onayla”.

Gönderimden sonraki 30 gün içinde Amazon tarafından alınmayan işlemler otomatik olarak iptal edilir. Amazon kitabınızı aldıktan sonra, toplam ticari değeri için bir kredi alacaksınız.

Kullanılmış Ders Kitaplarınız İçin Para Kazanmak için Diğer Seçenekler

Amazon hediye kartı yerine nakit paraya ihtiyacınız varsa veya kullanılmış ders kitaplarınız için başka hangi seçeneklere sahip olduğunuzu bilmek istiyorsanız, kullanılmış eşyalarını satmak isteyen öğrencilere hitap eden bir dizi şirket var.

1. Chegg

Chegg, kitabınızın arkasındaki aynı ISBN barkodunu kullanarak ve tıpkı Amazon gibi, kullandığınız ders kitaplarınız için bir teklif verir ve size bırakmanız için ücretsiz bir UPS gönderim etiketi verir.

Chegg'in tersi, özellikle popüler, ciltli kitaplarsa, istenmeyen ders kitaplarınız için kampüs kitapçığınızdan daha fazla ödeme yapabilecekleridir.

Chegg, kitaplarınızı aldıktan sonra 10-15 iş günü içinde ödeme alacaksınız, bu da bazı hızlı nakit paralar için uzun bir süre bağlanmış olabilir.

Kitap kiralamak veya satın almak için Chegg'i de kullanabilirsiniz. Sitelerine göre kiralamaya karar verirseniz yüzde 90'a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Düşük veya değersiz kitaplara devam ediyorsanız, bunları Chegg'e de bağışlayabilirsiniz.

2. KitaplarRun

Daha hızlı ödeme almak istiyorsanız, kitaplarınızı aldıktan sonra dört gün içinde ödeme alabileceğiniz BooksRun'u deneyin.

Arama, ISBN barkodunuzla başlar. Ayrıca ücretsiz ön ödemeli kargo etiketleri sunuyorlar

3. Textbooks.com

Textbooks.com, Chegg ve BooksRun'a benzer, yalnızca çevrimiçi bir sitedir. 10 milyon kullanılmış ders kitabı ve eTextbooks sunuyor.

Textbooks.com ayrıca, dönem sona erdiğinde onlara geri göndermeye karar verdiğiniz sürece, onlardan satın aldığınız kitapların yüzde 50'lik bir geri dönüşünü garanti eder.

Kitabınızda bir teklif almak için geri dönüş sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aldığınız teklifi aldıktan sonra, 30 gün boyunca “kilitleyebilirsiniz”.

Bu, kitaplarınızda gönderilecek bir ayınız olduğu anlamına gelir. Gönderdiğinizde, kitaplarınızı göndermek için yazdırabileceğiniz ve kullanabileceğiniz ücretsiz bir UPS etiketi alırsınız.

4. Karşılaştırmadan Önce Satış Yapın

Gidilecek fiyatın ne olduğunu görmek ve diğer sitelerin ve kitap satıcılarının size sunabileceği şeyleri görmek için alışveriş yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

Bonavendi adında bir kitabın ISBN kodunu yazmanıza ve fiyatları satıcı listesinden karşılaştırmanıza olanak veren bir karşılaştırma sitesi var. Bonavendi'nin satıcıları, eşyalarınız için sabit bir fiyat ödemeyi kabul eder.

Bunu, istenmeyen CD'ler, DVD'ler, Blu Ray'ler ve çevrimiçi video oyunları için de yapabilirsiniz.

Ayrıca, en iyi geri alım satıcısını bulmanızı sağlayan BookScouter adlı başka bir site de var. Tek bir aramadan, BookScouter, 35'ten fazla geri alım satıcısından teklifleri karşılaştırmanızı sağlar.

Kitaplarınızı İyi Durumda Tutun

Son dönemlerde kitaplarınızı iyi durumda tutmayacak kadar iyi bir iş çıkardıysanız, önümüzdeki dönemde bu konuda dikkatli olun.

Bir sonraki sömestrde hangi dersleri almayı planladığınızı ve hangi kitapların gerekli olduğunu biliyorsanız, erken bakmaya başlayın. Daha önce baktığınız, daha ucuza bulabileceğiniz anlaşma.

Kitap Durumu için 4 Genel Kurallar

Amazon, ders kitabının iyi durumda olup olmadığını belirlemek için aşağıdakilere bakar.

1. bağlayıcı

Yeni, keskin ve keskin mi? Ya da parçalanmış, yırtılmış ve kitabın geri kalanından ayrılıyor mu?

2. sayfalar

Genel olarak, buruşuk, katlanmış mı, su lekeli mi? Yoksa gevrek ve çok fazla yıpranma yok

3. Su hasarı

Su bir kitabın ölümlü düşmanıdır. Kitap suya veya aşırı neme maruz kaldığında, sayfalar engebeli olacak ve Amazon büyük olasılıkla geri dönüşü kabul etmeyecek.

4. Kitabınız ayrıca not defteriniz olarak ikiye katlandı mı?

Kitabın adını, karalamalar, notları ve önemli isimlerle kişiselleştirdiyseniz ve kişiselleştirdiyseniz, Amazon bunu muhtemelen bir ticaret olarak kabul etmeyecektir. Gelecekte, bir sayfayı işaretlemek istiyorsanız yapışkan notlar kullanmayı deneyin.

Alt çizgi

Kullanılan ders kitaplarınızı satmak ve gelecekte ihtiyacınız olan kitapları satın almak için kredileri kullanmak için Amazon'un dev platformundan yararlanın.

Kitaplarınız için para almak istiyorsanız, benzer özellikler ve avantajlar sunan ders kitabı geri alım şirketlerinden herhangi birini düşünün.

Eski ders kitaplarınızı satmanın en iyi yollarından bazıları nelerdir?

Videoyu izle: Zeitgeist Ek

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?
Maliye

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?

Aşağıdaki gönderi, Capital One®'dan GM BuyPower Card tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. Mandy ve ben yıllar önce “hayalinizdeki evi” inşa ettiğimizde, sonsuza kadar orada kalacağımızı düşündük. Fakat hepimiz hayatın beklenmedik zamanlarda bazen nasıl değiştiğini biliyoruz.
Devamını Oku
Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu
Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir. Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde.
Devamını Oku
Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir kişi hayat sigortası kapsamı için başvurduğunda, ele alınması gereken bazı önemli kriterler vardır. Elbette, aldığınız korumanın türü, aldığınız yararın miktarı gibi dikkatli olmak için bir anahtar faktör olacaktır. Bunun nedeni, sevdiklerinizin, borçlardan veya devam eden yaşam giderlerinden sorumlu olmaları ve kendileri için ödeme yapmaları gerekmiyorsa, herhangi bir mali sıkıntıya maruz kalmayacaklarından emin olmanızdır.
Devamını Oku
Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası genellikle herhangi bir finansal plan için önemli bir bileşen olarak düşünülebilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, sigortalıların cenaze ve diğer nihai harcamaları da dahil olmak üzere, borçlarını ödemek için ve ayrıca devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini sağlamak için kullanılabilir.
Devamını Oku